Nasze Bassety Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Miła od Gucia
Nie 15 Sty, 2017 22:11
LILO I -bezdomny,sparaliżowany basset u "Lacoty"do
Autor Wiadomość
BASSiBAWARIA 



Dołączyła: 29 Sie 2011
Posty: 1075
Skąd: Wlkp /tereny wolnością płynące.
Wysłany: Wto 15 Wrz, 2015 18:02   LILO I -bezdomny,sparaliżowany basset u "Lacoty"do

Już czas o tym napisać.

Jak wiecie ok.tydzień temu byłam z Bassem u dr.Sekuły,jak co pół roku czasem ostatnim.
Jak pisałam z moim synkiem wszystko pięknie i następna wizyta tym razem dopiero za rok.

Ale jest coś....o czym,o kim muszę napisać.

Stanął na mojej drodze-spostrzegałam go za ogrodzeniem-basset.Musiałam zapytać.

Dowiedziałam się,iż ma na imię LILO,ma 7 lat, właścicielka go zostawiła,nie chce już go przez wzgląd na jego "ułomność".

Lilo trafił do lecznicy ponad 7 miesięcy temu,po 3 tygodniowym leczeniu sterydami i porażeniu tylnich kończyn.Za dużo czasu upłynęło...ale dzięki dr.Sekule nastąpiła i tak znaczna poprawa,gdyż bassecik sam zaczął się podnosić.

Postępy jednak stanęły w miejscu i na chwilę obecną choć cuda się zdarzają fajnie by było,by zdarzyły się u Lilo,ja w to wierzę niezmiernie....

Lilo porusza się sam,nie leży jak roślina.Nie używa pieluch,podkładów,noc przesypia.Wypuszczony rano załatwia swe potrzeby.Nauczył się funkcjonować na swój sposób,gdy nóżki odmówiły posłuszeństwa i radzi sobie znakomicie.

W lecznicy zakumplował się z chłopcem-jamniczkiem też z porażeniem i razem wtulone zasypiają.


Do domu wracałam ze łzami na twarzy i niemocą mówienia.

Smutek i łzy,Lilo przed oczami,to było trudne...

Wiedziałam,że trzeba mu pomóc,coś zrobić.

Po powrocie do domu wykonałam 2 telefony.Do naszej forumowej Marzanny od Jacka i Agatki <tegoroczny zlot basseta zaowocował osobistym poznaniem Marzanny > oraz Naszej Bogusi.
Obie mnie poparły,że trzeba go ratować.

MArzanna uruchomiła swe kontakty.Razem ze swoim Stowarzyszeniem Inicjatyw Obywatelskich z siedzibą w Bielawie znalazła rodzinę zastępcza dla Lilo-dom tymczasowy.

Koszt pobytu i opieki nad Lilo to 400zł,w obdzwanianych hotelach opieka nad niepełnosprawnym psem wynosi 1000-1500zl.

W ten weekend Lilo pojedzie do domu tymczasowego Pani Małgosi i jej syna Kuby.
Będzie przebywał w Bożanowicach k/Żarowa niedaleko Wrocławia w domku na wsi.

Dla Lilo została też wysłana karma,worek 12kg od w/w.

Jeśli ktoś z Nas,z NAszych forumowiczów byłby w stanie dać Lilo nieodpłatny domek tymczasowy do czasu znalezienia tego właściwego,byłoby wyśmienicie.

Na tą chwilę zbieramy deklaracje,na utrzymanie Lilo w domku tymczasowym.Ja proponuje kwotę 20zł.Potrzebujemy 20 osób,nadwyżka wpłat będzie szła na cele typu-kastracja,z czasem wózeczek,jeśli wstanie na wszystkie łapy wózek byłby depozytem forum,rezonans?...

