Nasze Bassety Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Asia i Basia
Czw 15 Sty, 2015 13:05
Sucha karma cz. I
Autor Wiadomość
mariola
[Usunięty]

Wysłany: Pon 22 Paź, 2007 13:23   

Moje jedzą Royala więc nic nie doradzę.... :wink:
 
 
ewan
[Usunięty]

Wysłany: Pon 22 Paź, 2007 17:13   

A ja myślę, że dobrze jest kupić jakieś małe opakowanie na próbę i zobaczyć co mu będzie smakowało
Ja karmiłam Eukanubą Large Breed Gordona i Gutki, ale Gordonowi nie służyła ta karma. Poprzedniego wyżła także trzymałam na Eukanubie, ale dermatosis.
Teraz całą bandę karmię Hill'sem i z tego co widzę psy są bardzo zadowolone a weterynarz także złego słowa powiedzieć nie może.

Więc tak naprawdę wszystko zależy od psa, ale na humorki przy karmieniu to ja jednak proponowałabym zabieranie michy ;)
pozdrawiam
Ewa
 
 
Agata
[Usunięty]

Wysłany: Pon 22 Paź, 2007 17:49   

A zawsze ładnie jadł ?
Marudził już kiedyś ?

ewan napisał/a:
ale na humorki przy karmieniu to ja jednak proponowałabym zabieranie michy ;)


ja również :wink:
 
 
Uszesa



Dołączył: 09 Lip 2006
Posty: 159
Wysłany: Pon 22 Paź, 2007 19:19   

Zabieranie michy już przerobiliśmy. Ostatnio Pan Hrabia przetrzymał 2 dni, ale Royala nie raczył ruszyć.
Wcześniej najpóźniej po pół dnia micha była wyczyszczona, a teraz nie pomaga już nawet dodawanie różnych smakołyków, kabanosów, galaretki z nóżek itp. Wilhelmik wyżera dodatki, a karmę wypluwa na podłogę, żeby mu nie przeszkadzała w posiłku. Dostał do spróbowania Eukanubę dla dużych ras, i mu smakowała, nawet nie zauważył, że była pół na pół z Royalem. A samego Royala nie chce. Znudziło mu się, choć apetyt ma jak zawsze. Dlatego chcieliśmy kupić mu eukanubę, ale okazuje się, że jest jej b. wiele odmian dla dużych ras (kurczak, jagnię, labrador, bokser, golden...) a my chcemy wybrać najlepszą dla basseta.
 
 
Jogurt 

Dołączyła: 11 Lip 2007
Posty: 133
Skąd: Krakow
Wysłany: Pon 22 Paź, 2007 19:41   

a Jogus od poczatku je Purine Pro Plan i nie nazekamy. Je az mu sie uszy trzesa, ladnie rosnie, ma piekna lsniaca siersc.
 
 
madzialinka
[Usunięty]

Wysłany: Sro 24 Paź, 2007 08:19   

U mnie sytuacja zupełnie odwrotna. Karmiłam Enigmę Eukanubą do czasu aż mała zastrajkowała i przestała w ogóle jeść. Przetrzymała nas 4dni. Nie pomagało mieszanie z mięskiem. W końcu kupiliśmy jej Royala i od tej pory je tylko to. Pewnie psiakowi zmienił się gust.
 
 
Uszesa



Dołączył: 09 Lip 2006
Posty: 159
Wysłany: Sro 24 Paź, 2007 11:45   

A jaką Eukanubą ją karmilas, konkretnie?
 
 
madzialinka
[Usunięty]

Wysłany: Sro 24 Paź, 2007 12:15   

To była Eukanuba Puppy@Junior Large
 
 
agazar


Dołączył: 07 Paź 2007
Posty: 19
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: Pią 02 Lis, 2007 10:15   

Polecałbym tez karme RED MILLS naprawde całkiem dobra i w przystępnej cenie, znajomi dają ACANE ale ja jestem ostrożny co do amerykańskich i kanadyjskich karm. Pondto uważam że jesli piesek nie chce jeść danej karmy to nie powinno się zmuszać, psy tak jak ludzie lubią urozmaicone jedzenie.
 
 
Uszesa



Dołączył: 09 Lip 2006
Posty: 159
Wysłany: Pon 05 Lis, 2007 10:59   

Ostatecznie kupiliśmy Eukanuba Lamb and rice, niby zaczął jeść, ale też bez rewelacji :(
Zobaczymy, co dalej.
A ktoś słyszał o karmie Orijen? Jest droga straszliwie, ale czytałam, ze jakas rewalacja, zero zbóż, tylko mięcho, warzywa i owoce... ciekawe
ale ponad 200 zł za 13 kg na telekarmie.
 
 
ewan
[Usunięty]

Wysłany: Pon 05 Lis, 2007 19:04   

Uczesa a spróbuj Hill'sa -> kup mały woreczek na początek zobaczysz czy w ogóle bestia będzie zainteresowana konsumowaniem

Ja daje Hill'sa dla szczeniąt:
- lamb & rice
- large breed
- nature's best large breed

a czasami puchę z jakiejś okazji :)

pozdrawiam
Ewa
 
 
Kamila 


Dołączyła: 04 Mar 2005
Posty: 75
Skąd: Braniewo
Wysłany: Pon 05 Lis, 2007 19:55   

Moje rumuny jedzą Orijena od dwóch miesięcy. Ciężko coś konkretnego powiedzieć na tym etapie, ale zmiana karmy (z RC) obyła się bez jakichkolwiek perturbacji. BARDZO !!! im smakuje, kupy eleganckie :D , sierść w porząchu (jak się błyszczała, tak się błyszczy). Jedyny minus to małe granulki. Karma może i droga, ale jak spojrzysz na dawkowanie, to na jedno wychodzi w porównaniu do innych karm. U nas jest tak, że czy RC, czy Orijen, to i tak zeżrą więcej niż ustawa przewiduje.
 
 
Agata
[Usunięty]

Wysłany: Wto 06 Lis, 2007 00:11   

Kamila napisał/a:
. U nas jest tak, że czy RC, czy Orijen, to i tak zeżrą więcej niż ustawa przewiduje.


no tak... :wink:
 
 
Kamila 


Dołączyła: 04 Mar 2005
Posty: 75
Skąd: Braniewo
Wysłany: Wto 06 Lis, 2007 00:49   

Ciiiiiiiiiiiiiicho........
Elka schudła, bynajmniej wizualnie (no, chyba że to ja ślepnę). Jutro jedziemy na zdjęcie szwów, to się zważymy profesjonalnie :roll:
 
 
Uszesa



Dołączył: 09 Lip 2006
Posty: 159
Wysłany: Wto 06 Lis, 2007 09:52   

O hillsie też myslałam, zobaczymy na razie kupilismy wór EUkanuby. Próbne kilo zjadł bez problemu, no a teraz jak już przyjechał cały ogromny wór, to po paru kilo, znów marudzi. Ale jeszcze je, zobaczymy, co dalej...
Apetyt ma jak zwykle ogrrrrrrrrrrrrrrrrromny i widać, że bydle jest głodne, ale do michy poczłapie w ostateczności... no chyba, że jest zaprawione rosołkiem wołowym..
tak, tak to my go rozpuściliśmy :oops:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
FGRP Theme created by Gilu
 
Strona wygenerowana w 0,45 sekundy. Zapytań do SQL: 15