Nasze Bassety Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
Basset musi ....
Autor Wiadomość
Hubertus 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 30 Mar 2005
Posty: 1066
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 10 Maj, 2006 09:23   Basset musi ....

Gdybyście mieli wymienić po 5 cech pozytywnych i negatywnych basseta to jakie to by były?
Ostatnio zmieniony przez Miła od Gucia Wto 18 Paź, 2011 21:05, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Krzysiek 
Admin


Dołączył: 02 Mar 2005
Posty: 839
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Wysłany: Sro 10 Maj, 2006 23:19   

Odpowiedź jest w technicznych ;)
Krzysiek.
 
 
Ewa z Matyldą i Bobem 


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 04 Mar 2005
Posty: 779
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 11 Maj, 2006 10:34   

WADY:

1. Rzucają lemy po ścianach i meblach - czasem tak wysoko, że bez drabinki nie sprzątnę :) , a w ogóle są okropnymi bałaganiarzami - wejdą tylko do jakiegoś pomieszczenia i już bałagan sam się robi :( ,
2. Nachalnie uczestniczą w życiu domowym :) , głównie na trasie łóżko - kuchnia, tu: niedługo chyba nauczę się spać na siedząco i jadać ze wzrokiem wbitym w sufit, w zasadzie dziwię się, że jeszcze tych umiejętności nie opanowałam do perfekcji :) ,
3. Permanentnie inwigilują swojego właściciela :) - co nieraz bywa krępujące bardzo,
4. Dzięki nim dowiedziałam się co Joanna Chmielewska pisząc o wołoduchach miała na myśli - potrafią zjeść konia z kopytami i o deser się jeszcze upomnieć :) ,
5. Potrafią upolować coś na obiad, np. rozdeptaną kaczkę, i zupełnie nie rozumieją dlaczego Pańcia się z tego nie cieszy tak jak one?

ZALETY:
1. Mają do obrzydliwości rozwinięty instynkt stadny - potrafią kochać na zabój (i swojego Człowieka i swoje koty i siebie nawzajem),
2. W mieście powolne i leniwe, w lesie prawdziwe tygrysy! Nie znam żadnej innej rasy, która byłaby tak bardzo jak Dr Jekyll i Mister Hyde :) ,
3. Nachalnie uczestniczą w życiu domowym :) , głównie na trasie łóżko - kuchnia, tu: w łóżku świetnie sprawdzają się jako środek antykoncepcyjny, w kuchni - jako odchudzający,
4. W zimę wspaniale wspomagają centralne ogrzewanie,
5. Są piękne, dla mnie najpiękniejsze na świecie! Podoba mi się w nich wszystko: wzrok, uszyska, nawet kilka deko nadwagi! Mogę patrzeć na nie godzinami :) dla mnie są doskonałe!!!!

No to kto następny?
Ostatnio zmieniony przez Asia i Basia Czw 13 Maj, 2010 14:56, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Jaga
[Usunięty]

Wysłany: Czw 11 Maj, 2006 11:09   

:lol: Ewo w zasadzie powiedziałaś juz wszystko, ja bym tylko dodała do wad - nałogowe złodziejstwo - nie mozna sie nawet odwrócić, żeby kanapka nie zniknęła.
 
 
Mirka
[Usunięty]

Wysłany: Czw 11 Maj, 2006 11:09   

Ewunia,nic dodać nic ująć,masz 100%racji :D :D :D :D
 
 
gocha
[Usunięty]

Wysłany: Czw 11 Maj, 2006 11:22   wady i zalety

No w zasadzie nic dodać,nic ująć.Genialne.
Może jeszcze tak:
WADY - Pomimo swojej powolności,na spacerze,z prędkością światła
znajdują coś do "uperfumowania"i błyskawicznie z tego
korzystają.

-Zajmują sobą całe łóżko,niezależnie od jego wielkości chrapiąc
przy tym jak lokomotywa parowa.

-Na spacerach wyrywają obcym dzieciom wafelki,batoniki,itp..
wzbudzając tym litość przechodniów (o!! jaki głodny piesek )
i poczucie wstydu u właściciela.

ZALETY -Pomagają w utrzymaniu porządku.Przy bassecie nie da się nie
sprzątać.Często i gruntownie.

-Wywołują w nas ludzkie instynkty,pod wpływem ich spojrzenia
uświadamiamy sobie,że mamy sumienie.

-Są jedynymi psami,które kocha się tak samo za wady ,jak i za
zalety. :lol: :lol: :lol:
 
 
Jaga
[Usunięty]

Wysłany: Czw 11 Maj, 2006 11:48   Re: wady i zalety

gocha napisał/a:
-Są jedynymi psami,które kocha się tak samo za wady ,jak i za
zalety. :lol: :lol: :lol:

O tak, zdecydowanie tak :lol:
 
 
Bacha 



Dołączyła: 23 Maj 2005
Posty: 543
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 11 Maj, 2006 13:34   

Do wad dołożyłabym tylko tzw. głuchotę wybiórczą i i trudny do przełamania upór w sprawie np. kierunku spaceru oraz wytrzymałość i samozaparcie w domaganiu się smakołyków polegające na usadowieniu się pod półką z w/w i wydawanie dźwięków trudnych do zniesienia do skutku.
A poza tym to same zalety.
 
