Nasze Bassety Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
Bessa i początki kariery psa do "animalo terapi"
Autor Wiadomość
momus 
ZOOTECHNIK


Dołączyła: 03 Maj 2010
Posty: 325
Skąd: Wołomin
Wysłany: Wto 18 Sty, 2011 10:58   

Bessa jest cudowna, cierpliwa, wyrozumiała, ew zdarza się jej przysnąć pod czas np szczotkowania :mrgreen: ale nawet nie piśnie pod czas tych zabiegów....
a najlepsze to że teraz to były 2 zajęcie a ona już pod bramą się cieszyła jak głupia i pędem leciała do drzwi - uwielbia dzieci ale nie zachowuje sie jak namol (jak inne psy) nie leci z paszczą i nie liże dzieci nie skacze na nie i nie tratuje ich - tak robiła moja poprzednia sunia :neutral: i trzeba jej było strasznie pilnować przy dzieciach bo z całej radości mogła krzywdę zrobić małemu dziecku.
Bessy nikt tego nie uczył - taka jest i już ona nawet łapy nie umie podać na komędę i nic wogóle ale do zajęć AAA (Animal Assisted Activities) się nadaje te zajęcia można też nazwać Edukacja z psem (EP) - bo mamy różne zabawy takie uczące np liczymy paluszki u psa (a ostatnio cycuszki liczyliśmy :mrgreen: ) bawimy się w porównania, człowieka i psa albo psów z foto z bessą.... no różne zabawy takie rozwijające.
_________________
MY BEST ASSET IS MY BASSET
 
 
zojka 


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 07 Lip 2008
Posty: 3761
Skąd: Mazury
Wysłany: Wto 18 Sty, 2011 11:10   

Kurce fajowa sprawa :mrgreen:
Mój Ruf się nie nadaje, Tosia może bardziej, ale niekoniecznie ....
_________________
...człowiek autentycznie czuje, że ma najwięcej, kiedy daje innym ...ks.J. Twardowski
 
 
Miła od Gucia 
Admin merytoryczny



Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 03 Mar 2005
Posty: 21589
Skąd: Gorzów
Wysłany: Wto 18 Sty, 2011 12:53   

Ile pożytku może być z basseta. Ja też jestem pod wrażeniem jestem pełna uznania dla Was obu.
_________________
694 409 059
nasze.bassety@onet.pl
 
 
 
Magda i Rudolf 


Dołączyła: 04 Mar 2005
Posty: 1895
Skąd: Gdansk/Florencja
Wysłany: Wto 18 Sty, 2011 13:50   

Fajnie ze psinka taka zrownowazona jest, fajnie tez ze dzieci ucza sie przy tym szacunku do zwierzat :grin:
_________________

 
 
Batus 



Dołączyła: 13 Mar 2008
Posty: 4027
Skąd: Toruń
Wysłany: Wto 18 Sty, 2011 16:47   

Super sprawa! Batus też by sie chyba nie nadawał, bo za bardzo sie ekscytuje, właśnie tak jak piszesz - liże dzieciaki po twarzy, rękach, skacze itd. - pełen wachlarz super umiejętności powitalnych ;) Kocha dzieci, wszystkich kocha generalnie, ale jest zbyt wylewny.
Chętnie pooglądałabym więcej fotek :)
_________________
Luiza
 
 
 
momus 
ZOOTECHNIK


Dołączyła: 03 Maj 2010
Posty: 325
Skąd: Wołomin
Wysłany: Wto 18 Sty, 2011 17:32   

Mam w planach na lato zrobić Bessie egzamin na psa pierwszego kontaktu - klasa ADEPT Myślę że ten egzamin zda bez problemu bo reszta to jest trudniejsza i trzeba by coś umiała więcej, a ten podstawowy wymaga tyle by pies był spokojny, nie agresywny, chodził na smyczy zostawał i wracał na komędę opiekuna, siad, leżeć, ma być zdrowy, pozwolić się macać obcym i nie być natręny - czyli spoko przejdzie :mrgreen:
Muszę tylko poćwiczyć z nią akceptacje na zostawanie samej (beze mnie) i przychodzenie na komędę (bez powtarzania - bo ona się tak za 3 razem w końcu usłucha-jak to basset),ale może jakiś test LIGT dostaniemy z uwagi na rasę :wink: bo jak każdy wie nawet posłusznemu basetowi trzeba kilka razy powtórzyć co ma zrobić a na egzaminie dozwolone jest by ew raz powtórzyć komędę :neutral:
_________________
MY BEST ASSET IS MY BASSET
 
 
momus 
ZOOTECHNIK


Dołączyła: 03 Maj 2010
Posty: 325
Skąd: Wołomin
Wysłany: Wto 18 Sty, 2011 17:34   

Te testy są opisane tutaj http://www.kynoterapia.eu/
_________________
MY BEST ASSET IS MY BASSET
 
 
Jagooda 
& Bazyli



Dołączyła: 02 Paź 2010
Posty: 60
Skąd: PL
Wysłany: Czw 20 Sty, 2011 10:15   

momus - gratuluję i zazdroszczę :roll:
Mój Bazyliszek jest nadal na etapie bania się ludzi, ale pracujemy nad tym i jest coraz lepiej...jednych ludzi (i dzieci) się boi, a za drugimi pobiegł by na koniec świata...
Umie siadać, leżeć, wstawać z leżenia, przybijać piątki i podawać łapę...przychodzić na komendę tak, ale tylko w domu i za smakołyka, w terenie mogłabym się zadrzeć, zapłakać, zaprosić a on i tak nie przyjdzie, z zostawaniem w miejscu też ten sam problem...ehhhh to moje bassecisko...jak tylko Bazyliusz zwalczy lęk w stosunku do ludzi, musimy się zgłosić do jakieś fundacji DOGO żeby Nas "pokierowała", a później coś na własna rękę...
 
