Nasze Bassety Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
Odchody zwierzyny łownej :)
Autor Wiadomość
hihopotan 

Dołączył: 28 Paź 2013
Posty: 3
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie 17 Lis, 2013 14:16   Odchody zwierzyny łownej :)

Witam serdecznie

Nie wiem czy to dobry dział ale z żywieniem w tym przypadku ma duzo wspólnego :)
Otóż nasza 4 miesięczna suczka Molly zeczęła wychodzić na dłuższe spacery na okoliczne pola i nieuzytki. Jako że mnóstwo tu w olkolicy saren to i ich odchodów na tych polach nie brakuje. Molly dziś została spuszczona ze smyczy i natychmiastowo zaczęłą wyszukiwać i pożerać z wielkim smakiem te "przysmaki" osiągając nadzwyczajne prędkości, gdy próbowałem ją złapać czy ogonic od tych miejsc.
Czy to w miarę normale zachowanie? Czy w takim przypadku lepiej mieć ją na takich spacerach na smyczy?

Pozdrawiam

Rafał
_________________
Rafał
 
 
 
jabluszko520 



Dołączyła: 28 Lis 2011
Posty: 5520
Skąd: stąd
Wysłany: Nie 17 Lis, 2013 14:53   

Ja mojemu psu nie pozwoliłabym zjadać, swoich a co dopiero od dzikich zwierząt. Nie wiem jak to się ma do szczeniaka, bo takowego nie posiadam ale u nas takie sprawy załatwiają żwacze - konkretnie w tabletkach (Rumen Tabs) ale słyszałam, ze te w proszku są wydajniejsze.

*moja propozycja to zwiększyć w diecie warzywa i owoce (marchew i jabłka) - u nas zastępują "psie słodycze", surowa marchew, surowe jabłuszko to największy smakołyk dla Majki

Koprofagia, czyli zjadanie przez psy kału, znany problem większości właścicielom czworonogów... http://www.psy.pl/archiwu...-odchodow-.html
cytat: "Z problemem można sobie radzić na różne sposoby. Rozwiązaniem może być spacerowanie ze zwierzęciem na smyczy i uniemożliwianie mu kontaktu z odchodami po defekacji, zmiana pokarmu lub sposobu podawania go czy stosowanie substancji odstraszających – głównie o gorzkim smaku (np. spryskiwanie chininą odchodów, którymi interesuje się zwierzę). Można też kupić preparaty zalecane dla psów z koprofagią, ale, co ciekawe, ich producenci twierdzą jedynie, że po ich zastosowaniu z zupełnie innych powodów zaobserwowano zmniejszone zainteresowanie psów odchodami. W rzeczywistości nie wiadomo więc, jakie składniki mają tu wpływ. Preparaty tego rodzaju zawierają mikro- i makroelementy, witaminy (także z grupy B) oraz są dość smakowite, dlatego jeżeli rzeczywiście ograniczają koprofagię, sugerowałoby to, że u jej źródeł leżą niedobory składników mineralnych czy witamin, a ich uzupełnienie eliminuje złe zachowanie. Jeżeli postępowanie dietetyczne nie daje żadnych efektów, należy skonsultować się z behawiorystą."
_________________
Nie kupuj, adoptuj.
http://forum.bassety.net/viewtopic.php?t=5027
 
 
jabluszko520 



Dołączyła: 28 Lis 2011
Posty: 5520
Skąd: stąd
Wysłany: Sro 20 Lis, 2013 22:16   

I co u was słychać, znaleźliście jakiś "złoty środek" dla siebie?
_________________
Nie kupuj, adoptuj.
http://forum.bassety.net/viewtopic.php?t=5027
 
 
Mufka Dynka Miecio 



Dołączyła: 09 Kwi 2010
Posty: 216
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw 19 Gru, 2013 12:04   

mam ten sam problem moimi dziewczynami, szczególnie z Mufą
Nie wiem jak jeszcze mogłabym im urozmaicić dietę, bo dosłownie staję na głowie, żeby im się żarełko nie nudziło i dawało wszystkie konieczne wartości. Dla mnie jedynym sposobem jest spacer na smyczy, pod ścisłą kontrolą (czy tylko węszy, czy tez coś wcina), ale i tak udaje jej się czasem coś wszamać.
_________________
„ Pies to jedyna istota na świecie, która bardziej kocha Ciebie niż samego siebie”

(J. Billings)

" Adoptując jednego psa nie zmienimy świata, ale świat zmieni się dla tego jednego psa..."
 
 
tatar 



Dołączył: 07 Sie 2010
Posty: 352
Skąd: Kazmierz
Wysłany: Czw 19 Gru, 2013 12:21   

Zdecydowanie pomagają tabletki ze żwacza wołowego. Do kupienia w prawie każdym zoologicznym.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
FGRP Theme created by Gilu
 
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 14