Nasze Bassety
Klub Miłośników Basset Hound i podobnych.

Szczenięta - radosna wiadomość

Ewa i Tofik - Pią 28 Paź, 2005 00:15
Temat postu: radosna wiadomość
chcę podzielić się swoim szczęściem

24 pażdziernika przyszły na świat szczeniaczki basset hound, 5 suniek i 4 pieski tricolor, szczęśliwej mamy ARKI ELDORADO Nefer i dumnego tatusia GLADIATORA ze Stajennych Progów. dziecioki są silne, duże i robią mnóstwo chałasu i zamieszania. Mam nadzieję, że "bassecia rodzina" przyjmie je taką samą radością jak my.
Serdeczne pozdrowienia dla wszystkich miłośników rasy oraz ich podopiecznych.

ps. za kilka dni postarm się dołączyć zdięcia łaciatej bandy

Dariusz - Pią 28 Paź, 2005 07:50

Bardzo serdecznie gratuluję!!!!!!!!!
Mirka - Pią 28 Paź, 2005 07:54

Bardzo serdecznie gratuluję,no,no,jak szczeniaczki będą takie jak tatuś :shock: :shock: a czy to nie znaczy ze Kaśka została "babcią" :?: :?: hihihi
Evika - Pią 28 Paź, 2005 07:59

Hej Ewuniu ,dzieki za wiadomosc/ to ta na PW/ , super !! witamy maluchy na swiecie, oby sie radosnie i zdrowo chowaly !! A ja juz wiem ,gdzie kierowac ludzi ,ktorzy u nas pytaja o szczeniaczki .. Pozdrowionka od nas wszystkich !!
Agata - Pią 28 Paź, 2005 13:19

Ewa - suuuuuuuuuuuuuper :!:
Ale masz fajnie :lol:
Ten zapach maluchów :wink: coś wspaniałego :!:

Duuuuuuuuuuuuuuuuuuużo zdrówka dla maluszków !!!
Czekamy na zdjęcia :!:

Aleksander - Pią 28 Paź, 2005 18:44

Od tych zdjątek to trzeba było zacząć. Gratulacje i czekamy pilnie na dalsze informacje (waga, imiona itd) no i zdjęcia. fajnie mieć taką bande maluszków. :thx
Miła od Gucia - Pią 28 Paź, 2005 22:38

Zdrówka maluchom życzymy i czekamy na wieści.
Ewa i Tofik - Sob 29 Paź, 2005 01:11

dziękuję za mile i ciepłe słowa

mamusia i dziecioki czują się świetnie, maluszki są bardzo mobilne i naprwdę trudno nad nimi zapanować.
W kwestiach formalnych:
- przydomek: "z klubu XXL"
- imiona: chłopaki - Fumfel, Fanfan Tulipan, Falkor, Filip
dziewczyny - Fanaberia, Femcia, Funia, Fontanna i Fidżi
- waga po urodzeniu od 450 do 570g, ale korzystałam z starej wagi kuchennej więc mogą być odchyłki (u weta nie było czasu, ponieważ to była cesarka i chciałam jak najszybciej zabrać towarzystwo do domu) wet przyjeżdza codziennie późnym wieoczem i oczom nie wierzy, bo rosną jak na drożdzach.
poza tym mocno pracujemy nad wyrównaniem tzn. dwie sunie i jeden piesek są delikatniejszej budowy i kondycji, więc przystawiamy do cycoszka.

nad zdięciami popracujemy w weekend
jeszcze raz dzięki, wielkie dzięki za miły odzew i trzymajci kciuki za bandę łaciatych i mamuśkie

Ps. a Kaśka jest szczęśliwą babcią (wiem bo jesteśmy stałym kontakcie)

Krzysiek - Sro 02 Lis, 2005 00:19
Temat postu: Fotki
Witam
Dotarły dzisiaj do mnie obiecane fotki maluszków - koniecznie musicie je zobaczyć :)









Pozdrawiam
admin

Arleta - Sro 02 Lis, 2005 08:41

Wielkie Gratulacje Ewo- super maluszki i jakie duze sie urodzily.
Życzymy dobrego i zdrowego rozwoju - oby szybko rosły i pokazaly sie jako piękne basseciątka :)

