Nasze Bassety Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Asia i Basia
Wto 30 Paź, 2012 12:32
Kiedy najlepiej "dokupić" drugiego basseta???
Autor Wiadomość
vikolinka1994 

Dołączyła: 07 Lip 2012
Posty: 40
Skąd: Gt.Manchester
  Wysłany: Pon 15 Paź, 2012 18:10   Chyba upadlam na glowe!

Chyba upadlam na glowe! Posiadajac jednego ''paskudnego'' czworonoga,ktory brudzi,szczeka po 12 w nocy bo chce sie bawic,ktory zje doslownie WSZYSTKO,ktory wciaz potrafi nasiusiac,czy nakupciac w domu (wiek 10 miesiecy) ,bo cos jest nie po jego mysli,ktory mysli ze jest najwazniejszy i rozgryza nowe dywaniki trzymajac po fakcie glowe uniesiona niczym krol. Ehhh, chyba upadlam na glowe... Jeden Basset to chyba za malo,chodz czasami o jeden za duzo... Chce drugiego basseta! ♥ ♥ ♥ Piekne pyszczki,pyszczki ukochane,najslodsze! Chyba upadlam na glowe!
_________________

Ostatnio zmieniony przez Asia i Basia Pon 15 Paź, 2012 21:22, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
volarius 



Dołączyła: 18 Paź 2011
Posty: 310
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 15 Paź, 2012 19:25   

to ja upadłam na 8 głów! :shock:
_________________
Hodowla Volarius
co jest lepszego od basseta? gromada bassetów!
 
 
gkoti 
www.leniuch.com



Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 31 Sie 2006
Posty: 4793
Skąd: Malbork/Luton
Wysłany: Pon 15 Paź, 2012 20:44   

volarius napisał/a:
to ja upadłam na 8 głów! :shock:


Ja na razie na 2 tylko :lol:
_________________
www.leniuch.com - to na razie stronka tylko Leniuszka
 
 
 
Asia i Basia 
Figa & Co.


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 17 Kwi 2007
Posty: 5612
Skąd: Hamburg/Torun
Wysłany: Pon 15 Paź, 2012 21:23   

Ja tez ;)
_________________
Baśka polykacz jablek i klockow Lego
 
 
madziaa 



Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 05 Maj 2010
Posty: 2720
Skąd: Toruń
Wysłany: Wto 16 Paź, 2012 07:33   

ja niestety też mam jedną niunie bassetową i wredną rudą spanielkę hmm ale marzy mi się jeszcze jeden spaniel choć powiem szczerze wybraniec mojego serca by chyba nie zniósł 4 kobit :razz:
_________________

 
 
 
aksordyl 

Dołączyła: 01 Wrz 2012
Posty: 14
Skąd: Sułkowice
Wysłany: Wto 16 Paź, 2012 11:05   Ja też powolutku zaczynam upadać

Ja również, chcę siostry dla mojej Meli :grin: . Córkę już przekonałam, jeszcze został mąż, ale wszystko jest na dobrej drodze :wink:
_________________
Agnieszka
 
 
jabluszko520 



Dołączyła: 28 Lis 2011
Posty: 5520
Skąd: stąd
Wysłany: Wto 16 Paź, 2012 11:11   

Ja też, ale nie mam szans :smile:
_________________
Nie kupuj, adoptuj.
http://forum.bassety.net/viewtopic.php?t=5027
 
 
madziaa 



Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 05 Maj 2010
Posty: 2720
Skąd: Toruń
Wysłany: Wto 16 Paź, 2012 11:29   

eeee z mężem to myślę nie będziesz mieć kochana problemów kobiety mają swoje sposoby na facetów także czekamy na zdjęcie powiększonej rodzinki
_________________

 
 
 
aksordyl 

Dołączyła: 01 Wrz 2012
Posty: 14
Skąd: Sułkowice
Wysłany: Czw 18 Paź, 2012 11:04   Kiedy najlepiej "dokupić" drugiego basseta???

Rzucam nowy temat i proszę o rady, mam 5 miesięczną suczkę Melę i prawie zdecydowałam, że chciałabym jej kupić "siostrę" no i mam dylemat, kiedy to najlepiej zrobić? W najbliższym czasie, czy może jak Mela np. skończy rok, a będzie to wiosną przyszłego roku i np. nie wiem będzie "mądrzejsza", po sterylizacji itp. Może jeszcze dodam, że głównym powodem oprócz tego ,że kocham tą rasę, jest to, że chciałabym Meli zapewnić towarzystwo, bo jednak zostaje w domu sama jak wychodzimy do pracy.
Liczę na rady doświadczonych właścicieli Bassetów :smile:
Pozdrawiam wszystkich.
_________________
Agnieszka
 
 
Dorti
[Usunięty]

