Nasze Bassety Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
ZYWIENIE PO STERYLIZACJI Apetyt po sterylizacji
Autor Wiadomość
anita__w 


Dołączyła: 11 Mar 2009
Posty: 14
Skąd: wroclaw
Wysłany: Wto 24 Mar, 2009 10:43   ZYWIENIE PO STERYLIZACJI Apetyt po sterylizacji

w lutym wysterylizowaliśmy Elbę i od tego czasu jadlaby za dwóch. Musimy przejść chyba na karmę dietetyczną. U was też tak jest?
_________________
elba
Ostatnio zmieniony przez Asia i Basia Sro 27 Lip, 2016 21:14, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
madzialinka
[Usunięty]

Wysłany: Wto 24 Mar, 2009 15:11   

Doxi też pożera wszystko wzrokiem. Nie daję jej więcej niż potrzebuje. Na jeden posiłek przypada kubek suchej karmy, ale nie takiej dietetycznej, tylko normalnej dla dorosłych psów.

Staram się też żeby dużo chodziła. Teraz jest już ciepło, więc większość czasu spędza w ogrodzie. Mimo wszystko powoli zaczyna tracić wcięcie w talii, więc chyba przejdziemy na karmę dla seniorów...
 
 
gocha
[Usunięty]

Wysłany: Wto 24 Mar, 2009 17:08   

U mnie z Manią jest to samo, staram się ograniczać jej jedzenie i dawać karmę "light", ale jest ciągle głodna, biega dużo, ale jednak linii nie zachowała, tym bardziej, że nigdy chudzielcem nie była.
 
 
Renia
[Usunięty]

Wysłany: Wto 24 Mar, 2009 19:43   

Mania to taka piękna kluseczka :) :) Nie przesadzaj Gosia:)
 
 
gocha
[Usunięty]

Wysłany: Wto 24 Mar, 2009 22:19   

No właśnie.....kluseczka :oops:
 
 
Marlenaaa 


Dołączyła: 23 Mar 2009
Posty: 14
Skąd: Suwałki
Wysłany: Sro 25 Mar, 2009 22:35   

Moja Suzi po operacji ropomacicza (tak jak przy sterylizacji wycinane są te same narządy) musiała mieć taką dietę, by zapewniała jej sporo hormonów, gdyż sama nie mogła ich już produkować. Polecana jest karma firmy Royal dla suczek po sterylizacji jest ona dosyć droga, ale opłaca się ją kupić, bo starcza na dosyć długo. Podawaliśmy także gotowanego kurczaka z marchewką i ryżem itp. Wszystko to, co pomogłoby jej uzupełnić te hormony. Apetyt też miała większy i nawet nam trochę przytyłą, ale później się wszystko wyrównało. Pozdrawiam ;]
_________________
Marlenaaa
 
 
 
besta 



Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 29 Cze 2008
Posty: 3051
Skąd: 3City
Wysłany: Czw 11 Sie, 2011 18:38   

Tak sobie przeczytałam temacik i jako,że muszę Beście kupić karmę tak się zastanawiam czy ma to być light czy taka jaką miała do tej pory?Besta w czasie choroby bardzo schudła i waży ok 25 kg.(I to widać kręgosłup wystaje ,żebra też :~ )Jak myslicie podkarmić i wtedy przejść na lighta ?
_________________
...na zawsze stajesz się odpowiedzialny za to,co oswoiłeś....
 
 
Dorti
[Usunięty]

Wysłany: Czw 11 Sie, 2011 18:54   

besta napisał/a:
Tak sobie przeczytałam temacik i jako,że muszę Beście kupić karmę tak się zastanawiam czy ma to być light czy taka jaką miała do tej pory?Besta w czasie choroby bardzo schudła i waży ok 25 kg.(I to widać kręgosłup wystaje ,żebra też :~ )Jak myslicie podkarmić i wtedy przejść na lighta ?


