Nasze Bassety Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Asia i Basia
Czw 07 Kwi, 2011 07:12
Jak inni nazywają bassety. Nowa rasa?
Autor Wiadomość
Joasika 



Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 10 Paź 2009
Posty: 5043
Skąd: Syrynia
Wysłany: Czw 23 Kwi, 2015 18:42   

Pokochałam Pańcię terierka miłością wielką i....głęboką :buha: :haha:
_________________
Joasika i jej baby kolorowe
 
 
 
ŁucjaLuna 



Dołączyła: 28 Kwi 2014
Posty: 1079
Skąd: Szprotawa(lubuskie)
Wysłany: Czw 23 Kwi, 2015 19:32   

Wczoraj pan z pizzą na widok Canto : " O labrador". Ja na to " Chyba niekoniecznie, to basset". A pan na to : " O właśnie, pomyliło mi się" . Potem się okazało , że nigdy nie widział basseta na żywo i fakt zobaczenia przedstawiciela szacownego rodu basseciego bardzo go ucieszył. Nas też, że znowu Canto wyedukował kolejną osobę. ( ale oryginalność pana pomysłu mnie zaskoczyła tym razem kompletnie....LABRADOR???? :haha: )
_________________

 
 
jabluszko520 



Dołączyła: 28 Lis 2011
Posty: 5520
Skąd: stąd
Wysłany: Czw 23 Kwi, 2015 21:11   

ŁucjaLuna napisał/a:
Wczoraj pan z pizzą na widok Canto : " O labrador". Ja na to " Chyba niekoniecznie, to basset". A pan na to : " O właśnie, pomyliło mi się" . Potem się okazało , że nigdy nie widział basseta na żywo i fakt zobaczenia przedstawiciela szacownego rodu basseciego bardzo go ucieszył. Nas też, że znowu Canto wyedukował kolejną osobę. ( ale oryginalność pana pomysłu mnie zaskoczyła tym razem kompletnie....LABRADOR???? :haha: )

:lol: :cmok:
_________________
Nie kupuj, adoptuj.
http://forum.bassety.net/viewtopic.php?t=5027
 
 
besta 



Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 29 Cze 2008
Posty: 3051
Skąd: 3City
Wysłany: Czw 23 Kwi, 2015 22:21   

A mnie ostatnio na wystawie spotkała odwrotna sytuacja...
Wiadomo,że zawsze wszyscy na widok basseta wyrażają zachwyt...
A tu dwie paniusie z czymś w typie pinczera albo innej ciułały na rękach na widok Geeny stwiredziły że ,tu cytuję " tych brzydali to one nie lubią"
Wuobrażacie sobie ?? Brzydali....!!!
No znielubiłam babofony z miejsca!
_________________
...na zawsze stajesz się odpowiedzialny za to,co oswoiłeś....
 
 
Neit 



Dołączyła: 02 Wrz 2013
Posty: 970
Skąd: Police
Wysłany: Czw 23 Kwi, 2015 23:24   

Byłam z Zondą w szczecińskiej Kaskadzie, oczywiście wszyscy się oglądali, pełno zachwytów, ale jedna młoda dziewczyna na widok Zondy do swojego chłopaka "ale brzydal". Więc takich z beznadziejnym gustem jest więcej. A chłopak się zaczął z nią wykłócać, że co ona chce, fajny pies :D Ja bym ją na jego miejscu od razu rzuciła :P

Byliśmy i weterynarza na obcinaniu pazurków, mąż wychodzi z naszym dzieciątkiem, ja jeszcze paplam z lekarką. Jakiś facet do męża "Ale panu wyrósł ten spaniel". Wracamy do korzeni, znowu Zonda spanielem została.

A co do labradorów: Zonda się bawi z kumplem, goldenem. Kotłują się na trawniku. Idą takie młode chłopaki i słyszę "Patrzcie jak się te labradory bawią" :buha: Jak widać, labrador to rasa bardzo uniwersalna i bardzo różne egzemplarze się do niej zaliczają :haha:
 
 
ŁucjaLuna 



Dołączyła: 28 Kwi 2014
Posty: 1079
Skąd: Szprotawa(lubuskie)
Wysłany: Sob 25 Kwi, 2015 08:36   

My też spotykamy niestety takich co uważają, że Canto jest brzydki ( tylko współczuć takim), ale nagminnie bywa za gruby. Ja wtedy pytam" Dlaczego pani uważa, że jest za gruby? Zna pani tą rasę ? Wtedy następuje najczęściej konsternacja. I w głowie osobnika krąży myśl...ten jamnik chyba jednak jest za gruby :buha:
_________________

 
 
RicoSB 



Dołączył: 14 Paź 2014
Posty: 1428
Skąd: Świętochłowice
Wysłany: Czw 14 Maj, 2015 09:15   

z dzisiejszego spaceru:
Bardzo miły Pan robotnik: Przepraszam co to za rasa?
Ja: Basset
Bardzo miły Pan robotnik: Basen? to pewnie dobrze pływa
Ja (z uśmiechem): Basset (akcentując wyraźnie t) i jeszcze niestety nie wiem czy dobrze Furiat pływa
_________________
Pies z promocji za pół ceny, trochę wybrakowany, ale kochany!

http://sfuriatowani.blogspot.com/

http://slowaduzeimale.blogspot.com/
 
 
Neit 



Dołączyła: 02 Wrz 2013
Posty: 970
Skąd: Police
Wysłany: Wto 26 Lip, 2016 22:26   

Jak już myślę, że wszystko przerobiliśmy odnośnie rasy naszej Królewny to zawsze pojawia się coś nowego.

