Nasze Bassety Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
OCZY - Zgodzić się na operację oczu?
Autor Wiadomość
Ewa Lis 


Dołączyła: 08 Paź 2008
Posty: 17
Skąd: Jastrzębia Zdroju
Wysłany: Nie 09 Lis, 2008 22:12   OCZY - Zgodzić się na operację oczu?

Mamy problem. Już trzeci tydzień jest z nami nowy domownik - Junior. Zaraz po przywiezieniu go, okazało się, że bardzo ropieją mu oczy. Weterynarz stwierdził: zapalenie rogówki i problem z powiekami. Po 10 - cio dniowej kuracji (leczenie przez weterynarza - krople, zastrzyki) okazało się, że najlepiej byłoby go zoperować i w ten sposób podniesć powieki, ponieważ bardzo często będzie powtarzało sie zapalenie. Dla nas decyzja bardzo trudna, napiszcie co wiecie na temat powiek bassetów.
Pozdrawiam wszystkich posiadaczy tych wspaniałych psów.
_________________
ewal
Ostatnio zmieniony przez Asia i Basia Pią 01 Lut, 2013 22:33, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Renia
[Usunięty]

Wysłany: Nie 09 Lis, 2008 22:41   

Znalazłam dwa tematy o tej tematyce ... chyba :roll:

http://forum.bassety.net/viewtopic.php?t=1114
http://forum.bassety.net/viewtopic.php?t=1097

ja osobiscie nigdy sie nie spotkałam z tym wiec nie jestem w stanie odpowiedzieć ale może te tematy pomogą a i napewno inni odpowiedzą co i jak :) :)
 
 
ewan
[Usunięty]

Wysłany: Pon 10 Lis, 2008 16:40   

Gordon nie miał operacji, ale miał zabieg czyszczenia kanalików łzowych i "zeskrobywania grudek" powstałych na wskutek zapalenia spojówek.

akurat przyczyną ropienia i łzawienia oczu u gordona były te grudki, ale z tego co mówił mi weterynarz niestety u takich "faflatych" psów może to być jakaś mikro rzęska, która rośnie gdzieś od środka i drażni oko

z moich może nie długich, ale bliskich kontaktów z bassetem mogę powiedzieć, że problemy z oczami to już taki ich urok :/ i niestety im bardziej obwisłe powieki tym gorzej... ale nie zdecydowałabym się na operację jeżeli diagnozy nie potwierdziłby mi weterynarz-okulista (i to najlepiej taki, który z bassetami miał już styczność na stole operacyjnym... i zabieg wyszedł psu na dobre oczywiście :) )
 
 
Fanfan z rodziną
[Usunięty]

Wysłany: Pon 10 Lis, 2008 17:50   

Podpinam się pod temat - ale z trochę innego kierunku. Fan od pewnego czasu ma zaropiałe oczy. Wet początkowo kazał mu kropić oczęta ludzką gentamycyną, ale rozrzedzoną. Nie pomogło, a wręcz podrażniło oczy, które teraz dodatkowo są zaczerwienione. Próbowałam "Otexem", ale ucieka i widocznie czuje po kropieniu tym dyskomfort. Spotkał się ktoś z czymś podobnym?
 
 
marta_zbyszek
[Usunięty]

Wysłany: Pon 10 Lis, 2008 17:57   

Nie wiem jaki jest związek ale a nóż to pomoże. Ostatnio walczyłam u kota z zapaleniem spojówek. Po wyleczeniu minęło jakiś miesiąc i też miał podrażnione zaropiałe oczka. Wet kazał wkrapiać gentamecynę i tak jak pisze Magda sytuacja się pogorszyła.
Zaczęłam kotu dwa razy dziennie ( rano i wieczorem ) przemywać oczka tytką z herbaty ( oczywiście po zaparzeniu ) i po 4 dniach minęło bez śladu. I jak dotąd nie powróciło.
 
