Nasze Bassety Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
GUSTAW TM i FLIPA TM, TINA adopcja, cz. 5
Autor Wiadomość
moni 



Dołączyła: 16 Kwi 2008
Posty: 892
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie 01 Wrz, 2019 11:31   

Dużo zdrówka.Bądz radością dla swojej pani :kwiat: :kwiat: :kwiat: :kwiat:
_________________
Pozdrawiam wszystkich serdecznie :)
 
 
 
ŁucjaLuna 



Dołączyła: 28 Kwi 2014
Posty: 1079
Skąd: Szprotawa(lubuskie)
Wysłany: Pon 02 Wrz, 2019 14:34   

Flipeczko, dziewczynko , dużo zdrówka.
_________________

 
 
ŁucjaLuna 



Dołączyła: 28 Kwi 2014
Posty: 1079
Skąd: Szprotawa(lubuskie)
Wysłany: Pon 02 Wrz, 2019 14:36   

Flipeczko, dziewczynko , dużo zdrówka. :tort:
_________________

 
 
Miła od Gucia 
Admin merytoryczny



Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 03 Mar 2005
Posty: 21591
Skąd: Gorzów
Wysłany: Sob 21 Gru, 2019 21:16   

Wraz z Flipcią i Babcią Marysią życzę Wam Radości i Miłości w świąteczne dni



_________________
694 409 059
nasze.bassety@onet.pl
 
 
 
Miła od Gucia 
Admin merytoryczny



Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 03 Mar 2005
Posty: 21591
Skąd: Gorzów
Wysłany: Sob 20 Lis, 2021 19:41   

Kochani dziękujemy ja i Flipa za słowa otuchy i wsparcia. Każdy z Was kto ma basseta,i zna go doskonale i zauważy choćby najmniejszą zmianę, a ja jak zwykle zeszyt Flipy i notuję. Jednak ostatnie objawy bardzo, ale to bardzo mnie zaniepokoiły, nasiliło się takie charczenie, prychanie, nie jest to cykliczne, i tylko wieczorami. Na spacerach przystaje i się spina. Choć apetyt i chęć do zabawy ma, zachowuje się niby normalnie, ale jest coś nie tak. Dlatego już na poniedziałek jesteśmy umówione na EKG, może być serce powiększone, choć badanie serca jak pamiętacie ja jej robię cyklicznie i było ok, u samej P. prof. Pasławskiej. Musimy zrobić prześwietlenie płuc, serca całej klatki piersiowej, tchawicy. Flipa bierze leki na białkomocz i musi przy tym też mieć zrobione badanie tętnicze krwi. Badanie na trzustkę, ful wypas badanie pełne krwi. Aby dojść co to może być, już czytałam o kichaniu odwrotnym. Może być zwężenie tchawicy, infekcja dróg oddechowych, zatkana śluzówka nosa, gardła. Tego nie wiem, porobimy wszelkie badania. Flipa teraz przyjmowała zastrzyki na stawy i to po nich taka ruchliwa, ale może jest jakiś skutek uboczny. Od dziś zbieram też kupy, badanie zrobimy kupska z trzech dni, w poniedziałek wieziemy.
Jeszcze raz dziękujemy, będziemy na bieżąco Was informować, oby w poniedziałek nie padało bo na EKG, powiedziała doktor Flipa musi być sucha. Szkoda mi Flipy, bo dla niej każda wizyta u weta to stres. Ale wole to teraz zrobić, jak miałoby być za późno. Tak jak z zastrzy6kami na stawy, podawaliśmy jej jak było ok, zapobiegawczo. A zwyrodnienie Flipa ma już stwierdzone 3 lata temu. Kochamy Was wszystkich i jeszcze raz dziękujemy za każdy odzew, za każde słowo, to takie miłe i wiem, że nie jesteśmy same, choć niby "same".
_________________
694 409 059
nasze.bassety@onet.pl
 
 
 
Miła od Gucia 
Admin merytoryczny



Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 03 Mar 2005
Posty: 21591
Skąd: Gorzów
Wysłany: Czw 25 Lis, 2021 22:00   

Uf. Badania Flipy trwały ponad dwie godziny. Była bardzo grzeczna, współpracowała. Została pochwalona Weterynarz Gorzów . dziekujemy bardzo . Zrobiono
Pomiar ciśnienia zdjęcie
Ekg
Biochemia
Tarczyca
Morfologia ful zestaw
RTG klatki piersiowej
Badanie kału
Badanie moczu .
Teraz czekamy na wyniki, opisy.
Flipa teraz śpi jak aniołek.
Będziemy na bieżąco informować, jesteśmy dobrej myśli, Flipa ma dobrą opiekę medyczną, tak jak pisałam, 7 grudnia szczegółowe kolejne badania, w tym USG. Będzie dobrze, inaczej być nie może. Bardzo, bardzo Wam wszystkim dziękuję za telefony, podpowiedzi, wszystkie uwagi, które są dla mnie cenne.

