Nasze Bassety Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Miła od Gucia
Pią 15 Paź, 2010 06:50
Klatki, transportery, wózki
Autor Wiadomość
Pakaya 

Dołączyła: 30 Maj 2007
Posty: 22
Skąd: Ostrów Wlkp.
Wysłany: Sro 10 Paź, 2007 20:32   Klatki, transportery, wózki

Witam!!!
Mam pytanie i zarazem prośbę w doradzeniu mi i mojemu Uszatemu Przyjacielowi w sprawie lotu do Hiszpanii.
Na 95% planuje tam wyjazd-wylot w poszukiwaniu pracy(mam miejsce gdzie znajdują się moi przyjaciele dom z ogrodem) i nie wyobrażam sobie tej wyprawy bez Uszatego, z tego co się orientowałam przewóz Whiskiego autokarem całkowicie odpada po pierwsze za długo po drugie przewoźnicy nie za chętni.
Sprawdzałam loty i tu moje pytanie jaki transporter ja mam kupić dla tego potwora czy ja mam go mierzyć razem z ogonem czy też nie.
lot niestety jest z przesiadkami w Monachium czy w tym czasie będe mogła się z nim zobaczyć tym bardziej ze następny samolot mam za 2,5 godz. czy dopiero na miejscu.Celowo wybrałam droższy lot by mieć pewnośc że mojemu pupilowi nic sie nie stanie.
Rozważam też trzecią możliwość czyli danie w łapkę komuś z Rodzinki i przejazd samochodem (cały czas mam kontakt z psem) :D :D .
Proszę o rade...Czy ktoś z was latał już ze swoim Bassetem i jak one znoszą lot.
_________________
Pakaya i Whisky
Ostatnio zmieniony przez Miła od Gucia Sro 08 Cze, 2011 21:44, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Agata
[Usunięty]

Wysłany: Sro 10 Paź, 2007 21:43   

Pies musi lecieć w transporterze. Idź do sklepu zoologicznego i "przymierz" go do klatki kenelowej. Wtedy będziesz wiedziała najlepiej jakiej wielkości klatkę kupić.
Z psiakiem widzieć się nie będziesz przez całą drogę, nawet w czasie przesiadek. On będzie leciał w luku bagażowym z innymi zwierzętami.
 
 
Asia i Basia 
Figa & Co.


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 17 Kwi 2007
Posty: 5612
Skąd: Hamburg/Torun
Wysłany: Czw 11 Paź, 2007 07:35   

Pare informacji co do lotu i pobytu w Hiszpanii.
Pies musi miec wg normy europejskiej Chipa lub tatuaz, paszport unijny (granatowy), aktualne szczepienie na wscieklizne nie starsze niz rok i nie swiezsze niz 30 dni przed podroza. Niektore kraje wymagaj jeszcze aktualnych szczepien na prwowiroze.
Chec lotu z psem nalezy zglosic najpozniej 24 godziny przed odlotem, im szybciej tym lepiej.
Box do przechowania psa musi miec wielkosc taka, aby pies mogl swobodnie w nim stac i sie poruszac, musi miec wodoszczelne dno (w razie siusiu itp.), musi byc zamykany i stabilny.
Ceny za bilet sa rozne w zaleznosci od przewoznika, z reguly oplata pobierana jest jak za bagaz dodatkowy - 1 do 1,5% ceny biletu dla osoby doroslej w klasie Frist Class za kg .
Male firmy przelotowe czesto nie pobieraja zadnej oplaty.
Najlepiej wybrac lot bezposredni (tzn. konkretnie bez przesiadek, zdazalo sie juz ze "walizeczki" po drodze ginely lub ladowaly gdzie indziej), w czasie lotu z przesiadka nie ma mozliwosci kontaktowania sie z psem.
Najlepiej dopytac jeszcze dokladniej w Polskim Locie lub w biurze podrozy albo na forum moze Dogomanii, moze juz ktos przerabial ten temat. Co kraj to inaczej, co przewoznik to rozne wymagania i ceny.

