Nasze Bassety Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
SKORA Drapanie
Autor Wiadomość
grejsi 



Dołączyła: 27 Lip 2011
Posty: 136
Skąd: Szczecin
Wysłany: Nie 14 Sie, 2011 14:32   SKORA Drapanie

Nora się drapie. Nie jesteśmy w stanie znaleźć nic, co mogłoby przypominać robala, pchłę, kleszcza. Zresztą bardzo często drapie sie jak ktoś przestaje zwracać na nią uwagę. Wybieramy się do veta, na wszelki wypadek, ale zastanawiam się czy może być to nerwowe? Wysypek też u niej nie zauwazyłyśmy ale mimo to, może to jakaś alergia?
Ostatnio zmieniony przez Asia i Basia Nie 06 Kwi, 2014 10:17, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
domelcia 



Dołączyła: 10 Mar 2010
Posty: 1216
Skąd: Chrzanów 504343471
Wysłany: Nie 14 Sie, 2011 15:31   

może to od karmy? zmienialiście jej karmę?
_________________
Pozdrawiam
Dominika
www.bassbanda.pl -stronka o moich parówkach

Jeśli któregoś dnia masz być szczęśliwy, dlaczego nie zaczniesz od dzisiaj?
 
 
 
eufrazyna
[Usunięty]

Wysłany: Nie 14 Sie, 2011 16:03   

Ja o tym pisalam w temacie adopcji Tosi. Tola miala alergie pokarmowa na drob, trzeba bylo zupelnie wyeliminowac i przeszla alergia.
 
 
mychaNora 



Dołączyła: 03 Sie 2011
Posty: 313
Skąd: Szczecin
Wysłany: Nie 14 Sie, 2011 17:37   

Karma Nory została zdecydowanie zmieniona, natomiast nie przez nas a przez naszą ukochaną podopieczną :mrgreen: . Zdecydowanie odmówiła jedzenia suchej karmy i tylko od czasu do czasu, jak chce pokazać jaka jest nieszczęśliwa, że nie ma nic do połasowania na co ma aktualnie ochotę, to podchodzi do miski z suchą karmą, wywraca ją i zjada kilka chrupek jakby chciała powiedzieć - "patrzcie, co muszę przez Was jeść!!", patrząc na nas swoim okrutnie smutnym, krojącym ludzką duszę i serce wzrokiem!!!!
A faktycznie odstawię drób z diety Nory i zobaczę, czy da to efekt - kupowałam jej żołądeczki i sreduszka drobiowe. Może to i dobrze się składa, że nie kupiłam dziś świeżych, ale handel detaliczny zmusił mnie do nabycia mojemu słoneczku serduszek ale wołowych :mrgreen: .
_________________
pozdrowienia od Norki & spółki
 
 
 
Mirka
[Usunięty]

Wysłany: Nie 14 Sie, 2011 18:36   

oooo serca wołowe
pychota,moje uwielbiają ale nie dostaja
bo nie mogą :~
 
 
Miła od Gucia 
Admin merytoryczny



Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 03 Mar 2005
Posty: 21591
Skąd: Gorzów
Wysłany: Nie 14 Sie, 2011 18:59   

serca wołowe to rarytas dla psa.
Gustaw po drobiowych zawsze miał sensacje, ale wołowe to i surowe wcinał i nic.
_________________
694 409 059
nasze.bassety@onet.pl
 
 
 
Dorti
[Usunięty]

Wysłany: Nie 14 Sie, 2011 22:13   

Bardzo często jest problemem stwierdzenie od czego tak naprawdę pies ma alergię.
Jeżeli ona jest na gotowanym to wprowadż zamiast mięsa rybę, gotuj ją z ryżykiem. Nie wprowadzaj warzyw. Potrzymaj na tym zestawie jakiś czas i obserwuj.
Jeżeli ma alrgię pokarmową to na rybie powinna przestać się drapać.
Z karmami róznie bywa, podasz jedną z kurczakiem i uczuli, podasz inną również z kurczakiem nie uczuli :roll:
 
 
mychaNora 



Dołączyła: 03 Sie 2011
Posty: 313
Skąd: Szczecin
Wysłany: Nie 14 Sie, 2011 22:46   

Na razie to nie wiem, czy to jest alergia, choć podejrzewam, że drób jednak może nie służyć Norce. Zrezygnowałam chwilowo z zakupu drobiowych smakołyków a przeszłam na wołowe. W przypadku Norki obawiam się, że już w tej chwili jakakolwiek sucha karma nie zda egzaminu :mrgreen: ponieważ nasza księżniczka za bardzo polubiła gotowane jedzonko. Jeżeli wołowina nie zmniejszy częstotliwości drapania się suni to przejdziemy na rybkę. Jednak i tak veta odwiedzimy. Dziękuję bardzo za porady - nigdy ich nie jest za dużo. Pozdrawiam wszystkich.
_________________
pozdrowienia od Norki & spółki
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
FGRP Theme created by Gilu
 
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 15