Nasze Bassety Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
Siusianie w legowisko:(((
Autor Wiadomość
Teqila
[Usunięty]

Wysłany: Czw 31 Sie, 2006 14:56   Siusianie w legowisko:(((

Witam serdecznie. Mam problem a mienowicie zauazyłam ze moja basseciara zaczyna sikac na swoje legpowisko. Wychodze z nia na podworko dosc czesto ( co 2-3 h) wiec nie wiem w czym tkwi przyczyna. Ma dopiero 4 miesiace ale nie sika w mieszkaniu (sporadycznie) natomias sika w to swoje legowisko ( wiklinowy kosz z kołderka i jej kocykiem z czasu kiedy byla noworodkiem). Nie wiem co z tym fantem zrobic bo smierdzi i legowisko i ona sama... Moze ktos spotkal sie z podobnym problemem??? Pozdrawiam serdecznie
 
 
Aleksander



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Mar 2005
Posty: 598
Skąd: Żory 508185063, 0324356156
Wysłany: Czw 31 Sie, 2006 15:29   

Może ona boi się sikać w domu. Wie już że tak nie można i nie chce ci sprawić przykrości a jeśzcze ma problem z trzymaniem. ,A że w swoim kojcu czuje się bezpiecznie to pozwala sobie na małe co nieco. Nasza Demeter też miała taki okres, jak juz wiedziała że w domu nie wolno sikać a często jej się przy zabawie zapominało jeszcze, sikała siedząc pupą na ziemi. Było to bardzo denerwujące bo ciagle śmierdziała moczem, ale dosc szybko jej to przeszło. Teraz juz potrafi długo trzymać i sygnalizuje swoje potrzeby. Niestety nie wiem jak temu przeciwdziałać , tylko częste i bardzo regularne wychodzenie na podwórko no i chwalenie za siusianie na dworze.
 
 
Agata
[Usunięty]

Wysłany: Czw 31 Sie, 2006 17:08   

To nie jest zdrowy odruch, który niestety zdarza się.
Pies nie powinien załatwiać się w "swoje gniazdo".
Ale często słyszę, że tak bywa i często, że w późniejszym okresie dorastania znika.
Kilka dni temu dzwoniła do mnie Agnieszka od Lunki i Easy, mówiła, że dziewczynki mają kojec, w którym nie chcą się załatwiać. Dopiero jak oni wracają z pracy i wypuszczają je, to załatwiają się momentalnie poza nim. Może traktują ten kojec właśnie jako swoje gniazdo.
Również częste przypadki to takie, że w ogóle na swej posesji psiaki załatwiać się nie chcą i właściciele mimo dużej działki, muszą wychodzić z nimi poza nią 3-4 razy dziennie.
Ona wyrośnie pewnie z tego, proponuję - zmień miejsce legowiska, wymyj kosz jakimś środkiem o intensywnym zapachu, nie używaj dotychczasowych kocyków, tylko nowe, tamte zasiusiane wcześniej schowaj, jak mała podrośnie, nauczy się to wtedy.
Ja tak kombinuję zawsze ze swoimi maluszkami, gdy notorycznie sikają na swoje legowisko i do tej pory pomagało. Raz w jednym, raz w drugim miejscu i w końcu pomaga.
A jeśli tu nie pomoże, to kup taki "kocyk" dla szczeniaczków, specjalny, na który nawet jeśli nasika, to nie jest mokry. Super pierze się go w pralce i po odwirowaniu jest suchutki. Taki kocyk nie jest tani, bo kosztuje chyba od 70-ciu złotych, ale jest super. Możesz go kupić na wystawach psów rasowych, tam jest dużo stoisk z ciekawymi różnościami dla zwierzaków. Nie wiem jak to się nazywa, ale to taki puchaty kocyk, który najczęściej jest w łapki psie.
Ja mam takie kocyki dla maluszków i jestem z nich bardzo zadowolona. Nawet, jeśli jedna siksa w miocie się trafi, taka, która właśnie na legowisko leje, to i tak wszystkim jest sucho.
To taka propozycja ode mnie. Życzę powodzenia :lol:
 
 
Teqila
[Usunięty]

Wysłany: Pią 01 Wrz, 2006 07:22   

Dzieki za Wasze rady chetnie skorzystam bo sunia ma wiecznie mokre dupsko a caly czas praC tez niemoge:))) POzdrawiam
 
