Nasze Bassety Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Miła od Gucia
Pon 18 Paź, 2010 07:51
Wózki inwalidzkie i inne pomocne urządzenia dla basseta
Autor Wiadomość
Miła od Gucia 
Admin merytoryczny



Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 03 Mar 2005
Posty: 21589
Skąd: Gorzów
Wysłany: Pią 25 Wrz, 2009 11:57   Wózki inwalidzkie i inne pomocne urządzenia dla basseta

Wstawiam przedruki Eli z dogomani, oczywiście za jej zgodą.
Oby nie było potrzeby z korzystania z takiego wózeczka, ale warto wiedzieć.


Ela:
mogę jedynie napisać na podstawie swoich spostrzeżeń co do tej choroby, na podstawie własnych doświadczeń z tą rasa, moje dwa bassety chorowały na zwyrodnienie kręgosłupa, Bazylia miała takie okresy choroby gdzie miały bezwładne tylne nóżki , wyprowadzaliśmy ją na szaliku, po zastrzykach po około dwóch tyg przechodziło i i jakoś to dalej było, nie była duża ani długa, jak na basseta , bassecią suczkę ważyła 27 kilo, była dość krótka i zwarta o bardzo suczej sylwetce, jej synek Arni też chorował na tę chorobę, trwało to około 4 lat, zaczęło się od utykania na tylną łapkę, leki przeciwzapalne przeciwbólowe, i przechodziło, niestety z wiekiem na tym kręgosłupie wyrastają jakieś kostne wyrostki które uciskają na rdzeń kręgowy, nic nie da się zrobić, tak mi tłumaczył wet, przez pół roku Arni jeździł na wózeczku , miał już prawie 12 lat , dawał sobie radę , tył był sparaliżowany ale siku i kupkę sobie trzymał, nie było z tym problemu, w tym roku w styczniu choroba już postąpiła na tyle że nie trzymał moczu , dostał silnych boleści, no cóż można by było podać laki przeciwzapalne czy bólowe ale co to za życie dla tego psiaka, Arni zasnął na zawsze , w czasie gdy szukałam namiarów na wózeczek dla basseta natrafiłam na wózkowe bassety, bardzo dużo bassetów na zachodzie jeździ na wózeczkach, na You Tubie nawet oglądałam zlot takich "wózkowców" , oczywiście że bassety chorują na choroby kręgosłupa, na pewno częściej dotyczy ich zwyrodnienie które przychodzi z wiekiem,
dodam tez ze Arniego dziadek też chorował na tę chorobę, żył dość długo, miał fantastyczną opiekę swojej właścicielki, masaże, lasery, najlepsze leki, wózeczek
...wózeczek dla Arniego wykonała firma DOGXTENSION Producent wózków rehabilitacyjnych dla psów.
http://www.dogxtension.eu/

szybko bo w ciągu tygodnia, za niewielkie pieniądze, wózek stabilny, masywny a za razem bardzo lekki, trzeba tylko dokładnie psa zmierzyć, wózeczek można regulować paskami i dokładnie dopasować do psa, Arni szybko się przyzwyczaił do wózeczka, a tak sobie dreptał






pies pewnie w nim się porusza , a to jest bardzo ważne, wózek jest lekki , mój Arni to po krawężnikach i po trawnikach w nim jeździł świetnie dawał sobie radę, ten pan pierwszy swój wózek wykonał dla swojej jamniczki sparaliżowanej, tak że wie co robi i wie jak powinien pasować wózek do psa aby było mu wygodnie.
_________________
694 409 059
nasze.bassety@onet.pl
 
 
 
Batus 



Dołączyła: 13 Mar 2008
Posty: 4027
Skąd: Toruń
Wysłany: Pią 25 Wrz, 2009 20:30   

Rewelacyjna sprawa, ostatnio widziałam coś takiego na animal planet. Pies wraca do sprawności, nawet potrafi w tym biegać za piłeczką...
_________________
Luiza
 
 
 
Kasia :) 


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 06 Kwi 2005
Posty: 966
Skąd: Wa-wa
Wysłany: Wto 29 Wrz, 2009 07:32   

Obyście nigdy nie musieli korzystać (tfu, tfu) ale dla zainteresowanych tematem, polecam stronkę dotyczącą suni ON Sabiny, jej Pan umieścił tam nawet instrukcję z serii "zrób to sam" jak taki wózek wykonać aby był odpowiedni dla konkretnego psa --> PIESKI WÓZEK SABINY,

