Nasze Bassety Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
UROJONA CIĄŻA- i co dalej
Autor Wiadomość
madzialinka
[Usunięty]

Wysłany: Czw 23 Lip, 2009 09:08   

Enigma nie dostała leków - pani weterynarz stwierdziła, że są niezdrowe i lepiej, żeby samo przeszło. Cycuchy nie są twarde, nie ma żadnych zgrubień, więc mam je nadal okładać kapustą... Jeśli taki stan będzie się powtarzał, to w przyszłym roku na wiosnę prawdopodobnie trzeba będzie Eńcię wysterylizować.

Tabletki nas ominęły, za to okazało się, że przez te upały zrobiły się jej korki w uszach i niestety było płukanie, czyli to, czego Enigma najbardziej nie lubi...

A dziś mamy dzień kąpieli w szamponie dla śmierdziuchów - raz w roku moje bassetki będą czyste i pachnące :)
 
 
besta 



Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 29 Cze 2008
Posty: 3051
Skąd: 3City
Wysłany: Czw 23 Lip, 2009 10:29   

Przez chwilkę? :cool: :mrgreen: Moje cuda po kąpieli natchmiast znalazły sobie coś co "pachniało"bardziej po psiemu :evil: Na szczęście była to skoszona trawa.....
 
 
boni

Dołączył: 30 Paź 2006
Posty: 30
Skąd: Giżycko
Wysłany: Wto 22 Wrz, 2009 13:00   

Moja Boni po raz drugi przechodzi ciąże urojona za pierwszym razem była na galastopie 3 tygodnie temu zauważyłam dziwne zachowanie po wizycie u weterynarza dał jakiś zastrzyk i tabletki przeciwzapalne prawie powróciła do formy oprócz zwisających cycoli jeden jest grubszy mleka brak tak właśnie się zastanawiam nad okładami z kapusty ciekawe czy pomoże
 
 
agacix 


Dołączył: 24 Maj 2009
Posty: 18
Skąd: Goleniów
Wysłany: Sro 27 Paź, 2010 16:34   

boni napisał/a:
Moja Boni po raz drugi przechodzi ciąże urojona za pierwszym razem była na galastopie 3 tygodnie temu zauważyłam dziwne zachowanie po wizycie u weterynarza dał jakiś zastrzyk i tabletki przeciwzapalne prawie powróciła do formy oprócz zwisających cycoli jeden jest grubszy mleka brak tak właśnie się zastanawiam nad okładami z kapusty ciekawe czy pomoże


U nas jest identycznie minęły 2 miesiące od drugiej cieczki i znów ma wielkie cycochy a najlepsze że z jednej strony rząd cycoszków jest większy (bardziej zwisa) a z drugiej mniejszy ale z tego większego jak się ściśnie to wylatuje mleko. Co z tym zrobić? Znacie jakieś dopre preparaty na ten przypadek?
_________________

 
 
aniapiotr 



Dołączyła: 05 Cze 2010
Posty: 316
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 27 Paź, 2010 16:38   

