Nasze Bassety Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Miła od Gucia
Pią 03 Gru, 2010 14:52
STAWY Schody a basset
Autor Wiadomość
Dorka88 

Dołączyła: 23 Sie 2010
Posty: 1
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 23 Sie, 2010 13:36   STAWY Schody a basset

Witam wszystkich.
Dzisiaj zarejestrowalam sie na forum. sorry jezeli umieszczam pytanie nie w tym miejscu co trzeba :P
Mam pytanie do włascicieli tej przepieknej rasy.
Strasznie podobaja mi sie te psy, chciałabym kupić szczeniaka ale chyba musze sie wstrzymac, bo wydaje mi sie ze nie mam odpowiednich warunkow. Mieszkam we Wrocławiu na 2 pietrze w kamienicy. mieszkanie nie jest za duze. Blisko miejsca zamieszkania mam 3 parki. Co tydzien lub dwa jezdze na weekend na wies gdzie jest dom z ogrodkiem i duza łąka, lasy. Prosze o szczera odpowiedz czy mam odpowiednie warunki na kupno psa czy lepiej sie wstrzymac (możliwe ze za rok zmienie mieszkanie na parter) Nie chciałabym zeby pies sie u mnie meczyl. Wspomne tez ze schody klatki sa krecone na gore, niewiem czy nie wplyneloby to negatywnie na kregoslup psa

Pozdrawiam i prosze o odpowiedz :)
Ostatnio zmieniony przez Asia i Basia Czw 24 Wrz, 2015 16:47, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
Asia i Basia 
Figa & Co.


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 17 Kwi 2007
Posty: 5612
Skąd: Hamburg/Torun
Wysłany: Pon 23 Sie, 2010 14:18   

My mieszkamy na drugim pietrze, wprawdzie w bloku, ale schody sa. Jak na razie (psy nasze maja 4 i 6 lat) nie ma z tym problemu, ale liczymy sie z wiekiem ze zmiana mieszkania na parter. Jesli mozesz poczekac to poczekaj, psu i Tobie bedzie na parterze na pewno latwiej (basseta trzeba nosic do okolo 8-go miesiaca po schodach). Co sie odwlecze to nie uciecze ;) Pozdrawiamy
_________________
Baśka polykacz jablek i klockow Lego
 
 
Batus 



Dołączyła: 13 Mar 2008
Posty: 4027
Skąd: Toruń
Wysłany: Pon 23 Sie, 2010 15:45   

My mieszkamy na parterze, ale nasi znajomi na Ip. i pies dobrze sobie radzi, tylko że to jest blok, niskie i proste schody. Kręcone schody w kamienicy mogły by być dosyć trudne do pokonania dla basseta na dłuższą metę. Zależy chyba jakie są wysokie. Ja osobiście chyba bym się nie zdecydowała, u nas parter był jednym z warunków kupna właśnie basseta. Musisz ocenić, czy nie warto by się wstrzymać, chociaż wiem jaka to silna pokusa ;) :)
_________________
Luiza
 
 
 
Rogasowa 
&Trufla



Dołączyła: 05 Paź 2009
Posty: 801
Skąd: Węgrów/Warszawa
Wysłany: Pon 23 Sie, 2010 16:52   

Ja specialnie wybierałam mieszkanie pod względem psa:)
I wybrane, nie ma ani jednego schodka :mrgreen:
_________________
pozdrawiam, Trufla
 
 
 
besta 



Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 29 Cze 2008
Posty: 3051
Skąd: 3City
Wysłany: Pon 23 Sie, 2010 17:25   

Hmm.My mieszkamy na I piętrze ale w bloku schody są proste i psice(3i9lat)sobie radzą.Ale....Bestę prawie do roku nosiliśmy na rękach a teraz planujemy przeprowadzkę (tez trochę pod psy) tak żeby nie bylo schodów :roll: .
Więc jesli możesz poczekac to poczekaj
_________________
...na zawsze stajesz się odpowiedzialny za to,co oswoiłeś....
 
 
Mirka
[Usunięty]

Wysłany: Pon 23 Sie, 2010 19:12   

kurcze dziewczyny znowu się pewnie narażam
ale nie przesadzajcie z tymi schodami :shock:
ja mieszkam w domku,ale schody na pieterko tez są
14 stopni zakręcanych bassety smigaja w dół i w górę
po kilkadziesiat razy dziennie,
a basset moich przyjaciół ma już 13-14 lat
i mieszka od szczenięcia na drugim albo nawet trzecim piętrze w starej kamienicy
gdzie schody są bardzo nierówne i dośc strome,Amigo jest ślepy a ze schodami
świetnie sobie radzi :smile:
 
 
Asia i Basia 
Figa & Co.


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 17 Kwi 2007
Posty: 5612
Skąd: Hamburg/Torun
Wysłany: Pon 23 Sie, 2010 19:43   

Pewnie Mirus, moje tez smigaja, ale gdybym miala mozliwosc poczekania (czytaj silna wole ;) ) to bym poczekala. Zawsze mi sie nasuwa przy tego typu pytaniu taka mysl - czy w domkach psy wchodza na gore czy zyja tylko na parterze? Czy dom pietrowy to idealne lokum dla basseta czy lepszy jest dom parterowy ?
_________________
Baśka polykacz jablek i klockow Lego
 
 
madzialinka
[Usunięty]

Wysłany: Pon 23 Sie, 2010 20:44   

U mnie na piętro bassety nie wchodzą. U mamy też nie.

