Nasze Bassety Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
Agatka jest chora
Autor Wiadomość
marzanna67999 



Dołączyła: 19 Lut 2010
Posty: 881
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: Pią 03 Cze, 2016 12:39   

Moja wet. telefonicznie konsultowała zdjęcie z dwoma weterynarzami telefonicznie, wcześniej przesyłając go im na maila.Nowotwór kości raczej został wstępnie wykluczony. Leczymy dalej cimalgxem i widać malutką poprawę. Namiar na lekarza od komórek dostałam od Klusi ale zaczekam aż Agatka poczuje się lepiej zupełnie. Moja wetka wspomniała o sterydach ale ja też nie jestem ich zwolenniczką, zwłaszcza, że ma przecież chore serce. Dostałam dzisiaj HEPPY DOG ARTHROFIT ( dziękuję Bogusiu) od razu podałam pierwszą dawkę i dwa razy dziennie czarci pazur. Czekamy na poprawę :)
_________________
Marzanna, Jacek i Agatka
 
 
Miła od Gucia 
Admin merytoryczny



Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 03 Mar 2005
Posty: 21589
Skąd: Gorzów
Wysłany: Pią 03 Cze, 2016 13:28   

Zdrowiej Agatko, zdrowiej
Flipa bardzo Cię wspiera, przecież jesteście Rodziną

i ja życzę powrotu do zdrowia
_________________
694 409 059
nasze.bassety@onet.pl
 
 
 
klusia 



Dołączyła: 29 Gru 2014
Posty: 944
Skąd: szczecin
Wysłany: Nie 05 Cze, 2016 23:26   

Agatko nie fisiuj i kuruj się !!!! bo zlot za pasem a innej MISS baseciej to nie widze Całujemy mocno z Klusią
_________________
KLUSIA
 
 
marzanna67999 



Dołączyła: 19 Lut 2010
Posty: 881
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: Wto 07 Cze, 2016 11:52   

Zdecydowaliśmy się na przeszczep komórek macierzystych. Jutro Agatka będzie miała robione wyniki min. biochemię aby sprawdzić stan nerek, wątroby itp. Ponieważ jej stan jest zły poprzez wyniki chociaż w jakimś stopniu spróbujemy wykluczyć komórki nowotworowe. Przeszczep komórek macierzystych jest bardzo niebezpieczny jeśli pies ma nowotwór, gdyż wówczas one jakby przyspieszają ( tak to sobie tłumaczę)- proces dojrzewania nowotworu. Moja wet. mówi, że przy wiekowym psie i przy tym ile Agatka przeszła nigdy nie jest się w stanie wyeliminować komórek nowotworowych. Biję się z myślami czy dobrze robię :( Ale wiem jedno, jeśli nic nie zrobię za kilka miesięcy Agatka przestanie chodzić. Leki, które teraz bierze podziałają doraźnie, a stawy ma już tak zainfekowane, że masakra. Co ona musiała przejść w tym swoim życiu to nawet nie chcę myśleć.
Czy podejmuję słuszną decyzję??? nie wiem :( ale wiem, że jeśli nic nie zrobię to .... ech, naprawdę biję się z myślami. Ale na razie jutro robimy badania i czekamy na wyniki
_________________
Marzanna, Jacek i Agatka
 
 
Miła od Gucia 
Admin merytoryczny



Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 03 Mar 2005
Posty: 21589
Skąd: Gorzów
Wysłany: Wto 07 Cze, 2016 13:13   

masz przy sobie lekarzy
wiem, ze Ci trudno, ale pamiętaj, Ty robisz co możesz, żeby ratować Agatkę
nie obwiniaj się niczym, ani nie miej wątpliwości

natomiast

pytaj po sto razy lekarzy o wszystko, czytaj na ten temat
i to jest Twoja troska

będzie dobrze
_________________
694 409 059
nasze.bassety@onet.pl
 
 
 
Lacota 

Dołączyła: 05 Gru 2012
Posty: 1162
Skąd: Ciemnogród
Wysłany: Wto 07 Cze, 2016 14:43   

Zdrówka dla Agatki :cmok:
Będzie dobrze, musi być.
Trzymamy kciuki.
 
 
ŁucjaLuna 



Dołączyła: 28 Kwi 2014
Posty: 1079
Skąd: Szprotawa(lubuskie)
Wysłany: Wto 07 Cze, 2016 20:08   

Trzymamy łapki za Agatkę. Te nasze serduszka chcemy, żeby były z nami jak najdłużej. Boję się tego czasu, kiedy mój Canto będzie u kresu swej ziemskiej drogi. Serce mi pęknie i tak zostanie...
_________________

 
 
ElenaJerry 



Dołączyła: 19 Paź 2014
Posty: 1293
Skąd: Slovakia/Słowacja
Wysłany: Wto 07 Cze, 2016 20:47   

my tez trzymamy kciuki za Agatke <3 :cmok:
_________________

 
 
gkoti 
www.leniuch.com



Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 31 Sie 2006
Posty: 4793
Skąd: Malbork/Luton
Wysłany: Sro 08 Cze, 2016 20:51   

