Nasze Bassety Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
Czy basset może pić mleko
Autor Wiadomość
mychaNora 



Dołączyła: 03 Sie 2011
Posty: 313
Skąd: Szczecin
Wysłany: Sob 15 Paź, 2011 12:14   Czy basset może pić mleko

Dziś dokonałam dość ciekawego odkrycia u mojej malusiej suni. Robiłam rano kawę z mleczkiem i oczywiście nalewając mleko rozlałam je (jak zwykle) poza kubeczek. Tym razem jednak mleko poleciało na podłogę a obok była Nora. Zaczęła lizać je z podłogi i za każdym lizem jej oczy robiły się coraz większe jakby było to najlepsze i jedyne pod słońcem jedzonko :mrgreen: . Dałam jej pół miseczki mleka a ona wychłeptała je baaaaaardzo szybko i jakby dało radę wykręcić miseczkę to by jeszcze i to zrobiła. Miałam wiele psów, ale żaden nigdy nie oszalał na punkcie mleka :mrgreen:
Słyszałam, że pies może dostać rozwolnienia po mleku ale jak na razie nic małej nie jest a minęło kilka godzin. Czy są jakieś inne skutki uboczne picia krowiego mleka przez psa :?: A może przeciwwskazania :?:
_________________
pozdrowienia od Norki & spółki
 
 
 
Mirka
[Usunięty]

Wysłany: Sob 15 Paź, 2011 13:37   

mój Bono jak widzi ze spieniam mleko do kawy
to od razu melduje się przy misce,i przydeptuje,miauczy
i slina jak sznurowadło mu zaraz wisi ,wiem że nie powinnam
bo po mleczku zaraz sie drapie,to jakas kropelkę mleczka
do miski wlewam bo serce by mu chyba pekło z zalu że pańcia nie dała :wink:
 
 
zuza i gabi 



Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 26 Maj 2009
Posty: 1726
Skąd: poznan
Wysłany: Sob 15 Paź, 2011 15:28   

Ja moim psiakom daję mleko raz w tygodniu bez rozcieńczania i wszystko jest ok :grin:
_________________
Zuza, Gabi, cavalierka Fiona oraz koty Filemon i Miłka
 
 
Marynia 



Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 30 Paź 2009
Posty: 2459
Skąd: Głubczyce
Wysłany: Sob 15 Paź, 2011 15:55   

Jak mnie Goldie przyłapie na jedzeniu płatków z mlekiem,to ją poczęstuję i widać,że bardzo jej smakuje :mrgreen:
_________________

 
 
 
larry 

Dołączyła: 29 Gru 2010
Posty: 23
Skąd: Kraina Szczęśliwości
Wysłany: Sob 15 Paź, 2011 17:38   

Ja się przyznam,że dajemy naszemu kilka razy w tyg małą miseczkę.Żadnych perturbacji jelitowych nie ma.A jak się kończy mleko w miseczce to smutek jest wielki.
 
 
gkoti 
www.leniuch.com



Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 31 Sie 2006
Posty: 4793
Skąd: Malbork/Luton
Wysłany: Sob 15 Paź, 2011 19:01   

Moj wet twierdzi, że pies nie powinien pić mleka, bo i tak zawsze coś podje- oprócz karmy- nabiałowego. Sama nie wiem, choć jeśli podam ciut mleczka z czymś w miseczce, to się wnet o mało nie pozabijają, po prostu lubią.Staram się nie dawać często, to jako nagroda od czasu do czasu, ale czy zdrowa????mam mieszane uczucia...
_________________
www.leniuch.com - to na razie stronka tylko Leniuszka
 
 
 
Dorti
[Usunięty]

Wysłany: Sob 15 Paź, 2011 19:25   

U nas w domu mleko bardzo lubiane i pite ale tylko przez ludziów :mrgreen:
Zwierzyniec go nie dostaje, kot również nie.
Natomiast wszelkie przetwory mleczne obowiązkowo. Twaróg biały być musi, homogenizowany również, jogurty naturalne, czasami owocowe. A jak są maluszki to pochłaniają actimele :wink:
 
 
Krzyś i Aga 


Dołączył: 08 Maj 2010
Posty: 135
Skąd: Gozdnica
Wysłany: Sob 15 Paź, 2011 21:18   

Słodkie mleko krowie zawiera pełnowartościowe białko, tłuszcz (masło) oraz cukier mleczny (laktozę) i jest uznawane za odżywczy produkt. Niestety mleko może być przez niektóre psy nietolerowane, co manifestuje się luźniejszymi stolcami, lub biegunkami. Przyczyna takiego stanu tkwi w psiej naturze. Część psów w 6-8 tygodniu życia traci enzym zwany laktamazą, który jest odpowiedzialny za rozkład laktozy (głównego cukru mleka), co objawia się nietolerancją pokarmową na ten składnik. Niektóre psy zachowują zdolność trawienia laktozy do końca swoich dni. Warto również wspomnieć o tym, że drobiny białka mleka mają inny system wchłaniania jelitowego i dzieje się to na zasadzie transportu biernego, co często również jest przyczyną, nie tylko nietolerancji pokarmowej, ale silnej alergii, czego efektem jest silny świąd i drapanie. Wniosek nasuwa się sam: psom z nietolerancją laktozy nie należy podawać słodkiego mleka. W przypadku psów dobrze tolerujących mleko, ze względu na zawartość w mleku wszystkich składników odżywczych można je serwować traktując je, jako pełnowartościowe źródło pokarmowe. Największe ilości laktozy zawarte są w serwatce, która jest pozostałością po całkowitym ścięciu mleka krowiego. Stąd też ser biały oraz kwaśne (nie mylić z popsutym!) mleko (po odlaniu serwatki) praktycznie nie zawierają laktozy. Znikome ilości laktozy znajdują się w jogurcie i kefirze, które powstają w wyniku procesów fermentacyjnych zachodzących w mleku z udziałem bakterii mlekowych, które przetwarzają laktozę na kwas mlekowy. Zważywszy na wiele cennych substancji można spróbować podawać je psom nie tolerującym słodkiego mleka i jeśli żadne niepożądane reakcje nie zajdą warto je włączyć do jego diety.
_________________
 
