Nasze Bassety Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
Dyskusje o adopcjach i tym podobnych
Autor Wiadomość
Renia
[Usunięty]

Wysłany: Sro 27 Sty, 2010 10:18   

ja osobiście się zastanawiam nad punktem gdzie jest napisane, że psa nie można wykorzystywac do polowań.. a jak jakiś myśliwy bedzie chciał adoptowac psa? W sumie basset to pies gończy.
i jeszcze taka mam myśl bo w umowie jest, że osoba adoptujaca powinna powiadomić osobę oddająca zwierze do adopcji w razie poważnej choroby, zaginięcia lub śmierci zwierzęcia no i np. w przypadku tego boksera to myśle, że nic obecnych właścicieli to obchodzić nie będzie :(
 
 
Miła od Gucia 
Admin merytoryczny



Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 03 Mar 2005
Posty: 21589
Skąd: Gorzów
Wysłany: Sro 27 Sty, 2010 10:22   

dobrze Reniu zgadzam się.

A swoją drogą pamiętacie jakis czas temu był ten temat, pamietacie była tam też dyskusja uwagi i przewaliłam całe forum i nie mogę znaleźć, czyżby znikło.
Daleto założyłam dziś nowy, ale ten poprzedni nie daje mi spokoju gdzie się podział. Pamietam tam kaśka sie wypowiadała - pamietacie ???

zgłaszajcie uwagi a ja zrobie korektę na umowie
a także podpowiadajcie pytani do ankiety
_________________
694 409 059
nasze.bassety@onet.pl
 
 
 
Jaga
[Usunięty]

Wysłany: Sro 27 Sty, 2010 10:44   

Renia napisał/a:
ja osobiście się zastanawiam nad punktem gdzie jest napisane, że psa nie można wykorzystywac do polowań..

W tym samym punkcie jest napisane, że nie można psa tresować w kierunku obrony. A co złego jest w szkoleniu obronnym? Dla mnie to krok za daleko.
 
 
Jaga
[Usunięty]

Wysłany: Sro 27 Sty, 2010 10:46   

Miła od Gucia napisał/a:


A swoją drogą pamiętacie jakis czas temu był ten temat, pamietacie była tam też dyskusja uwagi i przewaliłam całe forum i nie mogę znaleźć, czyżby znikło.

Bogusiu - czy to nie było w dziale "Stowarzyszenie" - który w całości wyleciał?
 
 
Miła od Gucia 
Admin merytoryczny



Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 03 Mar 2005
Posty: 21589
Skąd: Gorzów
Wysłany: Sro 27 Sty, 2010 11:13   

Renia napisał/a:
że osoba adoptujaca powinna powiadomić osobę oddająca zwierze do adopcji w razie poważnej choroby, zaginięcia lub śmierci zwierzęcia no i np. w przypadku tego boksera to myśle, że nic obecnych właścicieli to obchodzić nie będzie :(


W przypadku bokserka to taką osobą będzie Joasika, myslę, że to ma sens.

W wielu przypadkach, to jest któraś z np. Dorti w przypadku Gniotka i wiele takich jest podobnych, w przypadku Takusia ja jestem tą osobą.



Jaga, poprawiam juz wedle Waszych sugesti, cele obronne też wykreśliłam i polowania.

Czekam na dalsze uwagi.
_________________
694 409 059
nasze.bassety@onet.pl
 
 
 
Renia
[Usunięty]

Wysłany: Sro 27 Sty, 2010 11:25   

A może stworzyć jeszcze jedną krótką umowę gdzie bedzie tylko adoptujacy oddajacy do adopcji i bedzie napisane, że oddający zrzeka sie całkowicie wszelkich praw do psa ?? I tak na przykładzie boksera :oops: Joasika podpisze krótką umowę z obecnym właścicielem i odpowiednia z osobą adoptujacą??
Co myślicie?
 
 
gocha
[Usunięty]

Wysłany: Sro 27 Sty, 2010 12:04   

W wypadku odebrania lub oddania psa "na zawsze "taki aneks jest niezbędny, bo potem może się okazać, że poprzedni właściciele się np rozmyślili i będą sobie uzurpować prawa do oddanego psa.
 
 
Miła od Gucia 
Admin merytoryczny



Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 03 Mar 2005
Posty: 21589
Skąd: Gorzów
Wysłany: Czw 07 Paź, 2010 07:10   Dyskusje o adopcjach i tym podobnych

Żeby nie zaśmiecać tematów psiaków w potrzebie, tu będziemy sobie przenosić dyskusje, które nie koniecznie muszą być w danym temacie.
_________________
694 409 059
nasze.bassety@onet.pl
 
 
 
Agataw
[Usunięty]

Wysłany: Czw 07 Paź, 2010 11:23   

Nurtuje mnie temat dojazdu przez adoptujących po psa/dowozu psa adoptującym.
Zacznijmy od początku:
Kiedy zapada (powinna zapaść) odpowiedzialna decyzja o adopcji?
Kiedy wiem, że pragnę psa, mogę mu zapewnić opiekę, dom, czas. Kiedy wiem, że będę miała czym psa karmić, będę miała środki na ewentualne leczenie, na szczepienia no i Że pies będzie miał u mnie swoje posłanie, swój dom. Decyzję podejmuję będąc choć względnie świadomą wad i zalet psa.
W przypadku bassetów wad jest sporo, choć zalet znacznie więcej. Jest wiadomym,że jeśli basset będzie byle jak odżywiany, nie zaoszczędzisz. Zaraz jego organizm zacznie wołać odżywek, leczenia itp. Nie kupisz preparatu do uszu – też ci tego nie zapomni.
Jednym zdaniem – basset nie tylko świetnie się prezentuje w ogrodzie, basset kosztuje.
Kiedy podejmuję odpowiedzialną decyzję o adopcji psa muszę liczyć się z kosztami jego utrzymania, dlaczego więc nie z kosztem jego dojazdu do mojego domu?
Mam wątpliwości, czy ktoś, kto nie ma ok 100zł. na transport psa, będzie w stanie zapewnić mu utrzymanie?

