Nasze Bassety Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: jabluszko520
Sob 15 Paź, 2016 09:19
pseudohodowla - proszę o pomoc
Autor Wiadomość
marzanna67999 



Dołączyła: 19 Lut 2010
Posty: 881
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: Czw 11 Sie, 2016 12:15   pseudohodowla - proszę o pomoc

http://olx.pl/oferta/bass...html#f69cc71e23

W miejscowości Wybcz kilkanaście kilometrów od Torunia i 30 km od Bydgoszczy znajdują się te oto pieski do sprzedaży po 500 zł jeden. Dzwoniłam tam i rozmawiałam z właścicielem udając, że chcę kupić basseta. Nie jest to typowa pseudo, bardziej raczej nieświadomość o tym, że takie rozmnażanie zwierząt jest karalne. Gdy spytałam kiedy będzie następny miot to pan powiedział, że nie wie czy będzie bo teraz to jest pierwszy raz i suczka musi odpocząć, no chyba że znowu się do siebie zbliżą. To, że sprzedają pieski z rozmowy również wynikało, że są nieuświadomieni. Poszukuję osoby, która podjechałby do właścicieli tych bassetów i uświadomiła im delikatnie, że rozmnażanie piesków i czerpanie z tego korzyści jest niezgodne z prawem a skutki dla zwierząt są tragiczne. Wiem coś o tym bo moja Agatka jest z pseudohodowli.
Czy jest ktoś, kto mieszka w okolicach Torunia i Bydgoszczy kto mógłby odwiedzić tą rodzinę i przekazać im wszystkie niezbędne informacje dot. pseudo.
Dokładny adres podam na priv
_________________
Marzanna, Jacek i Agatka
Ostatnio zmieniony przez jabluszko520 Sob 15 Paź, 2016 09:20, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Aśka 



Dołączyła: 31 Mar 2016
Posty: 449
Skąd: Lublin
Wysłany: Czw 11 Sie, 2016 12:23   

też tam dzwoniłam, tzn mój mąż. Pan powiedział, że nawet do negocjacji i że zostały 2 szczeniaki. Czyli reszta sprzedana... oby nie do pseudo :(
 
 
zojka 


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 07 Lip 2008
Posty: 3761
Skąd: Mazury
Wysłany: Czw 11 Sie, 2016 12:44   

Jak mój mąż wybrzmiał,że bez basseta jego życie sensu wielkiego nie ma, to zaczęłam rozglądać się w Internetach za sunią.

W Zamościu była.
Zadzwoniłam i pan powiedział,ze owszem jest i jest do sprzedaży. Cena na stronie 1 400 ale zejdzie z ceny (chwilkę później cena na stronie wzrosła już 1 500).

Ponieważ obiecałam sobie,że nie kupię psa z psedo dopytywałam pana czy maja hodowlę i jak to wygląda.
Pan powiedział, że na wystawy nie jeżdżą ale suczka metrykę dostanie.
Niby mnie to uspokoiło ... ale kiedy na drugi dzień zapytałam, jak ma sunia na imię i usłyszałam, że na razie imienia nie ma, bo to właściciel musi je nadać, to już wiedziałam o co chodzi.

Ciekawość, jaką metrykę byśmy dostali?

Może pan liczył, że jeśli przejedziemy 1 000 km, to weźmiemy ją bez papierów?
Nie rozumiem tego.

Nie rozumiem, dlaczego ludzie wystawiają psy na OLX czy allegro, podają ceny i to nie jest sprawdzane.
_________________
...człowiek autentycznie czuje, że ma najwięcej, kiedy daje innym ...ks.J. Twardowski
 
 
Molly i Gosia 



Dołączyła: 07 Kwi 2010
Posty: 813
Skąd: Irlandia
Wysłany: Czw 11 Sie, 2016 15:59   

:( biedne te psiaki. to jest okrucienstwo potwory w ludzkiej skoze nic tylko kasa powinno sie ich karac
_________________
daria
 
 
Lacota 

Dołączyła: 05 Gru 2012
Posty: 1162
Skąd: Ciemnogród
Wysłany: Czw 11 Sie, 2016 16:16   

Marzanna, jeśli temat nie jest na dziś, ja to załatwię.
Niebawem muszę jechać z Lilutem do Grudziądza,
a stamtąd to już tylko kilka kilometrów do tej miejscowości.
 
 
Asia i Basia 
Figa & Co.