<3
_________________
www.leniuch.com - to na razie stronka tylko Leniuszka
 
 
 
klusia 



Dołączyła: 29 Gru 2014
Posty: 944
Skąd: szczecin
Wysłany: Sro 08 Cze, 2016 22:58   

Agatka walcz !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Przecież zlot się zbliża i innej miss nie widzę !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
_________________
KLUSIA
 
 
Molly i Gosia 



Dołączyła: 06 Kwi 2010
Posty: 813
Skąd: Irlandia
Wysłany: Sro 08 Cze, 2016 23:22   

Agatko !!! dasz rade !!! trafilas pod super skrzydelka, teraz musisz wyzdrowiec panienko <3 :cmok:
_________________
daria
 
 
marzanna67999 



Dołączyła: 19 Lut 2010
Posty: 881
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: Sob 11 Cze, 2016 18:44   

W przyszlym tygodniu prawdopodobnie w piatek Agatka ma przeszczep komorek macierzystuch, jestem nastawiona bardzo pozytywnie, bedzie dobrze <3
_________________
Marzanna, Jacek i Agatka
 
 
Molly i Gosia 



Dołączyła: 06 Kwi 2010
Posty: 813
Skąd: Irlandia
Wysłany: Sob 11 Cze, 2016 20:09   

trzymamy kciuki <3 pewnie ze bedzie dobrze :cmok:
_________________
daria
 
 
gkoti 
www.leniuch.com



Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 31 Sie 2006
Posty: 4793
Skąd: Malbork/Luton
Wysłany: Sob 11 Cze, 2016 21:58   

Ojejku- wierzę, że będzie dobrze, przeciez inaczej nie może być <3 :cmok:
_________________
www.leniuch.com - to na razie stronka tylko Leniuszka
 
 
 
marzanna67999 



Dołączyła: 19 Lut 2010
Posty: 881
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: Pią 17 Cze, 2016 16:18   

Jest w Warszawie laboratorium, gdzie stare schorowane psy mogą odzyskać młodość. Weterynarz sięga po komórki macierzyste.
Wczoraj moja Agatka miała podane komórki macierzyste w gabinecie weterynaryjnym, komórki podawała Pani Agata Kurkowiak przy asyście Pana Michała. Bardzo, bardzo dziękuję...
Dr Jerzy Kemilew jest jednym z pierwszych lekarzy weterynarii w Polsce stosujących komórki macierzyste w terapii zwierząt. Metoda powoli znajduje zwolenników, a efekty mówią same za siebie. Terapia komórkami macierzystymi nie jest jednak wywarzaniem otwartych drzwi. W USA stosuje się ją przynajmniej od ośmiu lat, w terapii psów, kotów i koni. Kemilew od dwóch lat, na swoim koncie ma prawie 300 „naprawionych” pacjentów, najczęściej starszych, schorowanych psów i kotów, oraz koni po urazach ortopedycznych.

Terapia proponowana przez doktora nie wymaga pośpiechu, raczej precyzji, spokoju i odpowiedniego zakwalifikowania pacjentów. Zwierzęta trafiające do Kemilewa mają zdiagnozowane zapalenia i zwyrodnienia stawów, spondylozy (zmiany zwyrodnieniowe w kręgosłupie), dysplazję (wrodzone wady budowy) stawów. Wiek zwierzaków jest różny, od kilkumiesięcznych po leciwe. Zmiany zwyrodnieniowe utrudniają poruszanie się ze względu na ból. Psy nie mogą wejść po schodach, spacer często nie jest przyjemności, a karą.

Nikt przy zdrowych zmysłach nie będzie opowiadał, że staw się sam odbuduje i będzie wyglądał, jak nowy. Jednak po zastosowaniu komórek macierzystych znacznie poprawia się jakość i komfort życia zwierząt, oraz ich właścicieli. Najważniejsze jest działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne. Im wcześniej zastosuje się tę terapię, tym lepiej.

Ja mojej Agatce zastosowałam. Nie miałam alternatywy, za 2-3 miesiące przestałaby chodzić. Teraz czekamy na efekty. Może nastąpić regres- czyli pogorszenie stanu zdrowia ale potem powinno być lepiej. Jesteśmy w stałym kontakcie z pania dr Agata Kurkowiak, pan dr Kemilew również służy wsparciem telefonicznym...czekamy, po miesiącu powinna być widoczna poprawa jej stanu zdrowia

Jesteśmy dzień po wszczepieniu komórek macierzystych. Agatka czuje się dużo lepiej. Dzisiaj na spacerze pierwszy raz od bardzo długa przebiegła kawałek, szła wyprostowana, taka jakby dumna. Spacer był szybszy, dużo szybszy. Aż nie chce mi się wierzyć. Dużo śpi ale tak powiedział dr Kemilew, że ma żyć swoim rytmem i muszę się do jej rytmu dostosować i tak też się dzieje. Nie wiem czy to możliwe aby poprawa była tak natychmiastowa .... ale ja ją naprawdę widzę. No nic będziemy dalej obserwować
_________________
Marzanna, Jacek i Agatka
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
FGRP Theme created by Gilu
 
Strona wygenerowana w 0,13 sekundy. Zapytań do SQL: 16