1. Ala BASSiBAWARIA
2. Elena ElenaJerry 20 euro
3. Ciapek
4. Miła od Gucia i Majki
5. gkoti
6. klusia
7. marzanna67999
8. ŁucjaLuna
9. Katarzyna
10. Marynia
11. RicoSB
20.
Gdyby ktoś zechciał Lilo wysłać paczuszkę na pw podam adres.
Wpłaty proszę kierować na konto bassecie z dopiskiem "Dla Lilo".

Pomóżmy,zbierzmy się w siłę i pomóżmy temu bassecikowi.
Lilo nie poprosi sam o pomoc,proszę w jego imieniu ja,sama mam ograniczone możliwości razem możemy wszystko.

Będą zdjęcia,filmik Lilo już niebawem,z domu tymczasowego.

Miłość do bassetów,wola walki,chęć życia Lilo,nasza solidarność są w stanie odnieść sukces.

Poszukiwany będzie docelowy domek z ogródkiem,bez schodów itd.

Czekamy na propozycje i prosimy się wypowiadać.
_________________
z Wami byłam najszczęśliwsza...
-Alice-
Ostatnio zmieniony przez Miła od Gucia Nie 15 Sty, 2017 22:10, w całości zmieniany 14 razy  
 
 
ElenaJerry 



Dołączyła: 19 Paź 2014
Posty: 1293
Skąd: Slovakia/Słowacja
Wysłany: Wto 15 Wrz, 2015 18:25   

Alu, ja juz slyszalam o Lilo, mowilam z Marzannka o tym, tylko czekalam kiedy bede temat na forum, wiec, ja obiecuje wysylky co mieseczne 20eur, to chyba x4 zlotych, jesli cos pozostaje, wiec bedziemy mialy na wozek i karme. Alu, czy wysylamy na konto bassecie ?

Co do mojej opinii, zycie jest zycie, tylko jedno i jesli bassecik nie cierpi i walczy o zycie, jesli jedzonko jemu smakuje, nic jego nie boli, potrafi zalatwiac sie na ogrodzie, jesli jest gdos, gdo jemu daje miejsce na kocyku i miejsce w sercu, to chyba znaczy ze o jego zycie warto walczyc, lub co najmniej pomoc jemu ze by nie walczyl sam :(
_________________

 
 
BASSiBAWARIA 



Dołączyła: 29 Sie 2011
Posty: 1075
Skąd: Wlkp /tereny wolnością płynące.
Wysłany: Wto 15 Wrz, 2015 18:46   

Wiem Elena.

Trochę telefonów i rozmów musiało zostać przeprowadzonych,aby temat LILO ujrzał światło dzienne.

Tak,na konto bassecie można wpłacać pieniążki z dopiskiem dla basseta Lilo.

Jesteś Aniołem dziewczyno :aniol:

dziękujemy z całego serca. :aniol: <3 :cmok:
_________________
z Wami byłam najszczęśliwsza...
-Alice-
 
 
zuza i gabi 



Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 26 Maj 2009
Posty: 1726
Skąd: poznan
Wysłany: Wto 15 Wrz, 2015 19:50   

Szkoda,że u mnie taka wynikła taka sytuacja z Gabrysią,bo wziełabym psiaczka na DT :(
_________________
Zuza, Gabi, cavalierka Fiona oraz koty Filemon i Miłka
 
 
ciapek 



Dołączyła: 07 Paź 2011
Posty: 235
Skąd: Szczecin
Wysłany: Wto 15 Wrz, 2015 20:05   

Alu ja też się deklaruję co do wpłat na basiorka
_________________

 
 
Miła od Gucia 
Admin merytoryczny



Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 03 Mar 2005
Posty: 21589
Skąd: Gorzów
Wysłany: Wto 15 Wrz, 2015 20:48   

Cieszę się bardzo, że LILO ma szanse na godne życie
cudowna reakcja, godna postawa bassecia Dziewczyny
Jestem całym sercem za wsparciem

Dom tymczasowym będzie opłacony z konta basseciego są na koncie pieniążki
właśnie po to one są, po to wpłacacie by wspierać bassety takie jak Lilo.