Daguś, jeżeli mogę coś doradzić :wink:
to zostaw ją na tej karmie co zawsze i bacznie obserwuj.
Nie każda suczka po sterylce tyje jak oszalała.
U Anabeli było tak, że przez jakiś rok nie tyła, trzymała linię
jak przyszła zima to nabrała ciała troszku za dużo :roll:
Teraz je normalną karmę tylko ilościowo mniej i wygląda bardzo ładnie.
To moja rada :wink:
 
 
besta 



Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 29 Cze 2008
Posty: 3051
Skąd: 3City
Wysłany: Czw 11 Sie, 2011 18:58   

Bóg zapłać dobra kobieto :wink: .Też myślałam o tym,żeby tak zrobić,ale wolałam spytać innych.
_________________
...na zawsze stajesz się odpowiedzialny za to,co oswoiłeś....
 
 
Rogasowa 
&Trufla



Dołączyła: 05 Paź 2009
Posty: 801
Skąd: Węgrów/Warszawa
Wysłany: Pią 12 Sie, 2011 23:28   

To wszystko zależy od psa. Trufla pokochała bieganie po sterylce i ogółem stała się jeszcze bardziej ruchliwa.. Dziwoląg :shock:
_________________
pozdrawiam, Trufla
 
 
 
ania123 
Użytkownik nieaktywny



Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 27 Lut 2010
Posty: 1616
Skąd: Trondheim
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: Pią 12 Sie, 2011 23:53   

Kropka miala sterylke w polowie kwietnia i przytyla od tej pory jakis kilogram, o ile dobrze pamietam to wazyla 24.5 przed operacja a teraz troche ponad 25kg. Je RC tak samo jak przed sterylka, po 3\4 kubka 2 razy dziennie czyli chyba nawet wiecej niz jest zalecane. Jezeli zacznie tyc (bo weterynarz mi wytlumaczyl hormony sie stabilizuja do kilku miesiecy po operacji, i przez to dopiero po kilku miesiacach zazwyczaj sie pojawiaja te skutki uboczne czyli tycie, brzydka siersc itd) to zmniejsze jej dawke karmy. Ale poki co jest oki wiec dostaje tak jak dostawala wczesniej :)
 
 
 
dorcialas 


Dołączyła: 09 Lip 2015
Posty: 22
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 13 Lip, 2015 15:32   

Znany problem.. Karma light to jedyne co pomogło zrzucić wagę u mojej suczki, no i oczywiście więcej aktywności fizycznej.
 
 
Molly i Gosia 



Dołączyła: 07 Kwi 2010
Posty: 813
Skąd: Irlandia
Wysłany: Czw 03 Mar, 2016 21:39   jaka karma po sterylizacji ?

tyle sie naczytalam o zwiazkach rakotworczych w karmach chcialabym zasiegnac porady co do karm czy sa zeczewiscie dobre ze wzgledu na sterylizacje bede musiala zminic karme na light i tu mam pytanie bo Molly wczesniej jadala karme delikatny zoladek a ja mysle o karmie Acana badz bosh . lecz bosh ma tez wskladzie kukurydze . prosze o porade myslalam o orijen ale 13kg kosztuje 90euro bez przesylki
_________________
daria
 
 
Miła od Gucia 
Admin merytoryczny



Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 03 Mar 2005
Posty: 21590
Skąd: Gorzów
Wysłany: Czw 03 Mar, 2016 22:04   

polecam, poczytaj skład
Maja ją miała po sterylce
Oryginalna karma nie rozważana w Polsce.
http://netfutter.pl/pl/p/...edium-Light/169
_________________
694 409 059
nasze.bassety@onet.pl
 
 
 
jabluszko520 



Dołączyła: 28 Lis 2011
Posty: 5520
Skąd: stąd
Wysłany: Czw 03 Mar, 2016 22:26   

podobny temat jest na forum http://forum.bassety.net/viewtopic.php?t=2114
_________________
Nie kupuj, adoptuj.
http://forum.bassety.net/viewtopic.php?t=5027
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
FGRP Theme created by Gilu
 
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 16