Nasze Bassety Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
KARMIENIE SZCZENIAKA Dodatki dla szczeniaka
Autor Wiadomość
domelcia 



Dołączyła: 10 Mar 2010
Posty: 1216
Skąd: Chrzanów 504343471
Wysłany: Sob 09 Paź, 2010 22:47   

hmmmmm o winogronach pierwsze słyszę...
Stówa się wykłada u nas pod krzakiem winogron i sobie skubie... zacznę ją gonić...
_________________
Pozdrawiam
Dominika
www.bassbanda.pl -stronka o moich parówkach

Jeśli któregoś dnia masz być szczęśliwy, dlaczego nie zaczniesz od dzisiaj?
 
 
 
momus 
ZOOTECHNIK


Dołączyła: 03 Maj 2010
Posty: 325
Skąd: Wołomin
Wysłany: Nie 07 Lis, 2010 23:07   

Moja Bessa nie lubi żadnych owoców ni warzyw :~
Jak jej przemycę w mięsie ew startą marchew no to może zje,ale tak samą to w życiu zapomnij :evil:
Próbowałam wszystkiego nic nie lubi i już....
Tylko mięcho i kości zjada - zastanawiałam się czy jej witamin nie brak,ale nie wygląda jak by jej cokolwiek brakowało, przynajmniej odkąd ją tak żywię, z raz w tyg gotuję ryż (na rosole z uprzednio ugotowanej piersi z odrobiną soli i zielem angielskim)w to wkładam pierś podrobioną, ugotowaną, zcieram małą marchew i posypuję siemię lnianym mielonym i to zjada ale nie częściej niż raz/tydz - ona sama nie chce częściej tego jeść.
Tak na co dzień to je:ogony wieprzowe/wołowe,skrzydła drobiowe ew udka, szyje indycze,ozory,serca wołowe - wszystko surowe. Czasem puszki - RINTI, dr clauders, evangers -różne smaki, dostaje też czasem ryż z rybą ugotowaną (ale rzadko - ze 2 razy w miesiącu), czasem tylko je karmę suchą. Pies je codziennie coś innego - wtedy je ze smakiem. Suplementuję arthroflexem.
No plus smakołyki - żwacze - pałeczkę dziennie jak ja do pracy wychodzę :wink:
Takie żywienie jej służy i to widać gołym okiem.
_________________
MY BEST ASSET IS MY BASSET
 
 
Batus 



Dołączyła: 13 Mar 2008
Posty: 4027
Skąd: Toruń
Wysłany: Nie 07 Lis, 2010 23:23   

momus napisał/a:
...skrzydła drobiowe ew udka...


Dajesz jej kości udek kurczkaka? Ja mam przeczulenie na tym punkcie, boję się, że te kości pokaleczą żołądek...
_________________
Luiza
 
 
 
momus 
ZOOTECHNIK


Dołączyła: 03 Maj 2010
Posty: 325
Skąd: Wołomin
Wysłany: Nie 07 Lis, 2010 23:33   

GOTOWANYCH nie można surowe tak bo gotowanie osłabia strukturę kości,poza tym surowe to mięso trzyma te kości razem.
Ale to jest także nie każdy pies może jeść kości i surowiznę tak jak nie każdy je suche.
moja jest w grupie od mięsa :wink:
_________________
MY BEST ASSET IS MY BASSET
 
 
Batus 



Dołączyła: 13 Mar 2008
Posty: 4027
Skąd: Toruń
Wysłany: Pon 08 Lis, 2010 00:02   

Ja rozumiem, Batus też zjada surowe porcje rosołowe spore kawałki, ale te udka przecież łamią się na igiełki i istnieje niebezpieczeństwo poranienia żoładka - ja bym się bała bez względu na to czy gotowane czy surowe, ale wolna wola...
_________________
Luiza
 
 
 
eufrazyna
[Usunięty]

Wysłany: Pon 08 Lis, 2010 07:28   

Ja też nie daję żadnych kości z kurczaka, kaczki, generalnie z drobiu. I żadnej soli do ryżu, to dla psów trucizna! Jak masz wywar na mięsie i w tym gotujesz ten ryż, to wystarczy.
 
 
momus 
ZOOTECHNIK


Dołączyła: 03 Maj 2010
Posty: 325
Skąd: Wołomin
Wysłany: Pon 08 Lis, 2010 10:46   

eufrazyna napisał/a:
I żadnej soli do ryżu, to dla psów trucizna! Jak masz wywar na mięsie i w tym gotujesz ten ryż, to wystarczy.

