Nasze Bassety Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
Tu zapraszamy chętnych na adopcję basseta BASSET W POTRZEBIE
Autor Wiadomość
Miła od Gucia 
Admin merytoryczny



Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 03 Mar 2005
Posty: 21589
Skąd: Gorzów
Wysłany: Sro 17 Mar, 2010 21:30   Tu zapraszamy chętnych na adopcję basseta BASSET W POTRZEBIE

Jeśli chcesz zaadoptować basseta, prosimy o wpisywanie się.



Przypominamy, że nie sprzedajemy psów, tylko szukamy im dobrych (czyli sprawdzonych) domów na całe ich życie. Adopcja to zobowiązanie wobec żywej, czującej istoty, na co najmniej 10-15 lat. Jest to również zobowiązanie wobec nas, Miłośników Bassetów Nasze Bassety, którzy danego psa uratowali. Wkładamy wiele pracy by psy, które ratujemy były dobrze przygotowane do adopcji. Często wymagają leczenia, operacji, długiego podawania leków. Niejednokrotnie trafiają do nas psy bite lub bardzo zaniedbane. Wyprowadzenie ich na tzw. „prostą” wymaga czasu, wiele pracy, cierpliwości, a przede wszystkim miłości. Każdego psa, który do nas trafia, darzymy uczuciem i życzymy mu jak najlepiej. Dlatego właśnie chcemy poznać nowych opiekunów naszych psów jeszcze przed adopcją.
Przygarniając bezdomne, skrzywdzone zwierzę, składamy mu jednocześnie obietnicę, że zadbamy o jego przyszłość i że nic złego już je nie spotka. Chcemy dotrzymać słowa i liczymy na to, że Państwo nam w tym pomożecie. Nasze psy są zdrowe, odrobaczone i jeśli to możliwe, zaszczepione. Posiadają książeczki zdrowia, gdzie ww. zabiegi są potwierdzone przez lekarza weterynarii. Dorosłe psy wydajemy wysterylizowane/wykastrowane – w przypadku braku możliwości wykonania tego zabiegu, nowi właściciele podpisują stosowne zobowiązanie.


"purchawson" Sylwia i Łukasz

smerf napisał/a:
Dla Baseta z terenu Łodzi mogę służyć jako dom tymczasowy, mam już 2 letnią parówę (pies)
_________________
694 409 059
nasze.bassety@onet.pl
 
 
 
karolina13179 


Dołączyła: 18 Mar 2010
Posty: 4
Skąd: Kielce
Wysłany: Pią 19 Mar, 2010 11:37   

Witam, jestem nowa na tej stronie, od dawna bassety są moją pasją i bardzo chętnie zaadoptowałabym bassecika. Mieszkam w Kielcach.
 
 
Miła od Gucia 
Admin merytoryczny



Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 03 Mar 2005
Posty: 21589
Skąd: Gorzów
Wysłany: Pią 19 Mar, 2010 11:59   

Witaj,
zapewne już niedługo będziesz miała swojego bassiorka.
_________________
694 409 059
nasze.bassety@onet.pl
 
 
 
matrix86 

Dołączył: 02 Kwi 2010
Posty: 11
Skąd: Wiry \ k. Poznania
Wysłany: Wto 06 Kwi, 2010 17:19   

Paula toche cierpliwości :P nie tylko ty jedna jesteś chętna na przygarnięcia suni, jak mnie poinformowano (też jestem w kolejce do adopcji :P ) to nie takie HoP SiuP i ma sie psa. Ja jestem też wstanie jej zapewnić takie same warunki z tym wyjątkiem, że ja jestem praktycznie cały czas w domu, mieszkam nad zalesionym terenie... A więc Cierpliwości :D
 
 
matrix86 

Dołączył: 02 Kwi 2010
Posty: 11
Skąd: Wiry \ k. Poznania
Wysłany: Wto 06 Kwi, 2010 19:05   