Jak tylko Lilo trafi do domku tymczasowego zostanie wysłana karma, już rozmawiałam z Asią z Netfutter, dostanie od nas wszystko to co jest mu potrzebne.
Zamówiłam także, już wstępnie, po rozmowie z Marzanną od Agatki
specjalny materac dla LILO, taki pod niego,
Lilo nie może spać na miękkim legowisku
a więc materac jest w trakcie załatwiania.
Wszystko będzie opłacone z konta basseciego.

Oczywiście my z Majeczką także się deklarujemy wsparciem dla Lilo.
_________________
694 409 059
nasze.bassety@onet.pl
 
 
 
gkoti 
www.leniuch.com



Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 31 Sie 2006
Posty: 4793
Skąd: Malbork/Luton
Wysłany: Wto 15 Wrz, 2015 21:04   

Aluniu- dzisiaj to ja tylko płaczę- najpierw z bezradności, ale teraz z radości- że tam byłaś, zobaczyłąś... nic nie dzieje się bez powodu... <3
Następne cudeńko będzie miało lżej i lepiej, kochany Lilo...
pomożemy, ja również deklaruję wsparcie co miesiąc na Lilo <3 <3 <3
_________________
www.leniuch.com - to na razie stronka tylko Leniuszka
 
 
 
jabluszko520 



Dołączyła: 28 Lis 2011
Posty: 5520
Skąd: stąd
Wysłany: Wto 15 Wrz, 2015 21:10   

jesteście wielcy! <3 <3 <3 <3 <3
_________________
Nie kupuj, adoptuj.
http://forum.bassety.net/viewtopic.php?t=5027
 
 
klusia 



Dołączyła: 29 Gru 2014
Posty: 944
Skąd: szczecin
Wysłany: Wto 15 Wrz, 2015 21:18   

my z klusią przelejemy pieniążki również,po to jesteśmy razem aby sobie i baescikom w potrzebie pomagać. ALU jesteś wspaniała <3 . Serce mi się kroi, Ala on na Ciebie czekał bo wiedział że na swej ciężkiej drodze spotka takiego anioła jakim jesteś TY. Wspaniale że tak dużo uzbieraliśmy pieniążków na licytacji!!!!!! Boże jak się cieszę. Kchamy was forumowicze Beta i Klusia :cmok:
_________________
KLUSIA
Ostatnio zmieniony przez Miła od Gucia Wto 15 Wrz, 2015 21:50, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
marzanna67999 



Dołączyła: 19 Lut 2010
Posty: 881
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: Wto 15 Wrz, 2015 22:07   

Lilo w piątek będzie w domu. Przewiezie go mój znajomy Konrad. Konrad również nagra filmy i zrobi zdjęcia abyśmy wszyscy mogli poznać chłopaka.
Jestem po rozmowie z właścicielką. Od razu prześle na mój adres umowę zrzeczenia się Lila oraz wszelką dokumentację medyczną.
Dowiedziałam się, że Lilo jest cudowny bassetem - bo jakże może być inaczej <3 Wychowywał się z dziećmi, zostaje sam w domu, mieszkał z buldogiem więc do innych zwierząt poztywnie nastawiony.
Lilo nie miał żądnego urazu. Ma czucie w tylnych łapakch dlatego dr Sekuła uważe, że kto wie.....
Natomiast wiem, że niezbędny jest jak najszybciej rezonans magnetyczny i tutaj też pomogą mi koledzy z SIO, bo trzeba Lilo zwieźć do Wrocławia ale rezonans pozwoli nam ustalić przyczynę tego niedowładu.
Dr Sekuła powiedził mi, że Lilo tak się porusza, że ne obciera sobie żadnych części ciała a świadczy to o tym, że działają mu mięśnie i nad tymi mięśniami trzeba pracować. Myślę, że powoli wszystko ograniemy. Najważniejsze to :
-w piątek Lilo jedzie do nowego domku z ogrodem, u dr Sekuły mieszkał w kojcu teraz chłopak będzie na pokojach :mrgreen:
- jak najszybciej trzeba zrobić rezenans magnetyczny aby ustalić przyczynę niedowładu i temu zaradzić
Oprócz tego Lilo jest pogodnym i łagodnym bassetem. Bardzo tęknił za swoją panią ale mam nadzieję, że teraz będzie już tylko lepiej.
Ja również deklaruję miesięczną wpłatę do czasu aż Lilo znadzie swojego człowieka. Bo mam takie przeczucie, że Lilo stanie na nogi.......
_________________
Marzanna, Jacek i Agatka
 
