Nasze Bassety Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Krzysiek
Pon 21 Wrz, 2009 23:34
A może by tak...
Autor Wiadomość
madzialinka
[Usunięty]

Wysłany: Wto 08 Wrz, 2009 22:12   A może by tak...

... zamknąć nasze forum?

Wiem, że powstało ono dla wszystkich miłośników bassetów, ale to co się ostatnio dzieje, skłania mnie jednak do takich wniosków.

Poza tym każdy z nas w pewien sposób upublicznia swoją prywatność, wklejając chociażby zdjęcia z domu, czy zdjęcia dzieci. Wolałabym, aby osoby mi nieznane nie mogły mnie podglądać ani podczytywać.

Na zamkniętych forach Gazety jest tak, że to właściciel forum decyduje czy wpuścić daną osobę czy nie.

To takie moje luźne przemyślenia.

Co wy o tym myślicie?
 
 
Batus 



Dołączyła: 13 Mar 2008
Posty: 4027
Skąd: Toruń
Wysłany: Wto 08 Wrz, 2009 22:25   

Nie byłam za tym, ale ostatnie zdarzenia skłaniają mnie do podobnych przemyśleń. Wolałabym, aby osoby podszywające się pod kogoś kim nie są, nie miały dostępu do moich danych i zdjęć. Wiem, że sama je zamieszczam i niejako upubliczniam, jestem tego świadoma, ale może jednak taka mała kontrola ze strony admina byłaby słuszna...
Nie chodzi o to, żeby stworzyło się to prywatne forum jednej osoby, ale po prostu stworzenie pewnej ochrony dla nas.
Kontrowersyjna kwestia...
_________________
Luiza
  
 
 
 
Miła od Gucia 
Admin merytoryczny



Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 03 Mar 2005
Posty: 21591
Skąd: Gorzów
Wysłany: Wto 08 Wrz, 2009 22:27   

Dałaś mi do myślenia. Pierwsza taka myśl, jak mi zaświtała, to ze względu na prowadzone przez nas adopcje i zapraszanie wielu osób na forum - dział zwierzęta w potrzebie - zostawiłabym otwarty.
Ale to taka moja pierwsza myśl.
_________________
694 409 059
nasze.bassety@onet.pl
 
 
 
madzialinka
[Usunięty]

Wysłany: Wto 08 Wrz, 2009 22:40   

Może wystarczyłoby ukryć jeszcze kilka działów przed osobami niezalogowanymi.

Proponowałabym cały dział "Nasze bassety" a z "Inne" - Nasz zwierzyniec.

Przydałby się też nadzór nad osobami, które chcą się zalogować...
  
 
 
besta 



Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 29 Cze 2008
Posty: 3051
Skąd: 3City
Wysłany: Wto 08 Wrz, 2009 22:50   

Myslę ,ze pomysł wart jest przemyślenia (i ew. wprowadzenia).Zwłaszcza po ostatnich "kwiatkach".
_________________
...na zawsze stajesz się odpowiedzialny za to,co oswoiłeś....
 
 
Asia i Basia 
Figa & Co.


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 17 Kwi 2007
Posty: 5612
Skąd: Hamburg/Torun
Wysłany: Sro 09 Wrz, 2009 07:33   

Teoretycznie prawda, ale kto i jak i wedlug jakich zasad bedzie weryfikowal potencjalnych forumowiczow. Mamy juz dzialy zamkniete, nie jestesmy w stanie blokowac nawet reklam zdroznych, ile bedzie musial czekac ktos chetny do pisania na forum. A o czytaniu nie wspomne. Nie jestesmy w stanie poradzic sobie nawet z niegrzecznymi forumowiczami, blokada forum w tym nie pomoze, bo nie tedy droga. Takie jest moje zdanie.
To jest forum milosnikow, temat adopcji jesli jest drazliwy zamknijmy dla zainteresowanych, a nie cale forum, dajmy nowy dzial Prywata, gdzie beda mogli tylko "czlonkowie" zagladac. OD szpiegowania od tego nie uwolnimy sie nigdy, a znowu az takich tajemnic panstwowych nie mamy. Trzymajmy sie tematow, a mysle, ze bedzie to funkcjonowalo.
_________________
Baśka polykacz jablek i klockow Lego
 
 
Batus 



Dołączyła: 13 Mar 2008
Posty: 4027
Skąd: Toruń
Wysłany: Sro 09 Wrz, 2009 08:09   

Zróbmy ankietę sondażową - już dawno żadnej nie było ;)
_________________
Luiza
 
 
 
