Nasze Bassety Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
ŁAPY - zaczerwienienia między opuszkami na łapkach
Autor Wiadomość
julkarem 
Użytkownik nieaktywny



Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 24 Lut 2011
Posty: 1368
Skąd: Międzychód
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: Wto 17 Sty, 2012 13:34   ŁAPY - zaczerwienienia między opuszkami na łapkach

Pomóżcie bo niewiem co zakupić i czym smarować, Ci którzy mieli tez podobny problem. Spike pod przednia łapką, tak sądzę ma stan grzybiczny, tak mi się wydaje, po wyczytaniu na forum i na necie. Ma różowe między poduszkami,liźe i przy tej największej poduszce jakby obtarte,odparzone tak to wygląda. Utyka bo pewnie go to wkurza i uwiera.
Podaje mu teraz antybiotyk Dalacin, + jakies smarowidlo od weta, ale niewiem ci tu u mnie to chyba idioci, bo sie nie znają. Nie widzę poprawy.
Niewiem na wetów to chyba liczyc nie mogę , musze sama zobaczyć i działać, aby się nic poważnego nie wdarło.
Aha jeszcze ten wet wiecie co powiedział, że jak mu nie przejdzie to mam przyjechac i zrobi RTG łapy, ale zastawiam sie po jaką cho...... on chce go prześwietlać, skoro on nie złamał itp łapy, tylko widac że ma coś pod łapą, typu bakteryjnego. Kurcze ja niewiem czy niektórzy weterynarze to po co wogóle poszło na ten kierunek, jak on takie bzdury opowiada.Napewno nie dam go prześwietlać ,chyba głupi jakiś.Normalnie wet-rzeźnik !!!!!
Kieruje to zapytanie do osób ,które tego doświadczyły, bo wiem że na Was mogę polegać i otrzymam jakies wskazówki.
Ostatnio zmieniony przez Asia i Basia Nie 03 Lut, 2013 21:38, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Miła od Gucia 
Admin merytoryczny



Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 03 Mar 2005
Posty: 21591
Skąd: Gorzów
Wysłany: Wto 17 Sty, 2012 13:49   

Anitka, jak czytam Twój opis
wypisz wymaluj
http://forum.bassety.net/viewtopic.php?t=4282
_________________
694 409 059
nasze.bassety@onet.pl
 
 
 
julkarem 
Użytkownik nieaktywny



Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 24 Lut 2011
Posty: 1368
Skąd: Międzychód
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: Wto 17 Sty, 2012 18:00   

tylko,że własnie to nie jest ziarniak,juz ten post czytalam wczesniej ,bo on nie ma zadnej narosli, tylko jakby bakteryjne zakażenie na skórze.Zobaczymy mam maść inną i zasypkę, zobaczymy co z tego wyniknie
 
 
Miła od Gucia 
Admin merytoryczny



Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 03 Mar 2005
Posty: 21591
Skąd: Gorzów
Wysłany: Wto 17 Sty, 2012 19:04   

trzymam kciuki i pisz
_________________
694 409 059
nasze.bassety@onet.pl
 
 
 
gkoti 
www.leniuch.com



Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 31 Sie 2006
Posty: 4793
Skąd: Malbork/Luton
Wysłany: Wto 17 Sty, 2012 19:30   

ale paskudztwa się robią czasami :~ leniuszek tez miał czasami jakies takie zaognienia pod brodą i w paluszkach- ale ja to wypróbowalam swoja galaretke aloesową, ona jest na wszystko, od bolu gardła poczynając, koncząc na leczeniu blizn, mam ją z firmy Forever, jest fantastyczna i ja tym smarowałam i cały czas mam dla nich odłożone w słoiczku osobno i jak coś się dzieje, to smaruję, nawet w uszach, jak coś się dzieje i bardzo to pomaga, ona ma takie dzialanie, że wchłania się nawet do 4-5 warstwy naskorka, natomiast wszystkie maście , nawet antybiotyki działają praktycznie powierzchniowo i taka wtedy jest różnica w działaniu specyfiku
_________________
www.leniuch.com - to na razie stronka tylko Leniuszka
 
 
 
