Nasze Bassety Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
MRÓZ - Ochrona przed mrozami, marznące łapki i nie tylko
Autor Wiadomość
Tadeusz i Ola
[Usunięty]

Wysłany: Pon 05 Wrz, 2005 09:19   MRÓZ - Ochrona przed mrozami, marznące łapki i nie tylko

Dziękuje za rady ! :thx Mam nadzieje że Pasqala ( Niuna ) będzie coraz piękniejsza :thx .A co zimę jak ją pielęgnować ?
Ostatnio zmieniony przez Miła od Gucia Pią 24 Sty, 2014 20:46, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
Ewa z Matyldą i Bobem 


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 04 Mar 2005
Posty: 779
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 05 Wrz, 2005 17:20   

A w zimę Pasquala będzie piękna i czyściutka po każdym spacerkowym wytarzaniu się w śniegu (pod warunkiem, że śnieg będzie :D , a nie błotko ). A jak będzie błotko to już niestety całe podwozie po każdym spacerze do czyszczenia.
A właściwie może nie niestety, bo np. Matylda uwielbia wszystkie zabiegi pielęgnacyjne z nią związane - po błocie jest w łazience szybciej niż ja zdążę zdjąć buty:D

Polecam też smarowanie w mrozy poduszek tłustym kremem przed wyjściem.
Metoda sprawdzona - tylko po powrocie trzeba kremik zetrzeć dokładnie - bo się Wam dziewczyna "rozjedzie" :D .

Pozdrawiam :D
 
 
 
Tadeusz i Ola
[Usunięty]

Wysłany: Pon 05 Wrz, 2005 18:48   

A co z jej cycuszkami bo ma trochę duże :oops:
 
 
Evika 
Evika



Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 09 Sie 2005
Posty: 769
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pon 05 Wrz, 2005 19:32   

cycuchow nie smarujemy, tylko wycieramy na mokro cieplym recznikiem,pozdrowionka !!
_________________
bassety -moje tygrysy kochane ....
 
 
 
Tadeusz i Ola
[Usunięty]

Wysłany: Sob 10 Wrz, 2005 11:31   

Moja sunia ma gołe cycuchy nie porośnięte sierścią :oops: I troche obawiam się jak będzie wyglądał spacer zimą !!:?: :cry: Bo teraz gdy popada to jest kłopot , nie chce wejść na trawe i się załatwić :cry: chodzi wyłącznie po alejkach i ścieżkach.CZy gdy będzie np.15 stopni mrozu nie odmrozi cycuchów :roll: :cry:
 
 
Ewa z Matyldą i Bobem 


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 04 Mar 2005
Posty: 779
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 12 Wrz, 2005 18:08   

Wiem, że dla houndów są specjalne ubranka, nawet z kapturami. Widziałam to - pies wyglądał przekomicznie.
Może dla BANów też jest coś takiego? Ja widziałam w dużym sklepie zoologicznym kilka wdzianek zaprezentowanych na wystawie, resztę z katalogu można było dla różnych ras zamawiać.
Ocieplane, impregnowane... i jakie modne :D

Tu można zamówić:
http://www.mrdog.pl/
 
 
 
baśka
[Usunięty]

Wysłany: Czw 15 Wrz, 2005 09:02   

Super te ubranka,szczególnie kombinezony i koszulki.Właśnie dzisiaj rano widziałam spaniela w takiej koszulce.Wyglądał troche komicznie ale może właśnie oto chodzi.Ciekawe jak basecik wyglądałby w takim ubranku. :D
Przydałby się taki kombinezon przeciwdeszczowy i przeciwbłotny :)
 
 
Aleksander



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Mar 2005
Posty: 598
Skąd: Żory 508185063, 0324356156
Wysłany: Sro 23 Lis, 2005 17:57   [pielęgnacja łapek] Marznące łapki

Jak najlepiej zadbać o marznące łapki? Co stosujecie, czy czymś smarujecie te przymarzające łapki? Co jest skuteczne? Temat jak najbardziej na czasie.
Ostatnio zmieniony przez Hubertus Pon 11 Lut, 2008 13:02, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Miła od Gucia 
Admin merytoryczny



Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 03 Mar 2005
Posty: 21590
Skąd: Gorzów
Wysłany: Sro 23 Lis, 2005 20:48   

Coś chyba pamiętam z tamtego roku z forum na ten temat. Podobno łapki trzeba kremikiem smarować przed wyjściem, ja smaruję Dermosanem na zimę. Choć do dziś tego nie czyniłam, nie było takiej potrzeby ze względu na pogodę.
_________________
694 409 059
nasze.bassety@onet.pl
 
 
 
Jaga
[Usunięty]

Wysłany: Czw 24 Lis, 2005 07:40   

My najczęściej smarujemy Linomagiem, choć kiedyś dawno temu mieliśmy taki specjalny środek w sprayu właśnie do łap na zimę. Tyle, że nasze psy lepiej znoszą smarowanie niż pryskanie :lol:
A po posmarowaniu dobrze by było, żeby pies poleżał chwilę "kołami do góry", żeby maść wchłonęła się w łapy a nie w dywan :lol: .
 
 
Ewa z Matyldą i Bobem 


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 04 Mar 2005
Posty: 779
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 24 Lis, 2005 11:14   

Wazelina - sprawdzona przez dwie zimy! Ewentualnie zwykły tłusty krem.

Tylko, tak jak Jaga napisała, trochę przed spacerem, żeby maść dobrze natłuściła łapy. No i po spacerze trzeba poduszki wytrzeć, żeby się pies nie rozjechał (Mania na terakocie w przedpokoju kiedyś orła wywinęła).

I jeszcze teraz (w związku z chorobą Boba) zaczęłam się bardziej interesować uszami - dowiedziałam się, że końcówki uszu, które też przecież jeżdżą po śniegu można spokojnie wazeliną smarować.
 
 
 
Dorota


Dołączył: 12 Mar 2005
Posty: 228
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pon 05 Gru, 2005 18:33   

Słyszałam od podworkowych psiarzy ze własnie wazelina albo tłusty krem (np. nivea) sa bardzo dobre na łapki. Przy takiej profilaktyce nie ma mowy o pękaniu :)Pozdrawiam
_________________
Hectorek złodziej ciasta drozdzowego i naleśników :)
 
 
Miła od Gucia 
Admin merytoryczny



Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 03 Mar 2005
Posty: 21590
Skąd: Gorzów
Wysłany: Wto 27 Gru, 2005 11:07   

Dziś u nas - 5, więc posmarowałam Guciowi łapki i końcówki uszu kremem. Ale na spacerze zauważyłam, że na uszach ma ciągle śnieg, klei się do tego kremu, i ciągle oczyszczałam uszy. Więc nie wiem czy to dobry pomysł, ze smarowaniem dolnych płatów uszu.
_________________
694 409 059
nasze.bassety@onet.pl
 
 
 
joania
[Usunięty]

Wysłany: Wto 27 Gru, 2005 14:32   

A moze jakaś osoba ze zdolnościami plastycznymi wymyśli zimowe akcesoria dla naszych psiaków na uszy i łapki :wink: :thx :thx
 
 
Buba 



Dołączyła: 04 Mar 2005
Posty: 348
Skąd: Słabomierz
Wysłany: Nie 22 Sty, 2006 10:50   

Fakt Gustawowi by się kapcie przydaly..
Scenariusz zimowych spacerów jest taki:
"biegam, biegam, biegam, staję, szybko siadam lub się kładę, podnosze jedną łapkę w górę - pokzaując mi jaka tragedia się wydarzyła - i....
wyję, płaczę jakby mnie zarzynali"

Powód: między poduszkę a palce dostała się twarda grudka śniegu, jest zimna i uwiera. Więc na ratunek idę ja, podnoszę łapkę - a Gustaw nadal płacze rzewnie- i wyciągam śnieg. Po sekundzie Gustaw zapomina o wszystkim i tak do następnego razu. :lol:
Mówię Wam komedia, napotkani właściciele innych psów są pod wrażeniem tej psiej "histerii".
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
FGRP Theme created by Gilu
 
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 16