 
Miła od Gucia 
Admin merytoryczny



Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 03 Mar 2005
Posty: 21589
Skąd: Gorzów
Wysłany: Czw 20 Sty, 2011 11:58   

:lol: :lol: :lol: ktoś zablokował temat.
Przypominam jeszcze raz, jeśli ktoś rezygnuje z pisania a już ma otwarte okienko "odpowiedź" proszę niech zostawi choć buźkę, bo inaczej temat staje się niewidoczny.
A ja te buźkę potem usunę i będzie ok.
_________________
694 409 059
nasze.bassety@onet.pl
 
 
 
Aleksander



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Mar 2005
Posty: 598
Skąd: Żory 508185063, 0324356156
Wysłany: Nie 23 Sty, 2011 11:58   

Świetna sprawa . U mnie w szkole dzieciaki poddawane sa takiej terapii ale z nowofundlandami . dzieciaki zachwycone psy spokojne i szczesliwe. A jak przywiozłem raz moje psy do szkoły to właśnie wachlarz miłości w każdej postaci a potem totalna olewka. Ale do tego przyczyniły sie chyba nasze prywatne dzieci bo psy maja ich już dosyć.
 
 
Agataw
[Usunięty]

Wysłany: Pon 24 Sty, 2011 22:27   

Jeszcz raz powtórzę, że to co robisz jest wspaniałe. Wypracowujesz zdrowe, wrażliwe społeczeństwo.
Ktoś napisał:
"Jeśli będziesz rozmawiać za zwierzętami, one też będą do ciebie mówić i poznacie się wzajemnie. Jeśli nie będziesz z nimi rozmawiać, nie poznacie się. To, czego nie znasz, będzie napełniało cię strachem. Zaś to, czego się boisz...zniszczysz...zabijesz..."

Kibicuję Ci.
 
 
momus 
ZOOTECHNIK


Dołączyła: 03 Maj 2010
Posty: 325
Skąd: Wołomin
Wysłany: Wto 25 Sty, 2011 13:17   

[quote="Agataw"]"Jeśli będziesz rozmawiać za zwierzętami, one też będą do ciebie mówić i poznacie się wzajemnie. Jeśli nie będziesz z nimi rozmawiać, nie poznacie się. To, czego nie znasz, będzie napełniało cię strachem. Zaś to, czego się boisz...zniszczysz...zabijesz..."
[quote]
Piękne słowa
powklejam więcej fotek w czwartek bo jestem strasznie zaganiana daję na 3 etaty;/
praca, szokła + praktyki w gimnazjum(horror); moja praktyka z moimi zwierzakami - nie mam czasu się w tyłek podrapać :evil:
postaram się wkleić foty reszty naszego zwierza - a jet tego sporo :mrgreen:
pozdrawiam i dzięki za miłe słowa :wink:
_________________
MY BEST ASSET IS MY BASSET
 
 
gocha
[Usunięty]

Wysłany: Wto 25 Sty, 2011 14:47   

Bardzo mi się podoba Twój temat i to co robisz.
Czekam z niecierpliwością na zdjęcia i dalsze relacje z Twojej pracy.
Tylko pozazdrościć, że udało Ci się w ten sposób zrealizować marzenia :lol:
 
 
momus 
ZOOTECHNIK


Dołączyła: 03 Maj 2010
Posty: 325
Skąd: Wołomin
Wysłany: Sro 26 Sty, 2011 11:51   

jeszcze nie udało - na razie próbuję, na razie jest pomysł i dobre chęci, ale mam nadzieję że się uda :wink:
_________________
MY BEST ASSET IS MY BASSET
 
 
Batus 



Dołączyła: 13 Mar 2008
Posty: 4027
Skąd: Toruń
Wysłany: Sro 26 Sty, 2011 12:10   

Pewnie, że się uda!!! Zawsze mnie podbudowują dobre pomysły i wcielanie ich w życie :)
Trzymam za Was kciuki mocno mocno. Nawet zazdroszczę, gdybym sama miała kiedyś okzaję znaleźć się na takich zajęciach z Batusem poszłabym od razu, tylko że on taki liżący jest, że dzieciaki były by całe wycałowane ;) Ale jakbyś chciała wpaść na warsztaty kiedyś do Torunia, to ja przyjdę towarzysko jako wsparcie :)
_________________
Luiza
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
FGRP Theme created by Gilu
 
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 15