Nasze Bassety Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Asia i Basia
Pią 24 Wrz, 2010 21:17
Ile jest bassetów w Polsce?
Autor Wiadomość
Ewa z Matyldą i Bobem 


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 04 Mar 2005
Posty: 779
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 20 Kwi, 2005 19:09   Ile jest bassetów w Polsce?

No właśnie: ile jest bassetów w Polsce?
Jeden z naszych patronów medialnych - "Przyjaciel Pies" w relacji, która ukaże się po naszym I Zlocie chce zamieścić również kilka ciekawostek o nas, m.in. w przybliżeniu dane ilościowe.
Wiem, że jest to syzyfowa praca, ale mimo to bardzo proszę o maile z: miejscowościami, imionami psów i właścicieli. Jeżeli znacie jakieś "niezidentyfikowane" bassety proszę też o informację : miasto / dzielnica, w której jest najczęściej widywany / pies-suka / tri-, bi- color. Po prostu wszystko co wiecie.
Jeżeli nie dodacie, że piszecie o BAN-ie, automatycznie potraktuje "zgłoszenie" hounda.
Mam nadzieję, że będziemy mogli za jakiś czas podać np. jakie imię najczęściej się powtarza, w którym mieście można spotkać najwięcej bassetów itp. Sama jestem ciekawa wyników!!
Bardzo proszę oczywiście o kontakt osoby, które w swojej okolicy "policzyły" bassety - wspólnie dokonamy niemożliwego.
Pozdrawiam, pa pa!
 
 
 
Krzysiek 
Admin


Dołączył: 02 Mar 2005
Posty: 839
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Wysłany: Sro 20 Kwi, 2005 20:03   

No pomysł super !!!
Zawsze mnie to interesowało - tylko naprawdę policzenie jest chyba niewykonalne :(
Ale trzymam kciuki i jak tylko uda się zebrać te dane - zrobię super mapę "Bassety w Polsce" - czyli gdzie mieszkają bassety.

Liczę na Was wszystkich - pomóżcie.
Krzysiek.
 
 
Kasia :) 


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 06 Kwi 2005
Posty: 966
Skąd: Wa-wa
Wysłany: Sro 20 Kwi, 2005 20:22   

Oki :D
ja ze swojej strony podejmuje się poruszyć wszystkie moje "wejścia" związkowe i zebrać dane o zarejestrowanych bassetach. Jeśli chodzi o Warszawe - z tym nie będzie problemu, te dane moge mieć już w piątek. Tak się składa, że w każdy piątek jestem w ZK i sąsiaduje z sekcją gończych. Niedawno sporządzane było sprawozdanie za zeszły rok, są tam dane o reproduktorach, miotach itd. , poza tym moge zajrzeć do szufladki w której "siedzą" karty wszystkich warszawskich (zarejestrowanych) bassetów. Problem może być jedynie z bassetami nierodowodowymi lub niezarejestrowanymi w ZK - tu się nie podejmuję, ale co do związku - możecie na mnie liczyć! :)
 
 
Ewa z Matyldą i Bobem 


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 04 Mar 2005
Posty: 779
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 21 Kwi, 2005 17:47   

Będę Ci Kasiu dozgonnie wdzięczna!!
Zrobiłam już wstępną listę - oczywiście w oparciu o Nasze Bassety, ale naprawdę bardzo proszę o informacje o wszystkich NN - czyli takich, do których nie ma dojścia przez ZK i naszą ulubioną stronkę :D . Sama znam takich kilka, nawet z rozmów z Wami. Proszę jednak o jakieś umiejscowienia piesków (dzielnice, ulice - żeby właściciel, gdy zajrzy od razu wiedział, że to jego).
Pozdrawiam, pa, pa
PS - a dzięki temu pytaniu dziś dowiedziałam się, że Matylda nie jest jedynym bassetem w Konstancinie - ma kolegę!!!! i to całkiem niedaleko!!
 
 
 
Hubertus 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 30 Mar 2005
Posty: 1066
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 21 Kwi, 2005 18:47   

w Świnoujściu są tylko dwa bassety... oba bezrodowodowe. O drugim niestety nie wiem nic poza tym, ze istnieje i ze jest to suczka.
 
 
czarek
[Usunięty]

Wysłany: Czw 21 Kwi, 2005 20:05   

W garwolinie jest prawdopodobnie tylko mój bellford chodź słyszałem że jeden facet ma basseta i jexdzi z nim na polowania ale nie wiem ile w tym prawdy musze sie upewnić
 
 
Aleksander



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Mar 2005
Posty: 598
Skąd: Żory 508185063, 0324356156
Wysłany: Pią 22 Kwi, 2005 20:29   

W Żorach woj Śląskie sa trzy nasz Morfeusz i dwie suczki wystawowe podobno o których tylko ciągle słysze ale ich nie widziałem. Mieszkaja gdzieś w domkach jednorodzinnych i nie wychodza na spacerki. A szkoda że tak jest
 