Gdybym wiedział, że to dla was ważne, to bym zadzwonił... Powiedziałaś mam dzwonić w razie jakiś pytań co do suni, a wszystkiego co potrzebuje wiedzieć wiem z twoich postów, napisaliście że mam czekać na swoją kolej, to czekałem :cry: Widze że kolejna skucha mnie czeka... Trudno :neutral:
 
 
gocha
[Usunięty]

Wysłany: Wto 06 Kwi, 2010 21:10   

Nieprawda, ja Cię nie chcę zniechęcać. Już pisałam, że nie tylko ode mnie zależy gdzie sunia trafi. To nie jest nasze widzimisię, szukamy jak najlepszych warunków dla niej.
Mamy naprawdę kilka złych doświadczeń i stąd wynika nasza dociekliwość, oczywiście, że jesteś brany pod uwagę, nie lekceważymy nikogo kto chce przygarnąć psiaka.
Nie złość się, że pisałam, że nie dzwonisz. Myślałam, że jak ktoś jest zainteresowany to chce wiedzieć wszystko i to na bieżąco.
Ja jak czekałam na moją Manię (przygarniętą) to zamęczałam telefonami po parę razy na dzień, może stąd moje wrażenie, że przestałeś się troszkę interesować.

Niestety jest ciągle wiele psiaków do adopcji, na pewno jakiś już na Ciebie czeka :grin:
Napisz coś więcej, bo też jesteśmy ciekawi jakie masz doświadczenie z psami, jakie warunki, czy będzie Cię stać na ewentualne leczenie psiaka, czy pozostali członkowie Twojej rodziny wyrażą zgodę na psa i czy też będą się nim zajmować, co będzie z psem w razie gdybyś musiał wyjechać gdzieś?
To wiele pytań, ale właśnie w rozmowie z zainteresowanymi uzyskuje się na nie odpowiedzi. To sprawy niezwykle istotne dla nas przy adopcjach psiaków.
Pozdrawiam.
 
 
matrix86 

Dołączył: 02 Kwi 2010
Posty: 11
Skąd: Wiry \ k. Poznania
Wysłany: Czw 08 Kwi, 2010 11:36   

Dobra, niebęde tu wyrzycać żadnych żali... Jesteście nie feir... Nawet tak jak mówiliście nieumuwiliście sie na rozmowe... I chyba już niechce waszej pomocy znajde inne forum.
 
 
troublemaker 



Dołączyła: 01 Lip 2009
Posty: 818
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 08 Kwi, 2010 11:58   

matrix86 napisał/a:
Dobra, niebęde tu wyrzycać żadnych żali... Jesteście nie feir... Nawet tak jak mówiliście nieumuwiliście sie na rozmowe... I chyba już niechce waszej pomocy znajde inne forum.


Przede wszystkim nikt Ci psa nie obiecal. To nie jest forum, ktore rozdaje psy i trzeba stanac w kolejce by dostac jakiegos.
 
 
matrix86 

Dołączył: 02 Kwi 2010
Posty: 11
Skąd: Wiry \ k. Poznania
Wysłany: Czw 08 Kwi, 2010 12:15   

Prosze, przeczytaj wpierw cały temat, to sie dowiesz, pisałęm wcześniej od pauli, i tak jak mi napisano czekałęm na swoją kolej. Zresztą i tak już przez to, że napisałem swoje ostatnie posty pod wpływem negatywnych emocji, mnie i tak skreśliliście. Trudno, poczułem sie nieuczciwie potraktowany, i napisałem to co napisałem.
  
 
 
Miła od Gucia 
Admin merytoryczny



Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 03 Mar 2005
Posty: 21589
Skąd: Gorzów
Wysłany: Czw 08 Kwi, 2010 12:15   

Matrix, zrobisz jak uważasz.
Chcę Ci tylko wyjaśnić, że dla nas najważniejsze jest dobro psa, przede wszystkim.
Jeśli i Tobie zależy na zwierzętach, nie miej pretensji że Sara trafiła do Pauli.
Paula poza forum już wcześniej się kontaktowała.
Jest w stanie pokryć koszty sterylki.

