Nasze Bassety Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
KARMA HOLISTYCZNA
Autor Wiadomość
Kinga&Kefir
[Usunięty]

Wysłany: Czw 31 Maj, 2007 15:39   KARMA HOLISTYCZNA

Szukałam, nie znalazłam, więc pytam.
Czy ktoś z Was miał kiedyś do czynienia z karmą holistyczną? Słyszałam o niej duuuuuuuuużo dobrego i chciałabym spróbować, ale wolałabym wiedzieć, że ktoś już próbował przede mną.... :wink:
składniki są...hm, jak dla mnie, apetyczne... Oto skład karmy Chicken Soup dla dużych ras:
Kurczak, indyk, mączka z mięsa kurczaka, kasza perłowa, ryż biały, płatki owsiane, pełny niełuskany ryż brązowy, proso, tłuszcz z kurczaka (konserwowany witaminą E), słodkie ziemniaki (bez części zielonych), kaczka, łosoś, jaja proszkowane bez skorupki, siemię lniane, naturalny smak i zapach z kurczaka, mączka z mięsa ryb, algi, marchew, fasolka, jabłka (bez gniazd nasiennych), pomidory, borówka amerykańska, szpinak, odtłuszczone mleko w proszku, sproszkowana żurawina, ekstrakt z rozmarynu, nać pietruszki, glukozamina, Enterococcus faecieum, Lactobacillus casei, Lactobacillus acidophilus, Saccharomyces cerevesiae fermentation solubles, dried Aspergillus oryzae fermentation extract, suszony korzeń cykorii, chondroityna, L-karnityna, wyciąg z juki Schidigera, tiamina, biotyna, ryboflawina, kwas foliowy, wszystkie minerały i witaminy zalecane przez AAFCO w żywieniu psów.
Co myślicie :?: :?: :?:
Ostatnio zmieniony przez Asia i Basia Sro 27 Lip, 2016 21:39, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Grzegorz
[Usunięty]

Wysłany: Pią 01 Cze, 2007 07:34   Karma holistyczna

Karma holi........ co!!???

Czego to sie nie wymysli by sprzedać towar - skład niezły , nie wiem jak ilosciowy - kto to wymyslił ..........a najlepsze jest : wszystkie minerały itp.... zalecane przez AAFCO .

AAFCO nic nie zaleca , nadzoruje rynek karm , co roku wydaje zestawienie wszsytkiego co jest do jedzenia na rynku amerykańckim i jesli producent o to zabiega to wydaje swój certyfikat - potwierdzajacy iz to co znajduje sie w opisie jakosciowym i ilosciowym jest również w krokiecie !!!!!!!!!!!!!!
 
 
Kinga&Kefir
[Usunięty]

Wysłany: Pią 01 Cze, 2007 15:13   

Ech,więc myślisz, że to chwyt reklamowy? :(
Oto analiza (przepraszam, że taka długa, to nie ja pisałam):

pierwsza liczba to Zawartość w pokarmie
druga liczba:Zawartość w suchej masie
trzecia liczba: Wartość energetyczna

