Nasze Bassety Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
kleszcze
Autor Wiadomość
werek87 

Dołączyła: 11 Maj 2011
Posty: 5
Skąd: zambrów
Wysłany: Pon 23 Maj, 2011 18:52   

na szczęscie wszystko dobrze się skończyło:) powrócił jej nieziemski apetyt i radość do życia:) byłyśmy jeszcze 2 razy u weta ale temperatura wróciła do normy właściwie już po pierwszej wizycie (pozostałe dwie były kontrolne)
strachu mi napędziła co niemiara
teraz codziennie wieczorem jest trzepana dokładnie centymetr po centymetrze ale chyba krople podane jej się sprawdzają skoro ani jeden więcej się nie wbił
 
 
besta 



Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 29 Cze 2008
Posty: 3051
Skąd: 3City
Wysłany: Pon 30 Maj, 2011 22:59   

Czy ktoś z Was spotkał się z płynem Agrecol AROX na komary i kleszcze dla zwierząt?
Byłam w sobotę w sklepie i tam w dziale ogrodniczym :shock: trafiłam na to cuś.Nie kupiłam ,bo nie mam pojęcia czy warto.Moje psice zakropione(Adventixem ostatnio) a u Gajki znalazłam dwa kleszczory wbite jeden zasuszony a drugi opity i żywiuteńki.Może ten AROX to jakaś metoda na te bestie?
_________________
...na zawsze stajesz się odpowiedzialny za to,co oswoiłeś....
 
 
zojka 


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 07 Lip 2008
Posty: 3761
Skąd: Mazury
Wysłany: Wto 31 Maj, 2011 07:00   

Ja z Toli wyciągnęłam opitego dziada :evil:
Mam nadzieję, że nie był chory.....
_________________
...człowiek autentycznie czuje, że ma najwięcej, kiedy daje innym ...ks.J. Twardowski
 
 
Mirka
[Usunięty]

Wysłany: Wto 31 Maj, 2011 10:48   

besta napisał/a:
Czy ktoś z Was spotkał się z płynem Agrecol AROX na komary i kleszcze dla zwierząt?
Byłam w sobotę w sklepie i tam w dziale ogrodniczym :shock: trafiłam na to cuś.Nie kupiłam ,bo nie mam pojęcia czy warto.Moje psice zakropione(Adventixem ostatnio) a u Gajki znalazłam dwa kleszczory wbite jeden zasuszony a drugi opity i żywiuteńki.Może ten AROX to jakaś metoda na te bestie?


Dagmara my stosujemy preparat "REPELENT"-pożegnanie z kleszczem i komarem
z tym że tym preparatem opryskuje się trawniki i roślinki w ogrodzie
jeden oprysk działa ok.4 tyg.jest bezpieczny dla zwierzat i dzieci
po oprysku w ogrodzie pieknie pachnie :smile:
 
 
zojka 


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 07 Lip 2008
Posty: 3761
Skąd: Mazury
Wysłany: Wto 31 Maj, 2011 12:41   

Mirka daj namiary na ten środek!!!!!
_________________
...człowiek autentycznie czuje, że ma najwięcej, kiedy daje innym ...ks.J. Twardowski
 
 
Mirka
[Usunięty]

Wysłany: Wto 31 Maj, 2011 14:41   

zojka napisał/a:
Mirka daj namiary na ten środek!!!!!



Zoja kupiliśmy ten preparat w centrum ogrodniczym
jest w takiej fajnej butelce którą podłącza się do węża z wodą i się rozpyla :cool:

a kosztuje ok.40zł ale spokojnie wystarcza na 2 razy :wink:
 
 
besta 



Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 29 Cze 2008
Posty: 3051
Skąd: 3City
Wysłany: Wto 31 Maj, 2011 17:23   

Mirka dzięki za informacje.W moim ogrodzie na razie plac budowy :roll: i nie czego podlewać ale wiedza przyda się,przyda :lol: .Na razie muszę kropić zwierzaki i mieć nadzieję ,że paskudy się nie wgryzą.
_________________
...na zawsze stajesz się odpowiedzialny za to,co oswoiłeś....
 
 
zojka 


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 07 Lip 2008
Posty: 3761
Skąd: Mazury
Wysłany: Wto 31 Maj, 2011 21:47   

Dżenks :mrgreen:
Popytam u nas, czy takie cuda są.
_________________
...człowiek autentycznie czuje, że ma najwięcej, kiedy daje innym ...ks.J. Twardowski
 
 
jaila 

Dołączyła: 11 Sie 2019
Posty: 26
Skąd: Těšin
Wysłany: Czw 09 Kwi, 2020 20:27   

Mamy rok 2020, co stosujecie dla swoich psiaków ? Dziś na głowie i pyszczku złapałam dwa, niewbite, miesiąc temu, pies przy otrzepywaniu po spacerze zrzucił mi na dywan także dwa, mam teraz manie i sprawdzam po każdym spacerze
Tabletki
- odpada, działa od wewnątrz, polecane tak Bravecto truje psy (przy dłuższym stosowaniu, czego nie sprawdzał producent, masowe pozwy były m.in w Hiszpanii), podobno sa jakieś inne czeskie, ale nie znam i też ciężko znaleźć opinie i badania przy dłuższym stosowaniu
Obroże:
- Foresto popsuło się od 2018 roku, 3/4 negatywnych opini od tego czasu jak przed tym odwrotnie.
- Scalibor, zbiera niby dobre opinie wciąż, nie tak długo na PL rynku, ale czy można spać z psem, jak z dziećmi ? W Foresto była notka by z psem nie spać i szkodliwe dla dzieci przy dłuższym kontakcie z psem (ja z psami śpię i nie mogę sobie pozwolić na coś takiego)
Krople ?
- tylko jakie ?
Spraye ? (to polecane od hodowcy mojego Bullka)
- tylko, że trzeba pryskać przed każdym spacerem (ale przynajmniej mało inwazyjne dla psa, raz, że krótko działa, dwa zmywa woda itd), on stosuje to samo da psa jak i dla siebie i poleca

