Nasze Bassety Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Miła od Gucia
Pią 09 Kwi, 2010 21:29
Bassetka roczna i jej losy/SARA znalazła domek u Pauli
Autor Wiadomość
matrix86 

Dołączył: 02 Kwi 2010
Posty: 11
Skąd: Wiry \ k. Poznania
Wysłany: Sob 03 Kwi, 2010 12:06   

Witam.

Bradzo bym chciał dać dom tej suni, więc zgłaszam sie na kandydata :P
Tylko problem w tym, że niewiem czy bedzie mnie stać na sterylizacje :oops:
Psa chce dla towarzystwa i ogólnie żeby mieć przyjaciela :oops:
 
 
Mirka
[Usunięty]

Wysłany: Sob 03 Kwi, 2010 12:45   

Gosiu tak sie cieszę :!: :!: :mrgreen:
 
 
gocha
[Usunięty]

Wysłany: Sob 03 Kwi, 2010 13:13   

Matrix, poczytaj o suni bardzo dokładnie, pomyśl a jak chcesz to dzwoń.
Tu nie ma pośpiechu, jak już pisałam sytuacja tej suni jest wyjątkowa i dom dla niej musi być bardzo starannie wybrany.
Fajnie, że jesteś zainteresowany bassetem do adopcji, jak nie ten to może inny.
Basset nie jest łatwym psem, szczególnie basset po przejściach.
Czytaj nasze forum i poznawaj rasę :grin:

A w ogóle to zapraszam do działu powitań, napisz nam coś o sobie, przedstaw się.
 
 
matrix86 

Dołączył: 02 Kwi 2010
Posty: 11
Skąd: Wiry \ k. Poznania
Wysłany: Sob 03 Kwi, 2010 13:44   

Forum przeglądam, od jakiegoś czasu już. Porostu czekałem na basset w odpowiednim wieku, żebym mógł przekonać domowników na adopcje. Mniejwięcej wiem czego moge sie spodziewać po bassecie, miałem na DT beagla, to już sie zapoznałem z żywiołową rasą. Decyzja należy do was, jak nie, to poczekam na innego bassecika, którego bedziecie uważać za odpowiedniego dla mnie. Na pw moge podać mój nr telefonu, mój mail to: xatrix19@gmail.com
 
 
gocha
[Usunięty]

Wysłany: Sob 03 Kwi, 2010 14:27   

Sunia jest u mnie, a mój numer pod avatarem, jak chcesz to dzwoń. Jest trochę osób chętnych na bassety, zawsze staramy się tak dopasować żeby i ludzie i zwierzaki byli zadowoleni.
 
 
Miła od Gucia 
Admin merytoryczny



Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 03 Mar 2005
Posty: 21591
Skąd: Gorzów
Wysłany: Sob 03 Kwi, 2010 18:49   

Bardzo się cieszę, że są chętni do adopcji Sary.

Każdy z adoptujących jeśli kocha psiaki, to nas zrozumie, nasze wątpliwości, sprawdzania, wypytywania. Jeśli im nie jest los obojętny - w tym przypadku Sary, nie zniechęcą się naszymi stawianymi wątpliwościami.
Żeby usystematyzować.
Poczekajmy na wypowiedź Sylwi, co do adocpcji Sary, za nią przemawia to, iż miała basseta.
Jeśli Sylwia zrezygnuje, sprawdźmy dom Karoliny, a potem w kolejności matrixa.
Jest jeszcze dom pod Gorzowem chętny do adopcji Sary.
A więc, żeby wsyscy mieli świadomość co i jak, zarówno my jak i chętni do adopcji. Bassetów do adopcji przybywa.
Na naszym forum, można powiedzieć, że średnio miesięcznie jeden basset trafia.
Myślę, że zaraz po świętach, podejmiemy konkretne działania.
Gosiu, do Ciebie mam prośbę, aby z Sarą wykonać wizytę u weta, wystawić małej książeczkę. Nie wiem co ze szczepieniami, żeby nie była szczepiona parę razy. Jeśli była w paru domach, nie wiemy, czy była szczepiona.
No i sprawa sterylizacji. Czy będzie sterylizowana u Ciebie, czy też, zależy do kogo pojedzie, będzie punkt umowy co do sterylki ??
Musimy działać spokojnie i rozważnie, tak, aby Sara trafiła do domu, domu stałego, domu gdzie będzie kochana i gdzie doczeka spokojnie dni swoich do starości.
I nowi opiekunowie będa z nami na forum, opowiadając nam o poczyniach Sary.
_________________
694 409 059
nasze.bassety@onet.pl
 
 
 
matrix86 

Dołączył: 02 Kwi 2010
Posty: 11
Skąd: Wiry \ k. Poznania
Wysłany: Sob 03 Kwi, 2010 19:08   

Ok, ja sie nie sprzeciwiam zasadom, które ustaliliście, cierpliwie poczekam na swoją kolej :P
Życze wszystkim !!wesołych świąt!! i waszym psiakom!!
 
 
gocha
[Usunięty]

Wysłany: Nie 04 Kwi, 2010 20:12   

Oto kilka zdjęć Sary i reszty towarzystwa z wczorajszego i dzisiejszego dnia

















 
 
Kamoos 



Dołączyła: 07 Maj 2009
Posty: 558
Skąd: Ruda śląska
Wysłany: Nie 04 Kwi, 2010 20:15   

