Nasze Bassety Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
obroze zaciskowe, uzdowe, dławiki i tym podobne
Autor Wiadomość
ania123 
Użytkownik nieaktywny



Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 27 Lut 2010
Posty: 1616
Skąd: Trondheim
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: Sro 06 Kwi, 2011 20:54   obroze zaciskowe, uzdowe, dławiki i tym podobne

czy ktos z was uzywa obrozek zaciskowych z firmy Lupine?
jezeli tak, to czy na basseta uzywacie rozmiaru 36-58 cm czy te najwieksze, 48-68?
na Kropke to na pewno ta mniejsza, ale zastanawiam sie nad Lapciuchem - jego tata to 40kg zywej wagi i Lapciuch tez jest bardzo potezny, i na pewno bedzie duzy jak dorosnie
Ostatnio zmieniony przez Miła od Gucia Wto 13 Wrz, 2011 11:17, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
madzialinka
[Usunięty]

Wysłany: Sro 06 Kwi, 2011 21:16   

Tej firmy akurat nie miałam.

Moja bassetki mają zwykłe materiałowe, zapinane jak pasek na klamerkę. Przed chwilą sprawdziłam obwód i to jest 50cm. Obie dziewczyny są niewielkie i raczej drobne jak twoja Kropka (z Enigmą są przyrodnimi siostrami). Obroże są na nie za luźne do tego stopnia, że jak się cofną, to obroże zsuwają im się z głowy.

Taką szerokość dobrałam celowo, bo ułatwia zdejmowanie obroży, gdy nie mam do tego wolnej ręki :) Poza tym moje bassetki nie ciągną na smyczy (często wygląda to tak, że ja je wlokę za sobą) i nie robią żadnych wygibasów, więc bez "pozwolenia" z tej obroży mimo wszystko się nie wyślizgną. Po prostu mam już doświadczenie i wiem jak je prowadzić i kiedy odpuścić szarpanie, żeby nie zostać z pustą smyczą ;)

Myślę, że te rozmiary, które wybrałaś powinny pasować zarówno na Kropkę jak i na Łapciucha.

Jeśli to ma być łańcuszek, to warto kupić większą i ewentualnie wypiąć kilka oczek.
Ostatnio zmieniony przez Miła od Gucia Wto 13 Wrz, 2011 11:17, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Rogasowa 
&Trufla



Dołączyła: 05 Paź 2009
Posty: 801
Skąd: Węgrów/Warszawa
Wysłany: Sro 06 Kwi, 2011 21:18   

My też kupiliśmy większą i wypieliśmy kilka oczek:) Więc chyba warto tak:)
_________________
pozdrawiam, Trufla
 
 
 
ania123 
Użytkownik nieaktywny



Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 27 Lut 2010
Posty: 1616
Skąd: Trondheim
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: Sro 06 Kwi, 2011 21:33   

madzialinka jezeli twoje drobne dziewuszki maja 50cm obroze, to dla Kropki na pewno wezme ta mniejsza, ale dla Kapciucha mysle ze wieksza, bo to facet jednak i to naprawde duzy facet :)
 
 
 
Miła od Gucia 
Admin merytoryczny



Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 03 Mar 2005
Posty: 21589
Skąd: Gorzów
Wysłany: Sro 06 Kwi, 2011 21:46   

Gustaw od lat nosi dławik tego typu, rozmiar 60
sprawdza się świetnie, bo jest okrągły, nie wżyna się, a Gustaw się nie wysmyknie z niego.
http://www.karusek.com.pl...id=3189&cat=122
_________________
694 409 059
nasze.bassety@onet.pl
 
 
 
madzialinka
[Usunięty]

Wysłany: Sro 06 Kwi, 2011 21:48   

ania123 napisał/a:
madzialinka jezeli twoje drobne dziewuszki maja 50cm obroze, to dla Kropki na pewno wezme ta mniejsza, ale dla Kapciucha mysle ze wieksza, bo to facet jednak i to naprawde duzy facet :)


Tylko, że te obroże są naprawdę na nie luźne.

Kapciuchowi jak weźmiesz większą, to najwyżej trochę ściągniesz. Zawsze łatwiej zwęzić. Rozszerzyć poza skalę się nie da ;)
 
 
Miła od Gucia 
Admin merytoryczny



Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 03 Mar 2005
Posty: 21589
Skąd: Gorzów
Wysłany: Sro 06 Kwi, 2011 21:48   

PAS dławik z grubego sznura 50cm , 60cm lub 70cm - kolor czarny

Dławik z grubego sznura idealny do szkolenia, zwłaszcza dla ciągnących na smyczy psów. Dostępny w dwóch rozmiarach 50 , 60 i 70cm.

