Nasze Bassety Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
Cześć (;
Autor Wiadomość
olgaem 


Dołączyła: 06 Lut 2014
Posty: 111
Skąd: Szczecin/ Wrocław
Wysłany: Sro 12 Lut, 2014 21:32   Cześć (;

nazywam się Olga, studiuje we Wrocławiu, ale większą część roku mieszkam nad morzem (Kamień Pomorski, zachodniopomorskie).
Wraz ze swoim chłopakiem już od roku zastanawiamy się nad przygarnięciem Basseta.
W tej rasie zakochałam się jak jeszcze byłam mała, a historia była taka, że mój tata zabrał mnie ze sobą do domu klientki, by pokazać mi jej psiaka. Psiakiem tym był kilku miesięczny szczeniak Basseta, bardzo niezdarny i skradł moje sercem tym, że idąc nadepnął sobie na uszko (niuchał nosem przy ziemi i tak je jakoś ciągnął za sobą) co go totalnie sparaliżowało- myślał że nie może się już ruszyć, lecz nagle do tej małej mądrej główki doszło, że trzeba podnieść łapkę! aleee nie zrobił tego normalnie, a próbował podnieść ją łapiąc ją w zęby (skręt łebka spowodował uwolnienie uszka ale piesek i tak wziął łapkę do pyszczka i podniósł), no i oswobodził się z tej strasznej pułapki jaką było jego własne łapki :-D Swoją miłością zaraziłam Tomka, więc szukamy komu by tu dać ciepły i kochany domek ;)
W swoim życiu zarówno ja, jak i mój chłopak, dłużej mieliśmy psy niż ich nie mieliśmy.
Jazza dostałam na 7 urodziny (wymolestowałam rodziców), był cały czekoladowy (łącznie z kochanym mokrym noskiem), w 99% był jamnikiem, 1% troszkę odstawał od normalnego przedstawiciela tej rasy (miał odrobinkę dłuższe łapki). Niestety rok temu w wieku 15 lat zginął pod kołami samochodu. Do tej pory strasznie za nim tęsknie... :cry: Tomka pies, Cezar, był posokowcem, odszedł w wieku 14 lat z powodu raka (miał paskudne przeżuty). Także posiadamy doświadczenie z psami (a nawet doświadczeniem z psami "myśliwskimi"), bardzo je kochamy (nieskromnie mogę powiedzieć że znajomi uważają że przyciągam do siebie wszystkie psy, każdy się cieszy na mój widok (i vice versa :lol: ), dają się pogłaskać) i chętnie zaopiekowalibyśmy się jakąś psiną.
z mojej strony na razie tyle
Pozdrawiam! ;-)
 
 
gkoti 
www.leniuch.com



Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 31 Sie 2006
Posty: 4793
Skąd: Malbork/Luton
Wysłany: Sro 12 Lut, 2014 21:41   

To witamy Was Olgo na naszym forum bardzo serdecznie :) Pytaj, czytaj, oglądaj i poczekaj cierpliwie, a Wasz basset ( wg naszego doświadczenia :lol: ) znajdzie Was na pewno :) Sama widzisz, że tych bidulek jest - brzydko powiem- za dużo w "obrocie"... wolelibyśmy, aby wszystkie siedziały na swoich kanapach w ciepłym domku...
_________________
www.leniuch.com - to na razie stronka tylko Leniuszka
 
 
 
jabluszko520 



Dołączyła: 28 Lis 2011
Posty: 5520
Skąd: stąd
Wysłany: Sro 12 Lut, 2014 21:42   

Cześć czołem ;) witamy
na początek zasypię cię lekturą, obowiązkową, jeśli przez to przebrniesz to teoretycznie poznasz troszkę tę rasę :lol:
-pewnie z niektórymi (albo ze wszystkimi) tematami już się zapoznałaś, jeśli nie to zapraszam do czytania
basset musi - tu poznasz potrzeby naszych piesów :wink: http://forum.bassety.net/viewtopic.php?t=2986 pisane żartem ale to wszystko jest prawdą
ciekawostki, np. dlaczego warto zaadoptować dorosłego pieska http://forum.bassety.net/viewtopic.php?t=4098 , Co zrobić z adoptowanym psem http://forum.bassety.net/viewtopic.php?t=3522

a na sam koniec, (przesyłamy wypełnione, na PW do Miłej od Gucia lub do mnie) , http://forum.bassety.net/viewtopic.php?t=2747


no nie byłabym sobą, gdybym nie poprosiła o zapoznanie sie z tym tematem http://forum.bassety.net/viewtopic.php?t=5027


