Nasze Bassety Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
ZONDA
Autor Wiadomość
Neit 



Dołączyła: 02 Wrz 2013
Posty: 970
Skąd: Police
Wysłany: Pon 09 Wrz, 2013 12:37   ZONDA

Skoro już się grzecznie przywitaliśmy to chyba nadszedł czas na nieco obszerniejszy opis naszego bassecika.

Co tu dożo mówić: Zonda jest najcudowniejsza na świecie :mrgreen: Jest u nas dopiero kilka dni no i w dodatku to jeszcze dzidziuś mały więc to dopiero początek naszego zbasecenia.
O piesku myśleliśmy sporo czasu, ale tak powoli się zabieraliśmy za powiększanie rodziny, wiadomo musza być odpowiednie warunki, bo wynajmowane mieszkanie to tak nie koniecznie, w miarę stabilna sytuacja finansowa, bo jednak zwierzakiem trzeba się dobrze zająć no i w głowie tez sobie trzeba pewne rzeczy poukładać. Basseta to ja od dawna chciałam (bo jak można nie chcieć) za to mój mąż chyba nawet nie wiedział że coś takiego jak basset istnieje. Od pewnego czasu żeby go uświadomić uszczęśliwiałam co bassecimi fotkami i filmami, oraz co pikantniejszymi opisami chociażby tu z forum :mrgreen: Chciałam żeby biedny wiedział na co się pisze. No i co? A no mój mąż załapał bakcyla i koniecznie już, teraz musiał mieć basseta. Nawet szczeniaka wybrał (no i w sumie dobrze, bo jak tu wybrać z pośród kilku piękności). Po małego diabełka musieliśmy jechać przeszło 400 km, ale jak się okazuje jak na Zondę przystało sunia lubi jeździć. A po paru minutach od poznania jej my totalnie wsiąkliśmy i pokochaliśmy ją na zabój. No i jest mały potworek, moja cudowna bestyjka przy której najwięksi twardziele wymiękają.

W drodze:


Wszędzie dobrze (się śpi) ale na nodze najlepiej:
Ostatnio zmieniony przez Miła od Gucia Czw 12 Wrz, 2013 11:39, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
madziaa 



Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 05 Maj 2010
Posty: 2720
Skąd: Toruń
Wysłany: Pon 09 Wrz, 2013 12:56   

Bozie bozie co za cudeńko, piękna mordeczka. Zonda jesteś cudna prosimy o więcej fotek :)
Super że jesteście z nami lubię jak nam się rodzinka powiększa, jeszcze raz witam serdecznie
_________________

 
 
 
Marynia 



Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 30 Paź 2009
Posty: 2459
Skąd: Głubczyce
Wysłany: Pon 09 Wrz, 2013 13:07   

Zondulka jesteś śliczna,czy to nie jest przypadkiem córunia Stówci :?:
_________________

 
 
 
gkoti 
www.leniuch.com



Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 31 Sie 2006
Posty: 4793
Skąd: Malbork/Luton
Wysłany: Pon 09 Wrz, 2013 13:08   

I my witamy nowych basseciarzy, zakochanych, zakręconych na tle swojego pupila niskopodwoziowca :wink: jest sliczniusia :wink:
_________________
www.leniuch.com - to na razie stronka tylko Leniuszka
 
 
 
Joasika 



Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 10 Paź 2009
Posty: 5043
Skąd: Syrynia
Wysłany: Pon 09 Wrz, 2013 18:31   

Śliczna, mała księżniczka :mrgreen:
_________________
Joasika i jej baby kolorowe
 
 
 
Neit 



Dołączyła: 02 Wrz 2013
Posty: 970
Skąd: Police
Wysłany: Wto 10 Wrz, 2013 12:37   

Zdjęć będzie więcej no bo przecież bassety wybitnie fotogeniczne, ale na razie ja komórką robię a ona bez lampy błyskowej a pogoda taka szaro bura, że jakoś marnie to wychodzi.


Zondunia jest bardzo pracowitym szczeniakiem. Ja wiem, że wiele osób myśli, że taka psinka to ma łatwe życie, tylko śpi, je i się bawi, ale wcale tak nie jest. Maleństwo ma swoje obowiązki:

Wczesnym rankiem trzeba obudzić Pańciostwo. Zaśpią jeszcze biedni mimo budzików, Pan nie pójdzie do pracy, nie będzie pieniążków na jedzonko. Dlatego trzeba z rana piszczeć pod drzwiami sypialni (Zondunia w nocy grzecznie śpi i nie marudzi. I tak od pierwszej nocy. Aż miałam jakieś schizy że może coś się jej stało że taka cicho).

Pańcia to w ogóle gruba jest i schudnąć musi, piesek musi dbać o jej ćwiczenia fizyczne. Aerobiki już wyszły z mody, teraz na czasie jest "mopong" i dlatego Zonda musi zadbać żeby było co "mopować". Trzeba też wyprowadzać na dwór te leniwe dwunogi, najlepiej co 2 godziny, uczyć że mają michę z żarciem dawać, oraz pokazywać jak się mają bawić.

Nadzór nad wszelkimi pracami domowymi tez musi być, kto wie co ta Pańcia zrobi jak się jej nie przypilnuje. W międzyczasie Zondunia musi zadbać o bezpieczeństwo rodziny i z warkotem godnym psa kilka razy większego zamordować zabawkę z grubego sznurka. Kto wie co takiemu sznurkowi do głowy wpadnie, ugryzie kogoś jeszcze, albo kota zje? Zondunia wszystkiego przypilnuje. Kocykowi tez się oberwie tak na wszelki wypadek. Widocznie spojrzał złym wzrokiem.

