Nasze Bassety Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
KLESZCZE
Autor Wiadomość
Miła od Gucia 
Admin merytoryczny



Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 03 Mar 2005
Posty: 21589
Skąd: Gorzów
Wysłany: Nie 29 Maj, 2016 17:00   

możesz zakupić, lekarz weterynarii sam stosuje to u swoich psów. Lekarze polecają.
_________________
694 409 059
nasze.bassety@onet.pl
 
 
 
ŁucjaLuna 



Dołączyła: 28 Kwi 2014
Posty: 1079
Skąd: Szprotawa(lubuskie)
Wysłany: Pon 30 Maj, 2016 16:52   

Canto właśnie zażył Bravecto. Może to przynajmniej pozwoli mu nie cierpieć przy wyciąganiu kleszczy.Mój Canto to istny magnez na ektopasożyty :cmok:
_________________

 
 
Aśka 



Dołączyła: 31 Mar 2016
Posty: 449
Skąd: Lublin
Wysłany: Sro 08 Cze, 2016 22:31   

znalazłam ciekawy opis i porównanie tabletek na kleszcze:


http://www.psyiludzie.pl/...letka-kleszcza/
 
 
ŁucjaLuna 



Dołączyła: 28 Kwi 2014
Posty: 1079
Skąd: Szprotawa(lubuskie)
Wysłany: Czw 09 Cze, 2016 17:54   

Mogę dzisiaj napisać. Sprawdzone na Canto. Od pierwszego dnia zażycia Bravecto ani jednego kleszcza, gdzie przed zażyciem potrafił przynieść 5-6 sztuk. Żadnych skutków ubocznych. Weterynarz twierdzi,że jest bezpieczny . Bałam się, bo jednak musiał to połknąć. My będziemy na pewno stosować. Pierwszy skuteczny środek na kleszcze, a sprawdzałam kilka na Canto. Żaden nie działał.
_________________

 
 
jabluszko520 



Dołączyła: 28 Lis 2011
Posty: 5520
Skąd: stąd
Wysłany: Czw 09 Cze, 2016 18:04   

Ile upłynęło czasu od podania tabletki?
_________________
Nie kupuj, adoptuj.
http://forum.bassety.net/viewtopic.php?t=5027
 
 
ŁucjaLuna 



Dołączyła: 28 Kwi 2014
Posty: 1079
Skąd: Szprotawa(lubuskie)
Wysłany: Czw 09 Cze, 2016 22:01   

9 dni. Dostał 30 maja. Efekt natychmiastowy
_________________

 
 
klusia 



Dołączyła: 29 Gru 2014
Posty: 944
Skąd: szczecin
Wysłany: Czw 09 Cze, 2016 23:44   

moja klusia ze smakiem pogryzła tą tabletkę i jak na razie spokój a podałam w maju ją Klusi :yahoo
_________________
KLUSIA
 
 
Joy 



Dołączyła: 13 Wrz 2009
Posty: 980
Skąd: Rumia
Wysłany: Sob 11 Cze, 2016 14:27   

Moje psy noszą obroże Foresto i dobrze się u nas sprawdza. Nie łapią nic. Niestety potrafią przynieść na sierści, co w naszym przypadku poskutkowało tym, że mama bierze antybiotyk (ugryziona 3 dni temu - natychmiast czerwony, swędzący ślad, gorsze samopoczucie), a ja... Ja dostałam skierowanie do szpitala w celu przebadania pod kątem boreliozy, chociaż kleszcz ugryzł mnie ponad 10 lat temu (!). To aż przerażające, że taki mały kleszcz, w zasadzie od razu wyjęty potrafi narobić tyle zamieszania :roll: Szkoda, że my nie możemy sobie łyknąć takiego Bravecto albo nosić obróżki :D
_________________

    Rocher ♥ (weird together since 2013) & Maniek ♥ (15.07.07 - 30.12.12)
 
 
Miła od Gucia 
Admin merytoryczny



Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 03 Mar 2005
Posty: 21589
Skąd: Gorzów
Wysłany: Pon 27 Lut, 2017 14:53   

wyłażą już dziady

Kleszcze już dają o sobie znać.
Polecam, sprawdzone na Flipie.
Środek nieszkodliwy,
Flipie kupiłam ze względu na jej alergię i atopię.
Wystarcza na rok, a jeszcze wczoraj sprawdzałam światełko jest aktywne.

http://allegro.pl/odstras...6178926482.html

ODSTRASZACZ KLESZCZY DLA PSÓW TickLess ULTRADZWIEK
Jak to działa?

Tickless działa na zasadzie emisji impulsów ultradźwiękowych o częstotliwości 40 kHz.

Impulsy te są całkowicie nieszkodliwe dla ludzi oraz zwierząt domowych , blokują one jednak narząd Hallera u kleszczy (więcej o narządzie Hallera na dole). Kleszcze wykorzystują narząd Hallera do namierzania żywiciela, w momencie gdy jest on zablokowany, nie są w stanie skutecznie polować.

