Nasze Bassety Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
CIECZKA
Autor Wiadomość
madzialinka
[Usunięty]

Wysłany: Sro 25 Sie, 2010 11:24   

Jaga napisał/a:
momus napisał/a:
cieczka na 100% od 78 dni już jest

cieczka od 78 dni :?: :!:


u mojej licząc fochy przed, po i ciążę urojoną, to mniej więcej tyle wychodzi :D
ale rozumiem, że to zwykła literówka?
 
 
aniapiotr 



Dołączyła: 05 Cze 2010
Posty: 316
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 25 Sie, 2010 15:53   

7-8 zapewne ;)
 
 
momus 
ZOOTECHNIK


Dołączyła: 03 Maj 2010
Posty: 325
Skąd: Wołomin
Wysłany: Pią 27 Sie, 2010 09:49   

Jaga napisał/a:
momus napisał/a:
cieczka na 100% od 78 dni już jest

cieczka od 78 dni :?: :!:


SORKI 7.08 - klawiatura mi szwankuje :wink:
 
 
Jaga
[Usunięty]

Wysłany: Pią 27 Sie, 2010 10:00   

momus napisał/a:
Jaga napisał/a:
momus napisał/a:
cieczka na 100% od 78 dni już jest

cieczka od 78 dni :?: :!:


SORKI 7.08 - klawiatura mi szwankuje :wink:

To wszystko jasne - bo trochę mi się słabo zrobiło jak przeczytałam o 78 - dniowej cieczce :grin:
 
 
momus 
ZOOTECHNIK


Dołączyła: 03 Maj 2010
Posty: 325
Skąd: Wołomin
Wysłany: Pią 27 Sie, 2010 10:01   

oj to by było STRASZNE!!!
 
 
Monia 



Dołączyła: 13 Sie 2009
Posty: 175
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob 28 Sie, 2010 14:45   

Znacie jakiś sposób na ewentualne opóźnienie cieczki?
_________________
Bartłomiej i Cora z obsługą Monią i Kuba
 
 
 
madzialinka
[Usunięty]

Wysłany: Sob 28 Sie, 2010 21:17   

Monia napisał/a:
Znacie jakiś sposób na ewentualne opóźnienie cieczki?


Ja bardzo trzymałam kciuki, żeby u Eni wystąpiła w terminie, czyli w kwietniu, bo od lipca zapisane byłyśmy na szkolenie. I dostała w lipcu :D - pierwszy raz coś takiego się zdarzyło.

A tak poważnie, to nie wiem czy to w ogóle możliwe. Może takie zastrzyki antykoncepcyjne, ale one w ogóle powstrzymują cieczkę i podobno nie są obojętne dla psiego zdrowia.
 
 
Monia 



Dołączyła: 13 Sie 2009
Posty: 175
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob 28 Sie, 2010 21:39   

Boję się, że nasza może dostać na zlot ponieważ za bardzo się wylizuje i faktycznie jej się powiększyło to i owo :roll: . Cieczkę rozpoczęła 18 stycznia. Mamy nadzieję że wytrzyma do czasu kiedy będzie po zlocie. Teraz żałuję że jej nie wysterylizowałam bo teraz to będę miała problem z wychodzeniem i szarpaniem się.
_________________
Bartłomiej i Cora z obsługą Monią i Kuba
 
 
 
momus 
ZOOTECHNIK


Dołączyła: 03 Maj 2010
Posty: 325
Skąd: Wołomin
Wysłany: Nie 29 Sie, 2010 23:24   

tak te zastrzyki to się daje 3 miesiące albo 2 przed spodziewaną cieczką i to nie może być pierwsza cieczka tylko kolejna, ja uważam iż są dobre u poprzedniej suki stosowałam jako walkę z ciążami urojonymi bo ona jak już dostawała(a po kazdej cieczce miała) toi 3 miesiące to mogło trwać mimo leczenia - pewno miała jakieś zaburzenia - a po zastrzykach było OK ani cieczki ani ciąży urojonej - ja się bardzo bałam kastracji szczególnie że mi powiedziano że u ras dużych są komplikacje i takie tam ....