Znalazłam tu http://artykuly.animalia.pl/artykuly.php?id=403 :
"Przy zaobserwowaniu wyżej wymienionych objawów nie ma powodów do paniki. Na początku należy upewnić się czy sunia rzeczywiście nie jest w ciąży. Zwierzakom naprawdę wystarczy tylko chwila nieuwagi właściciela, aby spełnić swoje seksualne potrzeby, więc jeśli nie jesteśmy w stu procentach przekonani, że nie mogło dojść do zapłodnienia, lepiej wziąć pod uwagę opcję rzeczywistej ciąży i zgłosić się do lekarza weterynarii w celu przeprowadzenia badania USG. Jeśli jednak jesteśmy pewni, że sunia nie zostanie mamą, a objawy są jednoznaczne, mamy do czynienia z ciążą urojoną Zazwyczaj stan taki przechodzi samoistnie, chociaż może trwać nawet trzy miesiące. Jeśli jest to wypadek jednorazowy, można pomóc suce domowymi sposobami. Aby nasza podopieczna mogła swobodnie przygotować się do porodu potrzebuje ciepła, miłości, spokoju i obfitej diety. Niestety, właśnie z tego wszystkiego, przynajmniej przez pewien czas trzeba zrezygnować. Chociaż kochający właściciele często nie są w stanie odmówić swoim pupilom niczego, dla dobra zwierzaka należy przestrzegać następujących zasad. Po pierwsze, należy zapewnić suni dużo więcej ruchu niż dotychczas – nie będzie miała wtedy czasu na zajmowanie się przygotowaniami do porodu, po powrocie do domu będzie zmęczona i pójdzie spać. Po drugie zmniejszamy dawkę pokarmową nawet o połowę – kontrolujemy jednak masę ciała, która nie może zacząć radykalnie spadać! Przy zmniejszeniu diety, cała energia pozyskana z pokarmu będzie przeznaczana na potrzeby życiowe suczki, a nie na produkcję mleka. Po trzecie, jeśli sunia rozpoczęła przygotowywanie „rodzinnego gniazda”, należy zabrać wszystkie zgromadzone w nim zabawki, a najlepiej odizolować sunię, żeby nie miała do niego dostępu – nie będzie wtedy miała miejsca na dalsze przygotowania do pseudo-porodu. Na koniec czwarta, najbardziej drastyczna sprawa – można sunię na kilka dni oddać w obce miejsce. Najlepiej żeby była z kimś, kogo zna, ale na obcym dla siebie terenie. Nie chodzi tu oto, aby zwierzak czuł się smutny i samotny, ale by był nieco zaniepokojony swoją nową sytuacją – sunia będzie starała przystosować się do nowego położenia, zacznie tęsknić za właścicielem i „zapomni” o swojej urojonej ciąży.

O ile z psychiką zwierzaka można sobie poradzić samemu, większym problemem stają się zmiany fizyczne towarzyszące pseudo-ciąży. Chodzi tu głównie o znaczną nadprodukcję mleka i obrzęk gruczołów mlekowych. Jeśli zaobserwujemy obrzęk w okolicach sutków, można spróbować robić okłady ściągające z sody oczyszczonej, lub drobno posiekanej białej kiszonej kapusty. Jeśli obrzęk przez dłuższy czas nie ustępuje, sunia na pewno będzie odczuwać ból, a co za tym idzie będzie wylizywać zmienione miejsca. Kategorycznie nie można na to pozwolić, może bowiem dojść do zakażenia bakteryjnego gruczołu mlekowego, z czym wiąże się leczenie i antybiotykoterapia. Jeśli domowe sposoby nie pomagają, należy zwrócić się o pomoc do lekarza weterynarii, który z pewnością pomoże, podając suni hormony lub inne preparaty hamujące laktację. Każda zewnętrzna ingerencja hormonalna niesie za sobą ryzyko powikłań dla organizmu, dlatego najlepiej w pierwszej kolejności zastosować metody behawioralne i domowe."


I tu http://pies.onet.pl/14,42...rt_artykul.html :

"Tak, niekiedy przechodzi samo, ale często trzeba pomóc suczce. Zacznijmy od tego, że laktomania to nie choroba, ale atawizm. W trakcie ciąży urojonej powinniśmy:

1. Zapewnić suczce bardzo, ale to baaardzo długie i częste spacery.
2. Nie pozwalać na „budowanie gniazda.
3. Zabierać zabawki i inne przedmioty, które suczka "adoptuje" jako swoje szczenięta.
4. Ograniczać pożywienie, aby nie miała z czego produkować mleka (choć często sunie same mniej jedzą).
5. Przy dużym mlekotoku podawać specjalne leki blokujące wydzielanie prolaktyny (hormonu odpowiedzialnego za produkcję mleka).
6. Ograniczać produkcję mleka poprzez smarowanie listw mlecznych suczki preparatami zawierającymi jod, zmieszanymi z olejem roślinnym (olej chroni skórę).
7. Jeśli dojdzie do zapalenia gruczołu – leczenie środkami przeciwzapalnymi i antybiotykami. "
 
 
Dorti
[Usunięty]

Wysłany: Sro 27 Paź, 2010 17:57   

Mleko trzeba zlikwidować a na to leki znajdziesz u weterynarza.
Nie czekaj.
 