Dziękuję dziękujemy za słowa otuchy wsparcia finansowego. Wszystko rozliczymy. Przed jeszcze seria badań. Wczoraj po zdjęciu RTG padło- guzy nowotworowe - dla mnie wyrok, łzy, szloch, całe życie Flipy przed oczami i co dalej. Cała noc nie spałam.
Dziś pojechałam od rana z wynikami do naszego weta. Uspokoił mnie trochę. 7 grudnia jedziemy na kolejne badania, ja wierzę że wyklucza najgorsze. Dziś wyszło że oskrzela mają stan zapalny. Dostała antybiotyk. Do 7 będzie przyjmowała. I jak pojedziemy to także przejdzie badania. Ogólnie jesteśmy w trakcie badań. Szkoda mi Flipy tak się stresuje każdą wizytą każdym badaniem. A ja razem z nią. Dla mnie najważniejsze aby wykluczyć to co najgorsze.
Teraz jeszcze bardziej - jak usłyszałam wyrok to co najgorsze - uświadomiłam sobie jak bardzo ja kocham zrobię dla niej wszystko. Teraz po pocieszającej wizycie i nieprzespanej nocy idziemy spać.


mało wszystkiego, wyszło zapalenie oskrzeli, bierze Flipcia antybiotyk przez dwa tygodnie.
_________________
694 409 059
nasze.bassety@onet.pl
 
 
 
Miła od Gucia 
Admin merytoryczny



Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 03 Mar 2005
Posty: 21591
Skąd: Gorzów
Wysłany: Pon 13 Gru, 2021 21:21   

Wrociłyśmy z Barlinka z Kliniki P. Doktora Daniela Figla. Dziś Flipa miała zrobione RTG. W porównaniu do poprzedniego RTG po przyjmowaniu antybiotyku jest poprawa na lepsze. Jednak zmiany są widoczne i tu będą dalsze zalecenia leczenia. Dziś po południu Doktorzy będą konsultować wszystkie wyniki wraz z USG.
Pani prof. Urszula Pasławska wraz z Mężem przebadali Flipę bardzo dokładnie. Dziękuję za tak wnikliwą diagnostykę. Nie tylko serce zbadano ale także płuca mając obraz RTG. Wyglada na śródmiąższowe zapalenie płuc. Co do zmian nowotworowych. To będzie konsultacja dalsza. Natomiast USG serca, wątroby, śledzony, pęcherza- bez zmian patologicznych.
Dziękuję Państwu Pasławskim i Personelowi Kliniki Doktora Figla za cierpliwość i serdeczność w stosunku do Flipy. A przede wszystkim za rzetelność analizy i leczenia mojej Flipci.
Także dalsze decyzje leczenia dopiero zapadną.
Z całego serca dziękuję wraz z Flipą za wsparcie finansowe basseciej grupy i wszystkim że trzymajcie łapki za Flipke.

Kochani, dziękuję, dziękujemy, to jakaś zmora, o godz. 16 Flipa zaczęła strasznie dyszeć i nie mogła z legowiska wstać, przelewała się. Boże, ja już myślałam, że to skręt, niedowład, czarne myśli. Narobiłam rabanu sąsiadom, żeby mi pomogli ją zanieść do damochodu Barbara Tomczyk ❤ dziękuję, na noszach ją nieśliśmy, Pojechałam natychmiast do Pana Doktora A. Lisowskiego Weterynarz Gorzów. Doktor zrobił RTG, na szczęście skrętu nie było. I już w gabinecie powolutku zaczęła sama chodzić. Co ja przeżyłam. Dostała leki i jutro ponownie jedziemy do Barlinka do Doktora D. Figla.
Kochani poodpisuję Wam wszystkim bo widzę, że dużo nieodebranych mam wiadomości, zaraz się zajmę kalendarzami. Ogarnę bazarki, powolutku.
I o Belli też myślę, jutro druga operacja, także po południu. Będziemy trzymać kciuki Jacek Mederski Klinika Weterynaryjna Verum Grudziądz najnowsza wiedza weterynaryjna.
Będę Wam sukcesywnie odpisywać, każdemu. Sami rozumiecie.
Teraz Flipcia zasnęła, śpi, będę przy niej czuwać.
_________________
694 409 059
nasze.bassety@onet.pl
 
 
 