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 17 Kwi 2007
Posty: 5612
Skąd: Hamburg/Torun
Wysłany: Pią 12 Sie, 2016 00:32   

Piszecie przeciez, ze to pseudohodowla, wystawiaja szczenieta we wszystkich kolorach teczy ( te biale to chyba kolo basseta nawet nie lezaly) za kase na OLX, zawodowo obkokardkowane. Trzymanie parki i jej rozmnazanie, obojetnie co mowia, to jest pseudo. Na amatorow to nie wyglada. Tam nie rozmowy przy kawie potrzebne i nawracanie tylko konkretna ingerencja jakiegos oficjalnego przedstawiciela prawa tudziez odpowiedniego organu. Nie oni pierwsi i nie ostatni. Watpie w ich nieswiadomosc.
_________________
Baśka polykacz jablek i klockow Lego
 
 
besta 



Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 29 Cze 2008
Posty: 3051
Skąd: 3City
Wysłany: Pią 12 Sie, 2016 06:06   

Asia i Basia napisał/a:
Piszecie przeciez, ze to pseudohodowla, wystawiaja szczenieta we wszystkich kolorach teczy ( te biale to chyba kolo basseta nawet nie lezaly) za kase na OLX, zawodowo obkokardkowane. Trzymanie parki i jej rozmnazanie, obojetnie co mowia, to jest pseudo. Na amatorow to nie wyglada. Tam nie rozmowy przy kawie potrzebne i nawracanie tylko konkretna ingerencja jakiegos oficjalnego przedstawiciela prawa tudziez odpowiedniego organu. Nie oni pierwsi i nie ostatni. Watpie w ich nieswiadomosc.


:brawo:
Też tak mi się wydaje , jeśli to byłby przypadek , wpadka to facet oddalby szczeniaki i nie nie miwiłby że kolejne kiedyś tam.....
Ma psa i suke oba nie kastrowane to niby na co liczy..
A faktycznie część tych szczeniąt to na zwykłe kundelki wygląda...
_________________
...na zawsze stajesz się odpowiedzialny za to,co oswoiłeś....
 
 
Lacota 

Dołączyła: 05 Gru 2012
Posty: 1162
Skąd: Ciemnogród
Wysłany: Pią 12 Sie, 2016 07:38   

Asia i Basia napisał/a:
Tam nie rozmowy przy kawie potrzebne i nawracanie tylko konkretna ingerencja jakiegos oficjalnego przedstawiciela prawa tudziez odpowiedniego organu.


Skoro to takie proste, to może zgłoś. Myślę, że kilka fotek, miejscowość i numer telefonu wystarczy. O czym my tu piszemy. Nie rozumiem.
I wiem, że ta ,,kawa" to czasem lepszy i skuteczniejszy pomysł, niż oficjalna interwencja.
Oczywiście po to żeby ustalić fakty i wspomóc inspektorów w działaniach.
Namierzanie pseudo to tygodnie żmudnej pracy czasem.
Skoro walka z pseudo jest taka prosta i skuteczna, to skąd ich tyle się bierze? I zupełnie na legalu ogłaszają szczenięta?
Za nielegalne rozmnażanie zwierząt nie ma dotkliwej kary. Cały czas jest to traktowane, jak dobrze pamiętam, jako wykroczenie. Mandacik i lecimy dalej. Więc się opłaci.
Taki pseuduch ma też swoje prawa. Na szczęście nie wszyscy je znają. I to czasem przynosi zamierzony skutek, ale tylko czasem.
Tutaj póki co nie ma podstaw do interwencji. Nawet nie wiem, czy ktoś zechciałby ją przyjąć.


Besta, a czemu miałby oddawać? Te bassety które ma raczej za darmo nie dostał, więc ma świadomość wartości jaką stanowią szczeniory.

Moim zdaniem to nie będzie pseudo, tylko zwolennicy teorii, że suka powinna przynajmniej raz urodzić.
Pseudo, czy nie i tak pojadę, bo kto mi zabroni?
 
 
besta 



Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 29 Cze 2008
Posty: 3051
Skąd: 3City
Wysłany: Pią 12 Sie, 2016 08:18   

Hmmm może Lacota masz rację może to i zwolennik teori " dla zdrowia "
.
Ale skoro ma te bassety skoro je kupł (w hodowli?) i zna ich wartość...to czemu dopuszcza do takiej sytuacji ?
Ba jeszcze mowi że będzie kolejny miot jak puski się zbliżą....
No może wystarczy rozmowa przy kawie

Tylko tak z mojej okolicy... Pani bardzo miła, kontaktowa ma dwa bf piękne i zadbane zawsze na spacerek wychodzą spotykamy się itd.
I suczka raz w roku ma szczeniaki tez zadbane i wychuchane ale....bez metryk...
I moje rozmowy tlumaczenia logiczne argumenty nic nie daly...
Pani patrzy na mnie jak na kosmitę...A przwpraszam mają"rodowody" klubu milośników psów ...czyli zgpdnie z prawem.
_________________
...na zawsze stajesz się odpowiedzialny za to,co oswoiłeś....
 
 
besta 



Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 29 Cze 2008
Posty: 3051
Skąd: 3City
Wysłany: Pią 12 Sie, 2016 11:37   

Hmmmm a jednak w ogłoszeniu pan zmienił cenę....teraz jest oddam za darmo....
_________________
...na zawsze stajesz się odpowiedzialny za to,co oswoiłeś....
 
 
Asia i Basia 
Figa & Co.