Jest także opis wykonania butków dla psa z porażonymi kończynami oraz cała galeria zdjęć i zaproszenie "Może doświadczenia z budowy naszego wózka pomogą wam w budowie waszych własnych, może już macie psy "na kółkach" i chcecie podzielić się własnymi doświadczeniami. Przysyłajcie swoje zdjęcia, opisy, pomysły. Wypełnijmy tę nieszczęsną lukę w polskim, psim internecie."
http://www.sabina.studioonline.pl/index.htm
 
 
Batus 



Dołączyła: 13 Mar 2008
Posty: 4027
Skąd: Toruń
Wysłany: Wto 29 Wrz, 2009 09:05   

Przejrzałam stronkę i jestem w szoku, wiadomo że nikomu nie życzę, ale rewelacyjna sprawa, zwłaszcza, że pan konstruktor udzielił szczegółowej instrukcji wykonania... :shock:
_________________
Luiza
 
 
 
Miła od Gucia 
Admin merytoryczny



Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 03 Mar 2005
Posty: 21589
Skąd: Gorzów
Wysłany: Sro 30 Sty, 2013 08:02   

http://www.dogxtension.eu/index.htm

Producent wózków rehabilitacyjnych dla psów "dogxtension"
_________________
694 409 059
nasze.bassety@onet.pl
 
 
 
madziaa 



Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 05 Maj 2010
Posty: 2720
Skąd: Toruń
Wysłany: Sro 30 Sty, 2013 08:18   

też myślę, że taki wózeczek był by idealny tylko kochani hmm trafiłam na tą samą stronę co Bogusia podaje i wiece co dzwoniłam do Pana od razu dowiedzieć się jaki to koszt poprosiłam o jakieś fotki. Przesłałam Je do Ali mogę popołudniu tu wsadzić żebyście wszyscy zobaczyli, koszta takiego wózeczka w firmie wskazanej przez Bogusie wynosi 800 zł wiec to nie taki mały koszt :(
Myślę, że mogli byśmy pomóc finansowo bo to na prawdę duży koszt :(
_________________

  
 
 
 
Miła od Gucia 
Admin merytoryczny



Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 03 Mar 2005
Posty: 21589
Skąd: Gorzów
Wysłany: Sro 30 Sty, 2013 08:18   

przeglądałam dziś net w poszukiwaniu producentów wózków, myśląc o Bassiku.

Co zdecyduje Ala w przypadku Bassika, zobaczymy, jakie będą dalsze diagnozy.

Gdyby wózek był wskazany
moglibyśmy taki wózek zakupić na stan forum.

Byłby to wózek nasz forumowy na naszym stanie.

I każdy potrzebujący (oby było ich jak najmniej) mógłby ten wózek od nas wypożyczać.

Basset wymiarowo podobny jeden do drugiego

i pomoc wówczas dla psa byłaby szybsza, bo dana osoba, nie musiałaby się martwić kosztami zakupu.

Co o tym myślicie ?
_________________
694 409 059
nasze.bassety@onet.pl
 
 
 
Miła od Gucia 
Admin merytoryczny



Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 03 Mar 2005
Posty: 21589
Skąd: Gorzów
Wysłany: Sro 30 Sty, 2013 08:21   

Madziu znalazłam też tańsze

http://lublin.olx.pl/wozk...ta-iid-24382610
782957027
Wózki inwalidzkie dla psów kotów wykonam.Są one z regulacją szerokości ,długości,wysokości oraz wysokości kółek.

Dołączam dwa rodzaje podwieszek pod podbrzusze psa lub kota po to by pupil czuł się komfortowo i wygodnie.

Wózek wykonany jest z aluminium,jego konstrukcja nie jest sztywna po to by pracowała wraz z np. biegnącym psem który ostro wchodzi w zakręt.

Misją firmy jest uświadomienie społeczeństwu że pies czy kot pomimo niedowładu tylnych łap z odpowiednim wózkiem odzyskuje dużą część sprawności.

Cena od 350 dla małego pieska 400 dla ważącego ponad 15 kg i dla dużego 450 zł

Na ostaniej ilustracji dołączam rysunek jak orientacyjnie wymierzyć pieska.