wilgotność 8,5 %
białko 23,8 % 26 % 6,8 g/100kcal
tłuszcz 13 % 14,2 % 3,7 g/100kcal
włóknik 2,9 % 3,2 % 0,82 g/100kcal
popiół 6,1 % 6,7 % 1,7 g/100kcal
omega-6 2,2 % 2,4 % 0,6 g/100kcal
omega-3 0,4 % 0,4 % 0,1 g/100kcal
wapń 1,5 % 1,6 % 0,42 g/100kcal
fosfor 1 % 1,1 % 0,28 g/100kcal
witamina A 16500 IU/kg 18,03 IU/kg 469 mg/100kcal
witamnia D 800 IU/kg 874 IU/kg 23 mg/100kcal
witamina E 300 IU/kg 328 IU/kg 8,5 mg/100kcal
kwas linoleinowy 1,82 % 2 % 0,52 g/100kcal
magnez 0,11 % 0,12 % 31 mg/100kcal
sód 0,39 % 0,28 % 0,07 g/100kcal
potas 0,75 % 0,82 % 0,21 g/100kcal
chlor 0,4 % 0,44 % 0,11 g/100kcal
miedź 15 mg/kg 16 mg/kg 0,43 mg/100kcal
żelazo 160 mg/kg 175 mg/kg 4,5 mg/100kcal
mangan 25 mg/kg 27 mg/kg 0,7 mg/100kcal
cynk 160 mg/kg 175 mg/kg 4,5 mg/100kcal
jod 2,5 mg/kg 2,7 mg/kg 0,1 mg/100kcal
selen 0,4 mg/kg 0,44 mg/kg 0,01 mg/100kcal
arginina 1,37 % 1,5 % 0,39 g/100kcal
histydyna 0,53 % 0,6 % 0,15 g/100kcal
isoleucyna 0,85 % 0,9 % 0,24 g/100kcal
leucyna 1,66 % 1,8 % 0,47 g/100kcal
lyzyna 1,13 % 1,2 % 0,32 g/100kcal
metionina 0,84 % 0,9 % 0,24 g/100kcal
fenyloanalina 1,57 % 1,7 % 0,45 g/100kcal
tyronina 0,87 % 1 % 0,25 g/100kcal
tryptofan 0,21 % 0,2 % 0,06 g/100kcal
walina 1,07 % 1,2 % 0,31 g/100kcal
węglowodany 45,7 % 49,9 % 13 g/100kcal
witamina B1 31 mg/kg 34 mg/kg 0,88 mg/100kcal
witamina B2 6 mg/kg 6,6 mg/kg 0,17 mg/100kcal
witamina B6 10 mg/kg 10,9 mg/kg 0,28 mg/100kcal
witamina B12 0,11 mg/kg 0,12 mg/kg 3,1 mcg/100kcal
kwas foliowy 1,5 mg/kg 1,6 mg/kg 0,04 mg/100kcal
niacyna 50 mg/kg 55 mg/kg 1,4 mg/100kcal
kwas pantotenowy 19 mg/kg 20,8 mg/kg 0,54 mg/100kcal
biotyny 0,25 mg/kg 0,27 mg/kg 0,01 mg/100kcal
cholina 2,4 mg/kg 2,62 mg/kg 68 mg/100kcal
energia metaboliczna 3518 kcal/kg

Trochę mi to wyszło nieczytelnie, wybaczcie...
Ja się na tym nie znam, czy to jest dobry bilans :?: Ta karma nie jest taka bardzo droga, wychodzi ODROBINĘ taniej niż Royal; robi ją ta sama firma co Nutra Nuggets i Nutra Gold.
Grzegorzu, napisz proszę, co o tym sądzisz.
 
 
Grzegorz
[Usunięty]

Wysłany: Sro 06 Cze, 2007 05:46   Karma holistyczna

Skład ilosciowy o.k. a jakosciowy taki sobie.
Jesli robi ją ta sama firma co Nutrę to jesteś pod poziomem Royal , Bento, Eukanuba.
Produkty tej firmy aspiruja do poziomu najwyzszego , jednakże skład półproduktów oraz proces technologiczny nie predysponuje tych produktów do tego poziomu.Chodzi i używanie do produkcji mączek mięsnych i roślinnych i innych "odpadów" półproduktowych.Tak więc biorąc pod uwage gruba gorszą przyswajalność karm robionych z wyżej wymienionych półproduktów oraz przestarzały proces technologiczny to wydajność energetyczna ładnie wygląda li tylko na papierze , bo w rzeczywistości jest grubo mniejsza.
To jest taki bardzo dobry produkt ekonomiczny.
Stad , jesli to jest ciut tańsze od Royala to jest za drogie , zreszta tak samo jak Nutra itp.
Jesli już chcesz płacić mniej niz za wór RC to przejdź na Bento , to ten sam poziom a cena lepsza bo najdroższy worek Maxi Lamb & Rice kosztuje 195.
 