Tickless jest skuteczny również przeciw pchłom!

Sygnał z urządzenia powoduje zakłócanie odbioru jakichkolwiek bodźców przez kleszcze. Zatem pies lub kot staje się niewidzialny dla owada, jego receptory są bowiem całkowicie zablokowane. Zasięg działania to około 1,5 metra i jest on w zupełności wystarczający aby działać skutecznie. Ten wyrób działa przede wszystkim zapobiegawczo, czyli trzyma z dala kleszcze i pchły w sposób przyjazny środowisku i bez przeciwwskazań.

Skuteczność tych urządzeń potwierdza zatem niezależna analiza Laboratorium Uniwersytetu Weterynaryjnych Nauk Medycznych z Matelica we Włoszech, sporządzona 6 lutego 2012 roku. Test skuteczności polegał na wybraniu grupy kontrolnej 30 psów z wyznaczonego schroniska podzielonej na 3 podgrupy:

grupa 1: 20 psów objętych ochroną aktywnym urządzeniem TickLess
grupa 2: 5 psów objętych ochroną środkiem chemicznym (Fipronil, Lufenurol) z przypiętym nieaktywnym urządzeniem TickLess
grupa 3: 5 psów z przypiętym nieaktywnym urządzeniem TickLess
Taka konfiguracja grup zapewniała prawidłowość wyniku (tzw. ślepy test).

Wyniki tego eksperymentu kształtują się następująco:

grupa 1: stwierdzono brak nowych pasożytów, lub znaczne ich zmniejszenie. W żadnym przypadku nie stwierdzono wzrostu liczby pasożytów.
grupa 2: stwierdzono znaczne zmniejszenie ilości pasożytów przez cały okres trwania eksperymentu
grupa 3: stwierdzono znaczny wzrost liczby pasożytów lub ich niezmienną liczbę

Z racji tego iż wymienione środki chemiczne są szkodliwe dla ludzi a ponadto nieskuteczne (skóra ludzka jest 3,6 do 9 razy mniej przepuszczalna na fipronil niż skóra psa), wybór pozostaje tylko jeden!

Niezależnie od tego przeprowadziliśmy własny test na w okolicach Częstochowy, w którym brał udział mocno zaatakowany przez kleszcze wolno biegający kot domowy. Po kilku dniach od przypięcia do jego obroży urządzenia TickLess nie stwierdzono obecności kleszczy.

Jak tego użyć?

- Zawieś urządzenie na obroży zwierzęcia tak, by było onoskierowane kratką na obudowie w kierunku ciała zwierzęcia
- W okresie wylęgu kleszczy, pozostaw urządzenie na zwierzęciu nawet po powrocie do domu (kleszcze, na sierści mogły znaleźć się przypadkowo, jeśli zdejmiesz TickLess mogą wówczas ukąsić).
- W celu jak najdoskonalszej ochrony, szczególnie na obszarach z dużą ilością kleszczy, zaleca stosowanie się również innych środków zapobiegawczych (np. kąpiele w szamponie).
- Pamiętaj aby nie zakrywać urządzenia: nie chowaj go do plecaka czy kieszeni (ultradźwięki powinny móc się swobodnie rozchodzić).
- Upewnij się, że bateria jest naładowana (TickLess posiada diodę oraz przycisk, jeśli po naciśnięciu przycisku dioda błyska - urządzenie działa); jeśli dioda nie błyska lub błyska słabo - należy wymienić urządzenie na nowe(bateria jest jednorazowa).
_________________
694 409 059
nasze.bassety@onet.pl
 
 
 
ŁucjaLuna 



Dołączyła: 28 Kwi 2014
Posty: 1079
Skąd: Szprotawa(lubuskie)
Wysłany: Pon 27 Lut, 2017 16:58   

Miła naprawdę działa ? Bo, jak sprawdziłaś to kupię, bo mój Canto kleszcze przyciąga, jak lep muchy :/
_________________

 
 
Miła od Gucia 
Admin merytoryczny



Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 03 Mar 2005
Posty: 21589
Skąd: Gorzów
Wysłany: Pon 27 Lut, 2017 20:49   

na Flipie się sprawdziło.
Po spacerze jeszcze w domu trochę zostawiałam ją w szelkach, kładłam to też przy legowisku.
_________________
694 409 059
nasze.bassety@onet.pl
 
 
 
Miła od Gucia 
Admin merytoryczny



Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 03 Mar 2005
Posty: 21589
Skąd: Gorzów
Wysłany: Pon 27 Lut, 2017 20:51   

Aga od Norci jeszcze dopisała
Bogusiu, wypróbuj ten. Dwa lata stosujemy, mysle ze jest naprawde dobry i tańszy ;)

http://stopkleszczom.eu/i...emart&Itemid=95


Elektroniczny odstraszacz pozwala chronić psy i koty, w sposób niezagrażający ich zdrowiu, przed plagą pcheł i kleszczy. Urządzenie emituje ultradźwięki niesłyszalne dla ludzi i zwierząt domowych, a nietolerowane przez pchły i kleszcze. Urządzenie zastępuje stosowanie środków chemicznych, dzięki czemu gwarantuje pełne bezpieczeństwo naszym pupilom.