 
Jaga
[Usunięty]

Wysłany: Czw 11 Maj, 2006 14:40   

Bacha napisał/a:
Do wad dołożyłabym tylko tzw. głuchotę wybiórczą i i trudny do przełamania upór w sprawie np. kierunku spaceru oraz wytrzymałość i samozaparcie w domaganiu się smakołyków polegające na usadowieniu się pod półką z w/w i wydawanie dźwięków trudnych do zniesienia do skutku.
A poza tym to same zalety.

Czyli generalnie trudny do przełamania upór w każdej sprawie :wink: :lol:
 
 
Ewa z Matyldą i Bobem 


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 04 Mar 2005
Posty: 779
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 11 Maj, 2006 15:03   

Jaga napisał/a:
Czyli generalnie trudny do przełamania upór w każdej sprawie :wink: :lol:

A może właśnie to nam się wszystkim tak podoba? Hobbystycznie uprawiamy donkiszoterię, czyli walkę z wiatrakami? :) Po czym z radością (dla niektórych niezrozumiałą lub wręcz nienormalną) dzielimy się ze sobą swoimi niepowodzeniami wychowawczymi :)
 
 
 
Hubertus 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 30 Mar 2005
Posty: 1066
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 12 Maj, 2006 09:50   

Czytając Wasze posty dochodzę do wniosku, że Fred ciut odstaje od całej reszty basseciego rodu :P
ponieważ:

- nie śpi na łóżku,
- nie wchodzi do kuchni
- nie żebra o jedzenie w trakcie posiłku
- nie zjada niczego z trawnika
- jego wybiórcza głuchota jest "uleczalna" (z użyciem odpowiedniej siły głosu :P )
- można mu narzucić kierunek spaceru nawet bez użycia smyczy ;)

jedyne czego nie udało mi się Fredowi uświadomić to, że:

- jezdnia to nie plac zabaw ;)
- starsze panie z siatkami pełnymi zakupów to nie najlepszy obiekt okazywania radości
- psa rasy np. pit bull szczerzącego zęby należy obejść a nie przywitać :P
- nie należy innych psów witać szczekaniem, bo to zazwyczaj kończy zabawę (wiele małych psów ucieka przed tą rozpędzoną i rozszczekaną lokomotywą) :)

również nie mogę go nauczyć

- patrzenia pod nogi, żeby się nie potykał o byle co i nie deptał sobie po uszach
- patrzenia przed siebie, żeby ludziom nie właził pod nogi i rowerzystom nie blokował przejazdu

Mógłby jeszcze myć zęby i dbać o uszy ale nie mogę od niego zbyt wiele wymagać - w końcu to tylko pies :P
 
 
Agata
[Usunięty]

Wysłany: Pią 12 Maj, 2006 18:37   

Ewa z Matyldą i Bobem napisał/a:
3. Nachalnie uczestniczą w życiu domowym :) , głównie na trasie łóżko - kuchnia, tu: w łóżku świetnie sprawdzają się jako środek antykoncepcyjny, w kuchni - jako odchudzający,


Ja już po tym wszystkim co Ewa napisała nie mam co do dodania, ale punkt trzeci w Ewy poście najbardziej mi się podoba, co z resztą jest stuprocentowa prawda sprawdzająca się w większości domów, w których mieszka basset hound :lol:
 
 
gocha
[Usunięty]

Wysłany: Pią 12 Maj, 2006 20:07   wady i zalety

Do podglądactwa naszych bassetów trzeba się przyzwyczaić.
Dużo gorszy jest ryczący wniebogłosy basset pod drzwiami sypialni,niż basset podglądacz.
 
 
zojka 


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 07 Lip 2008
Posty: 3761
Skąd: Mazury
  Wysłany: Czw 06 Maj, 2010 20:05   Basset musi ....

Patrząc dzisiaj na Rufka śpiącego na kupce zamiecionych śmieci (poszłam po szufelkę) uznałam, że warto spisać, co basset koniecznie musi:

Basset musi sprawdzić, czy w śmietniku nie ma skarbów
Musi wejść na świeżo umytą podłogę
Kiedy jest mokry - musi wytrzeć się w pościeli. Najlepiej takiej świeżutkiej, tylko co przebranej.
Musi też iść za zapachem, nawet gdyby pańcia dostała histerii, to rozumiecie - mus to mus :mrgreen:
Musi przejść(bądź się połoźyć) na zamiecionej kupce śmieci i kurzu

Edit
Ten temat wart jest przyklejenia na stałe, żeby potencjalni nowi właściciele bassetów wiedzieli co ich czeka. :razz:
Admin
_________________
...człowiek autentycznie czuje, że ma najwięcej, kiedy daje innym ...ks.J. Twardowski
Ostatnio zmieniony przez Krzysiek Pią 07 Maj, 2010 14:51, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Miła od Gucia 
Admin merytoryczny



Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 03 Mar 2005
Posty: 21589
Skąd: Gorzów
Wysłany: Czw 06 Maj, 2010 20:12   

i dodam
na bokach prześcieradła, pysk po jedzeniu sobie wyciera
_________________
694 409 059
nasze.bassety@onet.pl
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
FGRP Theme created by Gilu
 
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 19