Nasze Bassety Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
UROJONA CIĄŻA- i co dalej
Autor Wiadomość
besta 



Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 29 Cze 2008
Posty: 3051
Skąd: 3City
Wysłany: Czw 17 Lip, 2008 21:59   

Ja jej dam poród ,dwa porody i jeden malutki. Jutro jutro przyjdzie wet z taaaaką strzykawą :twisted: No i pogadamy o sterylce
 
 
marta_zbyszek
[Usunięty]

Wysłany: Czw 17 Lip, 2008 23:04   

i będzie problem z głowy a i sunia nie będzie się męczyć
 
 
madzialinka
[Usunięty]

Wysłany: Sro 22 Lip, 2009 07:40   Ciąża urojona

Napiszcie mi w skrócie jak wygląda i ile trwa leczenie ciąży urojonej.

Testowałam na Enigmie wszystkie domowe metody (kapusta, masaże) - niestety nic nie pomogło, więc po południu wybieramy się do weta.
Dostanie tabletki czy zastrzyki? To będzie jednorazowa wizyta czy dłuższe kilkudniowe leczenie?

Muszę wiedzieć jak się zorganizować, gdyby okazało się, że będziemy jeździć do lekarza przez kilka dni...

Eni miała cieczkę 4 miesiące temu, ale objawy ciąży ma dopiero teraz i to po raz pierwszy w życiu. Myślę, że to częściowo wina Tadka :)

Enigma traktuje go jak szczeniaka, próbuje wylizywać, kradnie jego zabawki i nie odstępuje małego na krok. Wykopała wielki dół pod samochodem i stale go pogłębia :)
Kiedy Tadek płacze - ona piszczy, a jak długo nie podchodzę do dziecka to wyje... No i oczywiście mleko płynie strumieniami.
Normalnie mamuśka pełną gębą, a raczej mordą :)

Ja to mam się z tymi psiurami. Jak nie urok to... Heh.
 
 
Dorti
[Usunięty]

Wysłany: Sro 22 Lip, 2009 07:50   

Madzialinka, napiszę jak to jest u mnie co wcale nie oznacza, ze musi być tak i u ciebie :wink:
Oczywiście staram się nie podawać specyfików ale nie zawsze sie udaje.
Zaczynam od diety, która ma bardzo dobry wpływ na powstrzymanie mleka.
Gotuję ryż z warzywkami na samej wodzie. O mięsie nie ma mowy. Akurat moje sunie jedzą i nie mam z tym problemu. To tak około tygodnia.
I tak, u Anabeli zawsze skutkuje tym, że ilość mleka się zmniejsza i barwa. Po tygodniu zaczynam pomalutku wprowadzać suche.
Z Lussi bywa różnie, czasami zadziała i jest spokój a czasami konieczna jest wizyta u weta.
Ale nigdy nie było mowy o zastrzykach. Są różne specyfiki, które podajesz suni w domku.
Zanim ciąża urojona wogóle minie, to troszku potrwa. Najważniejsze, że zauważysz coraz to mniejsze ilosci mleka i mięciutkie cycuszki.
Pozdrawiamy. :wink:
 
 
madzialinka
[Usunięty]

Wysłany: Sro 22 Lip, 2009 07:52   

Martwię się, że bez leków jej to nie przejdzie, bo mamy "szczeniaka" w domu i ona bardzo się nastawiła na matkowanie.
Nawet chciała mu pupę wylizać przy zmianie pieluszki...
 
 
Dorti
[Usunięty]

Wysłany: Sro 22 Lip, 2009 08:01   

No to opiekę nad małym masz gratis :mrgreen:
No w takim przypadku to faktycznie wizyta u weta.
Trzymam kciuki za powodzenie akcji :wink:
 
 
Batus 



Dołączyła: 13 Mar 2008
Posty: 4027
Skąd: Toruń
Wysłany: Sro 22 Lip, 2009 08:18   

Ojej, ale jest słodka z tym matkowaniem hi hi Powodzenia, żeby jej szybko przeszło :)
_________________
Luiza
 
 
 
besta 



Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 29 Cze 2008
Posty: 3051
Skąd: 3City
Wysłany: Sro 22 Lip, 2009 08:49   