Chociaż Zondunia mądra bardzo jest i już zaczyna rozumieć że siusiu i kupkę to na dworze trzeba robić, to jednak o kondycję Pańci dbać trzeba, kilka sesji "mopingu" w ciągu dnia jest lepsze niż jedna, prawda?

Na Pana wracającego z pracy trzeba poczekać, przywitać wijąc się jak wąż, spróbować ząbkami paru rzeczy (noga od stołu, Pańci rękaw, brzeg własnego legowiska). Ciągła nieustająca praca.

Eh, nie takie łatwe jest życie szczeniaczka :D
 
 
BASSiBAWARIA 



Dołączyła: 29 Sie 2011
Posty: 1075
Skąd: Wlkp /tereny wolnością płynące.
  Wysłany: Wto 10 Wrz, 2013 12:58   

Hej.

Jest przepiękna i moje ulubione barwy bassecie nosi :wink:

Niech się zdrowo i pracowicie chowa. :wink:
_________________
z Wami byłam najszczęśliwsza...
-Alice-
 
 
Neit 



Dołączyła: 02 Wrz 2013
Posty: 970
Skąd: Police
Wysłany: Wto 10 Wrz, 2013 13:28   

Eh, zapomniałam dodać, że przy tej ciężkiej pracy trzeba jeszcze przesłodko wyglądać żeby się wszyscy zachwycali :mrgreen:

A dzisiaj na dworze usłyszałam: jaki śliczny mały spaniel :mrgreen: . Do tej pory tylko jedna osoba wiedziała że to basset. Niektórzy to w ogóle nie wiedzą, że taka rasa istnieje :shock:. Ale jakby nie patrzeć nikt nie przechodzi obojętnie, bez względu na wiek i płeć :oops:
 
 
madziaa 



Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 05 Maj 2010
Posty: 2720
Skąd: Toruń
Wysłany: Wto 10 Wrz, 2013 13:30   

Podryw na spanielka a to dobre :mrgreen: :razz:
Zonad piękna z Ciebie spanielka :razz: bajer
_________________

 
 
 
Patka 



Dołączyła: 31 Lip 2012
Posty: 431
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 10 Wrz, 2013 18:49   

Dziewczynka jest piękna!! :smile: Nic się nie martw, że jest spanielem... Mnie raz przechodząca starsza pani zwróciła uwagę, że bardzo zapasłam swojego jamnika... :lol:
_________________
Patka z Emmą i Birmą
 
 
Neit 



Dołączyła: 02 Wrz 2013
Posty: 970
Skąd: Police
Wysłany: Sro 11 Wrz, 2013 07:59   

Po lekturze forum to mnie zawsze kusi żeby na pytanie "jaka to rasa?" odpowiadać że chiński jamnik na dziki :mrgreen:

Ostatnio jak jeden pan usłyszał że to basset to powiedział: "A to ten taki jak w filmie, co taką wielką ciężarówką uciekali" :mrgreen: Dobrze skojarzył, rzeczywiście w "Mistrz kierownicy ucieka" basset występował.
 
 
ciapek 



Dołączyła: 07 Paź 2011
Posty: 235
Skąd: Szczecin
Wysłany: Sro 11 Wrz, 2013 08:24   

I my witam serdecznie jeżeli to są Police koło Szczecina . To mamy nadzieję na spotkanie na spacerku .Na pogodnie mieszkają dwa basiory mój Ciapek i Prezes Emili .Pozdrawiam Marta i Ciapek
_________________

 
 
Neit 



Dołączyła: 02 Wrz 2013
Posty: 970
Skąd: Police
Wysłany: Sro 11 Wrz, 2013 13:45   

Super, prawie "za miedzą" mieszkamy :D Na pewno mojemu dziecięciu przyda się kontakt z innymi bassetami :D

Dzisiaj jest dzień łażenia za Pańcią. Na pewno Pańcia się strasznie cieszy że jej mała klucha pęta się pod nogami. Potworek nie może się zdecydować z której strony iść i chyba najszczęśliwsza by była jakbym łaziła okrakiem a ona między moimi nogami by dreptała. Po za tym muszę być pod stała obserwacją jak jestem w domu. Co ciekawe jak wychodzę do sklepu to jest grzeczna i dżemie sobie w swoim legowisku, no ale jak do kuchni wejdę i zniknę z oczu to już płacz.

Po za tym zaczynam podejrzewać że to jest skrzyżowanie parówki z piranią albo krokodylem :wink:
 
 
Joasika 



Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 10 Paź 2009
Posty: 5043
Skąd: Syrynia
Wysłany: Sro 11 Wrz, 2013 20:50   

Widomy znak, że masz basseta, a nie jakąś podróbę :lol: :lol: :lol:
_________________
Joasika i jej baby kolorowe
 
 
 
Neit 



Dołączyła: 02 Wrz 2013
Posty: 970
Skąd: Police
Wysłany: Czw 12 Wrz, 2013 11:33   

Moje kocie dziecko też chce mieć tu zdjęcie więc wklejam:



No i oczywiście Zondulka:
Poranna drzemka


Drzemki ciąg dalszy


Zobaczcie jaki mam śliczny brzuszek
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
FGRP Theme created by Gilu
 
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 15