Nasze Bassety Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
Drugi basset w domu, rady, opinie
Autor Wiadomość
gkoti 
www.leniuch.com



Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 31 Sie 2006
Posty: 4793
Skąd: Malbork/Luton
Wysłany: Czw 17 Mar, 2011 09:17   

Ja tez tak właśnie myślę i bardziej niż dla siebie-chce towarzyszki dla Leniuszka. Mam nadzieję, że mądrze połączę- nauczę te dwa psiaki życia, tym bardziej, że Leniuszek jest naprawdę spokojny, posłuszny- czasami ma jakieś wyskoki, jak to u basetów, ale nigdy agresji czy innych nie przewidywalnych sytuacji. A w rodzinie naszej zawsze kochaliśmy psy, ja wychowana z pieskiem, dzieci od małego również, mąż uwielbia- nie ma na co czekać :wink:
_________________
www.leniuch.com - to na razie stronka tylko Leniuszka
 
 
 
eufrazyna
[Usunięty]

Wysłany: Pią 18 Mar, 2011 19:06   

kalamaciej napisał/a:
my również mamy mieszkanie i jak już pisałam Asi i Maciejowi nie stanowi to problemu, miejsca starcza dla wszystkich i wbrew pozorom wcale nie jest tłoczno ;) Zanim zdecydowaliśmy się na drugą parówkę poprosiłam naszą formową eufrazynę o radę.. jedno stwierdzenie utkwiło mi mocno w pamięci: " nawet zrobiłam listę za i przeciw, przeciw było więcej, więc wyrzuciłam listę "... po przeanalizowaniu sprawy zrobiłam dokładnie tak samo :twisted:

Agnieszko mam nadzieję, że sie nie gniewasz, że zacytowalam Twoje słowa... (edit)


Nie mam nic przeciwko, tak właśnie było :mrgreen: Też uważam, że dwa bassety to fajna sprawa. Moje są nierozłączne, bardzo ze sobą związane i... najkochańsze na świecie! Jeden to za mało :wink:
 
 
VADER 


Dołączył: 19 Lut 2010
Posty: 129
Skąd: SKOCZÓW
Wysłany: Sob 19 Mar, 2011 18:54   

Vader był grubo obrażony, gdy przyszedł Argo, ciężko mi było, ale minęło.

Argo jest dominujący nie da sobie, żal czasem Vadera, bo on był zabrany od matki jak miał 6 tygodni co było błędem, bo nie nauczył się zachowań stadnych i dopiero teraz uczy się, że musi pilnować sobie kości, bo mu ktoś może gwizdnąć, miskę to ja stoję nad nimi, bo Argo by 2 zjadł, a Vader by odszedł.

Ale Vader tak się cieszył na widok Argosa, jak wróciliśmy z zabiegu, że na nasz widok tak nie cieszył się...:)

Jak jeden zagania a drugi "atakuje" psa sąsiada, jacy są zgrani:)

Jak Argo przychodzi w nocy do Vadera się przytulać:)

Jak sobie oblizują oczy, kufki:)

To basset musi mieć kumpla basseta!
_________________
Vader
 
 
gkoti 
www.leniuch.com



Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 31 Sie 2006
Posty: 4793
Skąd: Malbork/Luton
Wysłany: Sob 19 Mar, 2011 19:14   

Ja właśnie myślę, ale o dziewczynce dla Leniuszka, tak mi się wydaje, że jak będzie panienka- może nie będzie wielkich zgrzytów.Sama nie wiem, jak lepiej- chłopiec, czy dziewczynka? Leniuszek jest dosyć cichy, nie jest w domu "upierdliwy"- typu- zniszczę, zjem, rozszarpię, ukradnę( oprócz ścierki, skarpetek luzem leżących). Na jednej ścianie mam biblioteczkę od sufitu do podłogi- książki stoją i inne szpargały- nie ruszy. chodzi po całym mieszkaniu, kwiatki stoją nisko, nigdy nic. Pilot , telefon itp.- to na niego nie działa :wink:
_________________
www.leniuch.com - to na razie stronka tylko Leniuszka
 
 
 
zuza i gabi 



Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 26 Maj 2009
Posty: 1726
Skąd: poznan
Wysłany: Sob 19 Mar, 2011 19:25   

Ja na twoim miejscu wybrałabym suczkę,bo nigdy nie wiadomo na jakiego samca trafisz :grin:
Ja mam dwie suki i jak zaczynają się bitwy między nimi to nigdy nie wiem czy to zabawa czy
na poważnie i chociaż nie powinnam się wtrącać sprzeczkę to często reaguje jak widzę,że jest zle i może się coś stać :grin:
_________________
Zuza, Gabi, cavalierka Fiona oraz koty Filemon i Miłka
 
 
gocha
[Usunięty]

Wysłany: Sob 19 Mar, 2011 23:58   

Ja osobiście doradziła bym Ci suczkę. Tak jak pisze Aneta, nigdy nie wiadomo jaki będzie drugi samiec, a szkoda Leniucha żeby miał znaleźć się na niższej pozycji.
Para zawsze lepiej się dogaduje, u mnie zdecydowanie rządzi Mańka, pomimo, że z Ignasia jest kawał łobuza.
A jak się przez chwilę nie widzą (weterynarz)to rozpacz z tęsknoty i wylewne powitanie jest nie do opisania.
 
 
alexis1983 
Ola od Rajzy



Dołączyła: 09 Lip 2010
Posty: 215
Skąd: Lublin
Wysłany: Pon 21 Mar, 2011 09:47   

Jak nasza Rajza była sama to też była osowiała, ciągle marudna itd, a odkąd wzięliśmy jej kundelka - sporo starszego, ale dość żywotnego Rajzuia nie odstępuje go na krok... Czasami kończy się to wielką kłótnią, szczególnie gdy po całym dniu Lost jest już zmęczony jej towarzystwem, ale widzę po niej... basset z kolegą czy koleżanką odżywa... Więc polecam drugiego pieska :) o ile warunki na to pozwalają...
 