 
Iza

Dołączył: 25 Sie 2006
Posty: 14
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: Sob 02 Wrz, 2006 13:02   

Witam :) Chce dodoac pare słów na temat siusiania u szczeniaczków.Często jest to przypadłość właśnie suczek i ma podłoże hormonalne.Hormony płciowe we wczesnym okresie życia tzn.przed dojrzałością płciową jeszcze nie pracuja tak jak powinny a mają ogromny wpływ na zwieracz cewki moczowej.Jest ich poprostu za mało aby ten mógł sie odpowiednio kurczyć.U jednych szczeniaczków działa to lepiej u innych gorzej.Problem czesto rozwiazuje sie sam po osiągnieciu dojrzałości płcioweju co u suczki jest wtedy gdy dostanie ona pierwszej cieczki. Za takie bezwiedne posiusianie podczas snu lub kiedy psiak się bardzo cieszy nie wolno go karać ponieważ nie jest to sprawką jego woli a fizjologią.Jeśli jednak popuszcza mocz niezależnie od tych sytuacji to radziłabym to zbadać u lekarza dajać próbke moczu do badania.
Pozdrawiam Wszystkich.
 
 
=AsMiNn=
[Usunięty]

Wysłany: Sob 02 Wrz, 2006 13:47   

Psy traktują swoje posłanie jako coś tylko ich, jako schronienie. Zazwyczaj jak się czują źle, czy jak się czegoś się boją to idą do swojego posłania. W posłaniu nigdy nie zostały skarcone, a wszystko co tam się znajduje jest ich. Wydaje mi się, że twoja sunia nie widzi takiej opcji abyś ją skarciła za to, że nasiusiała 'u siebie', (co jest możliwe, jeżli zrobiłaby siku na nowym dywanie) a tym bardziej, żebyś sprawdzała czy wogóle coś tam zrobiła. Lub jeszcze to może być druga opcja- zaznacza swoje terytorium.
 
 
ola_29
[Usunięty]

Wysłany: Nie 10 Wrz, 2006 13:29   

ja znowu troszkę nie na temat, ale mam takie pytanko do doświadczonych :wink: Tak z ciekawości: ile bass ma miesięcy kiedy zaczyna podnosić nogę przy siusianiu? bo mój Hipis ma cztery mieciące i tak się zastanawiam... :oops:
 
 
bommel
[Usunięty]

Wysłany: Pon 11 Wrz, 2006 07:44   

Azor ma 8 miesięcy i zeszłym tygodniu zaczął podnosic łapke do siusiania. Jeszcze troche niezdarnie i niezawsze :wink:
Ja nie moglam się doczekać. A jak pierwszy raz podnósł nogę to w rodzinie niemalże święto było :wink: :wink: :wink:
 
 
Agata
[Usunięty]

Wysłany: Pon 18 Wrz, 2006 23:53   

Groszek chyba miał półtora roku jak podniósł pierwszy raz nóżkę :lol:
E.T. jak skończył 8 miesięcy, więc różnie to bywa :wink:
Tola, nasza wielorasowa suczka prawie zawsze podnosi nóżkę do siusiania. Śmiesznie to wyglądało jak Tola siusiała na drzewko, a obok niej kucał już duży Groszek :lol:
 
 
Uszesa



Dołączył: 09 Lip 2006
Posty: 159
Wysłany: Czw 19 Paź, 2006 11:07   

To nasz Wilhelm okazuje się byc prymusem w tej dziedzinie! Miał 5 i pół miesiąca jak pierwszy raz podniósł łapkę!!! :thx
 
 
Dorota


Dołączył: 12 Mar 2005
Posty: 228
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pon 23 Paź, 2006 17:38   

A co ja mam powiedzieć ? Hektor ma ponad dwa lata i sika w domu (kupe tez nawali jak mu sie zachce), w swoje legowisko także :( Mi już ręce opadły jednak cały czas mam nadziej ze kiedyś mu przejdzie. Jedyne co mi pozostaje to mycie podłóg szpitalnym srodkiem do dezynfekcji i wymiana kocyków na nowe :(
_________________
Hectorek złodziej ciasta drozdzowego i naleśników :)
 