Co stosują Basseciarze ? Jakieś sprawdzone nowości na ten, albo zeszły rok ?
 
 
jaila 

Dołączyła: 11 Sie 2019
Posty: 26
Skąd: Těšin
Wysłany: Nie 12 Kwi, 2020 21:15   

Po wielu, wielu dniach, przeczytaniu mnóstwa artykułów, testów na polskich i zagranicznych stronach w końcu zdecydowałam się na Advantix Spot-on, jako, że naprawdę działają (tzn zabijają kleszcze, co już niestety bądź stety zostało sprawdzone na główce Gastona), czy także odstraszają ? Nie wiem to się okaże. w każdym razie nic lepszego niż Permetryna na razie nie znamy (stosuje to również wojsko), a mają jeszcze Imidaklopryd, który jest najbardziej znanym środkiem owadobójczym na świecie.
Tanio nie jest, działa niby miesiąc i psa można kąpać (i tak nie jest kąpany częściej, druga sprawa nie ma wystaw, wiec nie ma też po co częściej), także zobaczymy pod koniec roku, wrócę z relacją.
 
 
besta 



Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 29 Cze 2008
Posty: 3051
Skąd: 3City
Wysłany: Sob 18 Kwi, 2020 07:47   

Z rozmów z moją panią wet niestety ale najlepiej działają Bravecto albo Simparica....
I są one też w kroplach a więc nie przyjmowane " do środka" tylko zakraplane na skóre działają tak długo jak tabletki i mają podobną cenę....
_________________
...na zawsze stajesz się odpowiedzialny za to,co oswoiłeś....
 
 
Miła od Gucia 
Admin merytoryczny



Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 03 Mar 2005
Posty: 21590
Skąd: Gorzów
Wysłany: Nie 19 Kwi, 2020 00:01   

Flipa podobnie nie może żadnej chemii.
Wyżej pewnie pisałam, u nas sprawdza się Czystek, firmy Pokusa. Podaję jej już od trzech miesięcy, żeby nabrała odpowiedniego zapaszku. Pewnie, że zdarza się, że przyniesie kleszcza, ale to są jednorazowe przypadki. Kleszcze nie lubią zapachu czystka. I także stosowałam, "ultradzwiękowy odstraszacz kleszczy", także się sprawdza, kosztuje okolo 100 zł, i przyczepiam do obróżki czy szelek i okres działania to rok.
_________________
694 409 059
nasze.bassety@onet.pl
 
 
 
ŁucjaLuna 



Dołączyła: 28 Kwi 2014
Posty: 1079
Skąd: Szprotawa(lubuskie)
Wysłany: Nie 19 Kwi, 2020 17:08   

Ja przy Cantku=Antku próbowałam wszystkiego. Nic nie działało poza Bravecto(podane 2 razy), ale potem już się bałam, bo niestety bałam się działań ubocznych. Impresja przynosi pojedyncze(łażące najczęściej, raz miała wbitego). Nie wiem co zrobić, bo tak jak pisze Miła ja śpię z dziewczynką czyli chemia odpada.
_________________

 
 
jaila 

Dołączyła: 11 Sie 2019
Posty: 26
Skąd: Těšin
Wysłany: Pon 20 Kwi, 2020 20:12   

Bravecto oczywiście działa i to bardzo dobrze, ale ma za dużo skutków ubocznych.
Skoro się już tym FDA zajęło to coś w tym musi być. Druga sprawa opinie, powtarzające się i bardzo podobne do siebie (drgawki, problemy neurologiczne itp), zazwyczaj po którejś dawce i może faktycznie, podać to raz na rok nic się nie stanie, ale póki krople działają nie mam zamiaru, prędzej przejdę na zwykłą permetrynę w sprayu, bo kleszcz na takim psie nie chce siedzieć ani chwili dłużej, a jak jakimś cudem nie zeskoczy to zdechnie.
Dla nas ludzi i dla psiaków na szczęście w małych ilościach nie jest szkodliwa, ale dla kotów potrafi być zabójcza.
_________________

 
 
Magdaa 



Dołączyła: 23 Paź 2013
Posty: 896
Skąd: wielkopolska
Wysłany: Sob 13 Cze, 2020 21:42   

Też w tym roku testujemy wszystko ,już byłam gotowa na bravecto ,ale problemy neurologiczne mnie odstraszają . Szkoda ,że Foresto już nie działa , bo przez lata służyło nam świetnie ,przestało w ubiegłym roku. Teraz kupiliśmy jakąś tańsza obrożę ,zakropilismy frontline i kleszcze się zdarzają ,martwe ,ale jednak wbite. Spróbujemy adwantixa ,a na przyszły sezon przetestujemy czystek ,w sumie może już mu zmiele i dodam do suplementów.
_________________
BASCO, tylko tak straszy
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
FGRP Theme created by Gilu
 
Strona wygenerowana w 0,13 sekundy. Zapytań do SQL: 15