 
Kinga&Kefir
[Usunięty]

Wysłany: Sro 06 Cze, 2007 16:45   

Właściwie to nie chodzi mi o pieniądze, tylko o to, że mój pies na Royalu funkcjonuje tak sobie...robi wieeeeeeelkie kupy na każdym spacerze :oops:
Bento kiedyś próbowaliśmy i było kiepsko, ale fakt, że trochę za szybko zmieniliśmy z powrotem na Royala; może się jeszcze nie zdążył przestawić.

W sumie to po tym, co napisałeś, Grzegorzu, odechciało mi się testowania nowych "superkarm"; chyba po prostu wypróbuję Royalka albo Bento dla psów wrażliwych :?

Szkoda, myślałam, że odkryję Amerykę...
Dzięki za pomoc. :D :D
 
 
Asia i Basia 
Figa & Co.


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 17 Kwi 2007
Posty: 5612
Skąd: Hamburg/Torun
Wysłany: Sro 06 Cze, 2007 21:11   

Nasza Bacha jest od malego na Royalu i na rozmiar kup nie mozna narzekac, miesci sie zawsze w jednej rece :wink: , a i konsystencja zwarta, a malutkie to kupki basseta to chyba nie beda nigdy, to duzy wbrew pozorom pies, Bacha potrafi poslac "paczke" cztery razy na dzien, wiec moze dlatego one nie sa takie wielkie, ale po innych karmach potrafia psy wydalac kopce ogromne i nie pytaj jakiej konsystencji! A tak przy okazji, Grzegorzu, czy orientujesz sie w karmach Magnusson?
_________________
Baśka polykacz jablek i klockow Lego
 
 
Kinga&Kefir
[Usunięty]

Wysłany: Sro 06 Cze, 2007 23:11   

Asia i Basia napisał/a:
po innych karmach potrafia psy wydalac kopce ogromne i nie pytaj jakiej konsystencji!

No właśnie kwestię konsystencji chciałam pominąć, ale skoro już o tym piszesz, to ona również jest, hmm... wysoce niezadowalająca. Ale Kefo tak ma po każdej karmie. Pewnie dlatego, że w wieku czterech tygodni dostawał jakieś chrupki marki biedronka :evil:
Ostatnio zmieniony przez Asia i Basia Sro 27 Lip, 2016 21:40, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Grzegorz
[Usunięty]

Wysłany: Czw 07 Cze, 2007 06:17   Karma holistyczna

No więc po koleji:

-ilośc kup + rozmiar -

TEORIA - karmy z najwyzszego poziomu charakteryzują się tym , iż teoretycznie kup ma być mniej, maja byc mniejsze , mają mieć ładną konsystencję i do tego dzięki działaniom producenta ( jakis dziwny dodatek typu yucca shidigera ) maja pachnieć co najmniej jak perfumy Bossa ,czy innego topowego producenta

PRAKTYKA -kup w większości przypadków jest mniej i sa mniejsze - świadczy to o dużej przyswajalności tychże karm oraz wynika z mniejszego dawkowania -ale są psy które maja taki metabolizm iż kupy są częste ( Karol - spacer bez kup - spacerem straconym ) ,oraz że są duże , co w większości przypadków nie wpływa na kondycję psa.Czasem koniecznym jest zmiana karmy na inne żródło białka i tłuszczu i wszystko jest O.K. Wiąże sie to z gorszym przyswajaniem białka z kurczaka , czy też z jagnięcego, czasem koniecznym jest przejście na karmy częściowo zrobione z wołowiny ( stare technologie i koncepcje ) ale jeśli z psem jest O.K. to dlaczego nie - wszak to on tu jest najważnieszny a nie teoria i najnowsze trendy!!!