SÓL W NADMIARZE TO TRUCIZNA ale to przecież są jedne z najważniejszych jonów w organizmie (NaCL!!) je trzeba dostarczać z zewnątrz po za tym sól to naturalny dosmaczacz, tak jak czosnek i ziele angielskie - jak się gotuje psu to się mu soli odrobinkę - jest to wręcz wskazane.

Co do kości z drobiu i soli - to niestety jest sporo mitów i to czasem popartych kilkoma wypadkami (pewnie tyle samo było przy innych kościach ale akurat na te się uwzięli) Kości z drobiu są bardzo cennym źródłem dobrze przyswajalnych pierwiastków min Ca i P.
Ja np nie daję gotowanych kości tylko te surowe i to w tuszce - mięso trzyma wtedy kość i chroni przed poranieniem przełyku.
_________________
MY BEST ASSET IS MY BASSET
 
 
Batus 



Dołączyła: 13 Mar 2008
Posty: 4027
Skąd: Toruń
Wysłany: Pon 08 Lis, 2010 10:56   

Ja też daję kości drobiowe, ale absolutnie nie te z udka...jak napisałam powyżej.
_________________
Luiza
 
 
 
gocha
[Usunięty]

Wysłany: Pon 08 Lis, 2010 11:35   

Ja daję szyjki i korpusy bez obaw, ale z nóżek i skrzydełek to kości usuwam, bo jednak się boję.
 
 
momus 
ZOOTECHNIK


Dołączyła: 03 Maj 2010
Posty: 325
Skąd: Wołomin
Wysłany: Pon 08 Lis, 2010 15:45   

Każdy daje wg woli tak naprawdę, ja daję kości u uważam że nie szkodzą psu.
Ale jak mówię każdy powinien karmić zgodnie z własnym sumieniem byle psu pasowało i ładnie po tom wyglądał- ja nikogo nie namawiam broń boże do swoich przekonań żywieniowych po prostu je opisuję :mrgreen:
_________________
MY BEST ASSET IS MY BASSET
 
 
zuza i gabi 



Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 26 Maj 2009
Posty: 1726
Skąd: poznan
Wysłany: Pon 08 Lis, 2010 18:45   

Ja nie daje żadnych kości,wszystko obieram,z drobiu dostają tylko chrząstki,mój poprzedni pies jadł udka,skrzydełka drobiowe,po 14 latach żołądek miał jak sito podziurawione,nie buło już co zszywać,umierał smiercią głodową,okropny widok,nie chcę już tego przeżyć drugi raz :sad: życzę pieskowi długich lat życia,żeby nie cierpiał tak jak mój :sad:
_________________
Zuza, Gabi, cavalierka Fiona oraz koty Filemon i Miłka
 
 
momus 
ZOOTECHNIK


Dołączyła: 03 Maj 2010
Posty: 325
Skąd: Wołomin
Wysłany: Sro 10 Lis, 2010 15:56   

No ja jej nie daję tych kości tak znowu często tzn tych z udek,skrzydeł, ale jak mam to daję - głównie to bazuję na szyjach korpusach i podrobach (wątroby, serce,ozory) Np teraz zaopatrzyłam się w porcjowane po1 kg mięso wołowe mielone z kością (30%kości) kupiłam u hurtownika 10 kg pakowane po 1 kg za 18zł!!!
Bessa wciąga aż jej się uszy trzęsą nawet startą w to marchewę zjada bez gadania :wink:
Fajna sprawa z tym mięchem bo tanio i dobrej jakości jest a jak ma się spory zamrażalnik to raz na miesiąc się kupi i z głowy - do tego ew ryżyk można dorzucić czy właśnie warzywka i koty też ucztują :mrgreen:
_________________
MY BEST ASSET IS MY BASSET
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
FGRP Theme created by Gilu
 
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 15