Nasze Bassety Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
jajka :)
Autor Wiadomość
ania123 
Użytkownik nieaktywny



Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 27 Lut 2010
Posty: 1616
Skąd: Trondheim
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: Wto 08 Lis, 2011 17:06   jajka :)

jak czesto pies moze dostawac jajka?
czytalam ze szczegolnie zoltka sa bardzo zdrowe, dobrze wplywaja na siersc itd, no i maluchy bardzo to lubia
dorzucam moim do kolacji po jajku 1-2 razy w tygodniu, ale chcialabym to robic troche czesciej
ale jak czesto moga dostawac zeby nie przesadzic? jakie moga byc negatywne skutki podawania jajek za czesto?
 
 
 
Marynia 



Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 30 Paź 2009
Posty: 2459
Skąd: Głubczyce
Wysłany: Wto 08 Lis, 2011 19:50   

Ja mieszam z jedzeniem (gotowane na śniadanie) po uprzednim sparzeniu raz w tygodniu :lol:
_________________

 
 
 
Dorti
[Usunięty]

Wysłany: Wto 08 Lis, 2011 20:07   

Znalazłam coś takiego.

Żywienie psa to wcale nie taka łatwa sprawa, jak mogłoby się wydawać. Bez problemu można sporządzić listę rzeczy, których lepiej nie podawać zwierzakowi. A co z jajkami? Czy są zdrowe dla pupila? Lepsze surowe, czy gotowane? A jajecznica?

Psy to oczywiście nie ludzie, toteż wielu weterynarzy podkreśla, że cholesterol nie jest zazwyczaj problemem dla tych czworonogów. Jajka to przede wszystkim świetne źródło protein, a także wielu innych pożytecznych składników, jak na przykład witaminy A, czy E.

Możemy zatem bez większych obaw podawać psu jajka, nawet codziennie, ale to trzeba już indywidualnie ustalić z weterynarzem naszego pupila.

Dietetycy polecają jajko na twardo lub miękko i raczej odradzają surowe. W białku surowego jajka znajduje się awidyna, która może powodować osłabienie sierści u futrzaka z uwagi na rozkładanie witaminy H. Z kolei jajka smażone nie polecane.

Pozostaje jeszcze kwestia skorupki. Wiele osób uważa, że to może być źródłem cennego wapnia, jednak obecnie psy dostają już tak zbilansowane pożywienie, że taki dodatek nie jest im potrzebny.

Podsumowując – psom możemy podawać jajka, najlepiej gotowane, uważając tylko na to, czy zwierzak nie przybrał zbyt dużo na wadze.

Jednakże zanim zaczniemy modyfikować dietę pupila, skonsultujmy się z weterynarzem.
żródło- CafeAnimal.pl
 
 
ania123 
Użytkownik nieaktywny



Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 27 Lut 2010
Posty: 1616
Skąd: Trondheim
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: Wto 08 Lis, 2011 20:15   

dzieki Dorti! :)
 
 
 
Mirka
[Usunięty]

Wysłany: Wto 08 Lis, 2011 20:46   

moja Ducha uwielbia jajka na twardo
i jezeli akurat takowe są przygotowane
to musi dostać,najlepiej takie całe obrane ze skorupki,
bierze całe w pyszczek i zwiewa gdzie pieprz rosnie
zeby w spokoju skonsumowac :lol:
 
 
tatar 



Dołączył: 07 Sie 2010
Posty: 352
Skąd: Kazmierz
Wysłany: Sro 09 Lis, 2011 08:09   

Chillemu jest absolutnie bez różnicy w jakim stanie jest jajko byle tylko udało mu sie je zwędzić i skonsumować tak aby nikt nie widział ... :mrgreen: Wieksza ilość jajek to też nie problem :lol:
 
 
Miła od Gucia 
Admin merytoryczny



Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 03 Mar 2005
Posty: 21590
Skąd: Gorzów
Wysłany: Sro 09 Lis, 2011 10:11   

w tym temacie też są informacje na temat podawania jajek
http://forum.bassety.net/...p?t=597&start=0
SUROWE BIAŁKO

Zawiera awidyne,substancje która niszczy biotyne.
Biotyna jest niezbędna do wzrostu i zdrowia psiej sierści.Poza tym zawsze istnieje ryzyko zarażenia psa salmonellą.
Objawy zbyt dużej ilości surowego białka w diecie psa to:
-linienie
-osłabienie
-opóznienie wzrostu -deformacja szkieletu.
Zalecane jest podawanie psu jajka na miękko.
_________________
694 409 059
nasze.bassety@onet.pl
 
 
 
Monka i Miro 


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Paź 2008
Posty: 466
Skąd: Stalowa Wola
Wysłany: Pią 11 Lis, 2011 20:51   

Ja kiedyś chciałam dobrze zrobić Cześkowi i dałam mu dwa jajka surowe do karmy... skończyło się to taką biegunką, że już więcej takich szaleństw nie przewiduje :shock:

Moja znajoma dawała suczy swojej całe surowe jajka... i skończyło się to zapaleniem gardła, bo sucz sobie uszkodziła gardło tymi skorupkami :evil:

Od tej pory skorupki wyparzone tylko potraktowane moździerzem na pył od czasu do czasu do karmy sypnąć zdrowo i jajko okazjonalnie i nie więcej niż jedno ;)
_________________

www.stalowezwierzaki.pl
 
 
 
ineczka 

Dołączyła: 23 Paź 2011
Posty: 11
Skąd: elblag
Wysłany: Wto 15 Lis, 2011 23:01   

nie podawajcie skorupek psom absolutnie ,nawet stłuczone na miazgę rani gardło jelita i żołądek. A jeszcze dodatkowo jak są surowe narażamy pupila nie tylko na salmonellozę ale również i nawet częściej na toksoplazmozę i wiele innych przenoszonych przez kuraki. I uwaga jajem możemy wywołać alergię lub potwornie roztyć psa. Naprawde z dobrego serca pisze nie abym sie czepiała ale spowolnijcie z tymi jajami, lepiej podać witaminki czy fosforan wapnia.A przypominam że z alergią jest tak że możemy przez dwa lata karmić psiaka czymś no np. tym jajem a potem okaże sie że przekroczony został próg świądowy po tych 2 latach i wyskakuje alergia.
 
 
 
dorcialas 


Dołączyła: 09 Lip 2015
Posty: 22
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 13 Lip, 2015 15:31   

raz w tygodniu, surowe jajko na lśniącą sierść, oczywiście bez skorupek :mur:
 
 
jabluszko520 



Dołączyła: 28 Lis 2011
Posty: 5520
Skąd: stąd
Wysłany: Pon 13 Lip, 2015 19:20   

dorcialas napisał/a:
raz w tygodniu, surowe jajko na lśniącą sierść, oczywiście bez skorupek :mur:

Należy pamiętać, o obecności w białku inhibitorów enzymów, które mogą zakłócać proces trawienia u bardzo młodych i starszych psów.
_________________
Nie kupuj, adoptuj.
http://forum.bassety.net/viewtopic.php?t=5027
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
FGRP Theme created by Gilu
 
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 15