Nasze Bassety Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
KARMIENIE SZCZENIAKA Mały niejadek....
Autor Wiadomość
emet84 

Dołączył: 12 Lip 2015
Posty: 15
Skąd: Puck
Wysłany: Sro 15 Lip, 2015 18:44   KARMIENIE SZCZENIAKA Mały niejadek....

Witam od 12.07.2015 nasza Bryza pojawiła sie w domu i od 2 dni mamy z nią problem bo po posiłkach wymiotuje może nie całość posiłku jaki zjadła ale zawsze.... i nie wiem co jest przyczyną ... karmimy ją Royal Canin Junior Maxi na początku dawaliśmy suchą karmę ale myśleliśmy że wymiotuje bo sie krztusi i or paru dni dajemy z dodatkiem wody i rozdrobnioną nożem... ale nadal wymiotuje.... Bryza 12.07.2015 skonczyła 2 miesiące i waży 4,5kg....

pomocy jak zachęcić do jedzenia ... co mamy zrobić bo strasznie sie niepokoimy...

Jesteśmy nowicjuszami w basetach i nawet nie wiemy ile dawać jej do jedzenia przy takiej wadze... ile razy dziennie .... zgłupieliśmy po tym jak ma te rewolucje...
Ostatnio zmieniony przez Asia i Basia Sro 27 Lip, 2016 20:39, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
besta 



Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 29 Cze 2008
Posty: 3051
Skąd: 3City
Wysłany: Sro 15 Lip, 2015 19:20   

Witaj
Hmmm z tego co piszesz to mała nie cierpi na brak apetytu a wymiotuje PO posiłku.
To malenstwo jeszcze i takie objawy niepokoiłyby mnie bardzo.Myślę, ze tu wizyta u weta jest nieodzowna,bo przyczyny mog być różne.A z hodowcą się kontaktowaliście? Może mała zjada zbyt łapczywie ...No i moim zdaniem jak na dwumiesięczne szczenie waży za malo....
Idź do dobrego weterynarza niech obejrzy psiunie.
Aaa i gratulacje z posiadania bassecika
_________________
...na zawsze stajesz się odpowiedzialny za to,co oswoiłeś....
 
 
emet84 

Dołączył: 12 Lip 2015
Posty: 15
Skąd: Puck
Wysłany: Sro 15 Lip, 2015 19:55   

A jakie dawki pokarmu i kiedy karmić.... może jakoś urozmaicić... miałem już dwa psy, ale to były przybłędy i już dorosłe... ze szczeniakiem nie jest tak prosto....

Dawki opisane na opakowaniu karmy Royal Canin wielkościowo troszke mnie przerażaja ...
...jak taki maluch może zjeść 2,5 szklanki suchej karmy....


PS. Bryza to Bi-Color
 
 
 
ElenaJerry 



Dołączyła: 19 Paź 2014
Posty: 1293
Skąd: Slovakia/Słowacja
Wysłany: Sro 15 Lip, 2015 20:45   

Nie wiem, ale mysle ze powinna byc podzielona ta karma na trzy lub cztery dawki dziennie.

zgadzam sie tez z wizita weta.
_________________

 
 
jabluszko520 



Dołączyła: 28 Lis 2011
Posty: 5520
Skąd: stąd
Wysłany: Sro 15 Lip, 2015 22:00   

koniecznie do weterynarza i to dobrego idźcie - dajcie znać co wynikło z wizyty
zapraszam do działu Mój basset - przedstawcie nam swoje maleństwo
_________________
Nie kupuj, adoptuj.
http://forum.bassety.net/viewtopic.php?t=5027
 
 
Lacota 

Dołączyła: 05 Gru 2012
Posty: 1162
Skąd: Ciemnogród
Wysłany: Sro 15 Lip, 2015 22:04   

A może spróbujcie jej coś ugotować.
Na przykład pierś z kurczaka z ryżem i marchewką.
Ciekawe czym była karmiona wcześniej.
A do weta warto pójść.
 
 
emet84 

Dołączył: 12 Lip 2015
Posty: 15
Skąd: Puck
Wysłany: Czw 16 Lip, 2015 06:48   

Z tego co dostałem od Hodowcy to taki "miesny jeż" czyli taki mięsny baton ... nie najwyższej jakość.... byliśmy u weta i powiedział że pies jest zdrowy... te wymioty (nie duże) są jak opije się wody i dlatego po posiłku na pół godziny odstawiamy, żeby sie nie nałykała za dużo.... dodatkowo powiedział że mogą być na tle stresowym ... pies został niecały tydzień temu odstawiony od sfory ... wiec i tu dopatruje sie takich reakcji. Narazie karmimy miejszymi porcjami. I coś ugotujemy :)
 
 
 
emet84 

Dołączył: 12 Lip 2015
Posty: 15
Skąd: Puck
Wysłany: Czw 16 Lip, 2015 07:58   

Jednak to nie pojedzeniu ... potwierdzam że jak po posiłku pije wodę to wtedy ma te odruchy wymiotne.... (wiec tak jak pisałem wyżej wodę podajemy jakiś czas po karmieniu...)

