Nasze Bassety Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Miła od Gucia
Pią 18 Lut, 2011 14:39
USTAWA O OCHRONIE ZWIERZĄT Dz.U.2011 Nr 230 poz. 1373
Autor Wiadomość
Mirka
[Usunięty]

  Wysłany: Nie 22 Sty, 2012 11:55   a jednak ustawa działa

http://adopcja.viva.org.p...-sprzedaz-psow/

Adoptuj » Buldogi z Gostynina!
Pseudohodowca stanie przed sądem za nielegalną sprzedaż psów!

admin 22 / 01 / 2012, 05:14

21.01.2012r wolontariusze Fundacji Viva! we współpracy z policją z Gostynina dokonali kontrolowanego zakupu psów z pseudohodowli! Hodowca stanie przed sądem, wbrew Ustawie o Ochronie Zwierząt rozmnażał psy w celach handlowych oraz usiłował sprzedać zwierzęta poza miejscem ich chowu. Zaniedbane zwierzęta trafiły do domów tymczasowych w Warszawie.

17.01.2012 do Fundacji Viva! wpłynęło anonimowe zgłoszenie dotyczące prób sprzedaży przez mieszkańca Gostynina buldogów angielskich w fatalnym stanie zdrowia. Wolontariusze Fundacji poinformowali miejscową policję o usiłowaniu popełnienia przestępstwa, następnie zatelefonowali do hodowcy jako osoby chętne do nabycia zwierząt. Mężczyzna zaoferował sprzedaż psów, proponując spotkanie pod jednym z supermarketów.

21.01.2012 r. w godzinach popołudniowych przywiózł psy w umówione miejsce, przy próbie sprzedaży został zatrzymany przez policję!
„ Hodowca przywiózł w bagażniku zaniedbane i wyeksploatowane suki, chciał je jak najszybciej sprzedać. Kiedy już zapłaciliśmy za psy, ku zaskoczeniu hodowcy do akcji wkroczyła policja”- relacjonuje Kamil R. wolontariusz Fundacji Viva!.
Psy natychmiast trafiły do lekarza weterynarii wskazanego przez policję:
„Buldog angielski- nieprawidłowa budowa fizjologiczna (…) Zmiany skórne- po badaniach zeskrobin można stwierdzić obecność grzyba malassezia pachydermatis. Mocno zaniedbana- przerośnięte pazury wszystkich kończyn, nieprawidłowe wytarcia, zapach skóry i okrywy włosowej, odleżyny (…) Psy wymagają leczenia”- Krzysztof M. Lekarz Weterynarii.

Stan psów wskazuje na wielomiesięczne zaniedbania, prawdopodobnie były utrzymywane w klatkach uniemożliwiających zachowanie naturalnej pozycji ciała, na twardym podłożu- wskazują na to zmiany w budowie ciała oraz liczne odleżyny. Dzięki prawidłowej reakcji policji, sprawca został zatrzymany i przesłuchany, sprawa znajdzie swój finał w sądzie.

Psy dzięki prawidłowemu żywieniu i pielęgnacji wkrótce odzyskają zdrowie. Dwie suki buldoga angielskiego i jedna buldożka francuska czekają na nowych, troskliwych opiekunów. Buldogi angielskie z powodu zmian w postawie ciała zostaną oddane do adopcji jedynie do domu „bez schodów”.



W sprawie adopcji:
Kontakt: Kamil tel. 790102276 adopcja@viva.org.pl

Możesz wspomóc leczenie buldogów wpłacając darowiznę z dopiskiem: buldog

FUNDACJA MIĘDZYNARODOWY RUCH NA RZECZ ZWIERZĄT VIVA!
ul. Kawęczyńska 16/42a
03-772 Warszawa
DnB NORD 54 1370 1109 0000 1706 4838 7310
SWIFT NUMBER: MHBFPLPW
Viva! bank account in IBAN format: PL54137011090000170648387310

edit. Miła od Gucia - wstawienie treści linku
Ostatnio zmieniony przez Miła od Gucia Nie 22 Sty, 2012 12:25, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Miła od Gucia 
Admin merytoryczny



Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 03 Mar 2005
Posty: 21590
Skąd: Gorzów
Wysłany: Nie 22 Sty, 2012 12:29   

akcja świetna, oby takich więcej

mając w ręce prawo, można działać,
każdy z nas może

biedne psiaki
_________________
694 409 059
nasze.bassety@onet.pl
 
 
 
gkoti 
www.leniuch.com



Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 31 Sie 2006
Posty: 4793
Skąd: Malbork/Luton
Wysłany: Nie 22 Sty, 2012 12:33   

Tylko cieszyc, że cos się zaczyna dziać w końcu, oby tylko sąd stanął na wysokości zadania, bo to tez różnie bywa, ale bądźmy dobrej nadziei :wink:
_________________
www.leniuch.com - to na razie stronka tylko Leniuszka
 
 
 
jabluszko520 



Dołączyła: 28 Lis 2011
Posty: 5520
Skąd: stąd
Wysłany: Nie 22 Sty, 2012 17:12   

Jak tak można biedule traktować...
_________________
Nie kupuj, adoptuj.
http://forum.bassety.net/viewtopic.php?t=5027
 
 
koluś 
Użytkownik nieaktywny



Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 14 Kwi 2011
Posty: 1821
Skąd: Poznań
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: Pon 23 Sty, 2012 16:18   

chociaż ktoś reaguje, brawo! oby było więcej takich ludzi. no i żeby pieski trafiły teraz w dobre ręce, a ten "hodowca" dostał porządną karę... (ciekawe jaką?)

znalazłam już po raz kolejny na gratka.pl ogłoszenie:
http://ale.gratka.pl/oglo..._charakter.html
pisałam już kilka razy, żeby je usunęli,nawet odpisali że usuną, a ogłoszenie wciąż jest :evil: to z allegro, gdzie są płatne ogłoszenia usunęli wszelkie tego typu ogłoszenia, a gratka nawet darmowych nie usuwa?
_________________
dominika
 
 
jabluszko520 



Dołączyła: 28 Lis 2011
Posty: 5520
Skąd: stąd
Wysłany: Wto 24 Sty, 2012 18:40   

Dzisiaj będzie na Polsacie we wiadomościach jak ludzie masowo wyrzucają pieski i dorosłe i malutkie (albo będą) ze względu na tę ustawę, oglądajcie bo nie wiem czy dobrze zrozumiałam.
_________________
Nie kupuj, adoptuj.
http://forum.bassety.net/viewtopic.php?t=5027
 
 
koluś 
Użytkownik nieaktywny



Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 14 Kwi 2011
Posty: 1821
Skąd: Poznań
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: Wto 24 Sty, 2012 18:45   

ja nie mogę oglądać takich rzeczy :cry: ... a okrucieństwo ludzkie nie zna granic jak się okazuje :evil: niestety, ale było wiadomo, że ustawa spowoduje także to... nie wiem jak to nazwać
_________________
dominika
 
 
jabluszko520 



Dołączyła: 28 Lis 2011
Posty: 5520
Skąd: stąd
Wysłany: Wto 24 Sty, 2012 19:01   

Za chwilkę bedzie .
_________________
Nie kupuj, adoptuj.
http://forum.bassety.net/viewtopic.php?t=5027
 
 
koluś 
Użytkownik nieaktywny



Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 14 Kwi 2011
Posty: 1821
Skąd: Poznań
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: Wto 24 Sty, 2012 19:02   