Renia
[Usunięty]

Wysłany: Sro 09 Wrz, 2009 09:21   

No właśnie Asia troszeczkę ma rację kto i jak miałby weryfikować przyjęcie nowego członka na forum... nad tym trzeba by było się zastanowić.
Ja sama nie wiem jak technicznie by to wyglądało i chyba znajdzie się jeszcze kilka osób takich jak ja.
Może ktoś mądry by uświadomił nas jak to wygląda i jak to może wyglądać i jak to będzie ewentualnie działało żeby można było świadomie wybrać
 
 
madzialinka
[Usunięty]

Wysłany: Sro 09 Wrz, 2009 10:26   

Ja jestem noga w sprawach techniczno - internetowych... :(
 
 
Batus 



Dołączyła: 13 Mar 2008
Posty: 4027
Skąd: Toruń
Wysłany: Sro 09 Wrz, 2009 10:56   

Ja też się nie znam na technicznej stronie forum, ale może warto korzystać z doświadczeń innych forów? Ma ktoś takie doświadczenie ?
_________________
Luiza
 
 
 
Jaga
[Usunięty]

Wysłany: Sro 09 Wrz, 2009 13:45   

A może inaczej? Np, żeby zdjęcia były widoczne tylko dla zalogowanych użytkowników?
Na jednym z for na którym bywam jest takie rozwiązanie, ale tak sobie teraz myślę, że u nas się nie sprawdzi, bo my na ogół mamy zdjęcia na zewnętrznych serwerach (fotosik, imageshack itp). Ale może Admin się wypowie czy to byłoby u nas możliwe.
Z zamykaniem for - fajne rozwiązanie - już to kiedyś trenowaliśmy i myślę że nie było to głupie. Ale z tą weryfikacją potencjalnych użytkowników byłabym ostrożna - nie chciałabym, aby nasze forum przypominało drugie basecie forum, gdzie od widzimisię jednej osoby zależy, czy ktoś zostanie łaskawie przyjęty, czy nie. Poza tym jakie przyjąć kryteria tej weryfikacji?
 
 
Batus 



Dołączyła: 13 Mar 2008
Posty: 4027
Skąd: Toruń
Wysłany: Sro 09 Wrz, 2009 14:34   

Myślę, że żadne :) Poważnie, niech nadal loguje się kto zechce, ze szczególnym uwzględnieniem IP komputera z którego jest wysyłany komunikat o logowaniu. W ten sposób nieuczciwi ludzie zostaną od razu zidentyfikowani nawet jeśli będą chcieli założyć inne konto. Po prostu nie wpuszczać ludzi, którzy dostali 100% ostrzeżeń - te magiczne 6, po których nie powinni już nikogo dręczyć.

A pomysł ze zdjęciami fajny:)

Można też usuwać profile, z których nikt nigdy nic nie napisał, albo nie pisał od bardzo dawna, np. dwóch-trzech lat ...
_________________
Luiza
  
 
 
 
Batus 



Dołączyła: 13 Mar 2008
Posty: 4027
Skąd: Toruń
Wysłany: Sro 09 Wrz, 2009 14:35   

Nikt nie jest w stanie określić kto tak a kto nie, to z resztą jest strasznie słabe... mi się nie podoba. Ale identyfikcja IP byłaby chyba uczciwa, tylko co na to informatycy?
_________________
Luiza
 
 
 
Renia
[Usunięty]

Wysłany: Sro 09 Wrz, 2009 15:56   

No pomysł z ID fajny
ale ponoć, że można swoje ID ukryć to prawda?
 
 
Hubertus 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 30 Mar 2005
Posty: 1066
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 09 Wrz, 2009 17:58   

Batus napisał/a:
Nikt nie jest w stanie określić kto tak a kto nie, to z resztą jest strasznie słabe... mi się nie podoba. Ale identyfikcja IP byłaby chyba uczciwa, tylko co na to informatycy?


identyfikacja IP nic nie daje szczególnie jeśłi osoby korzystają choćby z neostrady lub mobilnego internetu gdzie IP jest zmienne (dynamiczne) - czyli za każdym razem osoba wchodzi z innego numeru.

Możemy wrócić do aktywacji nowych użytkowników prze admina, ale to jedynie pod warunkiem, że w porozumieniu z Krzyśkiem znajdziecie kogoś kto przejmie ten bajzel i będzie się nim opiekował (jako admin)
Ja niestety nie mam na to czasu (o czym już z resztą kilka razy mówiłem)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
FGRP Theme created by Gilu
 
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 16