Nasze Bassety Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
KLESZCZE
Autor Wiadomość
besta 



Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 29 Cze 2008
Posty: 3051
Skąd: 3City
Wysłany: Czw 20 Kwi, 2017 13:46   

No właśnie obroże trzeba nosić cały czas. U nas niestety nie wchodzą w gre bo bassetki się odparzają a Camiemu taka obroża "wyciera " sierść.
Ja już chyba ze trzy lata stosuję krople + drożdż z czosnkiem i odpukać w niemalowane kleszcza na psie widuję kilka razy w całym sezonie a wbitego to moze raz wyciągałam ...... W tym roku kropie na zmiane Vermiconem i Controline....
_________________
...na zawsze stajesz się odpowiedzialny za to,co oswoiłeś....
 
 
Neit 



Dołączyła: 02 Wrz 2013
Posty: 970
Skąd: Police
Wysłany: Sro 24 Maj, 2017 13:58   

Gdyby ktoś z Was chciał zabezpieczyć psa jak najbardziej naturalnie to warto stosować czystek.
Jak to "ugryźć":

Dawkujemy 0,5g na 5 kilo piesełka, w przypadku Zondy jest do taka średnio czubata łyżeczka.

Czystek ma być turecki (same listki) i drobno zmielony.

Zonda je bez problemu w tzw zupie suplowej, ale można np wymieszać z gęsim smalcem (do kupienia np w Auchanie, taki bez dodatków), ulepić kuleczkę i podać jako przysmak (takie kuleczki można sobie wyprodukować na zapas i zamrozić, żeby nie przesadzić z ilością smalcu można rozrzedzić wodą i zamrozić w foremkach na lodziki).

Ważna uwaga, to nie działa tak od razu. Warto zacząć podawać teraz żeby w pełni rozkręciło się na przyszły sezon kleszczowy.

Awaryjnie można też zrobić napar (niemielone zioła do szklanki, zalewamy wrzątkiem, potem przecedzamy, studzimy i do butelki z psikaczem) i tym pryskać psa. Można też siebie, bo działa też przeciwkomarowo.


Ogólnie czystek ma wiele super właściwości, nie da się go przedawkować więc warto go nie tylko psu ale i sobie aplikować.


Ps. Od 1 czerwca w Lidlu będą fajne młynki do kawy, jak ktoś zioła pieskowi suplementuje to warto kupić, bo to wiecznie coś trzeba po mielić a trzeba mieć osobny żeby kawą nie waliło.
 
 
Olka94 


Dołączyła: 27 Wrz 2017
Posty: 21
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 20 Lis, 2017 14:02   

U nas na szczęście obroże przeszły i teraz mamy spokój, pies bez problemu je nosi. Kupiliśmy takie i jak na razie nie mam co do nich zastrzeżeń :)
_________________
Zapraszam do mnie
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
FGRP Theme created by Gilu
 
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 14