Otóż moja Zonda (tak jak i Wasze Zmarszczluchy) to uwaga "bardzo, bardzo, bardzo stary beagle". Dowiedziałam się tego od jednej pani jak się wybraliśmy nad morze :D
 
 
ŁucjaLuna 



Dołączyła: 28 Kwi 2014
Posty: 1079
Skąd: Szprotawa(lubuskie)
Wysłany: Sro 27 Lip, 2016 08:24   

Dobre :yahoo . Mój Canto ciągle bywa bardzo starym psem. Przekonywanie, że ma dopiero dwa lata bywa przyjmowane z dużym dystansem do tego co mówię. Albo bywa ojcem beagla mojej Mamy - od którego de facto jest pół roku młodszy :tanczy:
_________________

 
 
Aśka 



Dołączyła: 31 Mar 2016
Posty: 449
Skąd: Lublin
Wysłany: Sro 27 Lip, 2016 08:34   

widzę, że faktycznie coś jest na rzeczy z tą "basetlą", bo tak na Bobbera mówiła jedna z sąsiadek ;)

Ale najczęściej osoby, które pierwszy go raz widziały po okrzyku zachwytu jaki to on fajny i jakie długie uszy, po chwili zadawały trzy pytania:
1. Co to za rasa (przypominał bardziej basseta alpejskiego niż hound)
2. Co on ma z łapami? (bo krótkie i krzywe)
3. Dlaczego jest taki smutny/dlaczego ma takie smutne oczy*? (smutny?! to był wulkan radości i energii hehe)

*niepotrzebne skreślić ;)

a sąsiedzi też często mówili na niego: kabanos, parówka, przegubowiec itd ale najbardziej lubiłam jak jedna sąsiadka wołała na niego "Miętki" - miał strasznie miękką sierść ;)
 
 
ŁucjaLuna 



Dołączyła: 28 Kwi 2014
Posty: 1079
Skąd: Szprotawa(lubuskie)
Wysłany: Sro 28 Gru, 2016 16:05   

Dzisiejszy spacer :
Idę z Canto i beaglem mojej mamy. Spotkany chłopak pyta: "Czy ten pies urośnie?" Ja oczywiście udaję, że nie wiem o którego chodzi , pytam : "Który?" Chłopak na to : "Ten długi" . Ja odpowiadam, że on już nie urośnie, ze jest już duży.
Zwątpienie w oczach rozmówcy.....bezcenne :tanczy:
A byłam przekonana, że wszystkie pomysłowe opisy mojego psa już słyszałam :mrgreen:
_________________

 
 
Molly i Gosia 



Dołączyła: 06 Kwi 2010
Posty: 813
Skąd: Irlandia
Wysłany: Czw 29 Gru, 2016 21:34   

:buha: :buha:
_________________
daria
 
 
Miła od Gucia 
Admin merytoryczny



Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 03 Mar 2005
Posty: 21589
Skąd: Gorzów
Wysłany: Czw 29 Gru, 2016 22:10   

to prawda, uśmiać się nieraz można
i te miny ludzi, dzieci
_________________
694 409 059
nasze.bassety@onet.pl
 
 
 
ŁucjaLuna 



Dołączyła: 28 Kwi 2014
Posty: 1079
Skąd: Szprotawa(lubuskie)
Wysłany: Sro 15 Lut, 2017 20:38   

Dzisiaj dla odmiany. Idę na moście z Canto. Spotykamy chłopca, tak na oko 9 góra 10 lat i okrzyk : " Jaki piękny piesek !". No i co Wy na to? Jak myślicie co pomyślała właścicielka rozbestwionego, kochanego do granic niemożliwości basseta : "Kocham tego dzieciaka. W końcu ktoś docenił mojego ślicznego psa :yahoo "
_________________

 
 
Miła od Gucia 
Admin merytoryczny



Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 03 Mar 2005
Posty: 21589
Skąd: Gorzów
Wysłany: Sro 15 Lut, 2017 21:36   

i ja chciałam napisać, bo podobna sytuacja mnie spotkała. Obok mamy szkołę, i taka ładna dziewczynka do mamy mówi, mamusiu zobacz jaki piękny słodki piesek
_________________
694 409 059
nasze.bassety@onet.pl
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
FGRP Theme created by Gilu
 
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 15