 
Marynia 



Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 30 Paź 2009
Posty: 2459
Skąd: Głubczyce
Wysłany: Sro 27 Paź, 2010 18:24   

Goldie tez przechodzi ciążę urojoną :sad: ,miała podany Galastop.Ze wszystkich wymienionych objawów Goldie tylko robi legowisko i to na działce(strasznie ryje) .Z tego co wiem nie należy ściskać cycuchów.
_________________

 
 
 
madzialinka
[Usunięty]

Wysłany: Sro 27 Paź, 2010 20:27   

U Eni z domowych sposobów pomagały okłady z roztłuczonych, chłodnych liści kapusty, mało jedzenia i dużo ruchu (żeby o głupotach nie myślała).
Tabletki moja wetka radziła tylko w ostateczności, bo to jednak hormony.
 
 
werek87 

Dołączyła: 11 Maj 2011
Posty: 5
Skąd: zambrów
Wysłany: Pon 08 Sie, 2011 11:39   

nie chcę zakładać nowego tematu aby nie zaśmiecać skoro już ktoś poruszył ten temat:)

moja Agrafka kilka miesięcy temu miała pierwszą cieczkę i od tamtej pory zauważyłam że powiększyły jej się piersi ale mleka było brak
dziś jednak gdy nacisnęłam jej na jeden z sutków poleciało kilka kropel więc wnioskuję że moja klucha umaniła sobie że będzie mamą:P
stąd pojawia się moje pytanie - nie chcę jej faszerować niepotrzebnie lekami itp, czy możliwe jest aby jakimiś "domowymi sposobami" pomóc jej w pozbyciu się ciąży?
 
 
ania123 
Użytkownik nieaktywny



Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 27 Lut 2010
Posty: 1616
Skąd: Trondheim
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: Pon 08 Sie, 2011 11:48   

z domowych sposobow u nas pomogly kompresy z sody zakladane na noc
recznik moczylam w wodzie z soda i przykladalam na cale podwozie, tak zeby zakrywalo wszystkie cycusie, i przymocowywalam ten recznik bandazami :) i tak sobie spala cala noc, kilka razy
 
 
 
werek87 

Dołączyła: 11 Maj 2011
Posty: 5
Skąd: zambrów
Wysłany: Pon 08 Sie, 2011 12:08   

dziękuję za podpowiedź:) nie wiem czy moja wiercipięta wytrzyma całą noc w takim kompresie ale wypróbujemy dziś wieczorem:)
 
 
ania123 
Użytkownik nieaktywny



Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 27 Lut 2010
Posty: 1616
Skąd: Trondheim
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: Pon 08 Sie, 2011 12:24   

mozna tez po prostu smarowac cycusie ta soda ale taki kompres jest duzo bardziej skuteczny :)
 
 
 
Mirka
[Usunięty]

Wysłany: Pon 08 Sie, 2011 12:30   

schowaj wszystkie zabawki,
przegnaj ją klilka razy dziennie na spacerze,
zajmuj ją czymś,żeby nie miała czasu myśleć o wymyslonych dzieciaczkach,
nie myziaj i pieśc jej przez jakis czas,
do tego okłady zeby ulzyc cycuchom i bedzie ok

a na przyszłość najlepszym lekarstwem na urojona ciążę
jest sterylka :~
 
 
werek87 

Dołączyła: 11 Maj 2011
Posty: 5
Skąd: zambrów
Wysłany: Pon 08 Sie, 2011 13:51   

nie miziać jej będzie trudno hehe bo obie jesteśmy pieszczochami strasznymi:P zabawek nie ciąga co najwyżej za piłką gania. ruchu ma sporo bo mamy wielką działkę i non stop po niej hasa z naszymi innymi psiakami (do leniwych nie należy:P) do domu przychodzi tylko na jedzenie i spanie:)
nad sterylizacją w sumie jeszcze nie myśleliśmy. w miejscu gdzie mieszkamy nigdy nie było problemu z cieczkami a mamy same suczki i u sąsiadów też same sunie dookoła więc "zięciowie" nie śpiewają serenad pod furtką:) ale może macie rację - skoro za każdą cieczką ma się męczyć z urojeniami to może warto weterynarza odwiedzić...
 
 
Miła od Gucia 
Admin merytoryczny



Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 03 Mar 2005
Posty: 21589
Skąd: Gorzów
Wysłany: Pon 08 Sie, 2011 14:08   

proszę poczytaj wyżej, tematy ciąży urojonej zostały scalone
_________________
694 409 059
nasze.bassety@onet.pl
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
FGRP Theme created by Gilu
 
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 15