Jutro Bryza ma kolejne szczepienie (po tygodniu kwarantanny - zmiana miejsca) i odrobaczenia a przy tym kolejne badanie .... zobaczymy co teraz powie weterynarz ....
 
 
 
Joy 



Dołączyła: 13 Wrz 2009
Posty: 980
Skąd: Rumia
Wysłany: Czw 16 Lip, 2015 10:06   

Moim zdaniem wystarczy jej sucha karma. Przypilnujcie teraz tych przerw z pojeniem po jedzeniu i wszystko powinno być ok. Koniecznie daj znać co mówi weterynarz, faktycznie trochę dziwne, że tak mało waży w tym wieku.
_________________

    Rocher ♥ (weird together since 2013) & Maniek ♥ (15.07.07 - 30.12.12)
 
 
jabluszko520 



Dołączyła: 28 Lis 2011
Posty: 5520
Skąd: stąd
Wysłany: Czw 16 Lip, 2015 13:01   

Są tylko wymioty tak? Kupka normalna?
Mniejsze porcje jedzenia ale podawane częściej - może to pomoże, skoro piesek jest zdrowy i widział go wet. Z początku dobrze karmić tym co dawał hodowca - powoli go przyzwyczajać do nowego pokarmu. A przy wyborze suchej karmy musi być ona bardzo dobrej jakości. poczytaj http://forum.bassety.net/viewforum.php?f=14
_________________
Nie kupuj, adoptuj.
http://forum.bassety.net/viewtopic.php?t=5027
 
 
emet84 

Dołączył: 12 Lip 2015
Posty: 15
Skąd: Puck
Wysłany: Czw 16 Lip, 2015 13:22   

Jak pisałem wyżej to teraz mam Royal Canin Junior Maxi (z tego co czytałem to jedna z najlepszych i uzywana przy szczeniakach Bassetów)

krztusi się wodą (po jedzeniu i to raczej powoduje wymioty) i zaczyna być wybredna.... :) a co do kupek to normalne i często około 3-4 razy dziennie i to już na dworze :)
 
 
 
besta 



Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 29 Cze 2008
Posty: 3051
Skąd: 3City
Wysłany: Czw 16 Lip, 2015 14:03   

hmmm royal to moim zdaniem taka średnia karma i ta cena :roll: .Za takie pieniądze można kupić o wiele lepsze karmy.
Poczytaj sklady karm ważne-jak najkrótsza lista składników na pierwszym miejscu mięso no i żeby w składzie nie bylo zbóż wszystkich jakie istnieją tylko pod różnymi postaciami.
W końcu pies to mięsożerca a nie kura.
_________________
...na zawsze stajesz się odpowiedzialny za to,co oswoiłeś....
 
 
monika22 



Dołączyła: 24 Sie 2013
Posty: 174
Skąd: katowice
Wysłany: Pią 17 Lip, 2015 12:44   

Napisz koniecznie, co powiedział wet, bo może Maleństwo nie toleruje któregoś ze składników tej karmy. Kiedy szczeniak zmienia środowisko, jego reakcje mogą być różne. Może na początek gotowane jedzonko, ponieważ mam typową alergiczkę, optowałabym za indykiem. Jest lepiej tolerowany
_________________

 
 
Asia i Basia 
Figa & Co.


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 17 Kwi 2007
Posty: 5612
Skąd: Hamburg/Torun
Wysłany: Pią 17 Lip, 2015 22:29   

Nie eksperymentuj za duzo,zostan przy jednej karmie,jesli wet nie zalecil zmiany, dawkowanie dla szczeniaka znajdziesz na kazdym opakowaniu, jak i informacje, ze przy karmieniu sucha karma konieczne jest aby pies mialstaly dostep do wody. Moja odchowana natym samym Royalu, nie bylo powodu do narzekan. Zawsze przy jakis dolegliwosciach zwracaj sie po pomoc do weta, musicie sie przeciez z waszym psem dobrze poznac,na to czasu trzeba, a tego czasem moze zbraknac bez szybkiej i fachowej pomocy. Bedzie dobrze, cierpliwosci. Duzo radosci z nowym domownikiem zyczymy i pisz jak bedziesz mial pytania czy watpliwosci.
_________________
Baśka polykacz jablek i klockow Lego
 
 
emet84 

Dołączył: 12 Lip 2015
Posty: 15
Skąd: Puck
Wysłany: Pon 20 Lip, 2015 15:14   

Dobre wiadomości!!

Bryza po prostu była zarobaczona glizdami (przyjechała do nas z Łodzi musiała mieć tydzień kwarantanny przez co musieliśmy ominąć jedno odrobaczenie...) W piątek po dawce nowego preparatu pozbyła sie (w sobotę rano) pasożytów... i już jest wszystko ok! :D do tego zastosowaliśmy "pływak" w poidle co zmniejsza łyki wody. Pieś je dobrze, może nie zawsze całą dawkę jaką przewidział Royal ale je... wymioty ustały :)

Pozdrawiam i dziekuję za zaangażowanie w problemie!!
PS. weterynarz ostro zabronił własnego gotowania... skoro karma jest pełnowartościowa to poco udziwniać...

Teraz musimy nauczyć ją systematyczności.

Pozdrawiamy
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
FGRP Theme created by Gilu
 
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 16