Nasze Bassety Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
kleszcze
Autor Wiadomość
Miła od Gucia 
Admin merytoryczny



Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 03 Mar 2005
Posty: 21590
Skąd: Gorzów
Wysłany: Nie 30 Sty, 2011 13:45   

one cały rok czuwają,
zmora z tymi kleszczami
_________________
694 409 059
nasze.bassety@onet.pl
 
 
 
zojka 


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 07 Lip 2008
Posty: 3761
Skąd: Mazury
Wysłany: Nie 30 Sty, 2011 14:27   

Batus napisał/a:
Dziś Maciej wyjął opitego kleszczora z karku Batusa, w styczniu :shock: :(
Nic mu nie jest, raczej nie trafiają się u nas chore kleszcze, ale jak do tej pory dawno ich nie łapał na łąkach bo nosił obrożę. Uznałam, że w zimę już mu nie będzie potrzebna, a tu proszę...


Ruf w grudniu miał babeszję ....
:~
_________________
...człowiek autentycznie czuje, że ma najwięcej, kiedy daje innym ...ks.J. Twardowski
 
 
Batus 



Dołączyła: 13 Mar 2008
Posty: 4027
Skąd: Toruń
Wysłany: Nie 30 Sty, 2011 15:17   

Wydawało mi się, że -15 mrozu i więcej zabije te wstrętne robale, a przynajmniej zamrozi do wiosny... :roll:
_________________
Luiza
 
 
 
Dorti
[Usunięty]

Wysłany: Nie 30 Sty, 2011 21:20   

A co to będzie na wiosnę :shock:
Już sie boję :cool:
  
 
 
Drachma 

Dołączyła: 20 Wrz 2010
Posty: 42
Skąd: Brzezia Łąka
Wysłany: Wto 01 Lut, 2011 20:01   

Jaki tłuszcz?????Skąd takie głupie pomysły?To jak mówienie, że pies ma robaki, bo jadł słodycze. Help!
 
 
Batus 



Dołączyła: 13 Mar 2008
Posty: 4027
Skąd: Toruń
Wysłany: Wto 01 Lut, 2011 20:37   

Drachma napisał/a:
Jaki tłuszcz?????Skąd takie głupie pomysły?To jak mówienie, że pies ma robaki, bo jadł słodycze. Help!


To odpowiedź na któryś z postów?
Powyżej opisywane są środki kupowane u weterynarzy jak krople i obroże, nikt nie wspomia o tłuszczu ;)
_________________
Luiza
 
 
 
Drachma 

Dołączyła: 20 Wrz 2010
Posty: 42
Skąd: Brzezia Łąka
Wysłany: Sro 02 Lut, 2011 09:20   

Hubertus napisał/a:
Jakie metody stosujecie na usuwanie kleszczy?

Ja smaruję kleszcza czymś tłustym np. smalcem (oczywiście sprawdza się w miejscach nieosiągalnych dla psiego pyska np. na karku). Odcinam mu w ten sposób dopływ powietrza i on najzwyczajniej w świecie się dusi i zasusza. Bardzo często sam wypada lub można go bezproblemowo wyjąć bez obawy, że zostanie coś w ciele psiaka.
Oczywiście "smarowanie" trzeba czasem powtórzyć i cała operacja zajmuje trochę czasu.



Tak to odpowiedź na wypowiedź o smalcu, czyli tłuszczu zwierzęcym z początku postu.
Ostatnio zmieniony przez Miła od Gucia Sro 02 Lut, 2011 12:39, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Drachma 

Dołączyła: 20 Wrz 2010
Posty: 42
Skąd: Brzezia Łąka
  Wysłany: Sro 02 Lut, 2011 09:21   

Przy okazji pozdrowienia od rodzeństwa ze Stajennych Progów:)
 
 
Batus 



Dołączyła: 13 Mar 2008
Posty: 4027
Skąd: Toruń
Wysłany: Sro 02 Lut, 2011 12:31   

Drachma napisał/a:
Przy okazji pozdrowienia od rodzeństwa ze Stajennych Progów:)


Dziękujemy bardzo i również pozdrawiam :) Moze wkleisz w swoim temacie jakieś nowe fotki Drachmy?
_________________
Luiza
 
 
 