Oj ,ja też mam iedem światów z ciążą urojoną u Besty.
U niej zaczyna się od zmiany zachowania jest marudna i niechetna zabawom,spacerom tylko by jadła i spała)póżniej pojawia się mleko w cycolach.Niestety w jej przypadku żadne domowe sposoby nie skutkują zawsze kończy się na lekach (galastop i coś przeciwazpalnego).3-5 dni i jest spokój.
Właśnie jesteśmy na etapie ciąży.Mialam nadzieję ,że jak jest Gaja to Besta da sobie spokój ztą ciążą :roll: ,bo nie jest już pąpkiem świata ....no ale myliłam się :roll:
 
 
gocha
[Usunięty]

Wysłany: Sro 22 Lip, 2009 08:57   

No ja tak miałam z Manią przez wszystkie cieczki. Nic nie dawało rady, mleko w cycuchach, znoszenie zabawek , matkowanie kotu. U mnie to trwało dłużej niż tydzień, sunia była umęczona. Zawsze wtedy była powolniejsza, dużo jadła i tyła.
Dopiero teraz po sterylce jej i moja męka się skończyła.
Idź Magda koniecznie do weta, bo się zamęczycie, a jej tak prędko przy Tadziku nie przejdzie.
Powodzenia :grin:
 
 
besta 



Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 29 Cze 2008
Posty: 3051
Skąd: 3City
Wysłany: Sro 22 Lip, 2009 09:01   

Też myślę ,ze wet koniecznie ,bo ona ma przecież "szczeniaka" i samo jej nie przejdzie.

A swoją drogą to Bestę też ciachniemy jesienią już mi strach przeszedł( po tych szopkach z Gają ).I Besta będzie miała spokój i my,bo teraz jest nie do zniesienia
 
 
madzialinka
[Usunięty]

Wysłany: Sro 22 Lip, 2009 09:48   

Eni Właśnie odwrotnie - nic nie je, śpi bez przerwy i nie odchodzi od łóżeczka...

Czy takie powtrzające się ciąże urojone nie szkodzą zdrowiu, tzn. czy później nie ma zagrożenia np. ropomaciczem?

Z ewentualną sterylką wstrzymamy się do przyszłego roku.
 
 
slommka 

Dołączyła: 04 Mar 2009
Posty: 22
Skąd: Szczecin
Wysłany: Sro 22 Lip, 2009 10:22   

MOja Frajda już kilka razy miała ciążę urojoną. Pierwszą po cieczce, póżniej jak ja byłam w ciąży :mrgreen: i znowu jak się mała urodziła. Za pierwszym razem byliśmy na zastrzykach lub tabletkach - nie pamiętam, ale przy następnych po prostu mieliśmy przeczekać. Na szczeście nie było tak ciężko jak u Ciebie.
Nasze objawy to: mleko, głodówka, i najgorsze - chodzi po domu i piszczy, szału można dostać. Wet kazał nam ją ignorować, zabrać zabawki i traktować raczej chłodno, żadnego przytulania itp.
powodzenia
 
 
besta 



Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 29 Cze 2008
Posty: 3051
Skąd: 3City
Wysłany: Sro 22 Lip, 2009 11:40   

Niestety Madzialinka powtarzające sie ciąże urojone mogą grozić ropomaciczem.
Dlatego Besia idzie pod nóż .Musimy tylko przetrwać aktualna "ciążę",odczekać aż się hormony uspokoją i tak po zlociku ciach,ciach :twisted:
 
 
Asia i Basia 
Figa & Co.


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 17 Kwi 2007
Posty: 5612
Skąd: Hamburg/Torun
Wysłany: Sro 22 Lip, 2009 21:36   

Zgadzam sie z Zojka, u nas tak bylo, ciaze urojone, najpierw spokojne, z czasem jednak uciazliwe i koronacja - ropne zapalenie.
_________________
Baśka polykacz jablek i klockow Lego
 
 
gocha
[Usunięty]

Wysłany: Czw 23 Lip, 2009 00:24   

Niestety, mnie wet powiedział to samo, jeżeli ciąże urojone się powtarzają to jest duża ewentualność ropomacicza.
Nie jest to jednak tak, że to już i natychmiast jest zagrożenie . Teraz i tak musiałabyś odczekać kilka miesięcy(minimum dwa),więc akurat po następnej cieczce będzie tak jak zaplanowałas.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
FGRP Theme created by Gilu
 
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 15