Nasze Bassety Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
Najlepsza karma
Autor Wiadomość
picia385 

Dołączył: 19 Cze 2011
Posty: 13
Skąd: Newry/Czestochowa
  Wysłany: Sob 25 Cze, 2011 21:57   Najlepsza karma

Jaka karma jest najlepsza? Ktora ma najlepszy sklad dzieki ktorej nie trzeba podawac roznych dodatkow do karmy? W jednym temacie chwalona byla karma "Orijen"...
Czy oby napewno sie ona nadaje dla bassetow?
 
 
Dorti
[Usunięty]

Wysłany: Nie 26 Cze, 2011 07:31   

A dlaczego ma się nie nadawać :?:
Jest szereg bardzo dobrych karm , poczytaj dział Żywienie.
Dobór karmy jest często bardzo indywidualny.
Jeśli będziesz miał szczenie należy kupować karmy dobrze zbilansowane, z tzw. wyższej półki a nie np. karmę z marketu. Nie chcę przytaczać nazw bo będę powielać tematy a tego nie powinno się robić.
Czytaj, czytaj, czytaj.
Na forum jest cały ogrom tematów, które odpowiedzą na Twoje pytania.
 
 
eufrazyna
[Usunięty]

Wysłany: Nie 26 Cze, 2011 12:36   

Zajrzyj do przwodnika o karmach w tym dziale, zajrzyj tez do dodatkow. Przeczytaj uwaznie kilka watkow w tym dziale, bo zalezy czego szukasz, dla psa w jakim wieku, w jakiej kondycji?
 
 
picia385 

Dołączył: 19 Cze 2011
Posty: 13
Skąd: Newry/Czestochowa
Wysłany: Nie 26 Cze, 2011 13:08   

szukam bardzo dobrej karmy dla szczeniaczka 9 tygodniowego, ktory do mnie zawita. z tego co wiem jest karmiony u hodowcy Royalem... ale chce dawac mu najlepsza karme zeby nie dodawac mu do karmy dodatkowych witamin itp. Czytalem dzial"zywienie" i szczerze mowiac nie ma tak opisanych wielu karm... dlatego pytam sie was jako ekspertow... :wink:
 
 
eufrazyna
[Usunięty]

Wysłany: Nie 26 Cze, 2011 13:19   

Royal to dobra karma. Jezeli hodowca ja podaje, a pies czuje sie na niej dobrze, nie ma problemow z zoladkiem, nie ma zmian alergicznych, to warto kontynuowac.
Warto podawac preparat wspomagajacy uklad kostny, ja podaje za rada hodowcy mojego Barnaby (naszej forumowej Dorti) Caniviton Forte, ktory sprawdza sie rewelacyjnie.
Moje psy mialy kilka razy zmieniana karme, glownie dlatego, ze Tola miala alergie jako szczeniak i nie mogla jesc kurczaka. W tej chwili Barnaba je karme Bozita (szwedzka firma), a Tola je karme z Royala(dieta weterynaryjna, Toluch jest na diecie ).
Jakakolwiek karme wybierzesz, to warto jednak zdecydowac sie na dodatkowe rzeczy od czasu do czasu, troche nabialu- jakis jogurt, actimel dobrze wplyna na psi zoladek, jakis kawalek miesa gotowanego od czasu do czasu.
Podpytaj na pw naszych forumowych hodowcow : Dorti, Evike, Jacka i Marzanne, na pewno pomoga dobrac karme wlasciwa dla Twojego basseta :)
 
 
picia385 

Dołączył: 19 Cze 2011
Posty: 13
Skąd: Newry/Czestochowa
Wysłany: Nie 26 Cze, 2011 13:43   

eufrazyna dziekuje za dobra rade :wink: [/b]
 
 
Grzegorz
[Usunięty]

Wysłany: Nie 26 Cze, 2011 17:34   

Myślę ze mógłbym Ci pomóc , napisz coś bliżej o szczeniaku , na jakiej dokładnie karmie jest prowadzony miot , co ewentualnie jeszcze dostają szczeniaki. Jeśli masz jakieś wątpliwości pytaj odpowiem.

Wspomniałaś że miot jest na Royalu .To bardzo dobra karma z bardzo wysokiej półki .W pierwszym okresie wzrostu nie zalecałbym zmiany karmy , tak do 6- 7 miesiaca. Potem mozna pomysleć o zmianie karmy na typu junior maxi - dla ras duzych. Waznym jest by karma ta dawała spokojny i równomierny wzrost , a nie skokowe przyrosty masy i wzrostu. U ras duzych bardzo ważnym jest by szło to wolniej ale równomiernie do 18 miesiaca zycia.Dlatego też karmy tego typu są troche inaczej zbilansowane niż inne wzrostówki.
Nie polecałbym tu Royal Canin maxi Junior , ze względu na obserwowane i wspomniane wyżej dość skokowe przyrosty wagowe i wzrostowe.


Nie musisz pytać na PW , to forum jest po to by takie pytania zadawać i szukać merytorycznych , profesjonalnych odpowiedzi od fachowców, karmowców, dietetyków, hodowców .
Nawet jeśli co poniektórzy maja krótka pamięć co do użytkowników, lub nie dysponują taką wiedzą .
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
FGRP Theme created by Gilu
 
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 14