Nasze Bassety Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Miła od Gucia
Wto 08 Maj, 2012 11:42
Literatura bassecia, itp.
Autor Wiadomość
Glowacz
[Usunięty]

Wysłany: Sro 17 Sie, 2005 08:57   

Na Allegro mozna nabyc ksiazke B.Larskiej

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=60324389
 
 
Ewa z Matyldą i Bobem 


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 04 Mar 2005
Posty: 779
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 17 Sie, 2005 09:05   

Buba napisał/a:
można sobie robić ksero?


No coś Ty Buba, to gwałci ustawę o prawach autorskich!!:oops:

Kiedy i gdzie chcesz żeby podrzucić Ci ksero?
I kto jeszcze chce to na początku września mogę.
Lub pocztą - dajcie znać na PW :D :D
 
 
 
Evika 
Evika



Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 09 Sie 2005
Posty: 769
Skąd: Szczecin
Wysłany: Sro 17 Sie, 2005 18:47   

nie ma sprawy - zainteresowanych prosze o namiary na pw
_________________
bassety -moje tygrysy kochane ....
 
 
 
Buba 



Dołączyła: 04 Mar 2005
Posty: 348
Skąd: Słabomierz
Wysłany: Sro 17 Sie, 2005 21:33   

WYGRAŁAM!!!! LICYTACJĘ NA ALLEGO!!! DZIĘKI SERDECZNE I WIELKIE ZA WSKAZANIE :thx :thx :thx
Już się nie mogę doczekać aż do mnie trafi :lol:

A tu coś ciekawego:
 
 
Agata
[Usunięty]

Wysłany: Pią 19 Sie, 2005 21:38   

No właśnie Buba - chrzciny i pozegnanie trzech maluchów, bo po jednego chłopczyka w czasie chrzcin przyjezdza Laura i zabiera go do Wilna.
 
 
Wojtek
[Usunięty]

Wysłany: Czw 01 Wrz, 2005 19:06   

Dla tych, którzy chcą poznać podstawy Genetyki, bardzo polecam skrypt Pani Elżbiety Junkiewicz „ Podstawy Genetyki ” ( krótki zarys dla hodowców i kandydatów na asystentów kynologicznych ). Skrypt jest wydany przez ZKwP Oddział Kraków w 1986 roku.
Pani Elżbieta Junkiewicz jest obecnie V – ce Przewodnicząca ZG do spraw hodowlanych.
Zasiada też w Komisji Egzaminacyjnej i zadaje pytania z genetyki, dlatego Ci którzy będą zdawać egzaminy na Sędziego Kynologicznego niech też przeczytają tą książkę.
 
 
Krysia i Donat


Dołączył: 19 Lip 2005
Posty: 200
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 01 Wrz, 2005 19:17   

Witam Wojtku i pozdrawiam
Pytanie w temacie gdzie? (ksereo?), ( wersja elektronicza?)
Oczywiście mam na myśli Podstawy genetyki.
Donat
_________________
Bassety to choroba na którą cierpimy od 20 lat
 
 
Wojtek
[Usunięty]

Wysłany: Czw 01 Wrz, 2005 22:26   

Cieszę się, że kogoś zainteresowała genetyka, to fascynująca dziedzina. „ Podstawy Genetyki ”, to odpowiednik ( genetyka ) książki Pani Larskiej, jeżeli chodzi o bassety. Są podawane ciekawe przykłady. Kasia w dyskusji poruszyła temat genów latalnych ( śmiercionośnych ) i półatalnych ( ograniczają przeżywalność, ograniczając funkcjonowanie organizmu ). Pani Junkiewicz podaje między innymi, że mutacje latalne występują u czołowej polskiej rasy – PON ( dziedziczenie szczątkowego ogona ). Gen, który decyduje o szczątkowym ogonie jest dominujący, u heterozygot objawia się fenotypowo szczątkowym ogonem, natomiast homozygotyczny układ doprowadza do zamierania zarodka.
Widzisz Donacie, co daje genetyka i posiadanie tej wiedzy.
A obok toczy się dyskusja, czy rozmnażać psy z udokumentowanym pochodzeniem, które przeszły wszystkie kwalifikacje hodowlane, czy rozmnażać kundle.
Musiałem z tego miejsca wyjść, bo zrobiło mi się niedobrze.