Co do Hiszpanii -
CAMPING - z reguly mozna miec psa, trzeba jednak o tym poinformowac.
PLAZA - w sezonie zakaz wstepu z psami na plaze, po sezonie mozna, ale z woreczkiem na kupcie, bo za niesprzatanie po swoim psie grozi kara 60 Euro. Psy biegajace bez smyczy sa blyskawicznie wylapywane i laduja albo w schroniskach albo w "Stacjach smierci".
RESTAURACJE - psy sa raczej niechetnie widziane w restauracjach.
AUTOBUS - bilet za pol ceny, w zwiazku z tym, ze autobusy sa zprywatyzowane nalezy i tak spytac kierowcy, czy psa mozna do autobusu wprowadzic i za ile.
POCIAG - transport tylko w klatce lub koszu.
CHOROBY - choroba przenoszona przez komary, Leishmania (Leishmaniosis), nie wiem czy mozna psa jakos zabezpieczyc szczepionka, pytaj u weta, choroba bardzo powazna, czesto konczaca sie smiercia, chyba nieuleczalna. (Mamy u nas wlasnie jednego basseta z Hiszpanii z ta choroba w SOS, nikt bidoka nie chce).
Jesli naprawde nie musisz to moze lepiej zostaw go w domu, bo wyjazd za chlebem, to raczej brak czasu dla psa, tylko gonitwa za kazda mozliwoscia zarobku, pomysl o jego dobrze.
Gdybys jednal wyjechala z nim, i sytuacja zmusilaby cie tam do oddania go daj znac, podam Ci namiary na organizacje SOS. Oby nie !

Zycze powodzenia !
_________________
Baśka polykacz jablek i klockow Lego
 
 
ewan
[Usunięty]

Wysłany: Czw 11 Paź, 2007 07:50   

Czy psy podaje się coś na uspokojenie przed takim lotem?
Jak to jest ze szczeniętami? czy małe psy można przewozić normalnie na siedzeniu?

Ewa
 
 
Asia i Basia 
Figa & Co.


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 17 Kwi 2007
Posty: 5612
Skąd: Hamburg/Torun
Wysłany: Czw 11 Paź, 2007 08:00   

Na uspokojenie pewno aviomarin albo jakis psi specyfik, pytaj u weta; musisz wiedziec, czy pies nie bedzie po leku wymiotowal itp., podac raczej na pewno mozna, ale lepiej spytac lekarza. Co do malych psow w zaleznosci od przewoznika, chyba do 5 kg mozna przewozic w kabinie samolotu, w boksie na podlodze,ciezsze niestety laduja jako bagaz. Co do szczeniat - jesli sa juz na tyle "duze", aby miec komplet szczepien, to pewno mozna, ale czy powinno sie takiego malucha narazac na ten caly kociol? Znajomi lecieli w zeszlym miesiacu do Hiszpanii z 7 - miesiecznym bablem (CHiwawa)czarny byl , wrocili z posiwialym, wyglada na dobrych pare lat. Nie wiedza czy to stres czy slonce, nie polecam takich eksperymentow jesli nie jest to koniecznosc.
_________________
Baśka polykacz jablek i klockow Lego
 
 
ewan
[Usunięty]

Wysłany: Czw 11 Paź, 2007 08:05   

Pytam tylko o konieczne sprawy typu przywożenie psa z zagranicy.
A aviomarin to chyba nie na uspokojenie ;) przynajmniej ja nie czuję się po nim spokojna :)
 
 
Asia i Basia 
Figa & Co.


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 17 Kwi 2007
Posty: 5612
Skąd: Hamburg/Torun
Wysłany: Czw 11 Paź, 2007 08:13   

Tez tak myslalam, ale duzo ludzi podaje go jako uspokajacz, dopytaj moze Ize.
Jakie warunki musi spelniac pies przywozony z zagranicy (skad dokad, bo sie pogubilam) trzeba dopytac w urzedzie weterynaryjnym danego panstwa, co kraj to obyczaj.
_________________
Baśka polykacz jablek i klockow Lego
 
 
Beata

Dołączył: 26 Kwi 2005
Posty: 24
Skąd: Braniewo gg11014990,skype tomasz6995
Wysłany: Czw 11 Paź, 2007 08:46   

Njprosciej jest skontaktowac sie z przewoznikem czyli dana linia lotnicza kazda ma swoje wymagania.Z tego co wiem to lot ma najwieksze wymagania zachodnie linie to juz wiekszy luz.
_________________
Beata od Baronika
 
 
Miła od Gucia 
Admin merytoryczny



Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 03 Mar 2005
Posty: 21589
Skąd: Gorzów
Wysłany: Pon 29 Mar, 2010 13:15   

[Dzisiaj 13:46] ania123: potrzebuje tej informacji to zakupu klatki do przewiezienia malej w samolocie, a w liniach ktorymi chcialabym leciec maksymalny rozmiar klatki to 101x81x89 cm, przy czym pies musi miec mozliwosc stania, swobodnego polozenia sie i obrocenia. myslicie ze sunia mi sie w cos takiego zmiesci, czy szukac jak to wyglada w przypadku innych linii lotniczych? :) z gory dziekuje za pomoc
_________________
694 409 059
nasze.bassety@onet.pl
 
 
 
ania123 
Użytkownik nieaktywny



Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 27 Lut 2010
Posty: 1616
Skąd: Trondheim
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: Pon 29 Mar, 2010 13:37   