Aleksander - Sro 02 Lis, 2005 18:36

To jest wprost niemożliwe że z takich maleństw wyrosna takie duże potworki o długich uszach. Zdjęcia super prosimy dokumentowac wzrost regularnie to bedziemy mieli podgląd rozwojowy. Są śliczne.
agnieszka - Sro 02 Lis, 2005 20:55

gratulacje i buziaczki id Lunki w kazdy ( jeszcze malutki) nosek
Miła od Gucia - Sro 02 Lis, 2005 21:59

Cudeńka, nic tylko je kochać. Życzmy zdrówka i radości z pociech.
Ewa i Tofik - Pią 04 Lis, 2005 22:26

u nas w "klubie" następne radosne wiadomości!!!

Dzisiaj dziecioki zaczeły otwierać oczki. Coś pięknego!.

A tak poza tym to są ogromne i baaaaardzo silne, niestety poza jedną suńcią, Funią, siłę już odzyskała, ale powoli rośnie i od tygodnia jest na butli. Możecie więc pozazdrościć mi wstawania w nocy mniej więcie co 1,5 godz. (w dzień mam zastępstwo) i odgrzewania mleczka, naprawde wspaniałe przeżycie.
Pozdrawiam Wszystkich (następne zdięcia w weekend)

Kasia :) - Pią 04 Lis, 2005 23:13

Ewa - one są cudne! Takie małe krówki :lol: no po prostu oczu nie można oderwac od monitora! ...oj nie wyjdzie mi to na dobre :lol:
Ewa z Matyldą i Bobem - Czw 08 Gru, 2005 13:54

No i co dalej? Co u Was nowego?
Jakieś zdjęcia może masz nowe?

I gdzie te śliczności zamieszkają?
:D

Agata - Czw 08 Gru, 2005 14:23

Ewa i Tofik napisał/a:


niestety poza jedną suńcią, Funią, siłę już odzyskała, ale powoli rośnie i od tygodnia jest na butli.



Ewunia, jak tam Fina.

Wklej proszę nowe fotki maluszków i ucałuj je ode mnie :D

Ewa i Tofik - Pią 09 Gru, 2005 00:10

to naprawdę miłe, że pytacie co u nas słychać.
A słychać poszczekiwanie, mruczenie, jęczenie, wzdychanie, powarkiwanie, chrumkanie, chrapanie i sama nie wiem co jeszcze, bo chyba wiecie ile basset potrafi wydawać z siebe dzwięków, a u nas jest ich osiem + Mamuśka.

Długo się nie odzywałam w tym temacie, gdyż jak tytuł wskazuje radosne mają być wiadomości, ale nie jest tak do końca.
W dniu kiedy maluchy kończyły dwa tygodnie, wczesnym rankiem znlazłam martwego FALKORA. Nie znam przyczyny, odszedł cicho, gdy Go brałam na ręce wyglądał jakby spał. Jeszcze ryczę choć mineło już trochę czasu. Wet określił to nagłym ześciem czy jakoś tak, już nie pamiętam, w każdym razie podobno zdarza się to ok.10 dnia życia szczeniąt. Pani Ela Sobieszczańska, która robiła przegląd miotu potwierdziła tą hipotezę. Ale dla mnie to nieistotne, ja poprostu już nie mam malutkiego FALKORA.

Jeśli zaś chodzi o pozostałe potworki to ....... coś niesamowitego, co zobaczycie jak poproszę Admina o wklejene fotek, (a On mam nadzieję to dla mnie zrobi:))

Agata gratuluję przychówku, wiem co przeżywasz, naprawdę czekają cię cudowne chwile, ale przecież Ty to już znasz, całusy dla dziecioków

pozdrawiam ciepło

Ewa i Tofik - Pią 16 Gru, 2005 00:13

Próbowałam wkleic fotki sama, ale co mi z tego wyszło nie powiem bo wyrażać się nie chcę (ale chyba widać, a właściwie nie widać) więc bez pomocy Admina się nie obejdzie.