Podobno dobrze że jak się te hormony podaje ale się chce szczeniaki to by suka miała przed kryciem 2 normalne cieczki - to tak jak u ludzi co pigułki antykoncepcyjne biorą teżsą wymagane 2 normalne owulacje.Bo hormony blokują wytwarzanie jajeczka i często jak się zajdzie w ciąże zaraz po odstawieniu to są mnogie ciąże np 5raczki :!: - u ludzi oczywiście więc zakładam iż u psów jest coś podobnego.
A to wynika z tego że te jajeczka są blokowane przez X miesięcy to potem się uwalniają nad programowo bo już mogą -tak w skrócie
 
 
Jaga
[Usunięty]

Wysłany: Pon 30 Sie, 2010 08:31   

Monia napisał/a:
Boję się, że nasza może dostać na zlot ponieważ za bardzo się wylizuje i faktycznie jej się powiększyło to i owo :roll: . Cieczkę rozpoczęła 18 stycznia. Mamy nadzieję że wytrzyma do czasu kiedy będzie po zlocie. Teraz żałuję że jej nie wysterylizowałam bo teraz to będę miała problem z wychodzeniem i szarpaniem się.

Boję się o to samo u Ardy - nie chciałam pisać, żeby nie wywoływać wilka z lasu.
W zeszłym roku Arda została w domu ze względu na cieczkę, nie chciałabym, żeby teraz było tak samo :~
 
 
Batus 



Dołączyła: 13 Mar 2008
Posty: 4027
Skąd: Toruń
Wysłany: Pon 30 Sie, 2010 09:17   

Tylko cichutko Wam powiem, że nasz Batus to pies na baby, szaleje jak czuje choćby zapach wyniesiony z domu przez człowieka. To mój jedyny i samotny synuś, nie mam porównania z innymi, zobaczymy co będzie w tym morzu zapachów :)
_________________
Luiza
 
 
 
Monia 



Dołączyła: 13 Sie 2009
Posty: 175
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon 30 Sie, 2010 10:12   

Tyle że ja jej nie mam z kim zostawić. U rodziców klapa bo mają psa i sukę - która nie lubi Cory, teściowie też odpadają a sąsiadka z góry złamała prawą rękę. Wtedy zostaniemy w domu. Dziś szanowny mąż ma iść do weta- może pomoże nam.
_________________
Bartłomiej i Cora z obsługą Monią i Kuba
 
 
 
Grzegorz
[Usunięty]

Wysłany: Pon 30 Sie, 2010 16:04   

Lek nazywa sięPILIKAN - my juz zaopatrzeni na wszelki wypadek
 
 
Luna i ja 

Dołączyła: 23 Paź 2010
Posty: 11
Skąd: Mogilno
Wysłany: Czw 28 Paź, 2010 20:01   

Ja mam takie pytanie czy sterylizacja jest bezpieczna :?: To w końcu ingerencja, jak to wasze sunie znosiły? :~ Dziękuję za ewentualną radę :)
_________________
Luna zjadacz wszystkiego co znajdzie
 
 
 
Mirka
[Usunięty]

Wysłany: Czw 28 Paź, 2010 20:46   

Luna i ja napisał/a:
Ja mam takie pytanie czy sterylizacja jest bezpieczna :?: To w końcu ingerencja, jak to wasze sunie znosiły? :~ Dziękuję za ewentualną radę :)



jak przy kazdym zabiegu istnieje jakies ryzyko,
moja sunia w sierpniu miała sterylkę strasznie to przeżyłam,
ale nie załuję,sunia jest wesoła,zaczepna i co najwazniejsze
nie bedzie juz cieczek i tych ciaz urojonych,które w rezultacie
kończa sie ropomaciczem :~
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
FGRP Theme created by Gilu
 
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 9