Miła od Gucia 
Admin merytoryczny



Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 03 Mar 2005
Posty: 21591
Skąd: Gorzów
Wysłany: Sro 26 Sty, 2022 21:57   

WSPARCIE

1.793,93 - FLIPA - wsparcie, leczenie, badania, rachunki, faktury w dokumentacji

572,00 - z 1 % - FLIPA - Faktura nr V 78/21 - Przychodnia dla Zw. ul. Zwirowa Gorzów
_________________
694 409 059
nasze.bassety@onet.pl
 
 
 
Miła od Gucia 
Admin merytoryczny



Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 03 Mar 2005
Posty: 21591
Skąd: Gorzów
Wysłany: Sob 21 Maj, 2022 18:44   

FLIPA moja kochana adopcyjna Flipcia
Znowu chora, ta jej przeszłość w złych warunkach ciągle się odzywa. Pomimo, że jest ze mną 8 lat, nie wszystko mogłam jej uzupełnić, nadrobić niedoborów się nie da.
Dopiero co w lutym miała niedowład tylnych łapek, teraz po lewej stronie pyszczka, opadająca powieka, ucho lewe cały czas doktor sprawdza. Jest podejrzenie zespołu przedsionkowego.
Zrobiliśmy też badanie krwi takie ful wypas, oprócz stanu zapalnego pozostałe parametry są dobre jak na wiek orientacyjny 12 lat Flipy. Zrobiliśmy też z krwi badanie odkleszczowe, też ok.
Jeżdżę z Flipą od czwartku, codziennie, na badania i zastrzyki. Jutro ja sama podam Jej zastrzyki, a w poniedziałek znowu jedziemy.
Serce mi pęka, nie mogę spać, jeść, ciągle jej doglądam. Wyjście na dwór to cała eskapada, bo trwa około 2 godzin jedno wyjście, bo spacerem tego nazwać nie można. Idzie i się kładzie i tak na zmianę, a trzymam ją na dworze tak długo aż wszystko zrobi, co trzeba, bo jej rytm znam. Wrócimy do domu i ani się obejrzę, a za chwilę znowu kolejne wyjście. A jak mamy wyjazd no to prawie cały dzień, bo wcześniej wychodzimy, spacerek, potem jazda, po powrocie znowu drzemka na trawniku.
Apetyt ma, wodę pije, tylko jest smutna.
Nie uwierzycie ja dziś rano obudziłam się z bolącym uchem, też lewym.
Wierzę, że doktor ją wyprowadzi z tego, że będzie dobrze, że jeszcze nacieszymy się razem wspólnym życiem, pomimo różnych ograniczeń ruchowych Flipy. Dla mnie najważniejsze jest, aby nie cierpiała, żeby ją nic nie bolało, musi mieć komfort życia pomimo schorzeń. A powolne spacery Flipy mnie pasują.

https://www.facebook.com/...217767315653770
_________________
694 409 059
nasze.bassety@onet.pl
 
 
 
Miła od Gucia 
Admin merytoryczny



Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 03 Mar 2005
Posty: 21591
Skąd: Gorzów
Wysłany: Czw 05 Sty, 2023 19:19   



https://www.facebook.com/...D5tYHdNJoBWQhVl


https://www.facebook.com/...z1Pzixm2HyG1gal

smutek, ból, tęsknota, pustka
_________________
694 409 059
nasze.bassety@onet.pl
 
 
 
klusia 



Dołączyła: 29 Gru 2014
Posty: 944
Skąd: szczecin
Wysłany: Wto 24 Sty, 2023 22:11   

Bogusiu, już się bawią tam razem nasze kochane dzieciaczki :( :( :( :( :( :( :( <3 <3 <3 <3 <3 <3 Trzymaj się kochana, zawsze jestem z Tobą
_________________
KLUSIA
 
 
Miła od Gucia 
Admin merytoryczny



Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 03 Mar 2005
Posty: 21591
Skąd: Gorzów
Wysłany: Nie 18 Cze, 2023 11:15   Dnia 12 czerwca w domu zawitała 12 letnia TINA