Specyfikacja:

zamierzony rezultat osiągamy po 2 tygodniach stosowania
zasięg działania: ok.15 m²
ekologiczne
okres działania: ok.1 roku

Urządzenie po usunięciu blokującego foliowego paska najlepiej umieścić na obroży. Można też umieścić przy posłaniu zwierzęcia, przy budzie lub w kojcu.



Urządzenie wyprodukowane zgodnie z Europejskimi normami. Posiada znak bezpieczeństwa CE.

wzór jak poniżej
_________________
694 409 059
nasze.bassety@onet.pl
 
 
 
ŁucjaLuna 



Dołączyła: 28 Kwi 2014
Posty: 1079
Skąd: Szprotawa(lubuskie)
Wysłany: Pon 27 Lut, 2017 21:07   

Znalazłam chyba jeszcze taniej
http://sklep.linarem.pl/p...l-dla-psow.html
Chyba muszę zakupić dla "synka" , bo już trzy do domu przyniósł.


Odstraszacz kleszczy dla psów. Skudo Pet - dog. Odstraszacz pcheł dla psów.

cena 59 zł

ZASTOSOWANIE: ultradźwiękowy odstraszacz kleszczy oraz pcheł Skudo Pet - dog dla psów. Elektroniczny odstraszaczzapewnia skuteczną ochronę przeciwko pchłom i kleszczom dla zwierząt domowych. Odstraszacz kleszczy i pcheł dla psów emituje serię wyjątkowo nieprzyjemnych ultradźwięków które są nietolerowane przez kleszcze i pchły, tym samym odstrasza je od przebywania na sierści zwierząt domowych. Odstraszacz posiada również działanie profilaktyczne, zapobiega ponownej inwazji wyżej wymienionych pasożytów.

OPIS PRODUKTU: odstraszacz na kleszcze oraz pchły Skudo Pet - dog to produkt renomowanego Włoskiego producenta urządzeń odstraszających Olan Tech. Urządzenie działa poprzez emisję nieprzyjemnych dla pasożytów ultradźwięków. Odstraszacz kleszczy dla psów tworzy wokół zwierzaka swoistą "barierę dźwiękową", pasożyty znajdujące się w okolicy odstraszacza odczuwają wyjątkowo duży dyskomfort. Urządzenie najlepiej jest przymocować bezpośrednio do obroży psa z kratką emitującą impulsy skierowaną na klatkę piersiową zwierzęcia. Odstraszacz Skudo Pet - dog jest bezpieczny dla zwierząt, nie ma na nie jakiegokolwiek wpływu. Urządzenie zostało wyposażone w baterię litową o przewidywanej żywotności wynoszącej około 10/12 miesięcy.

WYMIARY: 35mm x 29mm x 19mm.

SPOSÓB UŻYCIA: w celu uruchomienia urządzenia pociągnij za mały czerwony pasek, upewnij się że czerwona dioda mrugnęła 10 razy po aktywacji.

INFORMACJE DODATKOWE: zakres działania odstraszaczawynosi około 3 m2. Odstraszacz kleszczy dla psów nie powinien być bezpośrednio zanurzany w wodzie, nie należy go otwierać. Urządzenie posiada wbudowaną, niewymienną baterie.

edycja: Miła, uzupełnienie o treść i zdjęcia
_________________

Ostatnio zmieniony przez Miła od Gucia Wto 28 Lut, 2017 09:16, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Miła od Gucia 
Admin merytoryczny



Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 03 Mar 2005
Posty: 21589
Skąd: Gorzów
Wysłany: Wto 28 Lut, 2017 13:24   

zamówiłam tę Twoją Łucja plus 12 zł koszty wysyłki
_________________
694 409 059
nasze.bassety@onet.pl
 
 
 
BASSiBAWARIA 



Dołączyła: 29 Sie 2011
Posty: 1075
Skąd: Wlkp /tereny wolnością płynące.
Wysłany: Nie 05 Mar, 2017 21:37   

Moje mają dokładnie ten ...czerwona kulka Skudo Pet i kupiłam w zoologicznym za 59zł.

Rok temu wypróbowałam go na moim buldożku był wtedy szczeniakiem,inne preparaty nie wchodziły w grę.Nie przyssał mu się żaden krwiopijca przez cały sezon.

Zadowolona byłam.

W tym sezonie i Bass nosi ...razem już im dynda ten wisior :D

ale zastanawiam się jeszcze nad foresto bo pewnie będzie oblężenie kleszczy .

Pies nie może z nim pływać,bo się zepsuje-potwierdzone.

Po pociągnięciu pull zaczyna tykać jak mała bomba zegarowa :yahoo

Polecam,bo nieinwazyjny i nie zawiódł.Liczę ,iż i w tym roku pomoże.
_________________
z Wami byłam najszczęśliwsza...
-Alice-
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
FGRP Theme created by Gilu
 
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 15