 
klusia 



Dołączyła: 29 Gru 2014
Posty: 944
Skąd: szczecin
Wysłany: Sro 16 Wrz, 2015 13:43   

<3 <3 <3 <3 :yahoo :yahoo
_________________
KLUSIA
 
 
BASSiBAWARIA 



Dołączyła: 29 Sie 2011
Posty: 1075
Skąd: Wlkp /tereny wolnością płynące.
Wysłany: Sro 16 Wrz, 2015 18:30   

Marto,Bogusiu,Grażynko,Beatko i Marzanno wielkie dzięki od Lilo,wiedziałam,że nie zawiedziecie ,że można na Was liczyć <3

damy radę,zobaczycie <3
_________________
z Wami byłam najszczęśliwsza...
-Alice-
 
 
BASSiBAWARIA 



Dołączyła: 29 Sie 2011
Posty: 1075
Skąd: Wlkp /tereny wolnością płynące.
Wysłany: Sro 16 Wrz, 2015 18:36   

Jeśli kiedyś znów będę mogła dać dom jakiemuś pieskowi,a Lilo nadal będzie go poszukiwał,to wierzcie lub nie,ale ja go zabiorę.
_________________
z Wami byłam najszczęśliwsza...
-Alice-
 
 
BASSiBAWARIA 



Dołączyła: 29 Sie 2011
Posty: 1075
Skąd: Wlkp /tereny wolnością płynące.
Wysłany: Sro 16 Wrz, 2015 19:00   

Puściłam na Lilo 40zł postaram się więcej w następnym miesiącu :D

bez różnicy mi to na co ta kwota zostanie przekazana,grunt by na tego sparaliżowanego chłopczyka <3
_________________
z Wami byłam najszczęśliwsza...
-Alice-
 
 
marzanna67999 



Dołączyła: 19 Lut 2010
Posty: 881
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: Sro 16 Wrz, 2015 20:13   

Dzisiaj rozmawiałam z Panią Gosią , u której będzie mieszkał Lilo. Mieszkać będa sobie w Bożanowie k. Żarowa. W domu z ogrodem. To bardzo ciepła i dobra osoba. Wiele w życiu przeszła. Wychowała sześcioro dzieci. Lilo już jej leży na sercu. Cały dzień ktoś z nim będzie, w domku nie będzie sam. Ustaliliśmy, że będzie otrzymywałą 300 zł za opiekę za Lilo i karmę, którą Bogusia będzie przekazywała ( dzięki Boguniu). Dr Sekula zalecił podawać mu " czarci pazur" 2 kapsułki dziennie. Dobra informacja bo spytalam czy można to profilakycznie Jackowi i Agatce podawać więc powiedział, że nawet koniecznie w chwili kiedy Agata ma problemy z tylną częścią ciała.
Zdjęcia i filmiki będą nagrane i już niedługo poznamy naszego niepełnosprawnego ale jakże kochanego chłpczyka.
Ja jednak licze na to, że chłopak stanie na nogi :mrgreen:
_________________
Marzanna, Jacek i Agatka
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
FGRP Theme created by Gilu
 
Strona wygenerowana w 0,13 sekundy. Zapytań do SQL: 18