życzę miłej lektury :mrgreen:
_________________
Nie kupuj, adoptuj.
http://forum.bassety.net/viewtopic.php?t=5027
 
 
Joasika 



Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 10 Paź 2009
Posty: 5043
Skąd: Syrynia
Wysłany: Czw 13 Lut, 2014 08:12   

Witamy serdecznie kolejną osobę pasztetozakręconą :!: :mrgreen:

Rozgaszczaj się, rozgaszczaj :mrgreen:

A z tymi uszami, to baleronom zostaje do śmierci :wink:

Nasza Berta ma prawie 11 lat i nadal przydeptuje sobie uszyska :razz: :mrgreen:
_________________
Joasika i jej baby kolorowe
 
 
 
Miła od Gucia 
Admin merytoryczny



Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 03 Mar 2005
Posty: 21589
Skąd: Gorzów
Wysłany: Czw 13 Lut, 2014 08:24   

i ja ze swoim Guciolem ucholem
serdecznie Cię witam :lol:
_________________
694 409 059
nasze.bassety@onet.pl
 
 
 
ciapek 



Dołączyła: 07 Paź 2011
Posty: 235
Skąd: Szczecin
Wysłany: Czw 13 Lut, 2014 17:01   ciapek:)

A my zapraszamy na spacerek z Norcią i Ciapkiem w niedzielę .Wybieramy się nad jezioro Głębokie o ile pogoda dopisze . Mój nr tel 501401828
_________________

 
 
mychaNora 



Dołączyła: 03 Sie 2011
Posty: 313
Skąd: Szczecin
Wysłany: Czw 13 Lut, 2014 19:16   

Witamy również :!:
Mało, że Norci zdarza się rozdeptać własne ucho to jeszcze na spacerkach potyka się o własne łapy :mrgreen: i zdziwiona patrzy, kto jej nogę/łapę podstawił.
_________________
pozdrowienia od Norki & spółki
 
 
 
Asia i Basia 
Figa & Co.


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 17 Kwi 2007
Posty: 5612
Skąd: Hamburg/Torun
Wysłany: Czw 13 Lut, 2014 20:25   

Witajcie na forum:)
_________________
Baśka polykacz jablek i klockow Lego
 
 
Remus 


Dołączył: 22 Sty 2009
Posty: 235
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią 14 Lut, 2014 21:51   

Również serdecznie Was witamy na forum :grin: Jeśli kiedyś mielibyście ochotę, to zapraszamy na wspólny spacer we Wrocławiu z nami, naszymi znajomymi i oczywiście przede wszystkim z dwoma bassetami - z Walkerem (nasza parówa) i Tino (basset znajomych).
 
 
madziaa 



Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 05 Maj 2010
Posty: 2720
Skąd: Toruń
Wysłany: Nie 16 Lut, 2014 19:52   

My również witamy serdecznie w naszych skromnych progach :)
_________________

 
 
 
olgaem 


Dołączyła: 06 Lut 2014
Posty: 111
Skąd: Szczecin/ Wrocław
Wysłany: Czw 20 Lut, 2014 21:29   

No i stało się! W niedzielę jedziemy po swojego basseta :D dziękujemy MychaNora za pomoc w całej sprawie ;) już niedługo pokażemy wam naszego ślicznego Hassana! Trzymajcie kciuki za nasze pierwsze spotkanie!
 
 
Joasika 



Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 10 Paź 2009
Posty: 5043
Skąd: Syrynia
Wysłany: Pią 21 Lut, 2014 07:54   

Gratulacje :!: :!: :!: :mrgreen:

Trzymam kciuki za powodzenie akcji i rozkwit wielkiej, niepohamowanej obustronnej miłości :mrgreen:
_________________
Joasika i jej baby kolorowe
 
 
 
Marynia 



Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 30 Paź 2009
Posty: 2459
Skąd: Głubczyce
Wysłany: Pią 21 Lut, 2014 08:36   

Powodzenia i samych szczęśliwych chwil z Hasanem :lol:
_________________

 
 
 
jabluszko520 



Dołączyła: 28 Lis 2011
Posty: 5520
Skąd: stąd
Wysłany: Pią 21 Lut, 2014 13:35   

Powodzenia :)
_________________
Nie kupuj, adoptuj.
http://forum.bassety.net/viewtopic.php?t=5027
 
 
madziaa 



Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 05 Maj 2010
Posty: 2720
Skąd: Toruń
Wysłany: Pią 21 Lut, 2014 14:24   

Powodzonka i czekamy na wieści i foteczki :)
_________________

 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
FGRP Theme created by Gilu
 
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 15