Nasze Bassety Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Asia i Basia
Czw 15 Sty, 2015 13:05
Sucha karma cz. I
Autor Wiadomość
Agata
[Usunięty]

Wysłany: Nie 19 Lut, 2006 00:39   

A mnie i tak nic i nikt nie przekona, pod tym względem jestem straszny uparciuch :wink:
A Wy jeśli chcecie tak dochodzić to porozmawiajcie z ludźmi, którzy pracują przy produkcji ludzkiej karmy, albo lepiej nie rozmawiajcie, bo w anoreksję popadniecie :wink:
Moje psy są w świetnej kondycji, mają rewelacyjną sierść co samo mówi za siebie. One jedzą TYLKO suchą karmę, ale dobrą suchą karmę.
A zresztą nieważne co tam dodają, jak to robią i z czego, nawet jeśli to by była prawda w co wierzyć mi się nie chce, są zdrowe, bardzo silne, mają doskonałą kondycję i rewelacyjną sierść, poza tym chcą to jeść.
 
 
Kasia :) 


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 06 Kwi 2005
Posty: 966
Skąd: Wa-wa
Wysłany: Nie 19 Lut, 2006 19:28   

Ewa z Matyldą i Bobem napisał/a:
Chociaż Kasi i Bogusi avatarki są bardziej "w temacie" - bo z pieseczkiem, a ja mam taki tam..., z brata wesela :D (...)
Czyli ja też nie o suchej karmie, jak miało być - ale w razie czego Admin nas stąd wyrzuci :wink: :D
,,

eee tam, zaraz wyrzuci :wink: najwyżej da nam ostrzeżenie, ale w sumie to rozwijamy temat :lol: , a pozatym właśnie za to lubię to forum, że tu można tak troche nie na temat - tak miło, tak... rodzinnie, jak w gronie przyjaciół po prostu ! 8)
a fotka która jest moim avatarkiem to jedyna fotka jaką mam wspólnie z Fredem, brata nie mam :lol:

Agata napisał/a:
A zresztą nieważne co tam dodają, jak to robią i z czego, nawet jeśli to by była prawda w co wierzyć mi się nie chce, są zdrowe, bardzo silne, mają doskonałą kondycję i rewelacyjną sierść, poza tym chcą to jeść


jasne Agatka - jeśli chcą jeść i nie mają problemów żołądkowych, to po co sobie utrudniać życie? w końcu : de gustibus non disputandum est! 8)
 
 
Klaudia i Mimi
[Usunięty]

Wysłany: Nie 19 Lut, 2006 20:05   

sucha karma- dla mnie rewelacja :) Mimi jadla na poczatku Eukanube, a teraz wcina Purine Pro Plan z łososiem dla szczeniat z wrazliwa skora. To byl strzal w dziesiatke, bo wczesniej niemilosiernie sie drapala, a teraz nic a nic. Dodaje jej siemie lniane do jedzenia i siersc ma rewelacyjna, mieciutka i lsniaca. Nie mozemy spokojnie wyjsc na spacer bo wszyscy mi ja glaszcza :D co zrobic, bassety juz tak maja :D
 
 
Jaga
[Usunięty]

Wysłany: Pon 20 Lut, 2006 14:04   

Nasi jedzą wyłącznie suchą karmę - obecnie Bento.
A przekonałam się o jakości suchych karm na przykładzie naszej pierwszej bassetki. Besa po długim leczeniu miała "skopaną" wątrobę, nerki i co tam jeszcze, wtedy jadła jeszcze "naturalne" jedzonko, i kupki wyglądały bardzo nieciekawie. Był śluz, smród zgnilizny, czasem domieszka krwi. Potem przeszliśmy na karmę suchą - to był początek karm suchych w Polsce (wtedy był to Bosch, normalna karma bytowa, nie żadna dieta) - i problemy skończyły się jak nożem uciął.
Od tego momentu wszystkie nasze psy jedzą suchą karmę. Była Eukanuba, był Royal teraz jest Bento. Nie narzekamy my, nie narzekają nasze psy - wyglądają pięknie, sierść mają błyszczącą, są zdrowe i w dobrej kondycji.
A ten artykuł z pierwszego postu już kiedyś czytałam, i nie wydał mi się całkiem obiektywny.
 
 
Sylwia i Paweł i Gapa
[Usunięty]

Wysłany: Sob 29 Lip, 2006 18:30   

Nasza Gapa od samego początku karmiona była suchą karmą, i wszystko z ochotą zjadała. Ale od jakiegoś czasu, nie wiem może to spowodowane jest tymi upałami przestała jeść z takim smakiem jak kiedyś, a na brzuszku ma jakieś uczulenie i cały czas sie drapie :( , weterynarz powiedział, że to może byś skaza białkowa.
Karmimy ją karmą CHICOPEE, czy w ogóle ta karma jest dobra?
 
 
joania
[Usunięty]

Wysłany: Nie 30 Lip, 2006 12:47   

Ja moją Gapę karmie Acana ryż i jagnięcina gdyż też jest uczulona na białko i muszę przyznać ,że bardzo ładnie po miej wygląda i nie ma uczulenia.
 