Wysłany: Czw 18 Paź, 2012 12:14   

Moje doswiadczenie mówi tyle, że nie ma znaczenia kiedy ale lepiej jak psiak, którego masz w domu jest stosunkowo młody :wink:
Wychowanie obu suczek za jednym zamachem :grin:
 
 
madziaa 



Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 05 Maj 2010
Posty: 2720
Skąd: Toruń
Wysłany: Czw 18 Paź, 2012 12:42   

też tak myślę no i psiaki będą ze sobą mocno związane. Moje suczki są ze sobą on szczeniaka praktycznie i można powiedzieć, że nie mogą bez siebie żyć. Gdzie jedna tam druga, dbają o siebie a i nie pozwolą by ktoś Je skrzywdził. bronią się.
Strasznie się ze sobą najzwyczajniej i najprościej mówiąc zaprzyjaźniły
_________________

 
 
 
ania123 
Użytkownik nieaktywny



Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 27 Lut 2010
Posty: 1616
Skąd: Trondheim
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: Czw 18 Paź, 2012 15:36   

moim zdaniem to zalezy od tego jak chcesz miec wychowane psy
i dorastajacym psom, i szczeniaczkom, trzeba poswiecac duzo czasu
szczeniaczki trzeba socjalizowac, zabierac w rozne miejsca
dorastajacym psom trzeba pokazywac gdzie sa granice i czego od nich wymagamy (szczeniaczkom oczywiscie tez, ale dorastajace psy czesto to testuja :) )

jezeli chodzi o nauke roznych rzeczy to najlatwiej i najlepiej to robic gdy jest sie z psem sam na sam :) wiec potrzebny jest czas oddzielnie dla dorastajacego psa i dla szczeniaczka wtedy

no wszystko zalezy od twoich oczekiwan i od tego jak sobie wyobrazasz wspolne zycie z psami, moim zdaniem najlepiej poczekac az pierwszy pies bedzie juz jakos przynajmniej podstawowo ulozony, jak juz przejdzie ten okres mlodzienczego buntu ktory psy przechodza zazwyczaj a wieku 7-8-9-10 miesiecy, jak juz mu sie troche pouklada w glowce, bo psy ucza sie od siebie nawzajem, niestety nie tylko tych dobrych zachowan, ale rowniez (a moze nawet glownie? :p) tych mniej dobrych
 
 
 
Asia i Basia 
Figa & Co.


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 17 Kwi 2007
Posty: 5612
Skąd: Hamburg/Torun
Wysłany: Czw 18 Paź, 2012 21:58   

Dobrze to przemysl, nie tylko pod wzgledem towarzystwa. Wszystko to, co "Basset musi" razy dwa ;) I nie zartuje.
_________________
Baśka polykacz jablek i klockow Lego
 
 
jabluszko520 



Dołączyła: 28 Lis 2011
Posty: 5520
Skąd: stąd
Wysłany: Pią 19 Paź, 2012 10:00   

Wszystko będzie ok jeśli razem będą grzeczne a co jeśli na odwrót?
_________________
Nie kupuj, adoptuj.
http://forum.bassety.net/viewtopic.php?t=5027
 
 
Asia i Basia 
Figa & Co.


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 17 Kwi 2007
Posty: 5612
Skąd: Hamburg/Torun
Wysłany: Pią 19 Paź, 2012 10:12   

Nie sugeruj sie naszymi fotkami z dwoma przytulonymi bassetami na kanapie w uscisku amora. Pewnie, ze fajnie wygladaja, ale to nie zawsze jest rozowo. Jeden uczy sie od drugiego i to w tempie blyskawicy, dobrych, ale i zlych rzeczy. W razie wyjazdu musisz miec kogos komu dwie parowy wcisniesz, nie juz tylko jedna ;) Nie pamietam, czy masz dzieci, ale u nas na przyklad jest problem, ze niektore dzieci odwiedzajace nasz dom boja sie dwoch bassetow, czuja sie osaczone, bo radosc jednego jeszcze w ryzach utrzymasz, dwoch juz gorzej. My mamy cale procedury jak to robic, zeby dzieciak jeszcze chcial do nas przyjsc sie pobawic. Znajomi z alergia przychodzili, nie na dlugo, ale dawali rade kawe wypic i ciasto zjesc, przy dwoch juz sie nie da - poddali sie , bo ich alergia przy dwoch psach w pomieszczeniu do tego zmuszala. Spotykamy sie u nich ;) Punkt nastepny to koszty ewentualnych wizyt u weta - wszystko podwojnie. O opanowaniu porzadku przy dwoch psow nawet nie bede pisac, mop i odkurzacz w ciaglej akcji. Pisze z mojego doswiadczenia. Wlasciciele dwoch bassetow mieszkajacy w domku jednorodzinnym maja pewnie inne doswiadczenia. Fajnie by bylo, gdyby i oni mogli cos napisac, bo to zupelnie inna sytuacja.
_________________
Baśka polykacz jablek i klockow Lego
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
FGRP Theme created by Gilu
 
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 17