 
Renia
[Usunięty]

Wysłany: Pon 10 Lis, 2008 17:59   

marta_zbyszek napisał/a:

przemywać oczka tytką z herbaty ( oczywiście po zaparzeniu ) .


Marta myślisz że toś by wpadł na pomysł żeby to zrobić przed zaparzeniem :razz: :mrgreen: :cool:
 
 
Jogurt 

Dołączyła: 11 Lip 2007
Posty: 133
Skąd: Krakow
Wysłany: Pon 10 Lis, 2008 18:00   

nam też pewnego pięknego razu wetka powiedziała ze mamy grudkowe zapalene powieki, nie pomagalo nic, zaliczylismy jakieś 5 rodzajów kropli jeśli nie więcej :x w końcu pomógł...zwkly rumianek :) efekt jest natychmiastowy :)
_________________
 
 
marta_zbyszek
[Usunięty]

Wysłany: Pon 10 Lis, 2008 18:01   

Renia napisał/a:

Marta myślisz że toś by wpadł na pomysł żeby to zrobić przed zaparzeniem :razz: :mrgreen: :cool:


Ja mam takiego "mądrego" męża który zrobił przed zaparzeniem :oops: więc wole napisać. ;)
 
 
Renia
[Usunięty]

Wysłany: Pon 10 Lis, 2008 18:03   

marta_zbyszek napisał/a:
Renia napisał/a:

Marta myślisz że toś by wpadł na pomysł żeby to zrobić przed zaparzeniem :razz: :mrgreen: :cool:


Ja mam takiego "mądrego" męża który zrobił przed zaparzeniem :oops: więc wole napisać. ;)


:mrgreen: :lol:
meni :razz:
 
 
besta 



Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 29 Cze 2008
Posty: 3051
Skąd: 3City
Wysłany: Pon 10 Lis, 2008 20:19   

Nam na podrażnione i zaczerwienione oczy (ale nie zapalenie spojówek)wet zalecił świetlik albo napar albo kropelki .Działa rewelacyjnie
 
 
Fanfan z rodziną
[Usunięty]

Wysłany: Pon 10 Lis, 2008 21:25   

Nam wet stanowczo odradził rumianek, bo rzekomo wysusza spojówki. Dzięki dziewczyny za rady...chyba spróbuję tego swietlika ;)
A co do nieporozumień w sprawie herbatki...przed 2 godzinami rozmawiałam z Martą. Nasza rozmowa wyglądała tak:
Ja: Ty...a te oczy przecierać czym?
Marta: No...tytką od herbaty. Tylko zaparz.
J: Samą tytką?
M: Nie no...z herbatą
J: Ale tytką po herbacie bez herbaty?
M: Tytką z herbatą od herbaty :mrgreen:

"Yntelygentnie" nie? :lol: :wink:
 
 
marta_zbyszek
[Usunięty]

Wysłany: Pon 10 Lis, 2008 21:32   

hahahaha - wygrałam - cymbała roku :mrgreen:
 
 
Tymek
[Usunięty]

Wysłany: Pon 10 Lis, 2008 21:33   

yhy :mrgreen:

ale polecam świetlik,rumianek nie-wysusza;
 
 
Ewa Lis 


Dołączyła: 08 Paź 2008
Posty: 17
Skąd: Jastrzębia Zdroju
  Wysłany: Pon 10 Lis, 2008 22:38   Dzięki

Dziękuję bardzo za wszystkie odpowiedzi. Jednak bez operacji chyba sie nie obędzie. Trzeci wet zadecydował - operacja. Pozdrówka
_________________
ewal
 
 
 
Fanfan z rodziną
[Usunięty]

Wysłany: Wto 11 Lis, 2008 00:03   

Jeśli wet tak zalecił, zaufaj mu. W końcu to ludzie, którzy przeważnie wiedzą co mówią ;)
A w kwestii spotkanka - do zobaczenia w środę o 16 :lol:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
FGRP Theme created by Gilu
 
Strona wygenerowana w 1,83 sekundy. Zapytań do SQL: 14