A.Długość do pachwiny B.Długość od pachwiny C.Wysokość od podłogi D.Szerokość psa

Wykonuje również nosidełka aby wymierzyć psa wystarczy wymierzyć odległość od przedniej do tylnej łapy u góry z tej samej strony.

Mail |: piotrxx31@tlen.pl

jest wielu producentów, gdybyśmy się zdecydowali, trzeba by poszperać i wybrać w miarę taniego i solidnego
_________________
694 409 059
nasze.bassety@onet.pl
 
 
 
madziaa 



Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 05 Maj 2010
Posty: 2720
Skąd: Toruń
Wysłany: Sro 30 Sty, 2013 08:39   

dokładnie pomysł świetny, taki wózeczek na stanie forum, był by taki przechodni zrobiony na wymiar Bass.
To świetne pomysł taki wózeczek nasze skarby się niestety starzeją a to duże obciążenie finansowe dla jednej osoby, wspólnie było by łatwiej a i każdy w razie potrzeby mógłby z niego korzystać nie odpłatnie ( tyle że koszt przesyłki by pokrywał).
Kochani proszę jak ktoś ma czas to poszperajcie w necie o takich wózkach, żebyśmy mogli podzwonić i wybrać najlepszą firmę (sprawdzać koszty, opinie).


Ta strona odpada już http://wozekdlapsa.pl/ dzwoniłam wczoraj i Pan nie zajmuje się już wózeczkami, czyli szukamy dalej kochani
_________________

 
 
 
zojka 


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 07 Lip 2008
Posty: 3761
Skąd: Mazury
Wysłany: Sro 30 Sty, 2013 09:44   

Ja się do takiego zakupy dorzucę.
_________________
...człowiek autentycznie czuje, że ma najwięcej, kiedy daje innym ...ks.J. Twardowski
 
 
gkoti 
www.leniuch.com



Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 31 Sie 2006
Posty: 4793
Skąd: Malbork/Luton
Wysłany: Sro 30 Sty, 2013 11:12   

Również myslę, że to świetny pomysl, bylaby zawsze taka doraźna ...ewentualna pomoc...oby sobie stał i nigdy nie byl potrzebny, ale teraz niestety może być potrzebny, to zdecyduje Ala. To takie ubezpieczenie, oby z niego nigdy nie skorzystać...
_________________
www.leniuch.com - to na razie stronka tylko Leniuszka
 
 
 
Miła od Gucia 
Admin merytoryczny



Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 03 Mar 2005
Posty: 21589
Skąd: Gorzów
Wysłany: Sro 30 Sty, 2013 11:27   








_________________
694 409 059
nasze.bassety@onet.pl
 
 
 
julkarem 
Użytkownik nieaktywny



Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 24 Lut 2011
Posty: 1368
Skąd: Międzychód
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: Sro 30 Sty, 2013 11:48   

Fajna rzecz, tylko ja by sie narazie wstrzymała z tym wózkiem dla Bassika, pamietam że Sekuła mówił jak byłam z Endkiem, bo tez taka propozycję miałam zeby zakupic wózek dla niego, że odradził mi odrazu kupowac juz wózek, gdyż psiak szybko się przyzwyczaja i potem nie chce sam próbować wstawać, bo czuje że nie musi skoro ma wózek.A widzę po fotkach u Ali że Bass lepiej sobie radzi niż Endek, on miał większy niedowład, wogóle nie wstawał i to jak długo to trwało.
 
 
madziaa 



Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 05 Maj 2010
Posty: 2720
Skąd: Toruń
Wysłany: Sro 30 Sty, 2013 11:56   

Myślę, że Alicja musiała by zapytać lekarza ale według mnie to dobry pomysł odciążył by trochę kręgosłup jasne, że nie musiał by co dzień w tym ale wiadomo czasem psiak po prostu chce pochodzić i powęszyć, a dzięki temu miał by możliwość.
_________________

 
 
 
Miła od Gucia 
Admin merytoryczny



Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 03 Mar 2005
Posty: 21589
Skąd: Gorzów
Wysłany: Sro 30 Sty, 2013 12:14   

Ala za półtorej tygodnia jedzie do dra Sekuły
i o wszystko zapyta w sprawie wózka
rozmawiałam z Alą

My robimy rozeznanie
nie zrobimy nic na siłę, ani wbrew decyzjom Ali i Lekarza
_________________
694 409 059
nasze.bassety@onet.pl
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
FGRP Theme created by Gilu
 
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 15