 
Uszesa



Dołączył: 09 Lip 2006
Posty: 159
Wysłany: Wto 24 Paź, 2006 12:10   

Siusia w domu, ale czy podnosi łapkę - bo właściwie o tym była mowa :)
No już bez żartów, to straszne, że tak długo robi w domu. Interesuje mnie jak u Hektora z tym podnoszeniem łapy, bo u Wilhelma podnoszenie łapy nałożyło się z nauczeniem czystości. teraz jak zdarzy mu się zrobić w domu (tylko złośliwie, jak coś jest nie po jego myśli, to idzie się zlać) to leje bez podonoszenia łapy! coś w tym jest chyba...
pozdrawiam
 
 
Dorota


Dołączył: 12 Mar 2005
Posty: 228
Skąd: Szczecin
Wysłany: Wto 24 Paź, 2006 14:13   

Na spacerach czasem podnosi łape, zależy jak mu wyjdzie. W domu raczej nie, jak zrobi cos na moich oczach to jest to przelotem - sciezka przez całe mieszkanie. Hektor, tak mi sie wydaje robi na złość ze go zostawiam samego w domu w momencie kiedy on tego nie chce. W nocy np. jak mu kaze spac na legowisku i nie wpuszcze do sypialni do łóżka to bankowo bedzie cos narobione. Jak mu pozwole spac w łóżku to przesypia grzecznie całą noc i nie w głowie mu lanie. Ten typ tak ma i chyba tego nie zmienie. On jak ma cisnienie to musi wyjsc na spacer natychmiast a jak nie ma nikogo w domu to nie ma kto z nim isc i wiadomo ze bedzie nasikane. Mowimy na niego sokowirówka - wiadomo z jakich wzgledów:) Poza tym to kochane psisko!
_________________
Hectorek złodziej ciasta drozdzowego i naleśników :)
 
 
M&M`s i Boogie
[Usunięty]

Wysłany: Pon 30 Kwi, 2007 23:20   

Siema!
A ja myślę że sikanie jest spowodowane czymś innym. Zauważyłem to u mojego Boogiego. Gdy nie poświęcałem mu zbyt dużo czasu wtedy lał w swoje bety. Myślę że psy z racji tego że posługują się węchem próbuja w ten sposób zwrócić na siebie uwagę, a jego szczyny śmierdzą niesamowicie. Problem znikał gdy przynajmniej godzinę siadałem z nim na dywanie, szarpaliśmy się, troche go szkoliłem a potem zasypiał mi na kolanach. Zdażają się dni że mamy dużo pracy i każdą zaczepkę psa zbywamy słowami: zostaw, odejdź itp. A on wtedy odwdzięczał nam się mokrą plama na dywanie. Może właśnie w tym tkwi problem że nie zajmujecie się swoimi psiakami?! A basset to przebiegła bestia!
Jeśli chodzi o pozycje przy sikaniu, raz próbował podnieść nogę, chyba podejrzał to u któregoś ze starszych psów, ale nie pozwalała mu na to jego konstrukcja bo gdy oderwał łapke od ziemii zaraz usiadł na tyłku jak przegubowy autobus bez tylnego koła, i chyba się zniechęcił bo nadal sika na stojąco nie przykucając lecz prężąc się i wyciągając łeb do góry.
 
 
Dorota


Dołączył: 12 Mar 2005
Posty: 228
Skąd: Szczecin
Wysłany: Nie 13 Maj, 2007 22:34   

I znowu mi ręce opadają!! Za co mnie Pan Bóg skrał takim psem! Poradzcie mi cos bo chyba dłuzej nie wyrobię! Hektor jak lał w domu tak leje dalej, a ostatnio z oblewania podłóg przezucił sie na kanapę i moje łóżko sypialniane! Nie ma tygodnia zebym nie miała nasikane w łóżku albo na kanapie! Nawet nie wiem kiedy on to robi. W mieszkaniu zaczyna powoli śmierdzieć jak w schronisku! Wylegarnia zarazek!Juz nawet nie moge patrzec na tego potwora przyjaznym okiem. Nawet skarcic go nie mozna , ba chocby nakrzyczec bo sie szczerzy i tak strasznie drze jakby go ze skóry obdzierano. Nie potrafie dotrzec do tego psa. Narazie jeszcze to jakos wytrzymuje, ale planuje niebawem ciąże i nie wyobrażam sobie sytuacji ze chce połozyc dziecko do lóżka, a tu nasikane!!! Mam poprostu dość!
_________________
Hectorek złodziej ciasta drozdzowego i naleśników :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
FGRP Theme created by Gilu
 
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 14