Nasze Bassety Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
woda dla basseta
Autor Wiadomość
Miła od Gucia 
Admin merytoryczny



Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 03 Mar 2005
Posty: 21589
Skąd: Gorzów
Wysłany: Nie 06 Lis, 2005 19:00   woda dla basseta

Jaką wodę podajecie do picia swoim czworonogom ? Czy tak zwaną "kranówkę", czy też Nałęczowiankę niegazowaną, czy też zwykłą wodę przegotowaną ? U nas w Gorzowie woda z kranu jest fatalna, więc Gustawowi podaję wodę przegotowaną lub kupuję tę 5 litrową w butlach.
_________________
694 409 059
nasze.bassety@onet.pl
 
 
 
Hubertus 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 30 Mar 2005
Posty: 1066
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 06 Lis, 2005 19:52   

Fredzio zazwyczaj dostaje "odstałą" przegotowaną wodę, ale czasami częstuję go równiez kranówką.
Kiedyś w jednym z programów pani dr. Sumińska stwierdziłą, iż pies pijący jedynie wodę przegotowaną ma "delikatny" żołądek, przez co po napiciu się wody np z kałuży ma problemy.
Tak więc w ramach "hartowania" Fredkowego żołądka zdażało mi się podawać mu kranówę.
 
 
Kasia :) 


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 06 Kwi 2005
Posty: 966
Skąd: Wa-wa
Wysłany: Nie 06 Lis, 2005 20:28   

Moje potworki dostają wode którą na własnych ramionach targam z nieco odległego ujęcia tzw. wody oligoceńskiej. Żeby było jasne - wode oligoceńską dostaja tylko psy, my pijemy kranówe... :wink: , no nie, to żart, ale serio noszę tą wodę tylko dla nich.
A jak oligo nie ma , to dostaja przegotowaną. Kranówka w moim kranie "pachnie" jak gnijące kwiecie, toteż oszczędzam moim kundlom tej przyjemności. 8)
 
 
Asia i Piotrek
[Usunięty]

Wysłany: Czw 15 Mar, 2007 15:28   Czy wasze basety też piją dużo wody?

Nie wiem czy to normalne u bassetów ale nasza balbinka pije bardzo dużo, na raz potrafi wypić ponad pół litra wody. Czy ten typ tak ma czy to tylko nasz jest takim spragnionym psem?:)
 
 
joania
[Usunięty]

Wysłany: Czw 15 Mar, 2007 16:56   

musicie iść do lekarza bo duże pragnienie u psów to może ale nie musi być cukrzyca. mówię tak bo ja mam psa z cukrzycą, ale jak pisałam wcale wasza suczka nie musi mieć .
Tak dla spokojności zróbcie jej badania , a może poprostu macie sucho w mieszkaniu
 
 
Agata
[Usunięty]

Wysłany: Czw 15 Mar, 2007 17:02   

Jeśli je suchy pokarm to normalne.
 
 
Uszesa



Dołączył: 09 Lip 2006
Posty: 159
Wysłany: Pią 16 Mar, 2007 14:04   

Nasz Wilhelm też pije dużo wody, bo je suchą karmę - jak był np. na diecie (kleik ryżowy + kuczak) micha z woda stała. I też potrafi wypić pół litra naraz. Ale słuszałam też, że psy dużo piją, jak je coś boli, ale nie wiem ile w tym prawdy...
 
 
natkapietruszki 

Dołączyła: 14 Gru 2006
Posty: 45
Skąd: Jastrzębie Zdrój
Wysłany: Sob 17 Mar, 2007 11:39   Natalka z Bąbelkiem

Mój Bąbelek czasem nie chce wogóle pić, a czasem potrafi wypic pare misek... A propo suchego pokarmu, jaki dajecie swoim psiakom, bo ja kupiłam Purinę (czytałam, że jest dobry) a odkąd Bąbel go zjada ma biegunkę... :( Podzielcie się waszymi spostrzeżeniami...
 
 
baśka
[Usunięty]

Wysłany: Wto 10 Kwi, 2007 08:57   woda

Hej, Berta tez pije dużo wody- no tak to już jest z bassetami.Jest zdrowa jak rydz , a wodę uwielbia w dużych ilościach :) .A co do karmy, to też mieliśmy z Bertą problem- kupiliśmy jej duży wór Eukanuby i wyszło na to,że sami byśmy musieli ją zjeść :D No cóż są gusta i guściki 8)
 
 
marzanna67999 



Dołączyła: 19 Lut 2010
Posty: 881
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: Pią 05 Mar, 2010 23:08   PICIE WODY proszę o radę

Witam serdecznie wszystkich zarówno naszych pupilów jak i ich właścicieli.

