Nasze Bassety Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Asia i Basia
Nie 12 Cze, 2011 13:13
zestaw szczeniecy
Autor Wiadomość
ewan
[Usunięty]

Wysłany: Pon 12 Lut, 2007 09:30   zestaw szczeniecy

Witam
jeszcze 12 dni a ja procz jednej zabawki nie mam nic (nie liczac rzeczy mojego wyzla, ktore ani trache nie nadaja sie dla malucha)

Czy ktos moze mi powiedziec w jakiej wielkosci obroze zaopatrzyc sie (jaka grubosc i jaki obwod)?
Jakie macie miski? Wiem ze narazie jakies malusie zeby sie szczeniak nie "utopil" w jedzeniu, a co pozniej? Na jakiej wysokosci stojaku?
No i rzecz bardzo wazna.... zabawki.... mozecie polecic jakies bezpieczne firmy?
Z pewnoscia musza byc lateksowe (ze wzgledu na nieszkodliwosc dla ukladu pokarmowego malego psa) ale moze macie jakies sprawdzone?

Ogolnie powiem wam ze chyba mniej przejmowalam sie wychowywaniem zrebakow niz takiego dlugouchego malucha.... :|

Bardzo prosze o rady i pozdrawiam
 
 
Agata
[Usunięty]

Wysłany: Pon 12 Lut, 2007 13:27   

Ewa, oj, czytając to uśmiechnęłam się :)
Bardzo mi się podoba Twoje podejście do tego :)

Zabawki Ci nie polecę, no może mocne sznurki. Te najdłużej przetrwają. Ale u mnie są również 2 cocker spaniele angielskie, w tym jeden istny diabeł o imieniu Duszka 8) Przy niej nic nie przetrwa. Ona uważa, że zabawka służy do tego, by ją totalnie zniszczyć, rozerwać na strzępy. Jaka by nie była to godziny nie przetrzyma. Zabawki kupowałam w Polsce i za granicą, różnych firm i było to samo :twisted:
Ale to cocker spaniel, przez którego bassety nie mają się czym bawić :?
Ona zabiera i natychmiast rujnuje wszystko.
Ostatnio nawet gruby spleciony sznur, taki dla wielkich, silnych psów rozerwała na kawałeczki. Fakt, że zajęło jej to aż (w jej przypadku) dwa dni.
W niedzielę były urodziny Balbinki, która mimo swoich siedmiu lat, nadal pięknie zabawkami się bawi. Zawsze na urodziny dostawała zabawkę, ale w tym roku, pierwszy raz, zabawki nie było, bo....Duszka.
Przed tym, jak ten słodki szatan zawitał do naszego domu, bassety bawiły się zwykłymi pluszakami, od których odpruwałam oczka i noski. Bawiły się również zabawkami specjalnie produkowanymi dla zwierząt. Ale najlepszą zabawka dla bassetów, którą również spaniele uwielbiają, to plastikowe butelki po napojach. Moje mają całą procedurę - pierwsze, to zrywają nalepkę, potem zdejmują (i to uwielbiają najbardziej) mocno zakręcony koreczek, następnie biegają z butelką jak szalone, a na sam koniec butelka zostaje zgnieciona i wtedy jest już nie ważna. Nie ważna dla bassetów, ale dla Duszki 8) jest "niedokończona". Wtedy muszę butelkę natychmiast zabrać, bo ona rozrywa ją na strzępy :twisted:
Trzeba oczywiście pilnować koreczków, bo mogą być połknięte.
Wiadomo, ze przy tym jest dużo hałasu, ale nie ma lepszej zabawki niż plastikowa butelka po napojach :lol:
Co do miski - ja swoim psom nie stawiam ich na stojakach, ale jak będę miała bracco italiano, to wiadomo, że stojak wtedy konieczny ze względu na to, że duży pies, schylać się przy jedzeniu nie może.
Są miski dla długouchych psów, węższe u góry, ale i tak czasem ucho wpadnie. Te miseczki są najlepsze, do picia wody. A tak przy jedzeniu to moje mają miski normalne, bo tylko suchą karmę jedzą i się nie wybrudzą.
To tyle ode mnie, może jeszcze odnosnie zabawek inni Forumowicze podpowiedzą, bo ja mając w domu diabła, "wypadłam z rynku" zabawkowego i nie wiem jaką firmę polecić. U mnie jaka by nie była, zawsze pójdzie w drobny mak :twisted:
 
 
Wastl


Dołączył: 09 Lut 2007
Posty: 64
Skąd: Norymberga
Wysłany: Pon 12 Lut, 2007 15:39   

Witam,
w sumie kazdy pies ma inne upodobania.Fina dostala na gwiazdke piszczaca swinke ktorej boi sie jak ognia do dzisiaj, a Aron rozrywa ja na strzepy.Zabawki te najprostsze sa najlepsze, tak jak Agata pisze np.pusta plastikowa butelka, albo jakis smakowity kasek zawiazany na supel w plocienna szmatke.Bardzo wazne dla szczeniaka (i dla naszych mebli)sa roznorodne gryzaki i tu nie nalezy oszczedzac, a z normalnymi zabawkami nie ma co przesadzac.

Pozdrawiam

Piotr
 
 
ewan
[Usunięty]

Wysłany: Wto 20 Lut, 2007 13:50   

nigdzie nie ma porzadnych i ladnych misek :|
a moze ktos zmierzyc srednice albo objetosc michy (najlepiej to i to ;) )

jeszcze 4ry dni... kupie miski i juz bedzie spokoj :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
FGRP Theme created by Gilu
 
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 17