Jeśli chcesz nadal adoptować basseta, zadzwoń proszę do mnie.
Możemy umówić się na spotkanie przedadopcyjne. Jeśli wizyta u Ciebie wypadnie pozytywnie, będziesz już poza wszelkimi formalnościami oczekiwał na nowego przyjaciela.

Wczuj się w naszą rolę.
Jak mam do kogoś pretensje - to zamieniam osoby, wczuwam się w jej sytuacje, wtedy bardziej ją rozumiem.

Życzę Ci wyrozumiałości - pośpiech w adopcji to zły doradca.
_________________
694 409 059
nasze.bassety@onet.pl
 
 
 
Magda i Rudolf 


Dołączyła: 04 Mar 2005
Posty: 1895
Skąd: Gdansk/Florencja
Wysłany: Czw 08 Kwi, 2010 12:19   

matrix86 napisał/a:
Dobra, niebęde tu wyrzycać żadnych żali... Jesteście nie feir... Nawet tak jak mówiliście nieumuwiliście sie na rozmowe... I chyba już niechce waszej pomocy znajde inne forum.

O matko, ile ty masz lat, zachowujesz sie jak rozkapryszony dzieciak, obrazasz sie nie wiem o co. Proponuje odwiedzic najblizsze schronisko, tam bedziesz mogl od reki pomoc jakiejs bidzie a jest ich duzo
_________________

 
 
matrix86 

Dołączył: 02 Kwi 2010
Posty: 11
Skąd: Wiry \ k. Poznania
Wysłany: Czw 08 Kwi, 2010 12:29   

A ja odczułem wręcz coś przeciwnego do kwesti że dokładnie analizujecie zanim psa powieżycie osobom chętnym, w tym przypoadku podjeliście decyzje przed sprawdzeniem wszystkich chętnych. Ja próbuje znaleźć psa od ponad 2 lat!! jestem związany z forum o beaglach, rozmieszczam dla nich ogłoszenia więc wiem jak wygląda kwestia adopcji, kieruje osoby chętne na adopcje. Może reaguje zbyt emocjonalnie ale taki juz jestem!!
 
 
Renia
[Usunięty]

Wysłany: Czw 08 Kwi, 2010 12:47   

matrix86 napisał/a:
A ja odczułem wręcz coś przeciwnego do kwesti że dokładnie analizujecie zanim psa powieżycie osobom chętnym, w tym przypoadku podjeliście decyzje przed sprawdzeniem wszystkich chętnych. Ja próbuje znaleźć psa od ponad 2 lat!! jestem związany z forum o beaglach, rozmieszczam dla nich ogłoszenia więc wiem jak wygląda kwestia adopcji, kieruje osoby chętne na adopcje. Może reaguje zbyt emocjonalnie ale taki juz jestem!!


Chłopaku jak czekasz dwa lata to i poczekasz jeszcze chwile - spokojnie. Paula była już wcześniej na liście niż Ty.
Zdzwoń do Bogusi, zaproś do siebie i już bedziesz na liście wyżej.
Zrozum wpadłes na forum jak burza a jak nie dostałeś psa to sie fochasz jak jakiś moher.

PS.
Jak co miesiac bys odkładał po 100zł na psa przez dwa lata to byś sobie kupił juz szczeniaczka z rodowodem!!
Ostatnio zmieniony przez Miła od Gucia Sro 21 Kwi, 2010 06:45, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Renia
[Usunięty]

Wysłany: Czw 08 Kwi, 2010 12:49   

W Toruniu w schronisku jest pies.. zainteresowany??
 
 
matrix86 

Dołączył: 02 Kwi 2010
Posty: 11
Skąd: Wiry \ k. Poznania
Wysłany: Czw 08 Kwi, 2010 13:14   

Jeżeli jest w wieku do 1,5 roku to tak... Ale wiem czemu miało służyć ta propozycja... Liczyłaś, że "spale raka" i nie odpisze... Więc i tak niema czego tu szukać :neutral: I tak jestem ograniczony co do transportu... musiał bym prosić o pomoc o którą już niema co prosić. Nie bede już nic więcej pisać w postach bo wkraczam za bardzo w swoją sfere osobistą.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
FGRP Theme created by Gilu
 
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 15