 
 
gkoti 
www.leniuch.com



Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 31 Sie 2006
Posty: 4793
Skąd: Malbork/Luton
Wysłany: Pon 21 Mar, 2011 10:55   

no właśnie decyzja już zapadła, że tak :wink: czekamy teraz, może jakaś panienka się pojawi? :wink:
_________________
www.leniuch.com - to na razie stronka tylko Leniuszka
 
 
 
Kala
[Usunięty]

Wysłany: Pon 21 Mar, 2011 13:02   

gkoti napisał/a:
no właśnie decyzja już zapadła, że tak :wink: czekamy teraz, może jakaś panienka się pojawi? :wink:


super :D Leniuszek będzie szczęśliwy ;) czekamy zatem z niecierpliwością na Waszego nowego domownika :D :D :D
 
 
gkoti 
www.leniuch.com



Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 31 Sie 2006
Posty: 4793
Skąd: Malbork/Luton
Wysłany: Pon 21 Mar, 2011 14:36   

Powiem Ci, że ja teraz też już baaardzo czekam, chyba pojadę kupię nową kanapę jeszcze jedną i miski, to wtedy będzie szybciej :lol: :lol: :lol:
_________________
www.leniuch.com - to na razie stronka tylko Leniuszka
 
 
 
Molly i Gosia 



Dołączyła: 06 Kwi 2010
Posty: 813
Skąd: Irlandia
Wysłany: Sob 09 Lis, 2013 19:04   

witam wszystkich na forum !!!! mamy problem z Molly otoz ona od szczeniecia panicznie bala sie psow wczoraj zakupilismy kompana do wspolnych zabaw szczenie spokojne 7dmio tygodniowe ale nasza Molly boi sie go i jest strasznie smutna martwie sie ze go nie zaakceptuje .moze ktos mial taka sytuacje i moze cos napisac prosze o rady chcialabym pieska zatrzymac ale tez bardzo kocham moja Molly
_________________
daria
 
 
Asia i Basia 
Figa & Co.


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 17 Kwi 2007
Posty: 5612
Skąd: Hamburg/Torun
Wysłany: Sob 09 Lis, 2013 19:16   

Czemu podjeliscie decyzje, zeby kupic jej kompana?
_________________
Baśka polykacz jablek i klockow Lego
 
 
gkoti 
www.leniuch.com



Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 31 Sie 2006
Posty: 4793
Skąd: Malbork/Luton
Wysłany: Sob 09 Lis, 2013 21:32   

hmmmmm, a tak z ciekawości- kupiliście basseta?
....choć to i tak nic nie zmienia... ktos wam doradził taką 'terapię" dla Molly?
nie jestem psim psychologiem, ale jeśli miała takie zahamowania, to jest takie leczenie " szokowe", czy to jest właśnie dobry sposób... nie mam pojęcia, co w tej główce psinki teraz się zrobiło, skoro smutna jeszcze do tego... poradźcie się fachowca, po obserwacji może cos podpowie...
_________________
www.leniuch.com - to na razie stronka tylko Leniuszka
 
 
 
Molly i Gosia 



Dołączyła: 06 Kwi 2010
Posty: 813
Skąd: Irlandia
Wysłany: Nie 10 Lis, 2013 16:36   

witam nie chce by mnie ktos postrzegal jako potwora . to byly najgorsze dwa dni w moim zyciu dla Molly wszedewszystkim, podjelam decyzje o zwrocie szczeniecia chcialam zeby piesek mial dobrze u nas to bylo cos w rodzaju adopcji za niewielkie pieniazki ale nie moglam mojej suni wyrzadzic krzywdy ani lamac jej serducha .dziekuje za pomoc . mam tylko nadzieje ze piesek trafi do dobrego domku
_________________
daria
 
 
Asia i Basia 
Figa & Co.


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 17 Kwi 2007
Posty: 5612
Skąd: Hamburg/Torun
Wysłany: Nie 10 Lis, 2013 17:15   

Nie nam to chyba osadzac. Nie zawsze drugi pies to dobre rozwiazanie. Sprobujcie pracowac nad mala,zeby sie lekow przed innymi psami pozbyla, u mnie trwalo trzy lata zanim Figa przestala obszczekiwac i bac sie wszystkich mezczyzn. Czasem jeszcze burczy, ale jest poprawa niesamowita. Goscie moga w koncu przychodzic. Nawet dzis spotkalam "dziada z lasu" w czapie, kurtce, sama sie balam a ona podeszla, obwachala i nic. Czasu trzeba jej dac,a przede wzsystkim nic na sile. Powodzenia :)
_________________
Baśka polykacz jablek i klockow Lego
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
FGRP Theme created by Gilu
 
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 14