Miła od Gucia 
Admin merytoryczny



Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 03 Mar 2005
Posty: 21591
Skąd: Gorzów
Wysłany: Wto 17 Sty, 2012 19:56   

Graszka daj przepis
mam wielkiego aloesa
_________________
694 409 059
nasze.bassety@onet.pl
 
 
 
gkoti 
www.leniuch.com



Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 31 Sie 2006
Posty: 4793
Skąd: Malbork/Luton
Wysłany: Wto 17 Sty, 2012 20:12   

Niestety Bogusiu, tego nie można zrobić z aloesu, ja tez je hoduję, warunki domowe, to jednak nie to. Ja jak nie miałam aloesu w galaretce jeszcze, nie znałam tej akurat- bo teraz to stosuję od wielu lat i naprawdę polecam wszystkim, zresztą za zaleceniem lekarza internisty, to stosowałam aloes tak- rozcinałam liść, tępą stroną noża plastikowego- metal niszczy zawartość-ściągałam miąższ i na świeżo nim smarowałam, bez zewnętrznej strony liścia- ma toksyczne dodatki!!! też super jest, na wszystkie dolegliwości skórne, ale konsekwentnie.
_________________
www.leniuch.com - to na razie stronka tylko Leniuszka
 
 
 
FOSTER 
Fosterek



Dołączyła: 09 Sie 2010
Posty: 344
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 17 Sty, 2012 20:40   

u nas we wszystkich skórnych przypadkach sprawdzał się wyciąg z drzewka herbacianego firmy All System. Preparat jest antysepsyczny, grzybobójczy i ma właściwości antybiotyczne, a na dodatek jest bardzo gorzki co zniechęca psiaki do lizania.
 
 
julkarem 
Użytkownik nieaktywny



Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 24 Lut 2011
Posty: 1368
Skąd: Międzychód
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: Sro 18 Sty, 2012 11:10   

tu mam fotki jak to wygląda



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us
 
 
Miła od Gucia 
Admin merytoryczny



Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 03 Mar 2005
Posty: 21591
Skąd: Gorzów
Wysłany: Sro 18 Sty, 2012 11:22   

smaruj Pańcia, smaruj

i idźcie do domu
bo Jogi oszaleje z tęsknoty :lol:
_________________
694 409 059
nasze.bassety@onet.pl
 
 
 
Kala
[Usunięty]

Wysłany: Sro 18 Sty, 2012 11:24   

o matko! biedulek! Nam w problemach skórnych Toli bardzo pomogła maść Panolog

Wskazania: Ostre i przewlekłe zapalenie zewnętrznego przewodu słuchowego, zapalenie gruczołów przyodbytowych, zapalenie przestrzeni międzypalcowych, ograniczone zapalenie skóry psów i kotów.

Rewelacyjna maść, ale nie wiem czy ogólnie dostępna. Polecam też naszego weta :)
 
 
julkarem 
Użytkownik nieaktywny



Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 24 Lut 2011
Posty: 1368
Skąd: Międzychód
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: Sro 18 Sty, 2012 11:32   

od Ani123 dostalam info jej znajoma hodowczyni aby smarowac Gencjaną na wodzie.Zobaczymy
 
 
julkarem 
Użytkownik nieaktywny



Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 24 Lut 2011
Posty: 1368
Skąd: Międzychód
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: Sro 18 Sty, 2012 11:33   

a maśći z antybiotykiem to tylko na receptę,bo bylam wczoraj w aptece chcialam kupic, to nie chcieli sprzedac :(
 
 
besta 



Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 29 Cze 2008
Posty: 3051
Skąd: 3City
Wysłany: Sro 18 Sty, 2012 21:01   

Nie wiem czy to dobry pomysł tak smarować na własną rękę,a moze warto podejść do innego weta?
W aptece bez recepty można kupić maść Tribiotic(bardzo dobra na małe ranki,otarcia itp)spróbuj może pomoże.Ja czasami używam z powodzeniem zarówno u psów jak i u ludzi.
_________________
...na zawsze stajesz się odpowiedzialny za to,co oswoiłeś....
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
FGRP Theme created by Gilu
 
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 16