Cena: 15,20 zł

* Producent: Pas
* Kod produktu: dławik sznur
* Dostępność: 1-3 dni
* Dostawa: od 8,50 zł


www.karusek.com
_________________
694 409 059
nasze.bassety@onet.pl
 
 
 
keter23 



Dołączyła: 15 Lis 2010
Posty: 135
Skąd: Swords co.Dublin
Wysłany: Nie 17 Lip, 2011 18:38   Halti - obroża uzdowa

Witam mam problem z Zorkiem bo strasznie siągnie na spacerach. Czytałam ze bardzo dobre są tzw. obroże uzdowe. Co o tym myślicie?? Czy ktoś tego już używał albo używa??/
_________________
Sylwia
 
 
 
zuza i gabi 



Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 26 Maj 2009
Posty: 1726
Skąd: poznan
Wysłany: Nie 17 Lip, 2011 22:51   

Ja osobiście polecam,sama zakładam taką obróżkę mojej Zuzi i się sprawdza rewelacyjnie :grin:
Zuza po przejściu kilkunasty metrów,idzie już ładnie i nie ciągnie,wtedy jej obróżkę zdejmuje :grin:
_________________
Zuza, Gabi, cavalierka Fiona oraz koty Filemon i Miłka
 
 
ania123 
Użytkownik nieaktywny



Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 27 Lut 2010
Posty: 1616
Skąd: Trondheim
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: Nie 17 Lip, 2011 23:05   

ja zdecydowanie nie polecam, moim zdaniem halti to jedno z tych urzadzen typu obroze ktore psikaja cytryna jak pies szczeka itd, ktore nie pozbywaja sie problemu tylko czasem sprawiaja ze znikaja symptomy poniewaz pies obawia sie bolu i innych nieprzyjemnosci ktore te wynalazki oferuja
uwazam ze lepiej pracowac z problemami niz zwalczac symptomy - jezeli pies ciagnie na smyczy to pokaz mu ze ciagniecie sie nie oplaca. zatrzymuj sie za kazdym razem jak pies bedzie ciagnal, albo zmieniaj kierunek, tylko trzeba robic to konsekwentnie, za kazdym razem jak pies pociagnie. na pewno potrwa to troche czasu, ale psy nie za glupie, jak go nauczysz ze ciagniecie sie nie oplaca, NIGDY, to sie oduczy ciagnac
 
 
 
Asia i Basia 
Figa & Co.


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 17 Kwi 2007
Posty: 5612
Skąd: Hamburg/Torun
Wysłany: Pon 18 Lip, 2011 00:31   

Po czesci racja, ale my tu o bassetach i z tym ciagnieciem to roznie, ja mam jedna grzeczna , druga ciagnaca, i chocby jej zaciskowa, kandarke, szelki, Bog wie co jeszcze zalozyl - ciaagnie jak holownik. I po szkole jest, no tak ma. Moim bledem byla za malego smycz rozciagana. Byla praktyczna, bo na trawe nie trzeba bylo wchodzic, pies mogl sobie sam tam wlezc i wachac, ale niestety zemscilo sie to wlasnie ciagnieciem, bo do luzu przyzwyczajona i teraz sie swego domaga. Figa chodzi przy nodze, ale teraz , kiedy juz sie na dobre zadomowila widze, ze sobie zaczyna pozwalac czasem na zmiany kierunku, wiec tylko smycz. Obydwie chodza teraz na smyczy stalej. Haltiego probowalam z Baska, no niby idzie, ale rozwiazanie na stale to to nie jest.
_________________
Baśka polykacz jablek i klockow Lego
 
 
Batus 



Dołączyła: 13 Mar 2008
Posty: 4027
Skąd: Toruń
Wysłany: Pon 18 Lip, 2011 15:49   

U nas sprawdziła się rewelacyjnie. Kupiłam ją, gdy chodziłam na spacery z wózkiem, a Batus potrafił mnie ciągnąć jak czołg, nie miałam siły go utrzymać. W tej obroży mogę go trzymać jedną ręką, spokojnie iść na spacer. Kiedy go puszczam luzem na spacerze, zsuwam mu obrożę pod szyję i jest ok.
Metody wychowawcze delikatnie mówiąc nie przyniosły efektów, jak ktoś poznał upór Batusa, może się domyślić.
_________________
Luiza
 
 
 
keter23 



Dołączyła: 15 Lis 2010
Posty: 135
Skąd: Swords co.Dublin
Wysłany: Pon 18 Lip, 2011 16:42   

no ja kupilam i wyprobowalam wczoraj pierwszy raz na Zorku. Kupilam rozmiar 2 i nieweim czy to odpowiedni czy moze za maly ?? chodzil znacznie lepiej choc czasami sie buntowal . Prosze napiszcie jaki rozmiar macie dla waszych bassetow. Zorek ma 9 miesiecy..
_________________
Sylwia
 
 
 
Batus 



Dołączyła: 13 Mar 2008
Posty: 4027
Skąd: Toruń
Wysłany: Pon 18 Lip, 2011 16:53   

Kurcze, nie pamiętam rozmiaru, ale ja mam dla dorosłego psa rasy dużej, najlepiej zapytać sprzedawcy.
_________________
Luiza
 
 
 
zuza i gabi 



Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 26 Maj 2009
Posty: 1726
Skąd: poznan
Wysłany: Pon 18 Lip, 2011 21:26   

Jeśli to możliwe zabierz psiaka do sklepu,tam mu dobiorą odpowiedni rozmiar :wink:
I nie przejmuj się moja Zuza też na początku się buntowała,to normalne,po lekkim
szarpnięciu już wiedziała o co chodzi,musi się przyzwyczaić :grin:
Powodzenia :mrgreen:
_________________
Zuza, Gabi, cavalierka Fiona oraz koty Filemon i Miłka
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
FGRP Theme created by Gilu
 
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 16