Nasze Bassety Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
I po wystawie - Opole 2006
Autor Wiadomość
Agata
[Usunięty]

Wysłany: Sro 03 Maj, 2006 02:02   I po wystawie - Opole 2006

Cały czas lało, bez ustanku, a my wszyscy dzielnie w tej ulewie, przemoczeni do suchej nitki, walczyliśmy o medale :lol:
Bassety sędziował Hans Muller - Prezydent Międzynarodowej Federacji Kynologicznej FCI :!:
Zawsze chciałam stanąć ze swoimi psami na ringu, gdy ten właśnie sędzia oceniał, i w Opolu właśnie się udało.
Oceniał psy surowo, bardzo dokładnie, sprawdzał każdy "kawałek" psa.
Nie szastał ocenami doskonałymi, czego się spodziewałam 8)
I tym bardziej byłam zaskoczona, gdy Gumka w klasie pośredniej, z oceną doskonałą, srebrnym medalem stanęła na drugim miejscu a do tej konkurencji przystąpiło 6 suk :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :thx

Z takim opisem -
"elegancka nieco lekka suka, dobra linia górna i dolna, mocny kościec, prawidłowo kątowana, nieco mały kłąb, sucza głowa, zgryz nożycowy, powieki powinny nieco bardziej się zamykać, płynna w ruchu"

A teraz najlepsze :lol: - gdy sędzia "ustawił" nas przy nymerkach, podszedł i gratulując powiedział o Gumce "bardzo ładna suczka, ma dużo lepszy przód od tej na pierwszym miejscu, ale chuda, więc bardzo proszę po powrocie do domu dać jej jeść" :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
A moja Cebulka zdobyła złoto - Zwycięzca Młodzieży, Najpiękniejszy Junior , do konkurencji przystąpiło 5 młodzieżowych dziewczynek i moja Cebulka wygrała :shock: :thx, potem poszła do porównania z moim Dyziem, który mieszka teraz w Toruniu, i zwyciężyła :shock: :thx :thx :thx
Uzasadnienie oceny -
" o dobrym suczym charakterze, kompaktowa, prosty grzbiet, dobry kościec, prawidłowe kątowanie, dobrze osadzony kłąb, sucza głowa, zgryz nożycowy, zdrowe oko, w ruchu poprawna"

Grosio zdobył złoto, wygrał klasę otwartą, do której przystąpiło 5 psów :thx :thx :thx
Uzasadnienie oceny -
" dobry samczy typ, o prawidłowych proporcjach, linia górna i dolna harmonijna, bardzo dobry kościec, dobrze kątowany, samcza głowa, zgryz nożycowy, dobre oko, płynny w ruchu, o dobrym pędzie"

Rasę wygrał Harold, który również wygrał grupę :thx :thx :thx

A mój Omenek zdobył srebro, złota się nie udało zdobyć :wink:
Ale oceną szczerze mówiąc byłam zdziwiona, bo uzasadnieniem było, że zbyt mocny pies, zbyt muskularny :shock:
Ale to nic, może i dobrze, bo wśród samych złotych medalików Omenka z polskich i zagranicznych wystaw, sreberko też ładnie błyszczy :lol:

Korina medalu nie zdobyła, bo pokazała różki :wink: , Arleta załamana była i bała się, co pokarze w Mosznej, jaki da popis. Mówiłam jej, że Korina miała zły dzień i tyle, i że na 100% bez medalu z ringu nie zejdzie. Jeszcze wtedy nie miałam pojęcia, że sędzia na klubówce taki będzie surowy :wink: I myślę, że ten jeden medal z Mosznej jest tak dla Arlety ważny (z powodu bardzo surowego sędziego), że wybryk Koriny w Opolu nie ma znaczenia :lol:
Który z "Czortów" był wyżej, nie pamiętam, ale Krycha na pewno napiszą.