Co do zdobywania książek. Znasz takie przysłowie: „ Dla chcącego nic trudnego ”, a w ostateczności pomoże Wojtek. Ja taki „ biały kruk ”, jak książkę Edwarda Frankiewicza „ Psy Myśliwskie i ich układanie ” z 1972 roku znalazłem w konińskiej bibliotece. Znalazłem i zrobiłem ksero.
 
 
Wojtek
[Usunięty]

Wysłany: Sob 10 Wrz, 2005 17:46   

Chciałem przedstawić bardzo ważne wydawnictwo, które będzie nam potrzebne do dyskusji w temacie: „ Próby pracy basseta ”. O regulaminie tym wspominał już mój kolega Darek.
Jest to wydany przez PZŁ „ Regulamin Prób i Konkursów Pracy Psów Myśliwskich ”.
Jest on opracowany przez Zespół Komisji Kynologicznej Naczelnej Rady Łowieckiej pod przewodnictwem Andrzeja Brabletza . Regulamin ten jest aktualny, prócz Konkursów Norowania. Konkursy Norowania są zawieszone od 01.09.2005, aż do opracowania nowego regulaminu. Te zawieszenie zawdzięczamy „ zielonym ”. Ja jestem wielkim miłośnikiem przyrody, ale tej odmiany zieleni nie znoszę.

Jak załatwić Regulamin. Idziemy do Zarządu Okręgu PZŁ. Pytamy się o Regulamin. Jak go nie mają, to zamawiamy ( ja tak zrobiłem dwukrotnie, czasami trzeba być uparty jak nasz ulubieniec ). ZO PZŁ mieszczą się w byłych miastach wojewódzkich. Dokładne adresy ZO mamy na stronie internetowej ZG PZŁ.

Regulamin jest bardzo dokładnie napisany. Dokładnie pisze jak wygląda miejsce naszej przyszłej pracy. Np. długość ścieżki 600 m, miejsce zestrzału 0,25 metra kwadratowego ..........................., wylać 0,25 l farby z dzika, daniela, jelenia, itp. Dokładnie też pisze, jak wygląda prawidłowa praca psa i za co odejmujemy punkty.
 
 
Buba 



Dołączyła: 04 Mar 2005
Posty: 348
Skąd: Słabomierz
Wysłany: Pon 19 Wrz, 2005 18:40   

Czekam właśnie, aż mój znajomy wróci ze Stanów i przywiezie mi książkę
"The Basset Hound Owner's Surival Guide (Owner's Guides to a Happy, Healthy Pet). Aut. Diane Morgan. 224 strony - zobaczymy coż tam takiego napisali amerykanie... :wink:

http://www.amazon.com/gp/...827#reader-page
 
 
pauluś
[Usunięty]

Wysłany: Sob 19 Lis, 2005 14:11   ;]

;]
 
 
Dariusz


Dołączył: 18 Sie 2005
Posty: 237
Skąd: Szczecin
Wysłany: Sob 19 Lis, 2005 17:13   

Koleżanko-pauluś-o co chodzi:czy znaczki i kropeczki coś w Twoich wypowiedziach oznaczają?(na forum wypowiedzi nie są szyfrowane) 8) 8) 8)
_________________

bassety ponad wszystko od wielu lat!!!!!!!
 
 
Ewa z Matyldą i Bobem 


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 04 Mar 2005
Posty: 779
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 24 Maj, 2006 12:20   

Wczoraj w księgarni czytałam wspaniałą książkę!
Czytałam chyba z godzinę, bo nie miałam pieniędzy żeby ją kupić. Ale co się odwlecze... Zamówiłam sobie, bo muszę ją mieć na własność!

Jest to: "Pies, który kochał zbyt mocno: opowieści i porady z dziedziny psychologii psa". Książkę napisał Nicholas H. Dodman - behawiorysta praktyk, a nie teoretyk - to dla mnie ważne było.

Jest tam dużo o psich zachowanich odmiennych od ogólnie przyjętych.
I tak oczywiście zaczyna się od zachowań agresywnych, ustalania hierarchii w stadzie, a kończy na siusianiu w domu.

Książka jest napisana w bardzo przystępny sposób, jest wiele przykładów z życia wziętych. Wiem, że na Forum są fachowcy, dla których Ameryki ta książka nie odkryje, ale dla mnie jest o niebo lepsza od wszystkich, które dotychczas miałam w ręku.