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 17 Kwi 2007
Posty: 5612
Skąd: Hamburg/Torun
Wysłany: Pią 12 Sie, 2016 12:55   

Juz wczoraj mial "za darmo". Dzieki temu jest "kryty". I pewnikiem wie dobrze, co robi. Pewnie, kazdy tam moze pojechac i wyczuc sprawe, zycze powodzenia czy w nawracaniu na prawa droge czy w nagonce na pseudo. Jak sie chce wspolpracowac z odpowiednimi organizacjami to sie nie wstawia takich informacji na oficjalne fora tylko dziala po partyzancku. TEraz to juz raczej po ptakach. Abstrahujac Forum sie takimi rzeczami nie zajmuje, ale moze ktores stowarzyszenie czy fundacja podlapie temat, oni sa w tym dobrzy.
_________________
Baśka polykacz jablek i klockow Lego
 
 
Aśka 



Dołączyła: 31 Mar 2016
Posty: 449
Skąd: Lublin
Wysłany: Pią 12 Sie, 2016 13:03   

to są trudne tematy niestety. Dziewczyna, od której wzięłam Rozie (kundel troszkę przypominający wyżla) nie była w stanie nic zrobić babce, do której trafił jeden z jej szczeniaków i która ogłosiła go na olx jako wyżła niemieckiego za 500zł... właśnie dlatego, że działała oficjalnie a nie po partyzancku... Babka się wszystkiego wyparła, a telefon był na kartę więc nic się nie dało zrobić. Zdjęcia były wzięte ze starego ogłoszenia na którym była nawet moja Rozi... :(
 
 
Lacota 

Dołączyła: 05 Gru 2012
Posty: 1162
Skąd: Ciemnogród
Wysłany: Pią 12 Sie, 2016 18:12   

Asia i Basia napisał/a:
Pewnie, kazdy tam moze pojechac i wyczuc sprawe, zycze powodzenia czy w nawracaniu na prawa droge czy w nagonce na pseudo. Jak sie chce wspolpracowac z odpowiednimi organizacjami to sie nie wstawia takich informacji na oficjalne fora tylko dziala po partyzancku.


Pewnie,że każdy może a nawet powinien, jeśli się za zwierzoluba podaje.
To chyba zbyt skomplikowane nie jest ;)
A jak sobie z czymś nie poradzę, to zwrócę się z prośbą o pomoc do Ciebie,
bo widzę, że w temacie pseudohodowli sprawnie się poruszasz :)

A pisanie o problemie publicznie niczego nie zmienia.
Pseuduchy się z tym liczą i jakoś specjalnego wrażenia to na nich nie robi.
 
 
gkoti 
www.leniuch.com



Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 31 Sie 2006
Posty: 4793
Skąd: Malbork/Luton
Wysłany: Sob 13 Sie, 2016 12:50   

Lacota napisał/a:

Pseuduchy się z tym liczą i jakoś specjalnego wrażenia to na nich nie robi.


...mało powiedziane, że oni się nie przejmują... doskonale wiedzą, co im grozi-może jakiś mandacik, niska szkodliwośc czynu, przeciez nie zarżnęli psiaka, tylko go humanitarnie oddali za zwrot kosztów utrzymania, bo przecież są biedni i nie stać ich na sterylizacje suki- to tak samo- jak ze złodziejem- ryzyko zawodowe, bo nie sądzę, że w dzisiejszej dobie- jesli umie wystawić ogloszenie w necie- nie ogląda tam wiadomości i w tv ?
Urzędnicy mają wszystko w d....e- wójt mi się śmieje w oczy, że da ciut kasy na karmę dla kociaków( abym sie od nich odczepiła), a potem jej nie daje. Rada Gminy decyduje- a oni maja inne wydatki, baaaaardzo pilne i choc jest na to ustawa- gwiżdżą na mnie i na ustawę- co im tam jakaś Kotyzowa, pyska ma- ale na policję nie poleci, bo oni mają co robić... czysty obłęd durnego kraju, przepisów, dwulicowości i złodziejstwa kosztem biednych i bezbronnych.
Żeby cokolwiek zrobić- trzeba "się wystawić "- i miec świadomość, że to koniec prywatności- bo w zaciszu nic się nie zdziała... i nadal pomimo tego- bijemy głową w mur- bo nikt nas nie wspiera :oops: :evil: dlatego podziwiam ludzi, którzy sie nie poddają, bo w tym jest nasze człowieczeństwo i jak mogę, to wesprę zawsze
_________________
www.leniuch.com - to na razie stronka tylko Leniuszka
 
 
 
Miła od Gucia 
Admin merytoryczny



Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 03 Mar 2005
Posty: 21590
Skąd: Gorzów
Wysłany: Czw 13 Paź, 2016 11:53   

czy w tej sprawie są jakieś informacje
_________________
694 409 059
nasze.bassety@onet.pl
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
FGRP Theme created by Gilu
 
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 16