Wszystkim jeszcze raz bardzo gratuluję :thx
Myślę, że wszyscy super się bawili :lol:

A oto kilka fotek z Opola, kilka, bo baterie padły, ale liczę na innych, a w szczególności na Agnieszkę od Lunki, która dzielnie w płaszczu przeciwdeszczowym uwieczniała wystawowe pokazy :lol:
Psiaki i my wystawcy ociekamy, bo lało bez ustanku :lol:
Ciężko było ustawiać psy, bo ręce się trzęsły z zimna :lol:








 
 
Krysia i Donat


Dołączył: 19 Lip 2005
Posty: 200
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 03 Maj, 2006 08:30   

No to teraz my :D
Opole było drugą wystawą naszych psów w życiu a pierwszą międzynarodową ( i dla nas też) tak więc trema jak ... :wink: co to będzie, a tak jak pisała Agata sędzia o ustalonej renomie i bardzo skrupulatny. Z nieba strumienie wody a my na ring :D .Efekt taki Colombo trzecie miejsce w klasie młodzieży i brązowy medal :shock: a Czort czwarty. Wogóle tego się nie spodziewaliśmy przy takiej konkurencji i naszym jeszcze małym doświadczeniu :thx
Donat
_________________
Bassety to choroba na którą cierpimy od 20 lat
 
 
agnieszka
[Usunięty]

Wysłany: Sro 03 Maj, 2006 20:56   

W Opolu to pierwsza w życiu wystawa dla Luny i oczywiscie dla nas !!!! Lunka dostała ocene bardzo dobrą i jestesmy z niej bardzo dumni, biorac pod uwage brak przygotowania to wielki sukces. Jedyna co niedopisała to pogoda - lało jak scebra ..masakra, ale wszyscy dalismy radę.....Atmosfera była bardzo ciepła pomimo padającego deszczu.
Dzięki miłej atmosferze i b.dobrej ocenie naszej Lunki, złapaliśmy bakcyla i myślimy już o kolejnych wystawach.
Gratuluje wszystkim psiakom i oczywiście ich włascicielom :thx : :thx :thx :D :D
 
 
Agata
[Usunięty]

Wysłany: Sro 03 Maj, 2006 22:34   

agnieszka napisał/a:
Dzięki miłej atmosferze i b.dobrej ocenie naszej Lunki, złapaliśmy bakcyla i myślimy już o kolejnych wystawach.



Bardzo mnie to cieszy :thx


P.S.
Agniecha, co ze zdjęciami :wink:
Daj pooglądać co tam napstrykałaś Kochana :wink:
 
 
agnieszka
[Usunięty]

Wysłany: Czw 04 Maj, 2006 08:47   

Co do zdjęć to postaram się dzisiaj wrzucić kilka, niestety ze względu na pogode nie wyszły one zbyt rewelacyjnie, ale postaram się je troszeczke rozjasnić i wkleję....
Nadal jestesmy pod duzym wrażeniem wystawy i atmosfery

Lunka szykuje się już na kolejne wystawy....
 
 
Krysia i Donat


Dołączył: 19 Lip 2005
Posty: 200
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 04 Maj, 2006 08:58   

Taaa atmosfera :D , cały budynek nasz, pokoje pootwierane, korytarz pełen basetów.... jaka szkoda, że to już po :cry:
Donat
_________________
Bassety to choroba na którą cierpimy od 20 lat
 
 
Aleksander



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Mar 2005
Posty: 598
Skąd: Żory 508185063, 0324356156
Wysłany: Czw 04 Maj, 2006 21:44   

Gratulacje dla wszystkich. Z waszych opisów to musiało byc swietnie. Tylko pozazdrościć. Mam nadzieję że na następnych wystawach my też będziemy mogli do was dołączyć. :thx
Agato co do Cebulki to mówiłaś że ona taka do demi podobna a ona na tych zdęciach taka dużżżżżżżżża jakaś. Nasza Demi to przy niej kruszynka. Ale od momentu jak dostała cieczkę to zaczeła nareszcie jeść.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
FGRP Theme created by Gilu
 
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 10