TINA wiek ok. 12 lat, pod opieką ALS Pomoc dla zwierząt,
od dnia 12 czerwca 2023 roku pod opieką moją.
Moim zamiarem, po odejściu Flipci, była adopcja, starszego psiaka, któremu dam domek i beztroską „starość”. Nie szukałam TINY, to Ona znalazła mnie, wpadłam przypadkiem na ogłoszenie i coś mnie w Niej poruszyło. Złożyłam wniosek o adopcję. Wypełniłam ankietę przedadopcyjną, pozytywnie przeszłam procedurę adopcyjną.
Tina - delikatna i łagodna, pokrzywdzona przez los
Sunia trafiła do naszego stowarzyszenia ALS Pomoc dla zwierząt po tym jak jej opiekun musiał iść do domu opieki.
W siedzibie naszego stowarzyszenia na korytarzu stoi fotel Tina sobie go upodobała i nie ma zamiaru go komuś oddać
Starsza sunia spragniona kontaktu z człowiekiem, na jesień życia znów go musi szukać .
Sunia dogaduje się z innymi psami lecz przed adopcją trzeba psiaki zapoznać.
Kto podaruje dom stały lub choćby tymczasowy?
Nie wydajemy psów na łańcuch!
Sunia ma chore uszka (ropa w uszach). Suczka miała usuwaną listwę mleczną z powodu guzków.
Tomku, bardzo dziękuję za przywiezienie Tinki i sprawdzenie domku. Pozdrawiam.

https://www.facebook.com/...xF9btKeXczfHmol
_________________
694 409 059
nasze.bassety@onet.pl
 
 
 
Miła od Gucia 
Admin merytoryczny



Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 03 Mar 2005
Posty: 21591
Skąd: Gorzów
Wysłany: Wto 20 Cze, 2023 18:11   

TINA coraz bardziej się przyzwyczaja, posikała tylko pierwszego dnia. Od tej pory czyściutko. Powoli zaczynam wychodzić sama z domu, pierwszy dzień czekała przy drzwiach w przedpokoju, a wczoraj jak przyszłam spała na moim łóżku. Jest taka kochana. Pięknie chodzi na spacerkach, tylko pędzi, pędzi do przodu i w pewnym momencie zwrot i kierunek na dom, już wie gdzie mieszka.
Chciałabym bardzo podziękowań Paniom prowadzącym ALS Pomoc dla zwierząt. Ja mam kontakt konkretnie z Honoratą. Ale dziękuję Wam Panie, za to co zrobiłyście, w imieniu swojej ALS Pomoc dla zwierząt dla Tiny. Jak Tina do Was trafiła, w wieku 10-11 lat od razu ją przebadaliście, a potem operacje. Zrobiłyście wszystko, aby pies odzyskał komfort życia pomimo wieku. Operacja listwy mlecznej, sterylizacja, dwie operacje usunięcia zębów, operacja guza na boczku. Wszystko, co ratowało jej życie. Tina w pyszczku miała dramat, ropa, stan zapalny. Teraz moja szczerbolka ma z przodu u góry parę ząbków i u dołu po środku parę. Reszta usunięta.
Oby więcej takich organizacji. Otrzymałam pełną dokumentację medyczną, karty informacyjne, informacje, książeczkę zdrowia, rozpiskę co było robione i karmę i puszki i szelki. Pies w pełni przygotowany do adopcji. Jestem pod wrażeniem działalności ALS Pomoc dla zwierząt.
Ja pomimo, że zajmuje się adopcjami, przeszłam pełną procedurę adopcyjną, żadnych ulg, i to szanuję. Tina została z Poznania do mnie przywieziona i sprawdzono dom. Wszystko z troską o psa ze strony ALS Pomoc. Nie zawiodę Was. I jeszcze raz dziękuję i życzę Wam wielu radości, wiem, że ciągle ratujecie „bidy”. I robicie to z pełnym oddaniem.
My rozpoczęłyśmy leczenie. Dziś rozpoczynamy nową kurację uszu. Pobrany został wymaz nowy z uszu i pod tym kątem, dostosowano leki. Dziś także została pobrany materiał na autoszczepionkę dla Tinki. Dałam do przebadania kał z trzech dni, na profil pełny. I tak powolutku, żeby za bardzo Tiny nie stresować, będziemy dopełniać jej stanu zdrowia.
Szykujemy się także do Cioci Oli Ola Woźniak - Cztery Łapy Piaski, na kąpiel w szamponie malaseb, ano typową bassecią przypadłość malasezję też Tineczka ma hi hi. Beata Kumiszcze z całego serca dziękuję za oryginalny szampon Malaseb dla Tineczki, a Patce za chęci podzielenia się. To jest grupa.
Także tydzień Tinki ze mną już poza nami. Uczymy się siebie nawzajem. Tina jest cudownym kochanym psiakiem. Jest grzeczna daje sobie uszka czyścić i zakrapiać, pazurki też daje obcinać, zadowolona nie jest, ale pozwala.
20 czerwca 2023

https://www.facebook.com/...32Ee7oYHBQurmal

tu są zdjęcia i filmy
_________________
694 409 059
nasze.bassety@onet.pl
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
FGRP Theme created by Gilu
 
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 15