 
Sylwia i Paweł i Gapa
[Usunięty]

Wysłany: Nie 30 Lip, 2006 22:15   

A gdzie kupujecie tą karme bo u nas jej chyba nie widziałam?
 
 
joania
[Usunięty]

Wysłany: Pon 31 Lip, 2006 18:33   

w internecie jest strona acany i tam są podani przedstawiciele .
 
 
Sylwia i Paweł i Gapa
[Usunięty]

Wysłany: Pon 31 Lip, 2006 23:50   

OK, dzieki. Napewno to sprawdze. Do zobaczeczenia na Zlocie. :D
 
 
Teqila
[Usunięty]

Wysłany: Wto 01 Sie, 2006 23:38   Które chrupki???

Witam was serdecznie, chciałam zapytać co sadzicie o suchej karmie tzn która wybrac ( kwestie finansowe!!!)- Purinę czy Brit. Musze zakupic na dniach wór :? Do tej pory sunia jest na Arionie ale jej cos nie bardzo to idze. Moja sunia na 11 tygodni a mam ja od 4 dni więc jestem nowicjuszem ale chetnie poczytam porady :wink: Inne drozsze niestety nie wchodza w gre. Moze ktos z Was karmi swoje potwory którąs z tych karm. Bardzo proszę o porady.
 
 
gocha
[Usunięty]

Wysłany: Sro 02 Sie, 2006 00:15   

Witaj. Moja Mania je Purinę dla szczeniąt i chyba jej smakuje, a ja też jestem zadowolona.Wybrałam Purinę dlatego, że nic innego nie chciała jeść.Przetestowałam Royal Canin, Eukanubę i Nutrę.Tylko Purina wchodzi.
Ale Mańka dostaje dwa posiłki, jeden to gotowany ryż z mięsem, a drugi to chrupki.
 
 
Leniuch
[Usunięty]

Wysłany: Czw 03 Sie, 2006 11:15   

Mój osobiście wszystko by zjadł, z jedzeniem nie ma żadnych problemów;))
Po przeczytaniu forum zaczełam kupować Leniuchowi karme Royal Canin która mu bardzo smakuje szybko odzyskał wagę która stracił w schronisku oraz zyskał dużo energii:)
 
 
Daniel
[Usunięty]

Wysłany: Nie 03 Wrz, 2006 00:45   

O suchej karmie pisaliśmy juz nieraz, przejrzyj tematy. Ja polecam NRC ROYAL (mogę nabyć tylko przez internet), eukanuba o.k, teraz kupiłam purin, ale jeszcze nic nie mogę powiedzieć
 
 
Wastl


Dołączył: 09 Lut 2007
Posty: 64
Skąd: Norymberga
Wysłany: Sob 10 Lut, 2007 11:57   

Sadzac po wieku suni 11 tygodni,jest niedawno odebrana o od hodowcy czy matki.Radzilbym karmic ja nadal ta karma ktora miala do tej pory.
Co do zakupu zaraz calego woru nowej karmy bylbym bardzo ostozny, najpierw bym sprawdzil przyswajalnosc nowej karmy, czyli kupuje mala ilosc i stopniowo przyzwyczajam psa do nowych chrupek, mieszam stara i nowa karme, coraz wiecej dodajac nowej i odejmujac stara.Jest ok i pies je nowa ze smakiem, sa dobre kupki itd. wtedy mozna kupic wieksza ilosc.

Pozdrawiam
Piotr
 
 
Uszesa



Dołączył: 09 Lip 2006
Posty: 159
Wysłany: Pon 22 Paź, 2007 13:51   Jeśli Eukanuba, to jaka?

Może ktoś z Was daję swojemu bassetowi Eukanubę? Musimy zmienić karmę, bo Wilul stanowczo odmawia dalszego jedzenia Royala. Znudził sie i już. Na widok Royala odwraca się ze wstrętem. Przecież nie mogę go głodzić, a nie mam czasu na gotowanie. To już trwa ponad dwa tygodnie.
Ciekawa jestem Waszych opinii na temat tej karmy.
Myslałam też o Hillsie, i to chyba wszystko z tych lepszych, bo o Purinie różne są opinie, a moze cos przeoczyłam...
pzdr
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
FGRP Theme created by Gilu
 
Strona wygenerowana w 0,12 sekundy. Zapytań do SQL: 11