Jestem nowicjuszką w wychowywaniu JACKA więc chciałabym zapytać ile powinien basecik w wieku 4 miesięcy pić wody. On ma zawsze pełną miskę, ale ostatnio tą miskę mu powiększyłam i wcześniej myślałam, że zawsze powinien mieć ją pełną wody. Ale przez ostatnie 2 tygodnie on wypija wszystko co mu naleję a co za tym idzie nie jestem w stanie kontrolować jego siusiu, co wcześniej całkiem nieźle mi się udawało.
Teraz JACEK pije ciągle i ciągle siusia wprawdzie na kafeli w przedpokoju, ale wcześniej już trosze protrafił wyczuć kiedy wychodzimy na spacer i nawet wytrzymywał. Teraz zupełnie stracil kontrolę a ja razem z nim. Ciągle pije i ciągle siusia. Więc chciałabym wiedzieć czy ciągle powinien mieć wodę w misce czy również picie w jakiś sposób należy kontrolować.
Właśnie wróciłam z nim ze spaceru gdzie pięknie zrobił i jeden i dwa, poszedł do miski z wodą i znowu się zesiusiał. Zaznaczam , że wcześniej tak nie było juz powoli miał ładnie uregulowame godziny wychodzenia i załatwiania się.
Czy postępuję słusznie dając mu ciągle całą miskę wody???
wiem , że głuptasek jestem ale mamą syna juz byłam, basseta mamą jestem po raz pierwszy
pozdrawiam wszystkich
Ostatnio zmieniony przez Asia i Basia Sro 27 Lip, 2016 20:08, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
gocha
[Usunięty]

Wysłany: Sob 06 Mar, 2010 00:01   

Tu wiele zależy od tego czy karmisz go suchą karmą czy czymś innym. Jeżeli suchą karmą to w zasadzie powinien mieć zawsze dostęp do miski z wodą.
Jeżeli gotowanym, to wiadomo , wypija mniej wody.
Poza tym poobserwuj go , może się przeziębił i dlatego podsikuje, a wody po prostu wypija więcej, bo potrzebuje tyle, to może być zbieg okoliczności.
Poza tym nie piszesz ile mniej-więcej tej wody wypija, może wcale nie za dużo tylko wcześniej potrzebował mniej, albo mu mniej dawałaś. Jaką dużą masz tą miseczkę, zmierz ile wody w nią wchodzi.
 
 
Batus 



Dołączyła: 13 Mar 2008
Posty: 4027
Skąd: Toruń
Wysłany: Sob 06 Mar, 2010 08:53   

My karmimy naszego Batusa gotowanym i generalnie nie ma po takim jedzeniu zbyt dużego pragnienia. Jedzenie jest dość nasączone wodą, zwłaszcza ryż podczas gotowania. Ale wystarczy, że zje suchą karmę i od razu mógłby pić jak smok wawelski. Wtedy właściwie wypija każdą ilość ile bym mu nie nalała. No i sika o wiele więcej oczywiście. My jak mieliśmy taką sytuację to nie laliśmy tej wody non stop do misek, po prostu porcjowaliśmy mu to picie.
Podobnie mają nasi sąsiedzi ze swoją sunią. Ona jest na suchej karmie i tak jak u Was, pije i leje. Oni też nie napełniają misek non stop...
_________________
Luiza
 
 
 
besta 



Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 29 Cze 2008
Posty: 3051
Skąd: 3City
Wysłany: Sob 06 Mar, 2010 09:03   

Moje bestyjki jedzą suchą karmę i michę z wodą mają cały czas pełną,piją kiedy i ile chcą z sikaniem nie ma problemów.I nawet wiem ile wypijaja :wink: :mrgreen: tak ok.1litra na głowę dziennie.
A jesli wcześniej nie było kłopotów z siusianiem to moze faktycznie warto sprawdzić czy sie piesek nie przeziębił.Moja poprzednia suczka tez duuuuzo piła i sikala i okazało sie ,ze ma zapalenie nerek, na szczęście antybiotyki pomogły
_________________
...na zawsze stajesz się odpowiedzialny za to,co oswoiłeś....
 
 
marzanna67999 



Dołączyła: 19 Lut 2010
Posty: 881
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: Sob 06 Mar, 2010 09:09   dzięki:):):)

Wasze odpowiedzi już mi wyjasniły właściwie wszystko. Rzeczywiście wczesniej dawałam mu gotowane jedzenie ale za radami, które znalazłam tutaj przeszłam na suchą karmę gdyż wszyscy na forum tak mi radzili aby był na suchej przynajmniej do roku czasu. W sumie jak tak pomyślę, to rzeczywiście pije więcej od tego własnie czasu. Nie ma wyjścia trzeba będzie jakoś to przeboleć i troszkę zacznę porcjować mu wodę.
Dzięki :lol:
 
 
Dorti
[Usunięty]

Wysłany: Sob 06 Mar, 2010 11:28   

besta napisał/a:
Moje bestyjki jedzą suchą karmę i michę z wodą mają cały czas pełną,piją kiedy i ile chcą z sikaniem nie ma problemów.I nawet wiem ile wypijaja :wink: :mrgreen: tak ok.1litra na głowę dziennie.
A jesli wcześniej nie było kłopotów z siusianiem to moze faktycznie warto sprawdzić czy sie piesek nie przeziębił.Moja poprzednia suczka tez duuuuzo piła i sikala i okazało sie ,ze ma zapalenie nerek, na szczęście antybiotyki pomogły


U mnie Daga tak jak u Ciebie.
Jedzą suchą karmę, woda non stop stoi pod nosem
a one pija tyle ile im trzeba a czasami bywa tak, że duża miska wody starczy na 4 sztuki :wink:
Nigdy nie miałam z tym problemów.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
FGRP Theme created by Gilu
 
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 16