....
wylogowalo mnie zanim wyslalam posta na 2 strony!!
brrr
ale napisze jeszcze raz tylko ze w skrocie

w wakacje bede leciala z 8 miesieczna bassetka z Polski do Norwegii (zastanawialismy sie nad podroza samochodem i promem ale trwa to okropnie dlugo i mysle ze taka podroz bylaby bardziej uciazliwa dla wszystkich 2 nogich i 4 nogich uczestnikow)

do wyboru mamy przelot liniami Norwegian albo SAS
maksymalna wielkosc klatki dopuszczona przez Norwegian to 101x81x89 cm, SAS nie podaje maksymalnych wymiarow przy czym zaznacza ze za klatki powyzej 158 cm placi sie podwojnie

nie ukrywam ze zdecydowanie wolalabym poleciec z Norwegian, poniewac z nimi wylatuje sie z Warszawy, a SAS lata tylko z Gdanska (podroz zaczynamy w Bialymstoku), ale oczywiscie nie jest to mus i jezeli sie nie da to polecimy SASem

natomiast tu wlasnie mam pytanie, czy 8 miesieczny basset powinien sie zmiescic do tej klatki 101x81x89? obie linie wymagaja aby pies mogl w klatce stac, lezec swobodnie i obrocic sie, a przynaje sie bez bicia ze sama nie wiem i nie moglam znalesc jak dlugie sa bassety

wiem ze najlepiej byloby poczekac jeszcze troche i zobaczyc jak Kropka bedzie rosla (teraz ma 4.5 miesiaca i jest dosyc potezna
), ale chcialabym moc zaplanowac podroz jak najwczesniej jak sie da, a przy rezerwowaniu biletow musze podac przynajmniej orientacyjnie wage i rozmiary psa i klatki, a do tego kazdy rejs zabiera maksymalnie 2 zwierzeta wiec trzeba rezerwowac bilety mozliwie najwczesniej

z gory dziekuje za pomoc
pozdrawiam,
ania
 
 
 
Asia i Basia 
Figa & Co.


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 17 Kwi 2007
Posty: 5612
Skąd: Hamburg/Torun
Wysłany: Pon 29 Mar, 2010 13:45   

Czesc Aniu, ja mysle, ze takie pudlo o wymiarach jakie podalas powinno wystarczyc. Dla przykladu nasza Bacha jezdzi w przyczepie rowerowej o takich wymiarach i ma super luz jeszcze, a do malenkich nie nalezy. Na zdjeciu widze chyba seterka, wez na nim wyprobuj, jak on wejdzie w kiste to i basiorek sie zmiesci :)
_________________
Baśka polykacz jablek i klockow Lego
 
 
Batus 



Dołączyła: 13 Mar 2008
Posty: 4027
Skąd: Toruń
Wysłany: Pon 29 Mar, 2010 14:01   

Specjanie dla Ciebie zmierzyłam Batusa, ma dł 94 cm na leżąco na boku od pupy do czubka nosa. Leżał swobodnie, a klatka ma dł 101, hmmm
Tylko, że to pies i ma ponad 2 lata. Może ktoś zmierzy swojego basseta w podobnym wieku?
_________________
Luiza
 
 
 
ania123 
Użytkownik nieaktywny



Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 27 Lut 2010
Posty: 1616
Skąd: Trondheim
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: Pon 29 Mar, 2010 14:14   

oj no to super
dziekuje wam ogromnie za pomoc
bo jak twoj 2 letni facet sie miesci to 8 miesieczna dziewczynka tez sie powinna zmiescic
dziekuje jeszcze raz :) troche mi ulzylo
 
 
 
Asia i Basia 
Figa & Co.


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 17 Kwi 2007
Posty: 5612
Skąd: Hamburg/Torun
Wysłany: Pon 29 Mar, 2010 14:26   

Kawal basseta i stara baba (Bacha ma 4 lata) sie mieszcza, to mala tez sie zmiesci :) Dla spokojnosci poprobuj gdzies w sklepie jak troche podrosnie, ale to duza klatka - musi wlezc :)
_________________
Baśka polykacz jablek i klockow Lego
 
 
Batus 



Dołączyła: 13 Mar 2008
Posty: 4027
Skąd: Toruń
Wysłany: Pon 29 Mar, 2010 14:28   

Dopchniesz jakby nie wlazła :mrgreen:
Żartuję, Asia ma rację, pójdź z nią do sklepu dla pewności...

Kurcze, długie te bassety prawie metr, to chyba najdłuższe psy na świecie, co myślicie?
_________________
Luiza
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
FGRP Theme created by Gilu
 
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 16