 
Dorota


Dołączył: 12 Mar 2005
Posty: 228
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pią 22 Kwi, 2005 20:35   

Jak bedziecie cos wiedziec o Bassetach z Dobrego Miasta w warminsko- mazurskim to prosze o info. Najprawdopodobniej moj Hector urodzil sie wlasnie w Dobrym Miescie, na to wskazuje pieczątka weterynarza. Chcialabym sie dowiedziec cos o jego rodzicach i rodzenstwie. Hector urodzil sie 15.VII. 2004r., moze ktos cos wie o miocie urodzonym tego dnia.
Pozdrawiam
_________________
Hectorek złodziej ciasta drozdzowego i naleśników :)
 
 
Aleksander



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Mar 2005
Posty: 598
Skąd: Żory 508185063, 0324356156
Wysłany: Pią 22 Kwi, 2005 20:39   

Ja tez chciałbym się dowiedziec coś o rodzicach i rodzeństwie Morfeusza który urodził sie 7 czerwca 2004 w hodowli psów ( nie chce wymieniac nazwiska) w miejscowości Smolne-Podbórz 2 między Kołobrzegiem a Koszalinem. Czy ktos spotkał sie juz z tą hodowlą?
 
 
Kasia :) 


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 06 Kwi 2005
Posty: 966
Skąd: Wa-wa
Wysłany: Sob 23 Kwi, 2005 11:03   

Melduję że zadanie wykonane :)
Sprawdziłam co miałam sprawdzić i oto podaję wyniki:
W Warszawskim oddziale ZK zarejestrowanych jest:
16 bassetów chłopców i 22 bassetów (bassetek? bassecic?) dziewczynek :)
+ 3 psiaki jeszcze nie zarejestrowane, co oznacza, że W Warszawie jest 41 basetów rodowodowych i zarejestrowanych (z czego 5 to basetki naszej Agatki) . Co do innych miast postaram się to sprawdzić póżniej. Nie jestem w stanie powiedzieć ile jest niezarejestrowanych :(

I jeszcze jedno - była taka sprawa tu na forum choć w innym temacie. Myślę, że to rozwieje pewne wątpliwości. W zeszłym roku był tylko 1 miot bassetów - ale tylko w Warszawie. I był to miot u Agatki - Grosio, Gumka i reszta upiorków na "G' :) [/b]
  
 
 
Kasia :) 


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 06 Kwi 2005
Posty: 966
Skąd: Wa-wa
Wysłany: Sob 23 Kwi, 2005 11:05   

Aleksander napisał/a:
...Morfeusza który urodził sie 7 czerwca 2004 w hodowli psów ( nie chce wymieniac nazwiska) w miejscowości Smolne-Podbórz 2 między Kołobrzegiem a Koszalinem. Czy ktos spotkał sie juz z tą hodowlą?


Hmmm... jeśli nie podasz nazwy hodowli to ciężko będzie stwierdzić :) nazwiska nie musisz ale przydomek byłby wskazany :)
 
 
Aleksander



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Mar 2005
Posty: 598
Skąd: Żory 508185063, 0324356156
Wysłany: Nie 24 Kwi, 2005 17:30   

Właśnie tam nie ma nazwy hodowli tylko imiona i nazwisko włascicieli tej hodowli. Dowiedziałem się że mamam Morfeusza została sprzedana pod Warszawę. Dopóki rodziła młode to ją trzymali ale ostatni miot był bardzo mały i urodziły sie sami chłopcy. Poprzednio same dziewczynki. Wiem jeszcze, że jeden szczeniaczek poszedł na przełomie lipca i sierpnia na giełdzie w Gliwicach. Pozatym pani ma ok 60 piesków różnych ras. Tylko tyle udało mi się ustalić.
 
 
Dorota


Dołączył: 12 Mar 2005
Posty: 228
Skąd: Szczecin
Wysłany: Nie 24 Kwi, 2005 17:41   

Morfeusz jest pieskiem z rodowodem czy bez??
_________________
Hectorek złodziej ciasta drozdzowego i naleśników :)
 
 
Hubertus 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 30 Mar 2005
Posty: 1066
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 24 Kwi, 2005 18:17   

mam wrażenie, że to "rozpłodownia" a nie "hodowla"...
 
 
Kasia :) 


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 06 Kwi 2005
Posty: 966
Skąd: Wa-wa
Wysłany: Nie 24 Kwi, 2005 18:21   

Aleksander napisał/a:
mama Morfeusza została sprzedana pod Warszawę. Dopóki rodziła młode to ją trzymali .

"dopóki rodziła to ją trzymali" ??? !!! I to ma być hodowla???

Aleksander napisał/a:
Pozatym pani ma ok 60 piesków różnych ras

To albo strasznie niezdecydowana albo zwyczajnie ma małą fabryke psów :x
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
FGRP Theme created by Gilu
 
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 15