Fajna ekipa :smile: ehhh jak ja Wam zazdroszczę tych lasów ...
Kałuże trzeba zaliczyć a coo niech Pańcia ma co sprzątać :lol:
 
 
 
matrix86 

Dołączył: 02 Kwi 2010
Posty: 11
Skąd: Wiry \ k. Poznania
Wysłany: Nie 04 Kwi, 2010 20:19   

super gromada!! Sara widać, że najmniejsza z nich. Bardzo fajne fotki!! najlepsze to pierwsze :D
 
 
Dorti
[Usunięty]

Wysłany: Nie 04 Kwi, 2010 20:37   

No i oby tak dalej :wink:
Zdjęcia super, spacer udany
a psy wyglądają na zgraną ekipę :grin:
Gosia, kciuki cały czas trzymane :smile:
 
 
gocha
[Usunięty]

Wysłany: Nie 04 Kwi, 2010 20:39   

Parę słów o Sarze po tygodniowym pobycie u mnie, dla zainteresowanych adopcją i nie tylko.
Zdrowotnie Sara jest w porządku, u mnie została odrobaczona i zabezpieczona Fiprexem. Je dobrze, sierść błyszcząca, nic złego nie zauważyłam. We wtorek lub środę pojedziemy do weta na przegląd i założenie Sarze książeczki zdrowia.
Co do zachowania:toleruje koty, ma wyłącznie zapędy zabawowe, bardzo lubi dzieci, cieszy się do maluchów, liże, nie skacze na dzieci, nie robi krzywdy, zaczepia bardzo delikatnie.
Zachowanie w domu ? hmm, wiele by opowiadać, ale zdecydowanie wyspokojniała, mam wrażenie , że wynika to z tego , że poznała miejsce, przyzwyczaiła się trochę, wie czego nie wolno.
Nie znaczy to , że nie psoci. Jak jest z psami to raczej się bawi, sama z człowiekiem bardzo uważnie obserwuje, interesuje się tym co się robi, zaczepia, zwraca na siebie uwagę.
Natomiast zostawiona zupełnie sama, choćby na chwilę psoci, wynajduje sobie natychmiast zajęcie, niekoniecznie właściwe .
Właśnie wtedy gryzie i to przeróżne rzeczy, zależy co się trafi.
Zaobserwowałam, że bardzo ładnie zajmuje się grubą , dużą kością, dałam jej i wyszłam, co prawda na chwilę, dla eksperymentu (oczywiście była sama) i jak wróciłam to nadal była zajęta kością.
To psiak bardzo żywiołowy, wymagający naprawdę dużo uwagi i zajęcia. Zdecydowanie do domu z ogrodem , bardzo dobrze gdyby jeszcze był inny psiak do towarzystwa, Sara uwielbia psy, na spacerach zaczepia wszystkie i nie boi się.
Nie powinna też, przynajmniej na początku zostawać sama na dłużej, na pewno na czas pozostawienia jej w domu czy ogrodzie trzeba jej zapewnić zajęcie żeby z nudów nie niszczyła.
Z załatwianiem nie ma problemu, piszczy pod drzwiami i nie zdarza jej się zrobić niespodzianki w domu.
U mnie na razie z psiakami zgoda, oby tak dalej, chociaż uważać muszę bardzo, bo powodem do zadymy może być wszystko (ze strony Ignasia) zabawka, posłanie, jakiś "skarb" znaleziony na podwórku.
 
 
Miła od Gucia 
Admin merytoryczny



Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 03 Mar 2005
Posty: 21591
Skąd: Gorzów
Wysłany: Pon 05 Kwi, 2010 10:21   

Integruje się.
Dlaczego psoci ? chce zwrócić na siebie uwagę ??
Ale najważniejsze, że jest kochana, lubi dzieci, i zachowuje czystoś. Resztę myslę, jak będzie już miała stałego opiekuna, da się ugładzić.
:wink: Chyba, że to taki charakterek jak Bonuś
_________________
694 409 059
nasze.bassety@onet.pl
 
 
 
gocha
[Usunięty]

Wysłany: Pon 05 Kwi, 2010 11:27   

W środę pojadę z małą do weta. Jestem też zaproszona z nią do mojej kuzynki, która ma 3 miesięczne szczenię-Tosę. Zobaczę jak Sara zachowuje się w mieście , na ulicy i jak w stosunku do innego szczeniaka.
Postaram się udokumentować zdjęciowo.
U mnie na razie bez zmian,nie było żadnych nieporozumień między psami.
Straty niewielkie, trzepaczka do dywanów, szczotka i rozerwany worek z wapnem budowlanym(tu się trochę przestraszyłam, ale tylko rozerwała i pogryzła worek, nie nażarła się chyba , bo nic jej nie jest)
Sara reaguje na siad, leżeć i podaje łapkę.
 
 
Kamoos 



Dołączyła: 07 Maj 2009
Posty: 558
Skąd: Ruda śląska
Wysłany: Pon 05 Kwi, 2010 14:11   

Siad ,leżeć i podaj łapkę hmm Monisia tylko podaje łapke -jak oczywiście w danym momencie ma na to ochotę :lol: o siadaniu i leżeniu nie ma mowy ,a Perełka to nawet łapki nie poda takie mam bestie nie wychowane .
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
FGRP Theme created by Gilu
 
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 11