 
 
gkoti 
www.leniuch.com



Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 31 Sie 2006
Posty: 4793
Skąd: Malbork/Luton
Wysłany: Sob 15 Paź, 2011 21:39   

Dorti napisał/a:
U nas w domu mleko bardzo lubiane i pite :mrgreen:

Twaróg biały być musi, homogenizowany również, jogurty naturalne, czasami owocowe. A jak są maluszki to pochłaniają actimele :wink:


U nas mleko to podstawa, należałoby chyba kupić krowę, byłoby taniej, hihi...pieski tolerują je, czyli jest ok, ale właśnie więcej jedzą twarogu, serków, jogurty..i chyba na tym poprzestanę :wink:

dzieki za info
_________________
www.leniuch.com - to na razie stronka tylko Leniuszka
 
 
 
zojka 


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 07 Lip 2008
Posty: 3761
Skąd: Mazury
Wysłany: Nie 16 Paź, 2011 08:02   

A mój Rufek od dawna nie toleruje mleka. Niemal natychmiast wymiotuje.
Co nie znaczy, że nie lubi. On je uwielbia!
Krzyś albo Aga wyjaśnili zjawisko dokładnie.

W każdym razie od bardzo dawna zwierzęta nie dostają tego smakołyku.
(ja też nie mam tego enzymu :oops: nie piję mleka, nie lubię go brrrr)
_________________
...człowiek autentycznie czuje, że ma najwięcej, kiedy daje innym ...ks.J. Twardowski
 
 
mychaNora 



Dołączyła: 03 Sie 2011
Posty: 313
Skąd: Szczecin
Wysłany: Nie 16 Paź, 2011 10:08   

Do dziś nic Norce po mleku nie jest - więc chyba miseczka mleczka od czasu do czasu zagości w jej jadłospisie. Spróbuję też czasem dać małej jogurt albo inny wyrób mleczny.
Pozdrawiam wszystkich.

P.S. Przy dzisiejszej kawusi były wieeeelkie, bassecie oczy :mrgreen:
_________________
pozdrowienia od Norki & spółki
 
 
 
Evika 
Evika



Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 09 Sie 2005
Posty: 769
Skąd: Szczecin
Wysłany: Wto 18 Paź, 2011 17:09   

Moj Numerus regularnie pija / dzień w dzień / kawę z mlekiem -oczywiście mało -tak mniej więcej 1/3 kubka , reszta też by chciała -ale nie dopuści ,natomiast dodatek do karmy śmietany ,jogurtu oraz twarogu powoduje ,że je się błyskawicznie a potem cudnie oblizuje .....
Nie ma rewolucji,
Pozdrawiamy
_________________
bassety -moje tygrysy kochane ....
 
 
 
Oliwcia188 

Dołączyła: 02 Gru 2011
Posty: 12
Skąd: Wolborz
Wysłany: Czw 12 Sty, 2012 16:57   Mlekoo ....

Ostatnio poszperałam trochę na stronach internetowych i wywnioskowałam , że mój bassiorek pije za dużo mleka . Ma on 5 miesięcy i je 3 razy dziennie . Rano daję mu mannę na obiad przeważnie puszkę dla juniora , a na kolację ... no właśniee ... Do tej pory dawałam mu mannę , ale to jednak za dużo tego mleka i się zastanawiam czym mogę je zastąpić ? Dodam , że mój pupilek nie przepada za suchą karmą a je ją tylko wtedy kiedy jest napraawdę głodny ; D .
 
 
jabluszko520 



Dołączyła: 28 Lis 2011
Posty: 5520
Skąd: stąd
Wysłany: Czw 12 Sty, 2012 20:09   

No jak moja, ma 3 lata, no ponad już... ale nie znosi suchej karmy, rano razem z dzieciakami je płatki z mlekiem z tą różnicą, że mlekiem zalewam jej właśnie suchą karmę i tak codziennie, bo nic innego na śniadanie nie chce jeść...
_________________
Nie kupuj, adoptuj.
http://forum.bassety.net/viewtopic.php?t=5027
 
 
zojka 


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 07 Lip 2008
Posty: 3761
Skąd: Mazury
Wysłany: Pią 13 Sty, 2012 07:17   

A moje psy nie mogą pić mleka :shock: Wymiotują po chwili serwatką :roll:
_________________
...człowiek autentycznie czuje, że ma najwięcej, kiedy daje innym ...ks.J. Twardowski
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
FGRP Theme created by Gilu
 
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 14