Wejście to nie problem, ale na wąskich schodach bassetowi ciężko jest zejść. Przeważnie jest tak, że jak dziewczyny się już zapędzą na górę, to potem ktoś musi je znieść na dół :( Same nie zejdą.

Z resztą one wcale nie chcą wchodzić na górę, wolą biegać w ogródku a śpią na dole. Nawet specjalnie nie muszę odgradzać schodów.
 
 
gocha
[Usunięty]

Wysłany: Pon 23 Sie, 2010 20:51   

U mnie tez na piętro nie wchodzą, czasem sporadycznie i nie mają problemów ze schodzeniem, śmigają aż miło, no ale naprawdę sporadycznie im się to zdarza.
 
 
domelcia 



Dołączyła: 10 Mar 2010
Posty: 1216
Skąd: Chrzanów 504343471
Wysłany: Pon 23 Sie, 2010 21:25   

Dorka88 małego psiaka będziesz musiała znosić po schodach, czego podejrzewam nie unikniesz nawet mieszkając w klatce na parterze ( zawsze gdzieś jakieś trzy schodki) ale to noszenie to krótki okres (my naszą niuńkę to ze 2 miechy znosiliśmy. Lora ma 12 lat i całe życie wchodziła na schodach (kilkunastu) na piętro w domu, od mniej więcej roku ją nosimy, żeby się nie przemęczała. Ale jak Ty masz w planach zmianę mieszkania w najbliższym czasie to ja pod kątem mieszkaniowym raczej nie widziałabym problemu ;) poczytaj o tym co basset musi i inne totalnie zniechęcające do rasy tematy, pomyśl czy chcesz mieć upartą bestię, która wszędzie wsadzić pysk i ukradnie Ci ostatnią kromkę chleba, bydlaczka 30kilowego, który depta Ci po gołych stopach bo to Ty akurat weszłaś mu w drogę, uślinioną i ubłoconą mordę, która prosto ze spaceru ładuję się do łóżka, jeśli odpowiedź brzmi(chociażby) "jakoś to zniosę" to możesz faktycznie zacząć tonąć w tym jakże pięknym bassecim spojrzeniu...
_________________
Pozdrawiam
Dominika
www.bassbanda.pl -stronka o moich parówkach

Jeśli któregoś dnia masz być szczęśliwy, dlaczego nie zaczniesz od dzisiaj?
 
 
 
Batus 



Dołączyła: 13 Mar 2008
Posty: 4027
Skąd: Toruń
Wysłany: Pon 23 Sie, 2010 21:28   

Czytaj, czytaj ;) http://forum.bassety.net/viewtopic.php?t=2986
_________________
Luiza
 
 
 
Magda i Rudolf 


Dołączyła: 04 Mar 2005
Posty: 1895
Skąd: Gdansk/Florencja
Wysłany: Wto 24 Sie, 2010 09:24   

Ja osobiscie na basseta przy duzej ilosci schodow bym sie nie zdecydowala, tym bardziej ze jak jest maly musisz go nosic jak bedzie starszy i moze miec problemy ze stawami to tez bedziesz musiala go nosic a bassety malo nie waza, moze to byc bardzo duzy problem dla was. Jesli planujesz zmiane mieszkania to ja bym poczekala.
_________________

 
 
Kamoos 



Dołączyła: 07 Maj 2009
Posty: 558
Skąd: Ruda śląska
Wysłany: Wto 24 Sie, 2010 09:57   

Monka nie wchodzi na piętro ,mam kręcone metalowe schody od samego poczatku Monka jakby boi sie tych schodów ,próbowałam różnych sposobów by weszłą na nie ale ona ma jakies opory więc zmuszać jej nie będę :smile:
 
 
 
artur-alex 


Dołączyła: 04 Gru 2009
Posty: 83
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Wto 24 Sie, 2010 20:08   

Dorka88 myślę, że schody to nie problem, ale dobrze , że o tym myślisz tzn. jesteś na tyle odpowiedzialna by mieć psa. Basset to specyficzna rasa, ale schody pokonuje prawie tak jak inne psy.
My w domu mamy trzy poziomy, które dzielą schody - z zakrętem i na dodatek ażurowe !!!
Większość mówiła mi że po tych schodach basset nie będzie chodzi. A chodzi. Na ciągłe bieganie jej nie pozwalam, ale tyle co potrzeba sama pokona.
Początkowa naszą małą nosiliśmy bo nie jest wskazane by basset w młodym wieku biegał po schodach. Ale Beza szybko się skapnęła o co chodzi i był nawet problem by nie wchodziła do góry. Ze schodzeniem było gorzej. Dopiero jakiś czas temu gdy dźwiganie 20 kg stało się dla mnie problemem Beza nauczyła się dla mnie schodzić po tych schodach. Basset potrafi jak chce. :lol:
 
 
Rogasowa 
&Trufla



Dołączyła: 05 Paź 2009
Posty: 801
Skąd: Węgrów/Warszawa
Wysłany: Sro 25 Sie, 2010 06:31   

Basset może chodzić po schodach bo przecież nie powie "nie lubię" ale ciągłe chodzenie po schodach odbije się w końcu na jego kręgosłupie.
_________________
pozdrawiam, Trufla
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
FGRP Theme created by Gilu
 
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 16