Miła od Gucia 
Admin merytoryczny



Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 03 Mar 2005
Posty: 21590
Skąd: Gorzów
Wysłany: Sro 02 Lut, 2011 12:40   

Drachma, edytowałam Twój post, sprawdź wyżej czy o to chodziło
I witaj, oczywiście .
_________________
694 409 059
nasze.bassety@onet.pl
 
 
 
Drachma 

Dołączyła: 20 Wrz 2010
Posty: 42
Skąd: Brzezia Łąka
Wysłany: Sro 02 Lut, 2011 12:47   

tak o ten post chodziło. spróbuje wkleić jakieś nowe zdjęcie
 
 
werek87 

Dołączyła: 11 Maj 2011
Posty: 5
Skąd: zambrów
Wysłany: Sro 11 Maj, 2011 14:53   

hej
jesteśmy tu nowe tzn ja i moja basecica Agrafka:) szukałam pomocy na waszym forum ponieważ od kilku dni zauważyłam spadek łaknienia u małej oraz to że od kilku dni z wesołego rozbrykanego i szalejącego azora zmieniła się w przymuloną i niechętną do życia psicę. 3 dni temu wyciągnęliśmy z mężem 2 kleszcze z niej, następnego dnia kolejne 3 i wczoraj rano jeszcze jednego :(
wczoraj poszłyśmy do weterynarza (choć chyba za przysłowiowe ziemniaki dostał ten dyplom pajac jeden wrrr) nawet jej nie zbadał tylko kazał wzdłuż kręgosłupa pokropić jakimś specyfikiem. Dziś już nie ryzykowałam - pojechałam z nią do innego miasta ( zasłychnęłam opini o tej lekarce wczoraj i wyszła bardzo pozytywnie) zbadała Agrafkę i okazało się że ma jak to ona nazwała pokleszczówkę i gorączkę 40 i 6 . jesteśmy po serii 4 zastrzyków i jutro jedziemy na kontrolę.
Mam pytanie czy ktoś miał może podobną sytuację? Bo szczerze mówiąc nie wiem nawet jak się zachowywać wobec niej:( nie ma apetytu tylko pije i siusia. Rano coś tam złapała "jednym zębem" ale to mikroskopijna porcja była jak na jej możliwości:P Chciałabym jej pomóc.. tylko jak?

dziękujemy za wszystkie rady
 
 
Miła od Gucia 
Admin merytoryczny



Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 03 Mar 2005
Posty: 21590
Skąd: Gorzów
Wysłany: Sro 11 Maj, 2011 16:31   

Bardzo mi szkoda Twojej suni,
niewiele Ci poradzę, najważniejsze, że byliście u weterynarza i pies jest na lekach.
Może zadzwoń do weterynarz prowadzącej i spytaj o ten niepokojący stan.
Pewnie znajdują się forumowicze, którzy się tu wypowiedzą, przypadków z kleszczami doświadczyliśmy tu na forum wiele.
Były też dramatyczne sytuacje, Rufus basset Zojki ledwo uszedł z życiem. Na szczęście dzięki natychmiastowej reakcji wszystko dobrze się skończyło.
Trzymam kciuki i obserwuj psicę, to nie żarty
_________________
694 409 059
nasze.bassety@onet.pl
 
 
 
eufrazyna
[Usunięty]

Wysłany: Sro 11 Maj, 2011 21:44   

Babeszjoza to paskudna rzecz niestety, ale skoro zareagowałaś w porę, to powinno być wszystko ok. Obserwuj psinę, jak coś Ciebie zaniepokoi, to gnaj do weta od razu, a jak już będzie po wszystkim, to nie zapomnij o comiesięcznym zakrapianiu psa przeciw kleszczom. To dziadostwo jest wszędzie, nawet na osiedlowym skwerku.Ja zaczynam zakrapianie już w marcu i kończę w listopadzie, bo się tego bardzo boję.
 
 
Renia
[Usunięty]

Wysłany: Sro 11 Maj, 2011 22:19   

Moja sunia dwa razy przez to przechodziła... nie wiem jak będzie w przypadku Agrafki moja Beti miła 3 serie zastrzyków po pierwszej bardzo wymiotowałą. .
Ważne abyś jej kontrolowała temperaturę i koniecznie dawałą dużo pić.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
FGRP Theme created by Gilu
 
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 15