Ewo jeśli chodzi o nowe domy dla maluszków to, "rozparcelowane" są już wszystkie i to dawno. Wybrałam mam nadzieję najlepsze, ale ... jeszcze jak dzwonią chętni, to spisuję kontakt, tak, na wszelki wypadek.
I tak:
FUMFEL jedzie na Litwę do rodziny, gdzie jest oczekiwanym następcą ich kochanego basseta, który odszedł za TM
FILIP jedzie do P. Kasi i jej rodziny do Słupska
FEMCIA wyjedzie do P. Marii i jej męża do Niemiec
FIDŹI zamieszka w Płocku u P. Włodka i jego rodziny, będzie trzecią już bassetką w tym domu
FLORENS zostaje w okolicy, u p. Jadwigi i p. Mieczysława w Redzie
FANABERIA zostaje u nas (to z jej powodu to całe "zamieszanie") nasza upragniona druga suńcia
FUNIA nasze ręcznie odkarmione maleństwo (już nie takie małe- pozdrawiam Agatko - to odp. na twoje pyt.) skradło serce mojej teściowej i zamieszka razem z Nią i z teściem w Sopocie
FANFAN TULIPAN może pojedzie na Słowację do p. Barabary (jeszcze nie podjełam decyzji), jeśli nie, to ............ zostanie z nami :)

fotki podrzucę w wolnej chwili
pozdrawiam

Agata - Pią 16 Gru, 2005 11:09

Ewa i Tofik napisał/a:
FANFAN TULIPAN może pojedzie na Słowację do p. Barabary (jeszcze nie podjełam decyzji), jeśli nie, to ............ zostanie z nami :)



:lol: :lol: :lol: :lol:

Oj Ewunia, widzę, że nie tylko ja robię wszystko, aby maluchy zostały jak najbliżej mnie lub wprost ze mną 8)
Z dzieci Agatki wiadomo wszystkie kocham bardzo, ale.........
w jednej suni zakochałam się na zabój :wink:
Dzisiejszej nocy usnęła mi na poduszce, a ja leżąc obok niej wpatrywałam się w każdą jej plamkę przez półtorej godziny.
No jak ją sobie zostawię to będę już kompletną wariatką, ale kilka lat temu powiedziałam, że chcę mieć 10 bassetów a mam tylko 6 :lol:

Ewa i Tofik - Sob 17 Gru, 2005 00:14

ooooooooo kurtka!!!!! kolejna próba (z tą samą instrukcją) powiodła się, więc .... teraz zdięcia wszystkich maluchów się pojawią :D

Agata dzięki za zmobilizowanie mnie do kolejnej próby


sorrrry POMYŁKA - to jest fotka FEMCI

Agata - Sob 17 Gru, 2005 01:00

Brawo Ewunia, brawo :thx

Daj więcej zdjęć !!!!

Miła od Gucia - Sob 17 Gru, 2005 15:56

Acha już od małego próba siły, ślicznotka, tak, tak więcej zdjęć prosimy.
Ewa i Tofik - Czw 29 Gru, 2005 00:18

co prawda nikt już chyba nie zagląda na Forum, ale ja mam nowe wiadomości (dla mnie niebardzo radosne) Moje dziecioki opuszczają powoli nasz dom, i tak:
FILIP jest już w Słupsku

FLORENS też w nowym domku (tu jeszcze u nas)


FIDŹI dzisiaj opuściła domowe pielesze i udała się do Płocka

Jutro FEMCIA wyjeżdza do niemiec, w tej pięknej torbie

FANABERIA chyba też chce jechać (może to urok tej torby???) ale ja jej nigdzie nie puszczę!!!!!!!!!!


trochę za nimi tęsknię :cry:
i chyba nie tylko ja

Aleksander - Czw 29 Gru, 2005 09:00

jak to nikt nie zagląda. Zdjęcia superowe. Wiesz my tez zastanawiliśmy się i doszliśmy do wniosku, że to bardzo trudno oddać komuś takie maleństwo, które sie kocha i przez pewien czas nim opiekuje. To straszne niby wszystko mówi: psiak będzie miał nowy dobry dom itd ale łezka w oku sie kręci. :(
Miła od Gucia - Czw 29 Gru, 2005 12:58

To znaczy że Fanaberię zostawiacie sobie ? To ostatnie rodzinne zdjęcie, jakie one śliczne.
Ewa i Tofik - Czw 29 Gru, 2005 22:57