Reasumując - nie przejmowałbym sie tymi wszystkimi problemami przez Was podniesionymi - jeśli pies wygląda dobrze, kupa jest duża ale dobrze wygląda , pachnie tak jak powinna -to znaczy KUPĄ, jej częstotliwość jest duża ale nie jest to biegunka -to karmić dalej tak jak karmiliście - jedynie co to można przejść z karm normalnych bytowych na karmy dla psów delikaciejszych tzn linie jagnięce tu tylko Bento i Eukanuba, reszta to pic na wodę!

-Efekty karmy po zmianie

- koniecznym jest skarmienie przynajmniej 2 worków 15 kg by mozna było wyciagnąc wnioski czy dana karma lepiej służy konsumentowi, czy jest tak samo lub czy jest gorzej !!!!!!!!
Nie można oceniać po tygodniu czy też kilku dniach - metabolizm organizmu musi sie przestawić !!!!!!!!
No chyba że od razu mamy biegunkę , ewentulanie drapanie sie , świąd , wybroczyny skórne itp - w tym wypadku można to wiążać na 80% z zmianą karmy - chyba że nasz pupil zmłócił coś na trawniku , ewentualnie z blatu w kuchni gdy nas tam nie było - co niekoniecznie było przeznaczone dla niego !!!!!!!!!!!

Magnusson i inne wynalazki -

wśród ludzi zajmujacyh się biznesem zoologicznym panuje przekonanie , zreszta jak tak jak w innych dziedzinach polskiego biznesu , iż jak zostanę importerem to zarobię najwieksze pieniądze - tak było kiedyś , a nie teraz gdy rynek jest tak ciasny że bardziej już nie może.
W Europie i na Świecie produkuje kilkadziesiąt tysięcy róznych produktów pod postacią karm dla psów i kotów , czego najlepszym przykładem jest Rocznik AAFCo - zestawienie wszystkich produktów typu karma sucha i mokra dla psów i kotów na rynku amerykańsko-Kanadyjskim - ta cegła waży około 6 kg , miałem to kilka razy w ręku .

Wynalazków jest wiele , obecnie każdy może wyprodukować karme w starszej i nowszej technologii , jeśli tylko ma na to kasę . Potem może twierdzić , że jego produkt jest THE BEST , ba nawet jest firma w Kanadzie która wyprodukuje dla zamawiąjącego karmę da ci twoją nazwę a ty tylko zapłacisz - żyją z tego bardzo dobrze !!!!!!!!!!

Stąd na rynku tyle karm ,producentów i wszystkie( przynajmniej w opinii producentów są the beściarskie !!)


Uznane Marki - RC, Eukanuba, Bento Kronen, Purina Pro - to produkty powstałe dzieki wieloletnim badaniom, doświadczeniom w produkcji, wieloletnim kontraktom na półprodukty itd itp . Z doświadczenia mojego wynika - trzymam się uznanych marek i praktycznie , prócz kilku wpadek jeszcze sie nie sparzyłem!!!!!!!

W tym porównaniu ewidentnie najgorzej w mojej praktyce wychodzi RC - Royal Canin - a teraz jeszcze otworzą fabrykę pod Krakowem i to będzie klęska !!!!!!!!

To chyba tyle , ale sie rozpisałem.........
 
 
Kinga&Kefir
[Usunięty]

Wysłany: Czw 07 Cze, 2007 10:28   

Fajnie, że się rozpisałeś, bo przynajmniej jeden tłuk (=ja) coś zrozumie :mrgreen:
No cóż, z mojego bardzo niewielkiego doświadczenia wynika, że metabolizm Kefira woli Royala niż Eukanubę... a jego psi nos najbardziej kocha Pro Plan z łososiem :lol:
utwierdziłeś mnie, Grzegorzu, w postanowieniu, żeby przejść na karmę dla psów wrażliwych. Masz rację, nie ma co eksperymentować z dziwnymi markami.
 
 
Grzegorz
[Usunięty]

Wysłany: Pią 08 Cze, 2007 04:51   Karma holistyczna

Jęsli sznowny Pan Basset lubi Pro Plan Salmon & Rice to spróbuj mu dać Bento Kronen Maxi Lamb&Rice.