Znalazłam tam opisany przypadek kropka w kropkę jak u mnie w domu:
Samica na pozór znajduje się w samym środku hierarchii w stadzie. Na górze - samiec oczywiście. Wbrew pozorom jednak to ona rządzi (to, co kiedyś pisałam, że Matylda jaszczurka wszystkim kręci :) ). Samiec, który tylko na pozór wydaje się więc przywódcą, robi po prostu dużo szumu wokół siebie - a tak naprawdę zerka przez ramię [ramię?? no nie wiem, przez co może zerkać basset] na samicę. Samiec robi to po prostu po to, aby nie stracić szacunku dla samego siebie. Jest to hierarchia zależnościowa, która oczywiście może przybierać o wiele większe rozmiary, gdy samica jest sprawna do rozrodu. Nie chciałabym tych większych rozmiarów oglądać w praktyce :)

Jest tam też dużo o karmieniu i o tym w jaki sposób wpływać ono może na zachowania psów (zwłaszcza agresywne). Ludzkie żarcie zostało nazwane "paliwem rakietowym w psiej misce"!! Nigdy nie przyszło mi do głowy, aby zachowania wiązać z pożywieniem...

Agresja terytorialna - też mam to w domu (Bobcio broni mnie nawet przed Zbyszkiem :) - zgrzyta zębami, gdy tylko mój mąż się pojawi w pobliżu mnie. A na ulicy zawsze jak ktoś idzie z naprzeciwka zachodzi mi drogę i tak nie za bardzo pozwala się zbliżyć).

No i syndrom lęku przed samotnością - objaw (Uwaga Dorota!!) - siusianie w domu!!! Rada - ustalenie przyczyny lęku oraz leczenie psychologiczne i farmakologiczne!

Jeszcze raz piszę, że dla niektórych z Was ta książka to nic nowego, ale to, co mi się w niej podoba chyba najbardziej to podejście do właściciela - uświadomienie mu, że nie ma do czynienia z psem nienormalnym, niewychowywalnym. Nieraz jest tak, że właściciel już tak zapętla się w swojej złości i nienawiści, że nie ma odwrotu. Nie chce już nawet patzreć na swojego psa, ma go dosyć i już! I wywala go wtedy na ulicę lub przywiązuje do drzewa w lesie!
A tu mamy po prostu pokazanie właścicielowi, że takie zachowania też są normalne. Oczywiście normalne inaczej i z czegoś wynikają. I własnie ustalenie z czego i podjęcie właściwego leczenia u fachowców to podstawa.

Uff.. rozpisałam się...
Ale wynotowałam sobie z książki dość obszerne fragmenty - no po prostu - dla mnie bomba!!!

Znalazłam jeszcze recenzję w necie:
http://wysylkowa.pl/ks577412.html
 
 
 
Agata
[Usunięty]

Wysłany: Sro 24 Maj, 2006 15:05   

Ewa z Matyldą i Bobem napisał/a:
Samiec, który tylko na pozór wydaje się więc przywódcą, robi po prostu dużo szumu wokół siebie . Samiec robi to po prostu po to, aby nie stracić szacunku dla samego siebie.



To zupełnie tak jak u ludzi, czyż nie jest to prawda 8)

A książkę zamówię sobie oczywiście i z wielką przyjemnością przeczytam.
Fajnie mieć taką Panią bibliotekarkę, która zawsze coś wyszuka :wink:
 
 
Jaga
[Usunięty]

Wysłany: Czw 25 Maj, 2006 07:05   

Ewa z Matyldą i Bobem napisał/a:
Samica na pozór znajduje się w samym środku hierarchii w stadzie. Na górze - samiec oczywiście. Wbrew pozorom jednak to ona rządzi (to, co kiedyś pisałam, że Matylda jaszczurka wszystkim kręci :) ). Samiec, który tylko na pozór wydaje się więc przywódcą, robi po prostu dużo szumu wokół siebie - a tak naprawdę zerka przez ramię [ramię?? no nie wiem, przez co może zerkać basset] na samicę. Samiec robi to po prostu po to, aby nie stracić szacunku dla samego siebie. Jest to hierarchia zależnościowa, która oczywiście może przybierać o wiele większe rozmiary, gdy samica jest sprawna do rozrodu. Nie chciałabym tych większych rozmiarów oglądać w praktyce :)

No zupełnie jak u nas - Karolowi wydaje się, że rządzi, a tak naprawdę wszystkim trzęsie Afra tak niby od niechcenia, bez przekonania, ale jednak :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
FGRP Theme created by Gilu
 
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 15