Cytat:
bardzo trudno oddać komuś takie maleństwo, które sie kocha i przez pewien czas nim opiekuje. To straszne niby wszystko mówi: psiak będzie miał nowy dobry dom itd ale łezka w oku sie kręci.
oczywiście, rozstania są staszne, łezka nie się kręci, ale płynie potokami. Gdybym mogła zostawiłabym je wszystkie,
Cytat:
To znaczy że Fanaberię zostawiacie sobie ?

pewnie, że zostaje, FANABERIA zwana Fany to nasza wymarzona druga sunia w domu, a i FUNIA zamieszka u teściów, czyli też w rodzinie. ALE....... mieszkają jeszcze z nami dwa chłopaki: FANFAN TULIPAN i FUMFEL, kto wie może któryś z nich też zostanie :lol:

Miła od Gucia - Pią 30 Gru, 2005 02:55

Szczęśliwcy, jak będę miała w końcu swój wymarzony domek, dorównam Wam w ilości psiaków.
Agata - Nie 15 Sty, 2006 20:37

I co kochana słychać u maluchów :D
Ewa i Tofik - Pon 16 Sty, 2006 00:31

a tak psioczyłam, że nikt nie zagląda na forum, a sama się opuszczam i też nie mogę do kompa usiąść.

Ale jestem i teraz newsy. FANFAN TULIPAN mieszka w Rudzie Śląskiej. A miał zostać u nas :( , ale dałam się uprosić przesympatycznemu Panu Mateuszowi i Fanfan ma nowy domek, a do towarzystwa kolegów, pudelka i foxa



FUMFEL mieszka już na Litwie w Marijanpolu u Arunasa i Laury i ma na imię Bruno (Fumfel trudno im się wymawiał) :wink:

FUNIA od wczoraj panuje w domu mojej teściowej, a do ustawiania ma naszą Rotkę Pię (pieszczotliwie zwaną Piranią) :lol:

A u nas, pojawiła się znowu, niestety tylko na dwa tyg. FLORENS vel Flora, moja ulubienica, więc chyba domyślacie się jak się cieszę

no i mam jeszcze na otarcie łez moją kochaną Fany

ta mała co śpi to Funia, a duże zezujące to właśnie moja Fanaberia

Agata - Pon 16 Sty, 2006 00:53

A masz jeszcze jakieś zdjęcia Funi ?
Ewa i Tofik - Pon 16 Sty, 2006 01:57

zdięcia Funi, powiadasz?
Prawda jest taka, że dwie suncie Funia i Fanaberia mają mało fotek. A spowodowane jest to chyba tym, że ja wiedziałam od początku, że One zostają (choć w planach była tylko Fany). I pstrykałam tym maluchom, które miały nas opuścić :wink: I Funia ma głównie tylko takie (narazie, bo mam zamiar nadrobić niedopatrzenie)


bosze :shock: , gdy patrze na te fotki to sama nie mogę uwierzyć, że z tej kruszynki wyrósł taki diabełek.
zrobię jej fotki u Teściów w towarzystwie Pirani, to zobaczycie co z Niej wyrosło. Cieszę się, że wstawałam co 1,5 godz. na te karmienia, naprawdę było warto, teraz mała Funia daje nam ogrom szczęścia

Agata - Pon 16 Sty, 2006 12:28

To czekam na jej aktualne zdjęcia :D
Buba - Pon 16 Sty, 2006 19:06

Ewa i Tofik napisał/a:
FANFAN TULIPAN mieszka w Rudzie Śląskiej. A miał zostać u nas :( , ale dałam się uprosić przesympatycznemu Panu Mateuszowi i Fanfan ma nowy domek, a do towarzystwa kolegów, pudelka i foxa


Foxa powiadasz.....?? :thx
Ja mam właśnie takie zestawienie, fox krótkowłosy + basset. Rewelacyjnie się razem wychowują. Basset pobiera energię od foxa, a fox wyciszenie od basseta. Dzięki wspólnym zabawo-walkom basset nie daje sobą pomiatać innym psom - też potrafi parę słów powiedzieć, gdy np. jakiś dominant próbuje z niego zrobić dziewczynkę :wink:
Idylla...