Niejednokrotnie miałam do czynienia z wygodniactwem ludzi przy adopcjach psów i szlag mnie trafiał jak pewna pani, tak kochająca bassety, zakochana w konkretnym psie, zrezygnowała z adopcji z powodu braku możliwości dowiezienia go do siebie – 50km.
Miła kiedyś napisała, że za Guciem pojechałaby na koniec świata. Nie jest ewenementem, ja też bym pojechała, i wielu z nas. Kochamy nasze psy i takich kochających ludzi szukamy dla naszych bidulców, które przeszły już dość.
Czy to tak wiele???
 
 
tubcia 
& Toni



Dołączyła: 27 Lip 2010
Posty: 346
Skąd: warszawa
Wysłany: Czw 07 Paź, 2010 11:50   

wydaje mi się ,że tu nie chodzi o problem czy mnie stać ,bo z wyżywieniem psa to tak jak byś przyjęła kolejne dziecko do domu jeżeli starczyło ci na 5 tkę domowników to i starczy jedzenia dla szóstego ,tu zapewne tkwi problem w tym jak nie masz samochodu albo trzeba jechać po psa 500km np.
Na pewno jak pisałaś mam po psa 50 km i jest problem to już przesada i lenistwo niektórzy sądzą ,że skoro robię tak wiele i chcę wziąć tego psa to mi go dostarczcie - takie typy ludzi też są
Wracając do sprawy problem zapewne tkwi w tym iż wyłożyć dla kogoś np 500zł na transport na dziś bywa trudne i rozumiem takich ludzi i nie każdych stać aby taką sumę mieć wciągu kilku godzin ale są wstanie dać jedzenie zapewnić normalny dom i opiekę lekarską planując normalne stałe wydatki
trzeba zrozumieć i umieć ocenić kto ma taki problem a kto jest po prostu wygodny a ma chwilowy kaprys aby np dziś zaadoptować sobie psa czy kota
 
 
gocha
[Usunięty]

Wysłany: Czw 07 Paź, 2010 12:06   

No 500 zł na transport to trzeba by chyba TIRem jechać i to przez całą Polskę.
Tu problem może leżec w tym , że ktoś nie ma samochodu (chociaż ja po Mańkę jechałam pożyczonym i zrobiłam 700 km, w obie strony)
Co do dalszej części to się zgadzam z tym, że adopcja musi być przemyślana, przekalkulowane wydatki, bo dodatkowy pies to nie tylko dodatkowa miska.
Tu trzeba się liczyć z ewentualnymi wizytami u weta (koszty i również transport), nikt nam nie zagwarantuje, że pies będzie zawsze zdrowy.
Poza tym szczepienia, odrobaczanie, zabezpieczenie przeciw pchłom i kleszczom, często specjalistyczna karma. To w budżecie domowym wcale nie tak mało.

Ja jeszcze jestem zdania, że konieczna jest wizyta przedadopcyjna, w każdym domu, a jeżeli z jakichś powodów (czas gonił) nie była możliwa to powinna odbyć się wizyta poadopcyjna i osoby które psa biorą muszą o tym wiedzieć.
 
 
aniapiotr 



Dołączyła: 05 Cze 2010
Posty: 316
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 07 Paź, 2010 12:07   

hmm...
ja w weekend jadę pociągiem (pojechałabym samochodem, ale w moim przypadku zajęłoby to z 8-9 godzin - nieco ponad moje siły) z Warszawy do Poznania i z powrotem po psa dla pani z Warszawy i powiem, że dziwne to wszystko. Bo Pani nie wyjedzie po psa nawet na dworzec, tylko ode mnie odbiera go inna dziewczyna.

Nie oceniam, to dziwaczne dla mnie.

edit : gocha ma rację, jak nie miałam samochodu 2 razy musiałam jechać z psem do veta. Taksówką... za każdym razem zapłaciłam 100 zł za taksówkę.
 
 
gocha
[Usunięty]

Wysłany: Czw 07 Paź, 2010 12:09   

A nie boisz się oddać psa osobie której nie znasz ? jakieś dokumenty, umowa ?
 
 
aniapiotr 



Dołączyła: 05 Cze 2010
Posty: 316
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 07 Paź, 2010 12:10   

Ja tylko przewożę, dziewczyny zrobiły wizytę przedadopcyjną. To z dogo :)
 
 
gocha
[Usunięty]

Wysłany: Czw 07 Paź, 2010 12:12   

Acha, rozumiem, ukłon w Twoją stronę, że w ten sposób chcesz pomóc.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
FGRP Theme created by Gilu
 
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 15