Purina ma jeden minus - troche chemi w konserwantach i antyutleniaczach.

Na forum jest kilka bassetów karmionych ta odmianą Bento - efekty są zaj......e!!!!
Wszystkie niejadki, grymaśniki,allergiki,te co wychowały sobie Państwa w kwestii miski żrą Maxi Lamba az uszy im sie trzęsą.

Naprawdę polecam - a zRC bym zszedł , w tym panelu karm z najwyzszego poziomu - to obecnie produkt na ostatnim miejscu.

Acha- żeby nie było niedomówień - nikogo nie chciałem potraktowąc na zasadzie tłuka - naprawde ......bo znowu mi ktos coś zarzuci!
Ostatnio zmieniony przez Asia i Basia Sro 27 Lip, 2016 21:40, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Fanfan z rodziną
[Usunięty]

Wysłany: Pią 08 Cze, 2007 10:59   

przykład pierwszy - Fanfan Tulipan z Klanu XXL 8)
 
 
Kinga&Kefir
[Usunięty]

Wysłany: Pią 08 Cze, 2007 11:51   

Ech, z tym tłukiem to żart był... Ja się po prostu czuję jak tłuk, jak czytam te wszystkie składy. Dlatego cenię sobie pomoc mądrzejszych od siebie :D
Jeszcze jedno pytanie, tym razem już nie ode mnie, tylko od dziewczyny, która właśnie kupuje szczeniaka - niestety, nie basseta :( . Pani hodowczyni karmi swoje psy Belcando i jest dystrybutorem, więc ma tę karmę bajecznie tanio. Pytanie brzmi: zmieniać na coś lepszego czy zostawać na Belcando?
Domyślam się, co odpowiesz, Grzegorzu...
 
 
Grzegorz
[Usunięty]

Wysłany: Sob 09 Cze, 2007 05:23   Karma holistyczna

No i dobrze sie domyślasz !!!!!!!!!!!
BELCANTo to taki ciut lepszy odpowiednik Pedigree , bodajże włoski , ale moge sie mylić co do producenta ( kraj ).

za duzo tego jest juz na rynku.

Jest jedna zasada którą wszystkim wpajam aż do znudzenia , w beszczelny sposób , czasem chamsko bo inaczej sie nie da . Brzmi ona:

" PRZY ODCHOWANIU SZCZENIĘCIA NIE OSZCZĘDZAMY NA KARMIE , WETERYNARZU, ODŻYWKACH ITP - WSZELKIE OSZCZĘDNOŚCI POCZYNIONE W TYM, OKRESIE STRACIMY W DWÓJNASÓB GDY PIES BEDZIE DOROSŁY LUB ZACZNIE SIĘ STARZEĆ !!!!!!!!!!!!!"
Ostatnio zmieniony przez Asia i Basia Sro 27 Lip, 2016 21:41, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Kinga&Kefir
[Usunięty]

Wysłany: Sob 09 Cze, 2007 17:20   

Dziękuję, przekażę.
 
 
FOSTER 
Fosterek



Dołączyła: 09 Sie 2010
Posty: 344
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 01 Gru, 2014 20:18   

Ze względu na wieczne kłopoty Fostera z układem pokarmowym, skórą, alergiami, wypróbowaliśmy już różne sposoby żywienia. Karmy gotowe i gotowane okazały się porażką. Nawet zwykły ryż był dla niego szkodliwy.
Na podstawie różnych artykułów i doświadczeń innych właścicieli psów dopasowaliśmy mu odpowiednią dietę.
Nie będę się rozpisywać tylko wkleję dwa linki z fajnymi materiałami, może będą dla Was interesujące.
http://www.slideshare.net...ny-holistycznej

http://www.vetexpert.pl/t...-osteoarthritis

Aż się zdziwiłam, że głównym sponsorem był Hills.
_________________

Ostatnio zmieniony przez Asia i Basia Sro 27 Lip, 2016 21:38, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
FGRP Theme created by Gilu
 
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 20