wspólne wodowanie


i dumanie

Ewa i Tofik - Pon 16 Sty, 2006 22:59

nie ma co poprostu przyjeciele :) mam nadzieję, że Fox u Pana Mateusza będzie równie dobrym towarzyszem dla mojego Fanana. Super zdięcia, może kiedyś dostanę podobne z Rudy, już czekam
Kasia :) - Pon 16 Sty, 2006 23:44

a ja nie ukrywam że czekam na obiecaną fotkw małego potworka z Pią, strasznie jestem ciekawa połączenia bassetona z rotti :)

Ewa, maluchy przepiękne, ja tam zawsze żałuję że szczeniaczki tak szybko dorastają!
Pozdrowionka dla całej szczęśliwej rodziny

K & czarni :)

Ewka - Wto 17 Sty, 2006 19:24

Ależ piękne są szczeniaki baseice. Zapomniałam już .Ostatniego szczeniaka miałam 11 lat temu.
BEDĘ MIEĆ BASSETA JESZCZE KIEDYŚ!!!!!!!!!!!!!!!
Wszystkie szczeniaki są przepiękne. Mogłyby zostawać takie kochane i miękkie na zawsze.

Agata - Wto 17 Sty, 2006 22:04

Ewka napisał/a:
Ależ piękne są szczeniaki baseice. Zapomniałam już .Ostatniego szczeniaka miałam 11 lat temu.
BEDĘ MIEĆ BASSETA JESZCZE KIEDYŚ!!!!!!!!!!!!!!!



Ewa, na tym forum mieliśmy już kiedyś taką jedną marzycielkę :wink:
Jej marzenie nie tak dawno się zrealizowało :D
Teraz Joania ma swoją wymarzoną Gapę :lol:
Wszystko przed Tobą 8)

Ewa i Tofik - Nie 22 Sty, 2006 19:41

obiecane zdięcia Funi
nasza główna bohaterka

tu z Pią



a tu ze mną

Aleksander - Nie 22 Sty, 2006 21:26

Śliczne maleństwo.I właściwie to już nie takie maleństwo.
Kasia :) - Pon 23 Sty, 2006 10:20

o matko! baleron upolował rottweilera!


Ewa i Tofik napisał/a:




boooskieeee!!!

mała Żmijka rośnie , a Pia - brak mi słów!

Ewa i Tofik - Pon 23 Sty, 2006 22:36

tak Pia jest na 10 i to z plusem, szczególnie jeśli chodzi o opiekę nad Funią.
Pozwala jej na WSZYSTKO, nawet jak dostanie jakiś smakołyk to podchodzi do małej i go rozgryza tak żeby się z Funią podzielić. Patrzeć można na nie godzinami.

Ewa i Tofik - Wto 14 Lut, 2006 23:58

mam foty moich dziecioków z nowych domków :thx ,
będę wklejać na raty, a zaczynam od Filipa, Filipa "Pięknego" 8) na zdięciach ze swoją ukochaną Pańcią


Ewa i Tofik - Pią 31 Mar, 2006 23:36

postanowiłam nadrobić trochę zaległości
oto Fanaberia, "występy gościnne" na wystawie w Gdańsku



mam nadzieję, że reszta rodzeństwa pojawi się tu już nie długo, czekam na odp na maile, które wysłałam do ich właścicieli. Może odeślą mi stare fotki i dołożą coś nowego :)

Ewa i Tofik - Czw 17 Sie, 2006 00:06

Dawno mnie tu nie było, ale okazja jest, Florens vel Florka jest u mnie na wakacjach

Florens i Fany (to ta podwoziem ddo góry)

Agata - Sro 23 Sie, 2006 01:42

Fajnie znów przytulić swoje maleństwo :D
Ewa i Tofik - Sob 02 Wrz, 2006 15:11

Cytat:
Fajnie znów przytulić swoje maleństwo
oj fajnie, ale najpierw trzeba je złapać :D , a Florka to diabeł wcielony wiecznie w ruchu
a tak wyglądają w komplecie

=AsMiNn= - Sob 02 Wrz, 2006 20:04
Temat postu: Gratulacje!
Gratulacje dla mamusi, tatusia i dziadkófff (czyli dla was) hehe ;]
Ewa i Tofik - Wto 24 Paź, 2006 22:39

Moje dziecioki skończyły dziś roczek :D tyle czasu upłyneło, a ja mam wrażenie jakby było to wczoraj i jestem jakoś dziwnie wzruszona. Moje kochane maluszki.......

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group