:cry: :cry: :cry: i tak jestem w pracy jeszcze
_________________
dominika
 
 
ania123 
Użytkownik nieaktywny



Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 27 Lut 2010
Posty: 1616
Skąd: Trondheim
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: Wto 24 Sty, 2012 19:22   

ja bede moze brutalna, ale ja bylam przygotowana na to ze tak sie stanie, chyba wszyscy sie spodziewali tak naprawde

ja ogolnie uwazam ze w Polsce jedyny sposob na polepszenie losu psow to scisla kontrola, czyli OBOWIAZEK czipowania psow, KAZDEGO JEDNEGO, na wsiach, wszedzie, zeby bylo jasne jaka osoba za ktorego psa odpowiada. zeby weterynarz np przy szczepieniu na wscieklizne mial obowiazek zaczipowac psa, zeby bylo wiadomo kto jest jego wlascicielem, i zeby ten wlasciciel ponosil wtedy calkowita odpowiedzialnosc za psa
gdy pies ucieknie, pogryzie kogos, pogryzie innego psa, zajdzie w ciaze, ze wszystkimi konsekwencjami tego
zeby za KAZDEGO psa KTOS byl odpowiedzialny

i uwazam ze trzeba tez wylapac bezdomne psy i niestety wiekszosc uspic, tak samo jak uspic wiekszosc psow ktore teraz sa w schroniskach. wiem ze to brzmi strasznie i jest brutalne (chociaz ja ogolnie naprawde jestem czlowiekiem ktory posiada duzo empatii i placze jak czyta o roznych psich historiach), ale wedlug mnie to jest JEDYNY sposob na to zeby los psow na przestrzeni kilku lat sie polepszyl w Polsce
 
 
 
koluś 
Użytkownik nieaktywny



Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 14 Kwi 2011
Posty: 1821
Skąd: Poznań
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: Wto 24 Sty, 2012 19:27   

dopóki też nie będzie ostrych kar dla właścicieli i ich egzekwowania jakby co, to też nic się nie zmieni...
_________________
dominika
 
 
ania123 
Użytkownik nieaktywny



Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 27 Lut 2010
Posty: 1616
Skąd: Trondheim
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: Wto 24 Sty, 2012 19:30   

dokladnie, wieksze kary rowniez, ale mysle ze podstawa tego zeby wieksze kary byly skuteczne jest tez to zeby ZAWSZE mozna bylo sprawdzic do kogo nalezy pies i kto jest za niego odpowiedzialny
 
 
 
koluś 
Użytkownik nieaktywny



Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 14 Kwi 2011
Posty: 1821
Skąd: Poznań
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: Wto 24 Sty, 2012 19:32   

tu się zgodzę, ale wiesz, problem też leży w tym, że nie wszystkie psy mają pewnie szczepienia, nawet te "obowiązkowe"...
_________________
dominika
 
 
jabluszko520 



Dołączyła: 28 Lis 2011
Posty: 5520
Skąd: stąd
Wysłany: Wto 24 Sty, 2012 19:36   

Tak naprawdę to powiedzieli to co każdy z nas już wiedział, psy są oddawane-porzucane w ilości nawet 11 sztuk jednorazowo i nie opcji aby to zmienić, bo co z tymi co są już na tym świecie? Może i dobrze z ta ustawa, że tak drastycznie itd ale jakby dołożyli do tego przymusowe sterylizacje/kastracje, to chyba byłoby dobre, bo każdy regionalny wet zna przecież wszystkie podręczne hodowle bo ktoś musi te psy leczyć prawda?
_________________
Nie kupuj, adoptuj.
http://forum.bassety.net/viewtopic.php?t=5027
 
 
jabluszko520 



Dołączyła: 28 Lis 2011
Posty: 5520
Skąd: stąd
Wysłany: Wto 24 Sty, 2012 19:40   

Z tym czipem to nie jest taka prosta sprawa, przynajmniej nie na dzień dzisiejszy, gdzie dochód takiej zwykłej rodziny jest raczej skromny, gromadka dzieci do tego no i zakładając, że piesek nie jest rozmnażany. Nie stać na to ludzi...i to nie jest tak, że jak stać cię na psiaka to na inne rzeczy też, to jest tylko Polska... wszystko drożeje i za coś żyć trzeba.
_________________
Nie kupuj, adoptuj.
http://forum.bassety.net/viewtopic.php?t=5027
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
FGRP Theme created by Gilu
 
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 16